Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Mast ili Ulje?
STRANA 1 OD 1
SkyFire Mast ili Ulje? 07.02.2007. 15:38 T3144

status: user
broj poruka: 18472
Sa cime da podmazujem Coolere?Postoji li neka specijalna mast ili ulje i kako se zove tj koja je najkvalitetnija?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Fino masinsko ulje... 07.02.2007. 17:34 #11927

status: user
broj poruka: 9380
Ja sam jednu bocicu od 10ml dobio jos pre 4-5 godina kada sam bio na nekoj servisnoj intervenciji u Drageru. Za sve ove godine istrosio sam maaalo vise od pola bocice, dakle nekih 6ml jer se stavlja svega kap. radi fantasticno i poprilicno produzi vek ventilatorima.
E sad posto predpostavljam da bi ti bilo malo bezveze da odes do Dragera i zamolis ih za kap ulja :)))) evo ti oznaka pa potrazi negde. Ponavljam ulje je fantasticno, ne znam da li je isto kao i sva druga, jer duga nisam ni koristio u tu svrhu ali ovo radi super.


KLUBER lubrication
oxigenoex fluid S4


dalje pise nesto na nemackom, mislim da nema nikakve veze ni sa cim...
Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Savrseno... 07.02.2007. 18:35 #11936

status: user
broj poruka: 7761
Dakle savrseno odgovara i ulje za stare dobre singer masine za sivenje, ja se grebem od komsinice.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Heh 07.02.2007. 19:53 #11940

status: user
broj poruka: 6643
Tajanstveno ulje se na srpskom zove `mašinsko ulje`, iliti ulje za podmazivanje mehanizama (ne baš bagera i utovarivača, ali....) i tačno je da ih je u bočicama (koje su uglavnom doživotno trajale kod lenjih krojačica) prodavao uz mašine i Singer i Bagat...
A, mast koja se koristi, zove se grafitna mast, crna je - jer, jel`te, ima u sebi grafitni prah. Ista može da se kupi u kesicama u autoradnjama, i trajaće unucima unuka.
Srbi se obično `snalaze` po društvenim firmama, za tu mast, pogotovo jer je potrebna simbolična količina, za koju je, recimo, kutijica od zlatnine, prava mera....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ima rezona 07.02.2007. 22:59 #11966

status: user
broj poruka: 6643
Ima rezona, grafitna stvarno nakon nekog vremena `zariba`... a čisto ulje, jednostavno ispari ili se isuši u gomili prašine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs