Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
Najisplativiji alati za programiranje u Srbiji, iskustva?
STRANA 1 OD 1
Danijelk Najisplativiji alati za programiranje u Srbiji, iskustva? 07.09.2010. 16:11 T29213

status: user
broj poruka: 1541

Koji su to najisplativiji softverski alati koji se traze u Srbiji? Dal uciti Javu, PHP, ASP.Net, C#, Web Design? Ovako uopsteno, ko ima iskustva u tome, da uputi nas mladje :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 07.09.2010. 16:25 #242906

status: user
broj poruka: 3342
Pa bilo bi dobro znati par programa. Java, Visual C, pa cak i Web design (Flash, Dreamweaver......). Ali, bolje je to raditi za inozemce.

Evo ti primer Srbije. Ja sam izvukao 1K evra za Flash-based/HTML stranicu od 8 strana. Srecom to je nesto interno, ali ne verujem da bi kod nekog drugog dobio vise od 200-300 evra za to. Dok u inozemstvu za Flash-based sajt moze da se izvuce i do 25K dolara, pa cak i do 35K dolara (tako nesto slicno kosta i u EU). Uglavnom to je izmedju 8K i 15K dolara. Pa ti vidi koliko bi platili za pravljenje programa.

Za Srbiju no comment, stvarno dno-dna od drzave.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
athlon87 re 07.09.2010. 16:34 #242907

status: user
broj poruka: 1133
U Srbiji slaba vajda. najlakse ti je nauciti Web desing, e sad PHP se dosta trazi,e a za JAVU i Visual ti treba vremena da naucis i to dosta truda.
Sajtovi sa flash i php integracijom se kod nas placaju max 400e a u inostranstvu mnogo vise



http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=791855

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 07.09.2010. 16:35 #242908

status: user
broj poruka: 12785
Ne znam gde si slušao te priče, ali preko za profesionalni flash based sajt se uzima oko 2000-3000 evra, u jako retkim slučajevima 5000. To o čemu ti pričaš nema nigde, da ne krenem sad sa pridevima pošto me iznerviraju ovakvi komentari poprilično...

Ove cifre izvlače neki od najboljih ljudi koje znam da rade za strano tržište tako da....


Daj mi primer baš jednog sajta koji je rađen za 30.000$...
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 07.09.2010. 17:35 #242919

status: user
broj poruka: 1797
Hahaha.... sta kaze 25k...e dobar si...
___________________________________________________________
...and on the third day He rose again...sweet zombie jesus

https://www.quakelive.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije paaa... 07.09.2010. 17:50 #242925

status: user
broj poruka: 683
softverski alati u srbiji nisu isplativi, sa hardverskim je druga prica, eto recimo, najisplativiji alat u srbiji ti je utoka... ili da budes zvezda granda.

boli ove buzdovane na vlasti i razne tejkune za tvoj php i javu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 07.09.2010. 19:37 #242956

status: user
broj poruka: 3342
Ne mislim ja na one prosecne sajtove za 25K. Nego one u kojima stoje fotke, poseban radu u photshopu/corelu, i rad u programima za audio produkciju, baza podataka....itd. Za ovako obican flash tu moze da najvise 5-8K dolara.

EDIT: Iako je ovo Srbija, ako sam ja mogao da izvucem za sajt 1K evra i to za nesto onako na brzaka uradjeno, u cemu je problem izvuci 25K dolara za perverziju?

To completely answer the question `How much should a web site cost` it is also useful to review specific Web design and web site development projects.
Informational or Small Business Web Site Cost:

* 8 to 16 Web pages
* Custom graphics
* Stock photos
* Little or no flash
* Web forms sending to email accounts

Project duration: 30 to 75 days (not assuming a consistent 8 hour a day)

Web site cost range: ,000 to ,000
Corporate (100 or more employees) Web Site Cost:

* 25 to 75 Web pages
* Heavy use of flash
* High quality design work on all Web pages
* Content management system
* Extra components: Intranet, calendars, web site search

Project duration: 60 to 90 days

Web site cost range: ,000 to ,000
Ecommerce Web Site Cost:

* 100 to 1000 products
* Shopping cart
* Payment gateway integration
* Product descriptions and images
* Sales tax and shipping calculation
* Customer and administrative control panel

Project duration: 60 to 120 days

Web site cost range: ,000 to ,000
Database Driven Web Site or Web Application:

* Dynamic Web pages 20 to 2,000
* Administrative control panel for web site management
* Advanced programming skill sets required
* Interactivity with web site visitor
* Enterprise database (MS SQL Server or MySQL)

Project duration: 90 to 180 days

Web site cost range: ,000 to ,000
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Najisplativiji alati za programiranje u Srbiji, iskustva? 07.09.2010. 19:47 #242958

status: user
broj poruka: 6643
Dragi, mladi, prijatelju. Nekad sam bio mlad i glup, a sad sam, u međuvremenu, poprilično ostario.... veruj mi, to za sve važi kad ostanu ovde.
Lepo ti zabatali to programiranje, jer od toga nema vajde u Serbistanu. Tebi je potreban socijalni inžinjering, u Serbistanu poznat kao poznanstva, partijaštvo i protekcionizam. Na vreme se učlani u važnu stranku, tamo stažiraj i uvlači se u mnoštvo guzica, pa posle to probaj da naplatiš. Pošto zbog tako angažovanog društvenog života nećeš imati vremena za studije i učenje, sve to falširaj do doktorata, sve može da se ovde završi za pare. Samo se potrudi da zapamtiš koji si to fakultet kupio i slično... ne bi bilo zgoreg da i odeš na taj fakultet, provališ gde se skupljaju oponenti tvojoj stranci (isti likovi kao i ti, ali bacli kocku na drugu stranku) i pobiješ se sa njima (i obavezno dobiješ po pički što više možeš, nemoj SLUČAJNO da pobediš, pa onda pravo u novine sa rascopanom kljukom i exploatišeš medijski svoju pogibiju za pravdenu stvar...). I tako ćeš jedino vajdisati u Serbistanu, ako nisi baš neki talentovani ubica, diler i sličan psihopata.... a, kad postaneš neki podmićeni lider i političar, valjda će te moji klinci negde na vreme zatući na demonstracijama....
Beži odavde, čim naučiš to što ti predlažemo.... da, ovde ćeš zaraditi pare, ali, ako se okreneš iza sebe, ima ih bar deset koji čekaju da ih uzmu od tebe sa planom i projektom kako da to potroše...




Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

::
:: Koji su to najisplativiji softverski alati koji se traze u Srbiji? Dal uciti Javu, PHP, ASP.Net, C#, Web Design? Ovako uopsteno, ko ima iskustva u tome, da uputi nas mladje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 07.09.2010. 19:52 #242961

status: user
broj poruka: 3342
Ovde definitivno mozes da uspes na sve sto rece Pisko :)) i ako valjas gudru pod okriljem panduracije, a i naravno ako postanes neki od `posrednika`.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 07.09.2010. 21:54 #242980

status: user
broj poruka: 1958
pa da udjes u DS i u selu pocnes da se bavis poljoprivredom uzgajis plantazu i za 5 meseci imas 30k evra ito pa vidi da li se vise isplati web dizajn ili laditi muda i baviti se poljoprivredom :)))

Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs