Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Da li je moguc upgrade laptop-a?
STRANA 1 OD 1
ndanicic Da li je moguc upgrade laptop-a? 21.02.2007. 21:41 T3324

status: user
broj poruka: 22
Da li je moguce menjati graficku karticu na laptop-u?
Podrazumeva se da nije integrisana, nego zasebna... Mislim da sam video na e-bay da se prodaju grafike za laptop kompjutere... Polovne, ali cim ima da se kupi odvojeno mora da je moguce to odraditi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
halllo011 menjanje grafike na laptopu 22.02.2007. 00:44 #12664

status: user
broj poruka: 1



sve je moguce (teorijski doduse) zameniti na maticnoj ploci a pogotovo neintegrisanu grafiku...ona ima svoj slot na maticnoj ploci iz koje se izvuce, stavi se druga i to je to...naravno moras naci odgovarajucu i o tome vodi racuna
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SupremeEgo ??? 22.02.2007. 04:47 #12666

status: user
broj poruka: 41
Brate, o kakvim ti slotovima pricas? Postoji par modela u kojima je graficka odradjena na principu modula, ali sumnjam da decko ima jedan od tih modela. Svi ostali imaju zalemljen cip direktno na plocu, sto bi znacilo da zamena graficke podrazumeva zamenu istog. Iz licnog iskustva, siguran sam da to ovde neces moci da uradis. Da, teoretski je moguce, ali prakticno... Batali to i rasprodaj laptop u delovima, ako ti je samo graficka vec otkazala.

Coito, ergo sum!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Drugo resenje! 22.02.2007. 09:40 #12672

status: user
broj poruka: 3529
Mislim da je stvarno kod nas malo moguce da ces naci nekoga ko ce ti zameniti grafiku na lap topu, ali cini mi se da sam u poslednjem broju sveta kompjutera ili digitala citao kako neka firma izbacuje adapter za lap topove koji ce ici na pcmsi i koji ce imati ako se ne varam pci-e slot za grafiku, tako da ce svako ko ima stariji lap top moci da ga upgrade-uje sa novom grafikuom bez otvaranja lap topa!
E sad, ovo bas i nije zgodno ako stalno nosis lap top negde, ali se nekome kome lap top sluzi za neki ozbiljniji rad, recimo pripremu za stampu ili slicno i tekako isplati, verovatno kada ti treba jaca grafika jednostavno ubodes u slot kartu i uzivas u performansama iste! ako nadjem neki link postovacu ga!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ndanicic Thanks but... 22.02.2007. 16:56 #12692

status: user
broj poruka: 22
Ej, hvala na savetima momci...
Nije mi crkla, niti sam zapeo da je menjam, nego sam vidjao po netu da ima da se kupi karta za laptop... Pa me interesuje da li je izvodljivo. Moj ima zasebnu, pa sam kalkulisao nesto,da malo osvezim kompjuter.

Po oglasu bih rekao da moras traziti za odredjeni komp. Hocu reci ista grafika, npr. GF6600, ali ne moze ona za Toshibu u Dell... i tako. Posto je pisalo graphic card za Dell notebook. Bilo na e-bay, ne znam ima li jos...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca asus 22.02.2007. 19:08 #12699

status: user
broj poruka: 1574
Asus izbacuje taj dodatak za laptop,ali uz njega ide i ja mislim gForce 7950(nisam siguran,ali ide jedna od jacih),tako da to nece biti bas jeftino,a kod nas sumnjam da ce se i pojaviti..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan ... 22.02.2007. 21:27 #12714

status: user
broj poruka: 801



uz njega ide 7900GS.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs