Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Ali zasto ja ne umem . . .
STRANA 1 OD 1
Lale61 Ali zasto ja ne umem . . . 07.03.2007. 09:22 T3522

status: user
broj poruka: 4

Pomagajte ljudi!!!!
Stanje je ovakvo: Asus P5B Deluxe sa Intel C2D E-6400, PQI 4x512 DDR2@800 (mislim 5-5-5-18) I Asus EAX 1650 pro sa 256 DDR 2 i biosom 1004 (skroz nov - nekoriscen :) ).
Dakle, ne umem da klokujem pa to ti je!!! Uspeo sam jedino da spustim clock na 1,6, (i tada se proc. o`ladi na 25C, a kako god da sam probao da ga dignem preko nominalne vrednosti (2.13GHz), tako se skrshi da mora da mu bajpasujem CMOS - Asusov crash free bios ga ne spasava!
Prava je steta sto tako `ladnu mashinu ne mogu da ubrzam da radi ono sto moze (max. clockovanje mom proc. je do 3.8MHz, a meni bi bilo dovoljno 3.1. obzirom na vazdusno hladjenje.
Molim vas, pomagajte
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
durbak doktor 07.03.2007. 10:30 #13555

status: user
broj poruka: 221
Sa obzirom kakvu masinu imas i oces da je OC tebi treba doktor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 07.03.2007. 12:21 #13563

status: user
broj poruka: 271
Kad vec znas koliko je max clock TVOM procesoru zasto lepo ne pitas onog ko ti je overclockovao procesor na 3,8 kako da i ti to uradis.
citat:
`(max. clockovanje mom proc. je do 3.8MHz, a meni bi bilo dovoljno 3.1. obzirom na vazdusno hladjenje.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: doktor 07.03.2007. 13:52 #13568

status: user
broj poruka: 9369


:: Sa obzirom kakvu masinu imas i oces da je OC tebi treba doktor

1. Iskljuci sve AI Tuning funkcije
2. Zakucaj PCIE magistralu na 100MHz
3. Zakucaj PCI magistralu na 33MHz
4. Disejbluj Huperpath 3, sprad spektrume, Q-Fan, CPID Limit MAX to 3, sve overvoltage protekcije, C1E, EIST, Virtualisation Technology, No-ExecuteMemory protect
5. Ne enejbluj nikakve enhancments.
6. Zakucaj voltaze: za memoriju +0.2V, FSB +0.3V i CPU 1.4500V NIKAKO VISE OD OVIH VREDNOSTI!
7. Promeni memoriju, stavi 2x1GB Supertalent na 667. Ne zanosi se nikakvim HYPER glupostima od memorija i sl. Samo promeni PQI, los je.
8. Reach the XTC :))))))))))))

Memorija ti je djubre.
Dao sam ti setovanja sa moje Gigabyte GA-965P-S3, malo modifikovana za tvog Asusa. Kod mene sa ovim setovanjima i BOX fabickim kulerom E6300 radi stablno @3.5GHz (FSB500 mem 1000), svaki dan na 3.3GHZ (475/960).
A za slikanje radi i na tvojih 3.8GHz, mada ne prolazi 3D mark ni S&M testove.
Sve preko 3.3GHz ti je dobar rezultat i ne juri za frekvencijama da nebi sprzio procesor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CarlosO za VMARC-a 07.03.2007. 16:03 #13590

status: user
broj poruka: 54
Sta si modifikovao za njegovog Asusa, posto ja imam identicnu plocu i proc kao ti pa da probam kako ce meni da nosi klok.S`tim sto imam samo jedan modul od 1gb kingston 667.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst dopuna 07.03.2007. 16:55 #13592

status: user
broj poruka: 2909
@VMARC
Zaboravio si da mu napomenes da daunklokuje ram na 1:1(1:2 na gigabytovim plocama), pre nego sto pocne sa povecavanjem FSBa.(mislim da je gresio jer je preskocio tu stavku i samim ti overklokovao ram koji to netrpi)
Siguran sam da ce moci da dogura do 2664MHz da ne povecava napon uopste nego da stavi 5-5-5-15@667MHz/8x333MHz sa stock voltazama.

@lale61
PS. napajanje ti je vrlo bitna stavka kod OCa nemoj da preterujes ako nemas makar 450-500W

DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC ZA Carlosa 07.03.2007. 20:13 #13607

status: user
broj poruka: 9369
::
::
:: :: Sa obzirom kakvu masinu imas i oces da je OC tebi treba doktor
::
:: 1. Iskljuci sve AI Tuning funkcije (C.I.A.2 za Gigabyte
:: 2. Zakucaj PCIE magistralu na 100MH
:: 3. Zakucaj PCI magistralu na 33MH
:: 4. Disejbluj Huperpath 3 (GA NEMA-NE TREBA), sprad spektrume, Q-Fan (GA NEMA), CPID Limit MAX to 3, sve overvoltage protekcije, C1E, EIST, Virtualisation Technology, No-ExecuteMemory protec
:: 5. Ne enejbluj nikakve enhancments
:: 6. Zakucaj voltaze: za memoriju +0.2V, FSB +0.3V i CPU 1.4500V NIKAKO VISE OD OVIH VREDNOSTI
:: 7. Promeni memoriju, stavi 2x1GB Supertalent na 667. Ne zanosi se nikakvim HYPER glupostima od memorija i sl. Samo promeni PQI, los je. (za Kingstona 667 ne znam, milim da nece bas ici kao Supertalent, jer radi na po defaultu na 0.2V visoj voltazi pa ne moze da trpi toliko dizanje voltaze kao STT. Neko je skoro napljuvao STT, ali verujte da joj u srednjem rangu cena nema ravne memorije, pa cak ni kingston pa mozda ni corsair. pricam iz iskustva promenio sam ih puno
8. Zahvaljujem se DaSickSyst na primedbi citiram:
@VMARC
Zaboravio si da mu napomenes da daunklokuje ram na 1:1(1:2 na gigabytovim plocama), pre nego sto pocne sa povecavanjem FSBa.(mislim da je gresio jer je preskocio tu stavku i samim ti overklokovao ram koji to netrpi)
jer sam prevideo izuzetno vaznu stvar. NAime ako se ne spusti memorija u odnosu 1:2, memorija ce otici previsoko i sve su sanse da se masina ne upali.
To su te male izmene. Princip je isti, s tim sto je GA-965P-S (i ostale podvrste) bolja za overklokovanje C2D jer podrzava FSB do 700 za razliku od Asusa kod koga ostaje FSB na 500. U prilog ide i to sto je par evra jeftinija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs