Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Rezultati overkloka ASUS EN7300GT TOP 128MB DDR3
STRANA 1 OD 1
Simets Rezultati overkloka ASUS EN7300GT TOP 128MB DDR3 11.03.2007. 00:19 T3577

status: user
broj poruka: 133
E, ovako, resio sam da sa vama podelim rezultate do kojih sam dosao overklokujuci doticnu karticu. Po defaultu, ona je 550 GPU i 1000RAM. Kod mene sada trenutno radi na 640MHz GPU i 1500MHz RAM. Skor u 3D Marku 2005 na 1024x768 4xAA i Anisotropic filtering je oko 3400.
Interesuje me sta mislite o ovim klokovima?

Takodje me interesuje da li neko moze da mi preporuci neki dobar programcic za merenje temperature graficke karte.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Rexpower 360W
512MB DDR2 800 Kingmax
ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Rezultati overkloka ASUS EN7300GT TOP 128MB DDR3 11.03.2007. 01:55 #13770

status: user
broj poruka: 9381
SVE TI JE DOBRO.


:: E, ovako, resio sam da sa vama podelim rezultate do kojih sam dosao overklokujuci doticnu karticu. Po defaultu, ona je 550 GPU i 1000RAM. Kod mene sada trenutno radi na 640MHz GPU i 1500MHz RAM. Skor u 3D Marku 2005 na 1024x768 4xAA i Anisotropic filtering je oko 3400
:: Interesuje me sta mislite o ovim klokovima
::
:: Takodje me interesuje da li neko moze da mi preporuci neki dobar programcic za merenje temperature graficke karte
::
:: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800
:: MSI K9N SLI Platinu
:: Napajanje Rexpower 360
:: 512MB DDR2 800 Kingma
:: ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Good 11.03.2007. 07:40 #13775

status: user
broj poruka: 6643
Dobra kupovina.
Pusti program za merenje, ako ga nema od same firme proizvođača grafičke, ne oslanjaj se na njega (pa ni onda). Pipni ti to prstom prilikom rada (skini poklopac kućišta i samo ga prisloni uz kućište), kad se dobro zagreje u igri. Pipni telo kulera a ako možeš, i deo gde je procesor ali sa suprotne strane, naravno. (pazi na suve ruke i statički, čuveni, elektricitet).
Pa, ako oceniš da je to zabrinjavajuće, reaguj odmah boljim hlađenjem ili smanjenjem o`c-a.
Usput, sagledaj REALNO pri kojim vrednostima o`c-a TI STVARNO VIDIŠ U PRAKSI boljitak, pa se recimo, vrati na tu vrednost, sigurnosti radi. Ipak je pametno izbegavati maksimum (preterivanje) kao i u svemu u životu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: Good 11.03.2007. 10:48 #13777

status: user
broj poruka: 133
U nVidia control panelu sam nasao hardware monitor. Igrao sam NFS Carbon oko pola sata i monitor mi je pokazao temperaturu oko 58-59 C (brzo sam se prebacio na monitor sa ALT+TAB) tako da mi se cini da je to ok. A i pod prstom deluje ok :)

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Rexpower 360W
512MB DDR2 800 Kingmax
ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3

:: Dobra kupovina
:: Pusti program za merenje, ako ga nema od same firme proizvođača grafičke, ne oslanjaj se na njega (pa ni onda). Pipni ti to prstom prilikom rada (skini poklopac kućišta i samo ga prisloni uz kućište), kad se dobro zagreje u igri. Pipni telo kulera a ako možeš, i deo gde je procesor ali sa suprotne strane, naravno. (pazi na suve ruke i statički, čuveni, elektricitet)
:: Pa, ako oceniš da je to zabrinjavajuće, reaguj odmah boljim hlađenjem ili smanjenjem o`c-a
:: Usput, sagledaj REALNO pri kojim vrednostima o`c-a TI STVARNO VIDIŠ U PRAKSI boljitak, pa se recimo, vrati na tu vrednost, sigurnosti radi. Ipak je pametno izbegavati maksimum (preterivanje) kao i u svemu u životu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re! 11.03.2007. 17:30 #13798

status: user
broj poruka: 3529
To ti je smesna temperatura, opusti se i ne razmisljaj!

Imam jedno pitanje za tebe, imama istu plocu kao i ti, pa me cisto zanima kolika ti je temp. ploce, imas uz nju software Core Center koji ti meri temp. cpu-a i ploce! Meni je u idle modu 35stepeni(tako pokazuje CoreCenter), al kad pipnem prstom deluje mi mnoooooogoooo vise!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: Re! 11.03.2007. 19:03 #13803

status: user
broj poruka: 133
Pozdrav. Rado bih odgovorio na tvoje pitanje, ali meni taj core center ne radi. Kaze `Aplication failed to initialize properly`. Jbg, mislim da je do windowsa nesto. Btw i meni se kada pipnem prstom cini dosta vruce (do bola tacnije), ali ipak je to sto pipam heatsink tako da je to logicno. Pa i heatsink na frizideru je vruc :))))
Da li si ti pokusavao da overklokujes na ovoj ploci? Ako jesi da li bi mogao da podelis sa mnom rezultate?
Pozzz

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Rexpower 360W
512MB DDR2 800 Kingmax
ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3

:: To ti je smesna temperatura, opusti se i ne razmisljaj
::
:: Imam jedno pitanje za tebe, imama istu plocu kao i ti, pa me cisto zanima kolika ti je temp. ploce, imas uz nju software Core Center koji ti meri temp. cpu-a i ploce! Meni je u idle modu 35stepeni(tako pokazuje CoreCenter), al kad pipnem prstom deluje mi mnoooooogoooo vise!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Panika 11.03.2007. 20:28 #13806

status: user
broj poruka: 6643
Dok god prst može na komponenti duže od minutu, nije panična temperatura (ali, to je bliže njoj što je neugodnije). Eto, to je neki odokativni način merenja, nažalost, najtačniji do upotrebe skupe opreme. A za temp. čipseta.... pa, bajni proizvođač je jednostavno umetno smanjio iznos temperature čipseta, da bi se prikazao bolje... (ko još normalan stavlja papak na čipset, jel`?) jer zna da svi mirno spavaju kad je 35 stepeni, a kad bi napisali da je 59 kao što jeste, izbila bi panika - iako, realno, sve radi ok. To je tako, problemi mogu da nastanu kod nekih čipova od 65 stepeni, kod drugih možda oko 75 a kod većine novijih i preko 80 ne znači ništa posebno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Re: Re! 11.03.2007. 21:28 #13808

status: user
broj poruka: 3529
:: Pozdrav. Rado bih odgovorio na tvoje pitanje, ali meni taj core center ne radi. Kaze `Aplication failed to initialize properly`. Jbg, mislim da je do windowsa nesto. Btw i meni se kada pipnem prstom cini dosta vruce (do bola tacnije), ali ipak je to sto pipam heatsink tako da je to logicno. Pa i heatsink na frizideru je vruc :)))
:: Da li si ti pokusavao da overklokujes na ovoj ploci? Ako jesi da li bi mogao da podelis sa mnom rezultate
:: Pozz
::
:: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800
:: MSI K9N SLI Platinu
:: Napajanje Rexpower 360
:: 512MB DDR2 800 Kingma
:: ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR


Sto se tice overkloka, procesor mi je X2 4200+ i njega drzim na 2,5GHz, nisam isao vise, bar necu dok ne nabavim bolju ram memoriju(trenutno mi je 667MHz) i bolji kuler od ovog box-a, a sto se tice grafike, imam Gainward 7950 Golden Sample i ona ide ko luda, trenutno je drzim na gpu-630/mem-1700(a moze i do 700/1800)!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Zaboravih! 11.03.2007. 21:30 #13809

status: user
broj poruka: 3529



Da da, zaboravi da ti napisem, skini sa MSI-ovog sajta `DualCoreCenter`, mozda ce ti on sljakati kako treba, a i ima dosta dobrih opcija!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: Re: Re: Re! 11.03.2007. 21:50 #13812

status: user
broj poruka: 133
Hmmm, a koliki je stock clock tvog procesora? Meni je stock 2GHz. Ali meni vec kad ga dignem na 2.15 - 2.20 sistem postane nestabilan pa nekad boot-uje, a nekada ne. Smanjim ja memoriju na 667 da ne predje 800 i HT na 800 da mi ne predje 1000, podignem voltazu za 0.1 - 0.15 ali isto se ponavlja. Da li se to tebi desavalo i mozes li mi dati neki savet ili walkthrough za overklokovanje ove ploce, posto se ranije sa ovakvim stvarima nisam sretao. Nekad je bilo lako, dignes FSB, promenis CPU to FSB ratio, sad je malo komplikovanije :)))

Hvala unapred

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Rexpower 360W
512MB DDR2 800 Kingmax
ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3


:: Sto se tice overkloka, procesor mi je X2 4200+ i njega drzim na 2,5GHz, nisam isao vise, bar necu dok ne nabavim bolju ram memoriju(trenutno mi je 667MHz) i bolji kuler od ovog box-a, a sto se tice grafike, imam Gainward 7950 Golden Sample i ona ide ko luda, trenutno je drzim na gpu-630/mem-1700(a moze i do 700/1800)!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Overclock!! 11.03.2007. 22:29 #13816

status: user
broj poruka: 3529
:: Hmmm, a koliki je stock clock tvog procesora? Meni je stock 2GHz. Ali meni vec kad ga dignem na 2.15 - 2.20 sistem postane nestabilan pa nekad boot-uje, a nekada ne. Smanjim ja memoriju na 667 da ne predje 800 i HT na 800 da mi ne predje 1000, podignem voltazu za 0.1 - 0.15 ali isto se ponavlja. Da li se to tebi desavalo i mozes li mi dati neki savet ili walkthrough za overklokovanje ove ploce, posto se ranije sa ovakvim stvarima nisam sretao. Nekad je bilo lako, dignes FSB, promenis CPU to FSB ratio, sad je malo komplikovanije :))
::
:: Hvala unapre
::
:: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800
:: MSI K9N SLI Platinu
:: Napajanje Rexpower 360
:: 512MB DDR2 800 Kingma
:: ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR
::
Moj cpu po default-u radi na 2,2GHz.
Pazi, rexpower ti je jako lose napajanje(u klasi sa kme, frontier, i ostalim kineskim glupostima), a napajanje ti je jako bitno da bi ti uopste sistem radio stabilno-kako treba! Dakle nema tu mnogo mudrosti, sve sto si uradio(naveo) je u principu to to, samo bih ti savetovao da promenis napajanje pa da onda probas(uzmi neko kvalitetnije tipa Chieftec, Cooler Master...) Ja imam chieftec-a 400W i stvarno mi je sve super!
Nemas predstavu koliko je bitno imati dobro napajanje!!!!!
...naravno, uvek postoji i mogucnost da ti je zapao cpu kome je to maximum i ne mozes vise da izvuces iz njega. Ja sam pre ovog imao AMD64 3200+(s939) koji radi na 2GHz i nisam s njim mogao da idem vise od 2,2GHz a da mi radi stabilno, dok je ortak imao isti koji mu je isao i na 2,5GHz! Hm! Sve je to jedno veliiiikoo znak pitanja?!?!?
...i da, skini obavezno sa neta poslednju verziju biosa za plocu!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: Overclock!! 12.03.2007. 01:24 #13827

status: user
broj poruka: 133
Ok, probacu to sa napajanjem. Nego imam problem sto se tice fleshovanja BIOSa. Skinuo sam najnoviji BIOS, ali nece da se fleshuje. Pokrenem je to, ali nema nikakvog odgovora. Posle nekog vremena ja ga lepo resetujem i pri boot-upu BIOS je na starim vrednostima kao da se nista nije ni desilo. E sad, cuo sam da postoji neka zastita protiv fleshovanja kod odredjenih ploca. Meni ovo lici na to, ali ja nigde u BIOSU nisam video opciju da se tako nesto ukljuci ili iskljuci. Da li se tebi, ili bilo kome javljao ovaj problem i da li ja mogu nekako da ga resim?

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Rexpower 360W
512MB DDR2 800 Kingmax
ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3

:: :: Hmmm, a koliki je stock clock tvog procesora? Meni je stock 2GHz. Ali meni vec kad ga dignem na 2.15 - 2.20 sistem postane nestabilan pa nekad boot-uje, a nekada ne. Smanjim ja memoriju na 667 da ne predje 800 i HT na 800 da mi ne predje 1000, podignem voltazu za 0.1 - 0.15 ali isto se ponavlja. Da li se to tebi desavalo i mozes li mi dati neki savet ili walkthrough za overklokovanje ove ploce, posto se ranije sa ovakvim stvarima nisam sretao. Nekad je bilo lako, dignes FSB, promenis CPU to FSB ratio, sad je malo komplikovanije :))
:: ::
:: :: Hvala unapre
:: ::
:: :: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800
:: :: MSI K9N SLI Platinu
:: :: Napajanje Rexpower 360
:: :: 512MB DDR2 800 Kingma
:: :: ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR
:: ::
:: Moj cpu po default-u radi na 2,2GHz
:: Pazi, rexpower ti je jako lose napajanje(u klasi sa kme, frontier, i ostalim kineskim glupostima), a napajanje ti je jako bitno da bi ti uopste sistem radio stabilno-kako treba! Dakle nema tu mnogo mudrosti, sve sto si uradio(naveo) je u principu to to, samo bih ti savetovao da promenis napajanje pa da onda probas(uzmi neko kvalitetnije tipa Chieftec, Cooler Master...) Ja imam chieftec-a 400W i stvarno mi je sve super
:: Nemas predstavu koliko je bitno imati dobro napajanje!!!!
:: ...naravno, uvek postoji i mogucnost da ti je zapao cpu kome je to maximum i ne mozes vise da izvuces iz njega. Ja sam pre ovog imao AMD64 3200+(s939) koji radi na 2GHz i nisam s njim mogao da idem vise od 2,2GHz a da mi radi stabilno, dok je ortak imao isti koji mu je isao i na 2,5GHz! Hm! Sve je to jedno veliiiikoo znak pitanja?!?!
:: ...i da, skini obavezno sa neta poslednju verziju biosa za plocu!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re BIOS! 12.03.2007. 09:37 #13837

status: user
broj poruka: 3529
I ja sam imao isti problem sa tom plocom(jelte imamo istu), popizdeo sam, iako sam 100 puta do sada radio flesovanje!
Uz njen bios sa ofivcijelnog sajta se dobija AMI Bios Flashing Utility koji iz ne znam kog razloga nece da odradi posao kako treba(probao sam sve zivo)! Posle dosta maltretiranja sam odustao i lepo skinuo sa msi.com.tw Liveupdate programcic i lepo zavrsio posao, sve mi je odradio! .)
Eto!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets u-p-d-a-t-e 12.03.2007. 12:58 #13842

status: user
broj poruka: 133
Ja imam taj live update na instalacionom disku za plocu. To mu je valjda to. A jel mogu preko njega samo da update-ujem BIOS? Posto kada sam ga bio prvi put pokrenuo, on je krenuo da downloaduje drajvere za plocu, sto ja niti zelim niti imam zivaca da izvedem na dial-upu.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Rexpower 360W
512MB DDR2 800 Kingmax
ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 12.03.2007. 13:19 #13847

status: user
broj poruka: 3529
Mozes naravno, u njegovom setovanju imas da biras sta sve i kada zelis update-ujes!
Dakle izaberi samo bios i pokrenii ga!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: re 13.03.2007. 18:51 #13925

status: user
broj poruka: 133
Ne. Ipak nisam uspeo ni tako. Zadam mu ja to da radi, ali opet nista. Kao da se nista nije desilo. Mislim da cu da cimam technical support!!! :X

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Rexpower 360W
2x512MB DDR2 800 Kingmax
ASUS GeForce EN7300GT TOP 128MB DDR3

:: Mozes naravno, u njegovom setovanju imas da biras sta sve i kada zelis update-ujes
:: Dakle izaberi samo bios i pokrenii ga!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re bios! 15.03.2007. 12:48 #14003

status: user
broj poruka: 3529
Nemoguce!
Kako, ja mu lepo nasetujem da uradi update samo biosa i recimo pogledam na sat i ako je npr. 21:05 ja mu stavim da pocne update u 21:07, svaki put mi uspe!
Kada se resetuje komp na prvom screen po ukljucenju kompa ti pise i datum biosa, koji treba poslednji da bude 06.02.2007!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- overclock!! 15.03.2007. 12:55 #14004

status: user
broj poruka: 3529
Evo sinoc sam se malo poigrao oko clocka i mogu ti reci da bez problema bez dizanja napona cpu-a radi mi stabilno i svaki put bootoje sistem sa magistralom na 240MHz, ako stavim 250 e onda vec moram cpu-u da dignem napon za 0.1!
Sto se tice memorije nju ostavljam na default(imam 667) i ona se bez problema klokne do nekih 800MHz, u pitanju je NCP memorija, voltazu joj stavljam 1,9V! Sto se tice HT-a njega naravno spustim na 800, eto cisto da vidis kako je kod mene. S obzirom da tebi ne ide ni do 220MHz za fsb savetovao bi ti da povecas malo voltazu rama i eventualno malo olabavis latencije pa probas onda!!!
Generalno trebalo bi bez problema da ti fsb ide do nekih 230(mislim sto se tice cpu-a)!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs