Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Burton kao ringla
STRANA 1 OD 1
stajke66 Burton kao ringla 28.02.2007. 20:10 T3437

status: user
broj poruka: 13
Imam konfiguraciju:Ga-7N400-L,1GB DDR-a,Asus9550ge,napajanje 350W,imao sam Athlona xp 2000+.Klokovao sam Athlona na 2ghz poceo je se greje naravno,53 C u mirovanju i 57 C u opterecenju.Jedva sam nasao kuler za soket A ,i to solidan sa bakarnim jezgrom i velikim ventilatorom 8-com.Uspeo sam da smanjim temperaturu,mirovanje 50 C opterecenje 53 C ,i bio sam naravno zadovoljan obzirom da se u sobi greje kao u sauni.Dakle u cemu je problem ? Pa bio sam pohlepan pa sam iz radoznalosti nabavio Burtona 2500+ i klokovao ga na 3200+ 2,2ghz,11x200.Stavio sam paste taman koliko treba, kuler kako treba.Barton pocinje da se greje 58 C a u opterecenju 61 C otvoreno kuciste.U kuciste sam ugradio cak 4 ventilatora 8-ice dva da uvlace a dva da izvlace da bi napravio promaju do jaja.Kad sam zatvorio kuciste Barton je poceo da greje ko lud,70 C u mirovanju.Stvarno cu ga izvaditi i izlomiti.Sistem je super 30 C .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE 28.02.2007. 20:35 #13153

status: user
broj poruka: 3529
I ja sam svojevremeno imao bartona, ali kod mene se nije uopste grejao, a radio je bar 2 godine na 11 x 200MHz, ali nisam dizao voltazu, i da napomenem da je bio box kuler!
Generalno za to vreme bilo je poznato da su se athloni grejali ko ludi na Gigabajtovim plocama, sto mislim da ti i pravi problem, naravno ako nisi dizao voltazu!
Trebao bi da probas da pronadjes, ako vec nisi novi bios za plocu, ali mislim da nema pomoci! Oni jednostavno najbolje rade na Abit(nf7s) i Epox(8rda3+) plocama! Ako bas zelis preporucio bih ti da nabavis jednu od ove dve, naravno polovnu(ako ima svrhe s obzirom da su po malo zastareli).
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stajke66 Burton kao ringla 28.02.2007. 20:49 #13156

status: user
broj poruka: 13
Hvala ti brate na savetu ,drzacu otvoreno kuciste za sada, ali na leto ima Barton da se istopi. Nego imam neku staru plocu Asus A7v8x-x ne znam da li sa njom da probam,ali ona je ipak losija od ove Gigabajtove koju koristim.Nisam cackao voltazu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE 28.02.2007. 20:59 #13158

status: user
broj poruka: 3529
Pa pazi s tom asusovom stvarno ne mozes nista, losa je ona za njega, da je bar A7N8X e onda bi i mogao!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Epox ili MSI 28.02.2007. 21:21 #13160

status: user
broj poruka: 2909
Imao sam Bartona i na Epox ploci je radio super.I u to vreme se znalo da na Asusovim plocama nemozes da ohladis AMDa.
Neznam za Abit ali svaka preporuka za Epoxa.
Cak bi mozda mogao da probas MSI K7N delta2 plocu i ona se pokazala dobro za taj procesor.

DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stajke66 Burton kao ringla 28.02.2007. 21:22 #13161

status: user
broj poruka: 13

Uspeo sam flesovanjem Biosa da smanjim 5-6 C jebiga nije lose,verzija je iz 2004-te logicno nema novija jer je ploca stara,bila je verzija F5 sad je F11 sad sam ga digao na 2.3ghz i radi super ali temperatura ode gore 3 C

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
viper ssss 28.02.2007. 23:10 #13170

status: user
broj poruka: 61
nije burton nego barton... ako burtonu promenis b u k ispadne... :P

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 ABIT ABIT I SAMO ABIT 01.03.2007. 00:43 #13175

status: user
broj poruka: 2929
Nabavis bollje kuciste coolermaster recimo ili chieftek veca zapremina naravno mora da bude neki coolermasterov cooler ili zalman koji se moze montirati na sA rezimo ZALMAN 7000B Cu
i radice ti ako hoces bas max iz njega da izvuces onda ABIT ABIT i samo ABIT (NF7/AN7) i naravno dobra memorija koja trpi clocovanje


Meni barton na abitovoj ploci radi na 2.7 i naponu 1.85V icu cu i jos zsamo jos da nabavim jednu stvarcicu kada to nabavim ide to i na 2.8 i tu cu stati treba biti realan zar ne
39neoptercen-(48-49 )opterecen full sve zavisi od temperature u sobi znaci ludilo

Koliko love toliko i manje grejanja
Najbollji cooler za sA je coolermaster JET 7+ naravno ako uspes da ga pronadjes ja nisam
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 01.03.2007. 08:38 #13195

status: user
broj poruka: 18940
I ja sam za Epox ili Abit sto se tice Bartona, uzmi i neki Zalman cooler, a preporucio bih ti i Chieftec kuciste, posto pretpostavljam da imas neku kantu cim ti se greje toliko...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pedjapop jet 7 01.03.2007. 09:39 #13200

status: user
broj poruka: 144

imam jet7 i hvata mi prasinu jer sam presao na 939, ako ti treba javi se na pedj@mail.ru
dobices ga povoljno:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 za jet 7 01.03.2007. 10:14 #13211

status: user
broj poruka: 2929

Ako je jet 7+ treba mi
poslao sam ti mail....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman jel mogu ja nesto da pitam? 01.03.2007. 16:20 #13244

status: user
broj poruka: 1111
imas li nekih problema prouzrokovanim tim pregrevanjem?
jeste malo topliji, ali opet ispod max dozvoljene temp


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 01.03.2007. 17:11 #13253

status: user
broj poruka: 111



Barton je meni perfektno radio na asus A7n8x-x kao i na A7n8x ploci.

q-fan tehnologija na ploci mi se dosta svidela.

Inace,leti,pod opterecenjem igranja,ne prelazi 55-60.
Leti je u normalnom radu oko 45.

mala je razlika kod overkloka i bez njega u temperaturi bartona
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 04.03.2007. 14:52 #13408

status: user
broj poruka: 205
Jet 7 je djubre kuler. Dobar je samo na obrtajima na kojima se cuje kao i fen za kosu, ali i tada ima boljih kulera. Ja sam imao epox-a i mogu da kazem sve najbolje. Bas pre neki dan sam se toliko isfrustrirao sa abitom...Krenem da instaliram sistem, i trazi mi flopy za sata. Marfi nikad ne spava, ne radi disketa, kako sam se polomio dok sam nasao disketu koja je ispravna. Toga kod epox-a nema. Zato ide i moja preporuka epox-u. Za klokovanje su iste, mozda je i epox malo bolji jer na njemu mozes da cipset mozes da dignes na 2V.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Re: Re: ... 05.03.2007. 23:58 #13492

status: user
broj poruka: 205
:: izvini, a kakve ovo veze ima sa Abitom??
::
:: ocigledno je i da ne razumesh zasto toga kod Epox-a nema...
::
:: raspitaj se malo o chipsetima, sata, raid controlorima i windows-u ...
:: bice ti mozda jasnije..

Izvini ako sam te uvredio.
Do sada sam ima prilike da se srecem sa epox-ovim plocama koje su radjene sa sa nforce ultra + mcp raid. Mozda ima i kombinacija koja se koristi kod abit-a nforce +mcpt, ali takve nisam sreo kod nas. Tako da ima veze sa abitom.
Sta tebe boli paja u sta se ja razumem. Ako oces da mi nesto objasnis posalji mi mail.
Ovde nije prica o chipsetima i ostalim glupostima. Vecina ljudi hvali cuvenu nf7-s rev2, a imao sam prilike da je paralelno testiram rda3+pro i ustanovio da se mnogo bolje klokuje epox od izvikanog abita. Ne klokuje se dobro zbog male voldaze chipseta, koliko se secam max1.7v, dok epox ide na 2v. Kada se uradi v-mod ploca ide odlicno, pitanje je kako bi isao epox kada bi se i njemu uradio v-mod.
Znaci ploca se losije klokuje bez v-moda, potreban joj je flopi za instaliranje sata kontrolera (ali to je zbog chipseta :) )...pa zasto je bolja od gore pomenutog epox-a.
Ako ocemo abita bez flopia moramo da se okrenemo nf7-s2 ili an7, koje su dokazano dosta losiji klokeri.
Koliko znam nf7-s rev2 sa pravi samo sa tim chipsetom i ni sa jednim drugim. Znaci da je problem do abita. Za njihovu najbolju socket a klokersku plocu su potrebni dodatni driveri za instaliranje sata diska...pardon kontrolera, dok za epoxa nije potrebno.
U danasnje vreme kada je flopy skoro nestao mislim da je bitno da se korisniku skrene paznja za potrebu istog.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 09.03.2007. 05:09 #13687

status: user
broj poruka: 205
Nije mi jasno sta ja to gresim.
Zar na abitu nije mogao za southbridge da se stavi mcp+raid.
Stvarno nije mi palo napamet da bacim driver na cd, jbg dok sam imao nf2 imao sam i flopy. Ma da meni nije trebalo, imalo je dosta ploca kojima treba.
Opet nije prica o cipsetu i SI kontroleru vec o OC. Ipak je abit bez v-moda losiji od nekog rda3.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 09.03.2007. 18:50 #13703

status: user
broj poruka: 205
Jbg, pisao sam na brzinu pa se nisam lepo izrazio. Kad se v-moduje klokuje se kao epox, sta bi bilo da se na epox-u odradi v-mod. Velika mana je napo chipseta od samo 1.7V. Kod epox-a je napon od 1.6-2V.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin stajke 11.03.2007. 00:46 #13767

status: user
broj poruka: 257

Nisi rekao kolika ti je temperatura na Bartonu dok nije overklokovan, i dal si dizao napon na procesoru kad si ga overklokovao?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stajke66 Burton kao ringla 11.03.2007. 12:33 #13780

status: user
broj poruka: 13

Nisam dirao napon,napon je 1,67-1,71.Napon nemogu da malo smanjim ni u biosu(moze samo da se povecava)ni u easi tunesu.Pisao sam tu u ranijim porukama da sam sredio temperaturu ali opet je velika,puno zavisi i od sobne temperature.Bez overkloka 57C ali kad moj klinac igra NFS Carbon i ostale zahtevne igre temperatura je 65C.Sinoc je igrao Pray-a,palio se alarm na67C.Razmisljam o nekom skupom kuleru ali i ovaj sto imam je dobar,necu da platim npr.Zalman-a ,a da se zajebem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin interesantno 14.03.2007. 18:35 #13973

status: user
broj poruka: 257
Jel si ti pipao hladnjak na da proveris jel dobro naleze na procesor? Ako je kontakt dobar trebalo bi da ti i hladnjak bude bas vreo kad se temperatuta procesora popenje na 70C.

Napon od 1.7 na magistrali 200MHz zaista daje visoku temperaturu. Kad sam uzeo komp, napon je bio na defaultu (ploca ja davala malo vise, dakle 1.68V) FSB 166MHZ i temperature su isle komotno do 68C. Kuciste mi je tada bilo zatvoreno i bez ventilatora.

Sada ga drzim na 1.6V i FSB 200MHz i pri opterecenju se temeratura penje na 58C. Istina, sad mi je otvoreno kuciste, a izbacio sam TV-kartu i staru graficku koje su zajedno grejale ko lude. Toplota je kuljala sa njih samo tako.

Probaj da nadjes neki softverski alat za spustanje napona na procesoru, pa probaj da ga malo oboris. Ako je dobar primerak mozes da ides skoro do 1.55V.

P.S Probaj jednom da uperis ventilator u deo ploce gde se nalazi napajanje za procesor. To su ti onih nekoliko kondenzatora i mosfetova levo od procesora. Vidi kako se onda ponasa procesor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs