Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Cudan monitor problem?!
STRANA 1 OD 1
PCoprema Cudan monitor problem?! 04.03.2007. 00:55 T3482

status: user
broj poruka: 292

Ima li neko ideju sta bi moglo biti: Imam Sony E530 FD Trinitron Multiscan Flat 21` CRT i drzim ga na 1280x1024@100HZ preko Digitus OC12 KVM switcha i Bandridge SVGA kabla sa duplim shirmom i 2 feritna valjkasta jezgra. Naime od pre nekih 6 meseci imam povremena mucenja slike i to peridicno u coskovima 10ak sekundi i onda je sve OK pa ponov u navratima i to mi se desilo par puta na svakih mesec-dva. Nezavisno od toga da li je hladan ili je radio 6h, kada spustim na 60HZ primecujem nekad blago a nekad i jace oscilovanje/disanje po horizontali. A u trenucima kada muti sliku onda jace osciluje/drhti i po 1cm tj. pliva najvise levo-desno ali i malo po dijagonali. Da je kvar cudno je, jer se ne desava svaki dan niti svaki drugi vec retko ali imam pomalo cudno EM polje u sobi, nemam zvucnike u blizini. Slika je, inace, perfektna kada ovoga nema! Monitor je opsiven metalnom sasijom, napravljen je 2003 u Engleskoj. Zna li neko sta bi ovo moglo biti, posto je skroz bizarno i javlja se ponekad??? Ima li neko predlog kako ovo da resim ili zna sta bi konkretno moglo biti???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Cudan monitor problem?! 04.03.2007. 02:01 #13387

status: user
broj poruka: 9380



::
:: Ima li neko ideju sta bi moglo biti: Imam Sony E530 FD Trinitron Multiscan Flat 21` CRT i drzim ga na 1280x1024@100HZ preko Digitus OC12 KVM switch

? Ima li neko predlog kako ovo da resim ili zna sta bi konkretno moglo biti???
::

Upravo Digitus. Probaj bez njega. Uglavnom nikome nista dobro nije doneo.

Meni ne prebacuje uvek tastaturu i misa, u jednom slucaju je mesao boje a u nekom trecem bi zaglavljivao na neki medju mod, pa nije hteo da upali ni jedan monitor dok se dobro ne protrese :) a u cetvrtom je sam od sebe radio turn off masinama (slao valjda neki impuls za gasenej preko PS/2 ulaza) i to se desavalao nezavisno od setovanja wake on u BIOSu.

Sve u svemu digitus pravi uzasne sviceve. Ako ti je neophodan za rad, potrazi neku kvalitetniji digitalni, koji prebacuje sliku brzim duplim pritiskom tastera insert.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs