Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
Hitno potreban help :) !
STRANA 1 OD 1
gile23 Hitno potreban help :) ! 16.11.2010. 19:33 T30996

status: user
broj poruka: 9122
Ovako odradio sam neki wordpress za skolu lokalno, jako to lepo izgleda, e sada je frka kako da ja to njima prezentujem tamo ? Kako da snimim ceo sajt i da ga prebacim tamo da radi odmah (sa sve database-om). Moram do veceras to da smislim kako sta gde :). Hitno unapred zahvalan :).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Wordpress 16.11.2010. 19:48 #263365

status: user
broj poruka: 6643
Iskreno, ne znam za šta beše wordpress (ali glupo zvuči ) ali, onaj drugi deo koji si pomenuo, da se radi o web-site-olikom proizvodu, e, za to ima rešenje: programi koji dozvoljavaju offline (content) browsing, tj. programi koji downloaduju ceo sajt ili ga grabb-uju (ovo ti pominjem, jer se upravo tako zovu programi koji to rade a za koje sam ja čuo: te downloaderi te site grabberi, te offline exploreri, te offline content exploreri itd.) na hdd i dozvoljavaju - pregled celog sajta offline. Naravno i krađu, prepravku, itd.... ovo bi trebalo da ti posluži. Vrloo davno sam neki i koristio, u vreme dial-up-a, razlog ti je očigledan, a zaključak mi je bio da je to sviranje kitoyici, jer, ebeš sajt koji se ne ažurira - lakše mi bilo da ga učitam, pa prekinem vezu ako baš blenem dugo.... google search, probaj-pljuni probaj-uzmi i tako. Nadam se da te nisam naveo na pogrešan trag, i da će, oni koji su u ovome iskusniji možda imati konkretnije savete.



Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Wordpress 16.11.2010. 19:56 #263371

status: user
broj poruka: 9122
Treba mi konkretna stvar :). Wordpress je CMS :). Btw. ja pravim kostur ja da ga azuriram nemam nameru :). U svakom slucaju hvala :).

Pozdrav!


:: Iskreno, ne znam za šta beše wordpress (ali glupo zvuči ) ali, onaj drugi deo koji si pomenuo, da se radi o web-site-olikom proizvodu, e, za to ima rešenje: programi koji dozvoljavaju offline (content) browsing, tj. programi koji downloaduju ceo sajt ili ga grabb-uju (ovo ti pominjem, jer se upravo tako zovu programi koji to rade a za koje sam ja čuo: te downloaderi te site grabberi, te offline exploreri, te offline content exploreri itd.) na hdd i dozvoljavaju - pregled celog sajta offline. Naravno i krađu, prepravku, itd.... ovo bi trebalo da ti posluži. Vrloo davno sam neki i koristio, u vreme dial-up-a, razlog ti je očigledan, a zaključak mi je bio da je to sviranje kitoyici, jer, ebeš sajt koji se ne ažurira - lakše mi bilo da ga učitam, pa prekinem vezu ako baš blenem dugo.... google search, probaj-pljuni probaj-uzmi i tako. Nadam se da te nisam naveo na pogrešan trag, i da će, oni koji su u ovome iskusniji možda imati konkretnije savete
::
::
::
:: Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 16.11.2010. 20:07 #263375

status: user
broj poruka: 4054



http://codex.wordpress.org/Running_a_Development_Copy_of_WordPress
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 vidi ovde 16.11.2010. 20:11 #263376

status: user
broj poruka: 1083
http://sr.forums.wordpress.org/




===============================================
KOJI JE PRVI BIĆE POSLEDNJI A KOJI JE POSLEDNJI BIĆE PRVI A ŠTO JE TAJNO BIĆE JAVNO

A ĐAVO SVE PREVARIO I SVE ISPREVRĆO DA NIKO NIŠTA NERAZUME OSIM KOME JE DATO DA RAZUME.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ugly re: Hitno potreban help :) ! 16.11.2010. 20:41 #263389

status: user
broj poruka: 76
a koja baza podataka? MySQL? Imas opciju da celu bazu snimis kao text fajl pa da ucitas kad dodjes u skolu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: re: Hitno potreban help :) ! 16.11.2010. 20:50 #263391

status: user
broj poruka: 9122
MySQL, objasni detaljnije :).

Pozdrav!


:: a koja baza podataka? MySQL? Imas opciju da celu bazu snimis kao text fajl pa da ucitas kad dodjes u skolu.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ugly re: 16.11.2010. 20:59 #263395

status: user
broj poruka: 76
Mozda ti je ovo bolji nacin. Valjda korsitis xampp:

http://www.howtogeek.com/howto/14998/turn-your-flash-drive-into-a-portable-web-server/

Sto se tice podataka, odes u localhost/phpMyAdmin, tamo izaberes svoju bazu i ides export.
A kad ucitavas, naravno import.

Mada, prvo pogledaj ovo sa flesha. Nisam nikad radio, ali deluje prilicno jednostavno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: re: 16.11.2010. 21:06 #263399

status: user
broj poruka: 9122
Sve u svemu thx :). Sad zavrsavam pa cu da probam, instaliraju wamp tamo pa sta bude bice :).

Pozdrav!


:: Mozda ti je ovo bolji nacin. Valjda korsitis xampp
::
:: http://www.howtogeek.com/howto/14998/turn-your-flash-drive-into-a-portable-web-server
::
:: Sto se tice podataka, odes u localhost/phpMyAdmin, tamo izaberes svoju bazu i ides export
:: A kad ucitavas, naravno import
::
:: Mada, prvo pogledaj ovo sa flesha. Nisam nikad radio, ali deluje prilicno jednostavno.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 16.11.2010. 23:49 #263468

status: user
broj poruka: 9122
Kod mene radi, e sada videcemo sta ce sutra biti :).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs