Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Da ne verujes...
STRANA 1 OD 1
XXXL Da ne verujes... 21.03.2007. 03:23 T3711

status: user
broj poruka: 537
Posle utakmice u Zelezniku gde je FMP pobedio Leituvas ali nedovoljno svratim do komsije koji ima uporan (kako na reklamama za deterdzente kazu `tvrdokoran`) problem...

Covek koristi racunar za nekoliko stvari : Gleda filmove (tu nema problema), zuji po netu (ni tu nema problema) i i gra igricie (eh... znaci tu su problemi ) :)

Od igrica igra jedino Call Of Duty 2 (uglavnom mulltiplayer) i Age of Empires II. Do pre neki dan je sve radilo kako treba i onda je komp poceo da baguje :) u Call od duty-ju je sve pocelo da secka uzasno, pogotovo kada prodje kroz neki dim ili ako neko baci bombu,,, hm pogledam ja setingse za grafiku i sve je tamo gde je i bilo ranije i nista nije menjano (sve je podeseno kako treba). Napravim se ja pametan i spustim sve detalje na LOW i rezoluciju stavim na 800x600 i gle cuda - i dalje isto secka i neigrivo je. To je bio fin znak da nesto nije kako treba i tu je pocela makljaza do malopre :) uz to mu je onaj mucenik sa puskom i nekako neprijatno spor. Dok je sa COD-om situacija tragicna u AOE II sve je ok. I onda sam krenuo od stvari do stvari...

Prvo - zamenio sam mu graficku (Radeon 9600pro) sa mojom (Asus 9600XT) i ista stvar se desava. Za obe graficke sam pre toga skinuo najnovije drajvere i instalirao ih a takodje sam probao i sa starim drajverima koji se dobiju uz kartice. Nije upalilo.

Onda sam iscupao njegov SB Live i ostavio integrisanu zvucnu da obavlja posao (ponekad kad pocne da koci igrica cuje se neko cudno zujanje pa sam pomislio da je mozda zvucna u autu ali ni do toga nije bio problem.

Pomislim da je mozda do samog Windowsa problem i prvo formatiram hard pa instaliram Win :) ni to nije pomoglo. (+ u XP-u se desi ponekad kad u nekom prozoru kliknem na neko dugme on otegne reakciju po 2 sekunde). Zatim skinem sve najnovije drajvere za svaku komponentu pojedinacno i instaliram ih ali opet ista stvar. Posle svega toga (mada sam i pre svega ovoga znao) pocnem da razmisljam da neka od komponenti pravi problem jer je sve fino ranije radilo bez ikakvog problema.

Zatim sam flash-ovao BIOS najnovijom verzijom za njegovu plocu i opet se iste stvari desavaju . I polako mi ponestaje ideja....

DA ne davim dalje probao sam jos x stvari koje su mi pale na pamet i nista nije pomoglo. Primetio sam i jos nekoliko bagova :

Kad odem u podesavanja za grafiku i za OpenGL stavim da bude High Performance onda meniji u Windowsu reaguju brze na klik misa a kada stavim na neku sredinu opet im treba po 2 sekunde da kliknu na OK ili CANCEL dugme.. hm zatim uradim video test u dxdiag i sve je ok ali onaj beli kvadratic pomalo secka kad skakuce a i ona kocka sa logom isto secka dok se okrece.. a graficke sam menjao i na obe se isto desava.. znaci nesto fali ploci a vezano je za grafiku zar ne ? DirectX je 9.0c a skinuo sam i najnoviji (9.nesto ne secam se tano brojeva) i instalirao i njega ali i dalje je COD ne igriv.

Konfiguracija je sledeca :
AMD 2500+ barton
MSI K7N2 delta -L
512 MB PQI + 512MB KINGSTONE na 400MHz (rade u dual channel-u)
Club 3D Radeon 9600 Pro
WD 80GB 7200rpm
CD/RW LG x
Creative SB Live! 5.1

Da li neko ima neku pametnu ideju sta bi moglo da pravi problem ? Isprobao sam sve sto mi je palo na pamet i nisam uspeo nista da uradim... ako neko zna sta moze da bude neka javi :) hvala mu unapred :)

P.S. Temp. CPU ne prelazi 40, sve ostale temp. se u oko 25, a memorije su stare par meseci i na proslom kompu su radile u DC bez problema :) Sve vrednosti su na default-u i nista nije overclockovano :)

help help help help help help help help
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Boban59 Metoda iskljucivanja 21.03.2007. 09:10 #14513

status: user
broj poruka: 7

Obzirom da nisi klokovao procersor, a batron je jak ko mazga savetovao bih ti da skines najpre jedan, a onda drugi slot memorije, obzirom da ce te igrice koje ti furas raditi i sa 512 mb sasvim normalno. Ako se pokazu iste smetnje sigurno je u pitanju ploca !

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki pomoc 21.03.2007. 09:53 #14514

status: user
broj poruka: 96
Ko što reče čovek,verovatno je u pitanju ploča,ali pre toga uđi u bios i proveri da slučajno
SB Live i grafička kartica ne dele neki IRQ jer to zna da pravi problem,probaj
da menjaš slotve za SB.Drugo nisi naveo da li seckaju i druge igre,kao i kako
igra multiplejer,ako igra preko interneta možda je problem u vezi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CarlosO AGP slot 21.03.2007. 10:13 #14515

status: user
broj poruka: 54
Verovatno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gandy a da probas ... 21.03.2007. 10:33 #14517

status: user
broj poruka: 80
Sa novim (drugim) napajanjem
Ako je oslabilo vremenom i ne daje stabilne napone,
ne mozes da verujes kakve sve gluposti moze da pravi .)
Ako i sa drugim napajanjem pravi problem
ploca je sto posto!

P.S. Mozda mu je lose napajanje i sprzilo nesto na ploci
ali to ces videti tek kad probas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 21.03.2007. 10:45 #14520

status: user
broj poruka: 3529
Ne verujem da ti zvucna pravi problem, sam si rekao da si je vadio i probao sa integrisanom, eventualno da povadis sve sa PCI slotova(modem i sl.), onda:

1. Izmenjaj memorije(prvo sa jednom, pa s drugom, i na kraju s tvojom)

2. Probaj s drugim napajanjem

3. Ploca! :(
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diorama Znam sta je! 21.03.2007. 11:19 #14525

status: user
broj poruka: 140
Ekran nije u pitanju siguran sam 100%.Jesi li probao zamenis staro za novo i da doplatis za nesto savremenije? :)))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbot XP 21.03.2007. 11:58 #14532

status: user
broj poruka: 192
Koji XP koristis, ja sam imao isti problem sa COD kada sam imao XP SP1,kada sam instalirao
XP SP2 sve je radilo kako treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Re: pomoc 21.03.2007. 12:27 #14534

status: user
broj poruka: 537



:: Ko što reče čovek,verovatno je u pitanju ploča,ali pre toga uđi u bios i proveri da slučajn
:: SB Live i grafička kartica ne dele neki IRQ jer to zna da pravi problem,proba
:: da menjaš slotve za SB.Drugo nisi naveo da li seckaju i druge igre,kao i kak
:: igra multiplejer,ako igra preko interneta možda je problem u vezi
::
::
::
:: Zvucne kartice ne dele isti IRQ :) cak sam i iscupao sve PCI komponente i isti problem je ostao :
Sto se tice interneta.. ima 1Mbit Cable poslovni net koji radi perfektno :) na nemackim serverima nam je manji ping nego nemcima :) tako da nije do neta :) delimo protok i sve radi perfektno sa te strane :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Re: XP 21.03.2007. 12:29 #14535

status: user
broj poruka: 537
:: Koji XP koristis, ja sam imao isti problem sa COD kada sam imao XP SP1,kada sam instalira
:: XP SP2 sve je radilo kako treba

Koristi XP Pro sa SP2 :) i nikada do sad nije imao problema
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho za Dioramu 21.03.2007. 12:30 #14536

status: user
broj poruka: 209

nemoj da se pravis pametan, nego pomozi coveku. ako nemas nista pametno da kazes (napises) onda cuti (ne pisi).

za XXXL

probaj sa drugim napajanjem. ako ti i to bude pravilo problem, vrlo moguce da je ploca.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Re: Metoda iskljucivanja 21.03.2007. 12:34 #14538

status: user
broj poruka: 537
::
:: Obzirom da nisi klokovao procersor, a batron je jak ko mazga savetovao bih ti da skines najpre jedan, a onda drugi slot memorije, obzirom da ce te igrice koje ti furas raditi i sa 512 mb sasvim normalno. Ako se pokazu iste smetnje sigurno je u pitanju ploca
::
::

Jedino to jos nisam probao :) bilo je kasno sinoc :) da li je moguce da mu memorije prave problem zato sto rade u Dual Channelu ? a nisu iste ?

Napajanje mu je Frontier od 400W :) da je nesto do njega ne bi od pocetka radilo kako treba al probacu da ga zamenim mojim Chieftec-om pa cu videti.

Neko je pitao kako se ponasa u drugim igriciama.. paaaa covek ne igra druge igrice sem te dve :) moracu neku novu da instaliram pa da vidim inace to nece ni biti toliko bitno ako u COD-u ne radi kako treba :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst ATI OMEGA 21.03.2007. 14:45 #14553

status: user
broj poruka: 2909
Ako hoces da koristis OpenGL sa 9600 moras da instaliras ATI OMEGA drajvere..
Atijev OpenGL je tesko s*anje,imao sam tu karticu(9600XT) i ona nema podrsku za hardware aceleration bez obzira sto na kutiji pise OpenGL 1.4(mislim)...
Skini ATI OMEGA drajvere sa neta i resio si problem...a posle mozes da vratis catalista.
OMEGA trba da resi probleme ATIja sa openGLom...nece raditi kao nvidija,ali ce biti bolje nego Catalist...Imao sam velikih problema sa ATIjem i AutoCADom na mnogim racunarima, fx5200 je radila 5 puta bolje od 9600XT(ustvari ova nije ni htela da radi sa hardvare accelerationu CADu)....

Naci ces ih ovde:
http://www.omegadrivers.net/


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tihimil napajanje ili ploca 21.03.2007. 14:54 #14560

status: user
broj poruka: 216
imao sam i ja slican problem samo sto se meni slika prvo ukocila pa onda zabagovala skroz,i samo restart je pomagao i tako uvek i kod pisljive igrice kao sto su karte....na sve sam sumljaoi sistemom eliminacije sam dosao do zakljucka da je to napajanje...a vrlo moguce da ti je crkla i ploca...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Eliminacija 21.03.2007. 19:10 #14578

status: user
broj poruka: 6643
Malo ponavljam one pre mene, nabrzaka gledajući, problem je u ploči - - jer je nisi menjao a sve ostalo jesi, ali, možda ipak i nije. Ni u memoriji ni u dual-chanell-u. I kod mene radi sa dva različita modula (proizvođača)...
Ono što se dešava, može biti i problem softverske prirode - zbog nedostatka hardvera koji je najverovatnije, kod ATI-ja, nenadoknadiv. To je upravo, kao što neko reče OpenGL... e, sad, u celoj priči ne valja što je to radilo, a sad ne radi... a kao ništa nije dirano. Da nisi reinstalirao winse, rekao bi da je automatic update pokupio neko `evo rešeeeenjnjnjnja!`, ali ovako.... Da li je ploča na default-u u setovanjima BIOS-a?
Ako je softver ok, onda ostaje hardver, napajanje i ploča, čistoća AGP slota..., naponi koje daje na AGP-u... stanje kondenzatora...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL eh.. 22.03.2007. 13:45 #14619

status: user
broj poruka: 537
Ploca je na Default setovanjima, 3 puta sam usisao svaku truncicu prasine koja je mogla da se nadje na kontaktima slotova. Svi kondenzatori na ploci su normalni i ne pokazuju bilo kakvu frustracija :) nisam jos probao da li je problem sa napajanjem :) Kako da znam koje napone daje ploca na AGP slotu i koji su optimalni ? Jel moguce da procesor zeza? Meni uopste ne daje simptome blesavog procesora..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin i? 03.04.2007. 01:08 #15175

status: user
broj poruka: 257
Pa sta je bilo na kraju?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy PROBAS OVO 06.04.2007. 21:59 #15454

status: user
broj poruka: 4163
Posto si isprobao sve i svasta, pokusaj da skines klok bartonu sa fsb 166 na 100, imao sam primerke koji su @prokuvali@. Ako ti sve proradi to je to, a ako ne jedina stvar ti ostaje MB (pod uslovom da si probao da zamenis napajanje, Frontier je krndelj)
good luck


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpogues SOLUŠN.... 07.04.2007. 10:12 #15489

status: user
broj poruka: 33



jesi li proverio brzinu hdd-a????
uzmi recimo total commander i probaj nešto da prebaciš negde da vidiš kojom se brzinom stvar odvija....ako se krece mnogo manje od 15MB/s i ne ide 30MB i više (u zavisnosti od hdd-a) instaliraj drajvere za ploču ponovo ili zvekni uninstal secondary pa primary IDE channel....
posle tog bi trebalo sve da šljaka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL hehehe 15.04.2007. 03:03 #15943

status: user
broj poruka: 537
Trula fora :)
Napajanje je bilo krsh (to sam pretpostavio odma`) i isprobao sam napajanje iz drugog kompa :) i gle cuda - isto sve .) hahaha i pre nek dan se iznerviram i sve rastavim u pm i EUREKA :p napajanje koje sam menjao umesto loseg (koje je vec bilo na kompu) je verovali ili ne Chieftec od 360W! ! ! ALI kad sam rastavio tog Chiefteca imao sam sta i da vidm :) unutra neko kung fu od 280 W :p a palo mi na pamet da ga rastavim zato sto je bilo lagano :) ko god je menjao oklop kucista napajanja mogao je barem da ga oteza sa necim :) olovo za pecanje je jeftino :) sa mojim Chieftec-om radi besprekorno... znaci 2 meseca cupanja kose zbog obicne gluposti..e da mi padne saka taj ko se igrao sa napajanjem.. morao bi da bezi pravo kod stolara da naruci stake.. trebace mu ako ga stignem :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin cekaj cekaj 25.04.2007. 00:16 #17074

status: user
broj poruka: 257

JEl to postoji lazni chieftec na nasem trzistu?
Ili mislis da ti je prodavac ubacio kung-fu u kuciste od kvarnog chiefteca da bi te zeznuo za pare?

Odakle ti to napajanje uopste?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs