Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
Koliko kosta da se isprogramira prosta zarazna igrica...
STRANA 1 OD 1
strela75 Koliko kosta da se isprogramira prosta zarazna igrica... 08.07.2011. 14:41 T37131

status: user
broj poruka: 1588
Ima li ovde raspolozenih programera da probaju da isprogramiraju igricu PC-Gridder sa Commodore-a 64. Na C64 su bili u pitanju sprajtovi koji su isli po mrezi. Prolazis mrezom i bojis je iza sebe. Ostali ga jure po mrezi (po sistemu ako ides paralelno sa njihovim pravcem ne jure te osim ako nije vise njih na istoj liniji, a ako ides upravno na njihovo kretanje prepoznaju te i menjaju kretanje prema tebi). Kad obojis kompletnu mrezu na nekom nivou, prelazis u sledeci nivo. Promenom nivoa, menja se oblik mreze, a kasnije uskace vise protivnika (u ponovljenim oblicima mreza),... Ta igrica je bila zarazna (kao tetris) u svoje vreme.

Koliko je komplikovano isprogramirati ovako nesto i koliko bi naplatili?

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.07.2011. 14:59 #343081

status: user
broj poruka: 4225
Pitaj upravo svrsene programere sa ETF-a( pocetnike koji treba da se dokazu). Nemoj dugogodisnje programere, traze boga oca. Npr. meni treba 7 profesionalnih programera da osnujemo tim od 10-ro i da uzmemo pare iz Evropskog fonda ( 50 000 eura) , a likovi mi traze plate po 4.500 e ! Pali svi sa kruske, pa bubnuli na glavu, To ni jedan tim na svetu od 10-ro ljudi ne moze zavrsiti za 3 mjeseca, a ne za mjesec. Ja sam sam odradio 80% posla, s tim sto onih 20 % ne znam( a da naucim trebalo bi mi bar godinu i po dana kojih nemam), a niko se nije pojavio ko je znao da isprogramira svoj dio, koji su i zavrsili na faksu. Toliko o obrazovanju kod nas.
Slovenci, koji znaju( postavio 20-tak pitanja i sve i jedan je znao o cemu pricam), mi trazili 8000 e ! E do ku.ca.
Prvo treba uraditi 2-3 ozbiljnija proekta pa traziti pare, tako da ono sto sam ti na pocetku rekao.
Trazi svrsene(displomirane) studente. Neko ce to zavrsiti i do 500e max.
operator

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Jeftinije i lakse resenje 08.07.2011. 15:12 #343083

status: user
broj poruka: 1372
Uradis igru u nekom gotovom engine-u. Isprobas 2-3 pa vidis koji najvise odgovara tom tipu igre. Naravno moras i tu da programiras, ali mnogo manje i lakse, plus svaki sajt ima svoj forum pa ce ti pomoci ljudi.

@Operator
Ajde ako mozes pojasni malo za sta se, i po kojoj osnovi dobijaju novcana sredstva od Evropskog fonda.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re 08.07.2011. 16:48 #343086

status: user
broj poruka: 2155



Imas to vec sve napravljeno u mame32 emulatoru za arkadne masine, imas jedno 15 igara na tu temu imas i originalni sa C64.

NPR:

http://www.rom-world.com/file.php?id=23440

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: re 08.07.2011. 16:56 #343090

status: user
broj poruka: 2155

Evo ti jedan primer kako se uzimaju pare za igru koju sam pravis, tj ovde je prave 3 coveka i mogu ti reci da su dosta para uzeli al su i dobro radili za te pare pogledaj link i probaj igru:

http://spacepiratesandzombies.com/


P.S: ja sam nekad programirao al sam se sapleo na AI rutinama, hteo sam nesto tipa da komp sam misli a ne da izvrsava skripte, sto je veoma tesko odraditi i trazi puno vremena pa sam batalio. Uglavnom sad se sve svodi na nekom enginu, skines ga napravis igru dogovoris se sa vlasnikom i objavis igru.(nekad si moro sve sam da radis).

:: Pitaj upravo svrsene programere sa ETF-a( pocetnike koji treba da se dokazu). Nemoj dugogodisnje programere, traze boga oca. Npr. meni treba 7 profesionalnih programera da osnujemo tim od 10-ro i da uzmemo pare iz Evropskog fonda ( 50 000 eura) , a likovi mi traze plate po 4.500 e ! Pali svi sa kruske, pa bubnuli na glavu, To ni jedan tim na svetu od 10-ro ljudi ne moze zavrsiti za 3 mjeseca, a ne za mjesec. Ja sam sam odradio 80% posla, s tim sto onih 20 % ne znam( a da naucim trebalo bi mi bar godinu i po dana kojih nemam), a niko se nije pojavio ko je znao da isprogramira svoj dio, koji su i zavrsili na faksu. Toliko o obrazovanju kod nas
:: Slovenci, koji znaju( postavio 20-tak pitanja i sve i jedan je znao o cemu pricam), mi trazili 8000 e ! E do ku.ca
:: Prvo treba uraditi 2-3 ozbiljnija proekta pa traziti pare, tako da ono sto sam ti na pocetku rekao
:: Trazi svrsene(displomirane) studente. Neko ce to zavrsiti i do 500e max
:: operator
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.07.2011. 17:15 #343093

status: user
broj poruka: 4225
@Zdebeli
Pa prosto.
Bilo je par poziva za razlicite projekte.
Npr. unosenje teksa.
Nasao klince koji kucaju do sto znakova da unose, pa da povecaju produktivnost.
Trebalo bi po osobi da dobijaju po 400e, ali su se odogovorili po troica da unose po 133 e za 10 dana.
Odobren proejkt i isplata. Do 22 godine.
Odobren je projekat za razvoj platformi za nadolazece procesore.
E sad ono sto sam mogao u turbo c++ i u MS SQL-u da uradim uradio sam + u storm engine-u.
E sad ostatak zamisli sto sam napravio je bilo prosto za njihov pojam, pa je trebalo dodati u poboljsanom grafickm engine-u od mog storma, u kom sam se i obucavao.
Graficke elemente u 3D sam prestavljao sa ARAC-om francuskim, jer je dosta brzi od ostalih 3D engine-a sa kojima sam ja radio(dosta brzi od Heavena).
E sad to im je `zadovoljavajuce`. Iskreno ne znam sta hoce bolje, ali u Bosni su mnogo prostije uradili projekat i capili 120 000 eura, a za nas je po timu predvidjeno 50 000 e.
Njihov projekat sam replicirao za 11 dana sto je radilo 22 ljudi ja sam. Pa koliko bi im trebalo za ovo sto sam uradio sa Robertom i Brambijem!?
15 godina minimum.
Uglavnom, potrebno je da se obratis u BG razvojnom timu pri vladi za `Evropske razvojne projekte`.
Ja sam kontaktiran preko Svedske ambasade za projekat tj. nisam se sam prijavio, vec na preporuku su me zvali.
operator

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 08.07.2011. 17:27 #343099

status: user
broj poruka: 9122
odesk.com ili freelancer.com, napravis tu igricu za iOS, lupis je za 1 $ do 2 $, isto portujes na Android sa reklamama. Ako je stvarno zarazna stvar, otplatice ti se ta investicija jako jako brzo :).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Hvala na komentarima... 08.07.2011. 21:34 #343163

status: user
broj poruka: 1588
ne mislim da bi smelo da se iskopira resenje i prodaje, jer bi ti zakucali brzo na vrata ovi sto uteruju EU u evropski zimbabve po pitanju legalnosti softvera.

Evo kako je izgledala ta igra:
http://www.youtube.com/watch?v=WU50VggB79Q

Vise je fora imati je - za nas, koji smo je nekad davno igrali (tamo negde ~ 1987 - 1988)

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli @Operator 09.07.2011. 00:19 #343190

status: user
broj poruka: 1372
Recimo ovako:
Hoces da napravis igru. Jel moras da pravis sam engine (odnosno da pises od nule) da bi dobio sredstva, i da li imas neke obaveze prema njima?.



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs