Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
SPORA MREZA
STRANA 1 OD 1
tomma SPORA MREZA 05.03.2005. 20:25 T405

status: user
broj poruka: 172
Imam težak problem sa mrežom. Dole navedeni računari su umreženi u kućnoj mreži sa HP 1010 štampačem i GENIUS Vivid 3 skenerom :

• Pentium III XEON 500 MHz
• 512 MB RAM
• ABIT BE-6 rev. II
• MSI GeForce 2 MX-400 32 MB AGP
• MAXTOR 40 GB 2 MB cache 7200 rpm HDD
• Sound Blaster PCI 128
• Daewoo 1427x
• Windows 98 SE

• AMD Thunderbird 1 GHz
• 512 MB RAM
• ABIT KT7-A
• ASUS Radeon 9600XT VIVO 128 MB AGP
• Intel Ambient 563 EP v92 modem
• Quantum 20 GB AS
• MAXTOR 30 GB 7200 rpm HDD
• Compaq S700
• Windows XP SP1

Na oba računara je instalirana REALTEC RTL 8029 (AS)-based ETHERNET adapter (generic) (podaci koje je dao DEVICE MANAGER WinXP). Problem je u sporom dizanju mreže, odnosno prilikom podizanja računara na AMD računaru je potrebno i do 5 minuta pre nego sistem dozvoli da se pristupi taskbaru, START-u ili bilo čemu u SYSTRAY-u. Da li je problem u mrežnim karticama ili u nečem drugom. Pošto mi je mreženje strano odradio sam WIZARD iz XP-a koji je podigao protokole na tom računaru, napravio SETUP disk na flopiju koji sam iskoristio na Win98 računaru i po završetku instalacije tražio je restart Win98 računara. Mreža generalno radi mada pokazuje znake nestabilnosti povremeno iako dozvoljava da se neometano igraju i igre. Ako je problem do mrežnih karti navedite neke koje nisu preterano skupe, imaju drajvere za oba navedena sistema i nemaju problema sa radom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 06.03.2005. 00:05 #957

status: user
broj poruka: 210



Problem je u kombinaciji win98 i winxp.
Posto su ti obe masine dovoljno jake za win xp na onoj na kojoj nije xp ga instaliraj i kad zavrsis pravljenje mreze na 1. xp-u, ne radi preko diskete na drugi nego neka ga on automatski prepozna.
Drajvere ne instaliraj njegove nego koristi windows-ove koje ce on automatski da generise ako su obe PCI kartice.
Imao isti problem i resio ga na ovaj nacin.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cira75 Probaj ovo 07.03.2005. 23:09 #970

status: user
broj poruka: 22
Da su u pitanju Operativni Sistemi ne bih rekao.Ono sto mislim da je (posto si rekao da si radio setup preko flopija) je sto nisi digao IP adresu na jednoj od dve masine(pretpostavljam 98se)
To se resava na sledeci nacin:
1:Digni protokole TCP, IPX na obe masine
2:U TCPIP unesi na pr: 192.168.0.1 Na prvoj (XP) i na drugoj 192.168.0.2
3:Mapiraj diskove (U XP MY NETWORK PLACES) , takodje obrati paznju na pristup diskovima (moras da imas privilegiju administratora)
4:Preporucio bih ti da ne koristis ICS (internet connection sharing) posto u tom slucaju INTRANET moze da bude nevidljiv na mrezi.
5:Obavezno apdejtuj winXP na SP2 .......(tada cem morati da generises integrisani firewall)


Moguce je da sam nesto zaboravio , ali mislim da ces sa ovim resiti probleme,takodje napisi koji firewall koristis,Antivirus, koj tip mrezenja PC do PC-ja ili preko Swica,proveri UTP kablove , Drivere za mreznu,Na xp masini vidi sta radi "svchost.exe" servis u administracijskoj tabli,Da li je Network servis aktivan,.....ima dosta problema koji mogu da budu pa ako mozes napisi tacno sta i od softwera imas ....mozda nam i to pomogne u resavanju problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
radevic cisto sumnjam.. 09.03.2005. 15:43 #985

status: user
broj poruka: 15
ako imas problem i sa brzinom zamene podataka network-a izmedju ta dva kompjutera, i povezani su LAN-om (sa zicom), onda moguce je da je LAN zica u pitanju. probaj cross-over lan zicu, shielded ili ne (shielded ako je u pitanju `preko terase` povezivanje tih uredjaja)

ako je WLAN (wireless), onda ne znam, probaj ocistiti prostor izmedju dva kompica :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs