Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
e4300
STRANA 1 OD 1
mucacaca e4300 03.04.2007. 10:19 T3847

status: user
broj poruka: 85

Razmisljam o kupovini e4300 pa me intresuje da li njemu moze da se smanji mnozilac tako da bude 7*400 ili 8*400?
To bih radio na nekoj od sledecih ploca:GA-965P-DS3P(rev. 3.3), GA-965P-DS3(rev. 3.3), GA-965P-S3(rev. 3.3).Kakva je razlika izmedju njih?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: e4300 03.04.2007. 12:09 #15183

status: user
broj poruka: 9381



::
:: Razmisljam o kupovini e4300 pa me intresuje da li njemu moze da se smanji mnozilac tako da bude 7*400 ili 8*400
:: To bih radio na nekoj od sledecih ploca:GA-965P-DS3P(rev. 3.3), GA-965P-DS3(rev. 3.3), GA-965P-S3(rev. 3.3).Kakva je razlika izmedju njih

Ne moze. Zakljucan je.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi pitanjce 03.04.2007. 12:37 #15185

status: user
broj poruka: 1276
odluchio sam se za istu kombinaciju samo sa DS3 plochom (iako neznam koje su razlike medju gore navedenim).
Interesuje me (poshto meni ne trebaju neke vasionske performense, recimo igranje wow-a shto nije toliko zahtevna igrica) da li se klokom smanjuje zhivotni vek matichne ili procesora i da li bi tu trebalo josh neki kuler ubaciti, kako to funkcionishe ...?
Da li ima nekog rizika ako se klokuje da rikne neshto ... !?
Uvek sam bio protiv kloka ... nekako mi deluje nesigurno ... mozhda onda ipak da ubacim josh 15 eura pa da uzmem 6300-tku i ram na 800mhz shto je ipak malo skuplja varijanta ...?!
Ili je mozhda naj pametnije reshenje da uzmem 4300 sa 667mhz ramom i da ih ne diram uopshte :P
hvala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: pitanjce 03.04.2007. 14:53 #15193

status: user
broj poruka: 9381


:: odluchio sam se za istu kombinaciju samo sa DS3 plochom (iako neznam koje su razlike medju gore navedenim)
Nema razlike za normalno koriscenje i vrhunski OC.

:: Interesuje me (poshto meni ne trebaju neke vasionske performense, recimo igranje wow-a shto nije toliko zahtevna igrica) da li se klokom smanjuje zhivotni vek matichne ili procesor
Ne ukoliko ti komp ne radi 24H na granici. Recimo 4300 ce ti na 3GHz raditi isto koliko i na default clocku, sve dok mu je voltaza postavljena na defaut (auto)

i da li bi tu trebalo josh neki kuler ubaciti, kako to funkcionishe ...?
Ne treba, za 3GHz ti je dovoljan stock (box) kuler koji stize uz procesor.

:: Da li ima nekog rizika ako se klokuje da rikne neshto ... !
Ima ali su sa novijom generacijom komponenti, pogotovo dok jos uvek kostaju 100 evra :) rizik je sveden na minimum tj zanemarljiv. Rizik se povecava padanjem cena komponenti.

:: Uvek sam bio protiv kloka ... nekako mi deluje nesigurno ... mozhda onda ipak da ubacim josh 15 eura pa da uzmem 6300-tku i ram na 800mhz shto je ipak malo skuplja varijanta ...?

Jeste ali kod C2Duo to nema veze. Greota je ne klokovati ga. Koja je poenta imati BMW M6 i ne voziti ga preko 100km/h u Montani (Wellcome to Montana, NO SPEED LIMIT)

:: Ili je mozhda naj pametnije reshenje da uzmem 4300 sa 667mhz ramom i da ih ne diram uopshte :


Najbolje ti je resenje E4300 sa 667 i da ih diras.

POZ.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
asterix Re: Re: e4300 03.04.2007. 15:45 #15201

status: user
broj poruka: 1

Zašto širiš dezinformacije kada može da se koristi množilac od 6 do 9?

::
::
::
:: ::
:: :: Razmisljam o kupovini e4300 pa me intresuje da li njemu moze da se smanji mnozilac tako da bude 7*400 ili 8*400
:: :: To bih radio na nekoj od sledecih ploca:GA-965P-DS3P(rev. 3.3), GA-965P-DS3(rev. 3.3), GA-965P-S3(rev. 3.3).Kakva je razlika izmedju njih
::
:: Ne moze. Zakljucan je.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: pitanjce 03.04.2007. 15:58 #15202

status: user
broj poruka: 2909

:: Interesuje me (poshto meni ne trebaju neke vasionske performense, recimo igranje wow-a shto nije toliko zahtevna igrica) da li se klokom smanjuje zhivotni vek matichne ili procesora i da li bi tu trebalo josh neki kuler ubaciti, kako to funkcionishe ...
Kao sto rece VMARC ako znas sta radis nemas nikakav problem...Dok god dobro hladis CPU i ne preterujes sa voltazama siguran si,a i ako preteras ali ne previse skratices zivotni vek procesora za pola sto zvuci strasno,ali je vek jednog CPUa izmedju 10 i 12 god. znaci trajace 5-6,a i sam znas sta ce taj CPU biti za 2 god.

:: Da li ima nekog rizika ako se klokuje da rikne neshto ... !
:: Uvek sam bio protiv kloka ... nekako mi deluje nesigurno ...
Ako neznas sta radis nego se odmah zaletis da podignes FSB ili voltaze bez menjanja drugih parametra (zato sto te mrzelo da procitas malo o tome) onda i tekako ima...
Ali dok god razumes sta si uradio i sta si time dobio siguran si...


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs