Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Antec phantom 500
STRANA 1 OD 1
DrGrozozo Antec phantom 500 25.02.2007. 17:17 T3394

status: user
broj poruka: 202
Razmisljam se da kupim ovo napajanje posto je dead silent, a sve u cilju smanjenja buke koju komp proizvodi...
Medjutim procitao sam misljenje korisnika na jednom konkurentskom sajtu a glasi :

...`Danas sam kupio napajanje, prvo da krenem od mana u paketu dolazi kabli koji je za americki standard pa sam morao da iskoristim od starog napajanja kabl kako bih napajanje prikacio na mrezu, napajanje zraci malo vise toplote nego sto bi trebalo ali posto je u velikom kucistu nije veliki problem. Pozitivno kod napajanja je to sto je stvarno extra tiho samo se cuju hard-diskovi kada upisuju i kuler na grafickoj, naponi su stabilni cak i pri vecem O/C.`

Pitanje : `Zbog cega napajanje `zraci malo vise toplote` kad komp nije ukljucen? Jel to ok? Jel ima neko ovo napajanje ili zna gde se moze nabaviti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kiki31 zraci??? 25.02.2007. 18:36 #12931

status: user
broj poruka: 83
`zraci kad je iskljuceno`??
ako sam tako shvatio to `zracenje` mozes spreciti ako iskljucis napajanje ili ga izvuces iz struje.medjutim to zarcenje nije toliko veliko da ti moze nauditi.. valjda?
ILI
sto je rekao toplotno zracenje to misli posto to napajanje nema ventilator mora se hladiti pasivno sto znaci ima zljebove kao radijator da se toplota siri.
MOJE MISLJENJE JE DA NE KUPUJES To NAPAJANJE jer ako siri toplotu znaci da se greje do neke granice...sto znaci da ces preko leta morati da dodas VENTILATOR koji ce upocetku biti tih pa onda strasno bucan tako da se vracas na isto ...
inace to napajanje dolazi u paketu sa takvim kablom jer je pravljeno za americko trziste.
ja ti preporucujem da za te pare kupis neko dobro kuciste recimo chiftec ili thermaltake
jer su velika i veoma dobra. ja imam chiftec i stvarno je dobar i veoma je tiho u smislu jeste da ja imam traktor unutra ali necuje se toliko...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman lc power 25.02.2007. 22:47 #12957

status: user
broj poruka: 1111
ja imam od 550 w
dovoljno je snazno i za sli/crossfire, a veoma tiho
ovo moje je sa 12 cm ventilatorom, mislim da ima i sa 14 cm
snazno i kvalitetno napajanje, uz bar duplo nizu cenu od napajanja konkurentskih firmi, koje me ionako podsecaju na izlog, super odnos cena/kvalitet
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs