Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Polovni monitori
STRANA 1 OD 1
oske Polovni monitori 26.02.2005. 17:30 T382

status: user
broj poruka: 1
Gde je u Beogradu najbolje kupiti polovan monitor? (uzevsi u obzir odnos cena/kvalitet)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa gadno pitanje 27.02.2005. 02:01 #849

status: user
broj poruka: 210



Nigde.
Ako kupujes polovan, samo po preporuci nekoga ili od nekoga koga poznajes.
I obavezno se obezbedi "Nokia monitor testom", da ga probas na licu mesta, geometrija, moire, konvergencija, VN trafo, fokus itd.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Bozic i sinovi 27.02.2005. 14:01 #851

status: admin
broj poruka: 712
Firma "Bozic i sinovi" iz Panceva ima prodajne objekte i u Beogradu ( pogledajte adresar ).

-----------------------------------
Željko Arnautovic,
PC Berza

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
buky Imam ja jedan! 27.02.2005. 16:27 #853

status: user
broj poruka: 8
Monitor je 19" Samsung 955b, mene je dobre sluzio godinu i po i sada sam zamenio celu masinu pa je na prodaju.Dajem ga za 85.

Sto se tice Nokia monitor testa, sve je to lepo ali sta se bre tu gleda.Jedino sto mogu ja tu da vidim je da li sve boje prikazuje korektno i nista vise.
Probas brate da promenis rezoluciju i osvezavanje, pustis neku igru ili film da vidis kako se ponasaju boje i to je to.
Ako si zainteresovan tel. je 0643054757
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa hm... 27.02.2005. 17:33 #855

status: user
broj poruka: 210



E buky ako ti ne znas da gledas monitor uz pomoc Nokia monitor testa o cemu bre mi ovde pricamo?
To je jedini validan nacin da vidis sta neko hoce da ti uvali od monitora.
Naravno da ces ga testirati u onoj rezoluciji u kojoj ce i raditi kod tebe, znaci za 17" 1024x768@85 ili kod boljih u 100 Hz, a kod 19" 1280x1024@85Hz.
Program je toliko star da jednostavno se u medjuvremenu nije pojavio bolji od njega.
Ja sam uz pomoc njega pri moje do sada 2 kupovine polovnih monitora odbacio vise od 15 modela koji su pokazali fabricku neispsravnost, a inace sa kojom su bez blama prodati i neki neuki ljudi se buljili na njima.
Jos jedan savet, kupi sto mladji monitor, vecina monitora proizvedenih u poslednje 3 godine su novi isli sa 3 godine garancije, tako da ako nadjes na primer monitor star 2 godine ti ces imati jos 1 godinu garancije, takav monitor sam i sam kupio.
U sirokom krugu bih zaobisao firme koje se bave prodajom polovnih kompjutera i polovnih monitora, jer stvarno kupujes machku u dzaku.
Znaci ostaju ti samo mali oglasi i pitaj za garanciju.
Na vecini monitora pozadi pise kad je proziveden, godian i mesec, a i u Sisoft Sandri mozes da procitas ako fali nalepnica pozadi.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Nokia monitor test... 27.02.2005. 20:10 #858

status: user
broj poruka: 288
Nije taj test glavni faktor za kupovinu monitora. Svako kupuje monitor koji mu najvise odgovara. Ortak uzeo pre 2-3 meseca NEC 17" CRT Flat, monitor je zver.
A kupio je ga u Konchar group na NBGu, preko puta novog Merkatora. Daju garanciju na 6 meseci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa hm... 01.03.2005. 00:01 #899

status: user
broj poruka: 210



JESTE taj test glavni faktor za kupovinu kod ljudi koji se razumeju u gledanje monitora, ko je corav i ne zna sta treba da gleda, ne pomaze mu ni Kleopatra, ni Zlatko Zlatkovic.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 Bozic i sinovi 04.03.2005. 00:44 #944

status: user
broj poruka: 95

tko leti, vrijedi!

Bezi od tih likova...nije mi jasno gde skupljaju te konfiguracije koje prodaju...kao da su im kompjuteri iz domova zdravlja iz proslog veka...
kosturi...a sve izraubovano po 15 sati dnevno do iznemoglosti...po nekim firmama...
mozes monitor da kupis preko oglasa ali moras da citas ljude tj da provalis preprodavca...ma dodaj 20 e i kupi nov.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs