Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Test Of English as Foreign Language
STRANA 1 OD 1
MACHINE Test Of English as Foreign Language 29.06.2011. 20:23 T36950

status: user
broj poruka: 5696
Da li neko od vas zna gde se moze nabaviti literatura, ici na kurs i polagati ispit za TOEFL sertifikat? Koliko to okvirno traje, koliko kosta kurs, literatura, test...znam da se boduje i u zavisnosti od toga se valjda ocenjuje kako prodjes na gramatici, pravopisu, konverzaciji

Hvala na informacijama!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac re 29.06.2011. 20:46 #340605

status: user
broj poruka: 578



neznam da li ću ti pomoći ali moja žena u subotici predaje ECL TEST na faksu.Ako položiš taj test znači da imaš prihvatljiv engleski koji se priznaje svugde u EU. Sama unija je pokrenula taj program.Jako puno o ovoj temi imaš na stranici http://www.eslprintables.com/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: Test Of English as Foreign Language 29.06.2011. 20:56 #340608

status: user
broj poruka: 6083
Devojka polagala kad trebalo da ide prosle godine za USA da studira, ne secam se koliko traje, onako pofino, brzo ide, za svaki odgovor ima odredjeno vreme, kad ne kliknes ode dalje, nema nazad, nije naivno da se polozi, a za testove mogu nju da pitam gde nabavila ako hoces (mada ne verujem da je bilo u el. obliku)

Edit: mislim da ces ovde naci sve sto te zanima

http://torrentz.eu/search?f=toefl

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Asus M4A87TD/USB3, G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600 cl9,
Gigabyte 6870, G.Skill Sniper SSD 120GB, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apollo

:: Da li neko od vas zna gde se moze nabaviti literatura, ici na kurs i polagati ispit za TOEFL sertifikat? Koliko to okvirno traje, koliko kosta kurs, literatura, test...znam da se boduje i u zavisnosti od toga se valjda ocenjuje kako prodjes na gramatici, pravopisu, konverzacij
::
:: Hvala na informacijama!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Za pocetak, posveti vreme razumevanju upotrebe clanova... 29.06.2011. 21:05 #340610

status: user
broj poruka: 10985
(articles) odredjenog i neodredjenog (u naslovu teme nedostaje jedno `a`). Pretpostavljam da se vec sluzis engleskim jezikom...

Evo osnovnih obavestenja o testu:

http://goo.gl/AcZxN


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Za pocetak, posveti vreme razumevanju upotrebe clanova... 29.06.2011. 21:42 #340622

status: user
broj poruka: 5696
Obicna omaska. Naravno, da znam da tu ide i a ispred Foreign. Ucio sam ENG u osnovnoj, gimanziji, faxu, nizi i srednji tecaj u `Institut Bozidar Adzija`. Znam dobro tehnicki jezik, pisanje, fluidno citanje, ali konverzacija i dikcija mi nisu na tom nivou


:: (articles) odredjenog i neodredjenog (u naslovu teme nedostaje jedno `a`). Pretpostavljam da se vec sluzis engleskim jezikom..
::
:: Evo osnovnih obavestenja o testu
::
:: http://goo.gl/AcZx
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doncocos Re: Test Of English as Foreign Language 29.06.2011. 21:48 #340626

status: user
broj poruka: 417
http://www.britishcouncil.org/serbia.htm

:: Da li neko od vas zna gde se moze nabaviti literatura, ici na kurs i polagati ispit za TOEFL sertifikat? Koliko to okvirno traje, koliko kosta kurs, literatura, test...znam da se boduje i u zavisnosti od toga se valjda ocenjuje kako prodjes na gramatici, pravopisu, konverzacij
::
:: Hvala na informacijama!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 29.06.2011. 21:59 #340631

status: user
broj poruka: 2236

http://www.isj.co.rs/TOEFL.HTM

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Mašinac 29.06.2011. 22:24 #340649

status: user
broj poruka: 6643
Ova dva zadnja linka nešto vrede, mada za ovaj slavujev nisam ni ja znao. British Council ti je po meni merodavniji, ako ti treba nešto što se stvarno priznaje u inostranstvu. Literatura može da se skuplja u `prodavnicama` po net-u, a ima i gomila interaktivnih (plaćenih) kurseva, što on-line što preko vako nekih kursadžija koji su `sertifikovani` da ih sprovode (čitaj: platili kvotu i bar nešto znaju). Gomilu, gomilu materijala, i samih TOEFL, IELTS, ELLO, STANAG 6001 (vojna verzija) i slične kratice za skoro isto, imaš na net-u, pretraži, a, ko je uporan stvarno ima i dosta toga za džabaka. Samo neki sajtovi daju džaba i (sa zadrškom) ispravke pisanih testova, a već speaking, koliko ja znam, nema a da ne platiš, a to ti je krucijalno. Zbog toga je dobro otići na neki kurs gde imaš živog sagovornika. Ja nažalost, imam loše iskustvo u proseku, jer naši predavači (i sa beogradskog i sa zagrebačkog i sa sarajevskog faxa) svi odreda siluju gramatiku, pa gramatiku pa gramatiku, suvoparno i kao matematičke formule, od čega malo ko ima koristi... jeste bitna ali, niko nije naučio prvo gramatiku pa onda da govori, nego, onako usput. Dakle, za zezanje i osrednje znanje - neki kurs da se iskeširaš, bolje ako je sertifikovan, ako ti je nezgodno zbog lokacije i vremena, onda on-line kurs, ni to nije za bacanje, ili ovo što nudi british council, ebiga, ako ko zna taj engleski to su englezi...



Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caroline Ecl ispit 02.11.2012. 12:28 #451485

status: user
broj poruka: 3

Bunjevac da li mi tvoja zena moze reci da li je tezak ecl ispit,koliko procenata treba za prolaz,da li ima neka knjiga iz koje se moze pripremati za ispit.Nameravam da polazem ecl pa bih ti bila zahvalna ako mi kazes nesto o tome.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac re Ecl ispit 02.11.2012. 12:55 #451498

status: user
broj poruka: 578



Sada sam na poslu kad stignem kući javiću se.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac re 03.11.2012. 18:24 #451687

status: user
broj poruka: 578


Za prolaz treba 6o % iz svakog dela ispita,listening,reading,writing i speaking.Ima četiri nivoa,A2,B1,B2 I C1.Zbirka testova se može naručiti iz Mađarske: ecl@inyt.pte.hu

Online probni testovi su tu:
http://www.ecl-test.com/pages/template2.aspx?id=7120

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caroline ecl 03.11.2012. 20:54 #451716

status: user
broj poruka: 3

Hvala na odgovoru.Pitala bih jos nesto da mi vasa zena odgovori ako moze.Ako ne polozis jedan deo ispita a ostala tri polozis da li mozes da ponovis taj deo i da li priznaju one delove koje polozis.To jest da li moras sve ponovo da polazes.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 03.11.2012. 22:55 #451729

status: user
broj poruka: 1620
Ima sad neki ludacki popust za Cambridge sertifikate. U pitanju je `online study` program.

http://goo.gl/lDkym

Moj engleski je odlican, ali bih svejedno uplatio i ovo da trenutno ne ucim nemacki (pohadjam intenzivni kurs pa nema zajebavancije).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ecl 03.11.2012. 23:01 #451730

status: user
broj poruka: 18940
ne moze da bude jedan deo ispita, moze da bude ispit i tri ispita, ako polozis jedan od tri a ostala 2 padnes, mozes da polazes koliko god hoces puta a oni da zgrcu lovu


::
:: Hvala na odgovoru.Pitala bih jos nesto da mi vasa zena odgovori ako moze.Ako ne polozis jedan deo ispita a ostala tri polozis da li mozes da ponovis taj deo i da li priznaju one delove koje polozis.To jest da li moras sve ponovo da polazes
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caroline ecl 04.11.2012. 22:11 #451829

status: user
broj poruka: 3
Pitala sam zato sto je moja prijateljica polagala elc nivo b2.Listening joj je bio 85%,reading 60%,writing 65%.Speaking je takodje prosla.Posto joj je reading bio 60% rekli su joj da mora da ga polaze ponovo.Nije mi jasno zasto mora da polaze ponovo ako za prolaz treba 60% iz svakog dela ispita.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: Re: ecl 04.11.2012. 22:26 #451834

status: user
broj poruka: 7286
To je normalno rode, sad sam bas imao lika koji je polagao Marlins po sistemu `koliko love toliko muzike`


Apropo odlicnog znanja Engleskog(ili bilo kog drugog) i ono cuveno ``perfektno poznavanje``(ne poredim prvo i drugo), samo cu vam reci da ako niste proveli jedan period u zemljama gde je isti nativ, niste ni svesni svoje ne svesti


Lala 4ever!
http://youtu.be/n7hk7-XMXGU

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

:: ne moze da bude jedan deo ispita, moze da bude ispit i tri ispita, ako polozis jedan od tri a ostala 2 padnes, mozes da polazes koliko god hoces puta a oni da zgrcu lov
::
::
:: ::
:: :: Hvala na odgovoru.Pitala bih jos nesto da mi vasa zena odgovori ako moze.Ako ne polozis jedan deo ispita a ostala tri polozis da li mozes da ponovis taj deo i da li priznaju one delove koje polozis.To jest da li moras sve ponovo da polazes
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs