Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Pomoc, koju klimu da uzmem??? Gde i sta valja??? Thanx!!!
STRANA 1 OD 1
MACHINE Pomoc, koju klimu da uzmem??? Gde i sta valja??? Thanx!!! 27.04.2007. 20:10 T4161

status: user
broj poruka: 5696
Koju klimu (12-ica sa 5god. garancije) mi preporucujete u klasi od oko 300e (bez montaze). Pozeljno je da ima japanski kompresor (Toshiba, Hitachi...), bio-anti-bakterisjki filter, eko gas, po mogustvu jonizator/ozonizator...gde bih je mogao nabaviti??? Puno hvala!!!


M i G
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu e sad ! 27.04.2007. 20:51 #17417

status: user
broj poruka: 1191
Brate za to sto ti oces kosta sigurno 400-500e,one fancy LG artcool.
Uzmi Midea 12ku od 220e i radi do jaja. Ako se kompresor pokvari ne isplati se ni popravljati,uzmes novu i cao.


BTW kakve veze klime imaju sa ovim forumom???

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: e sad ! 27.04.2007. 21:52 #17426

status: user
broj poruka: 7761

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Brate za to sto ti oces kosta sigurno 400-500e,one fancy LG artcool
:: Uzmi Midea 12ku od 220e i radi do jaja. Ako se kompresor pokvari ne isplati se ni popravljati,uzmes novu i cao
::
::
:: BTW kakve veze klime imaju sa ovim forumom??
::
:: Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!
::

I mene je jedan lik ubedjivao da pazarim Mideu, kaze da je pristojna za pare koje kosta.
Sto se foruma tice, ima sobica za kucnu tehniku, tako da ima neke veze...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst re 27.04.2007. 22:09 #17427

status: user
broj poruka: 2909
Ja uzeo pre 2 god. NEO 12icu obzirom da je naka vrsta noname ispostavilo se da super hladi ima silna podesavanja za filtriranje i vlazenje vazduha koja i ne koristim,kostala me nekih 250e sa ugradnjom(znao sam lika koji ih je prodavao),a jonizator sam uzeo posebno Fagor na neke silne rate...zavrsava poso.
Secam se da mi je lik koji mi je prodao objasnjavao da klima ima Toshibin kompresor sto mi stvarno u to vreme nije mnogo znacilo,jer se ne razumem nesto u te stvari...
Neznam da li sam ti pomogo,ali ja sam zadovoljan lepo hladi,lepo moze da prigreje stan...Nemam nikakakvu primedbu za sad.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr filteri.. 27.04.2007. 22:23 #17432

status: user
broj poruka: 242
ima smisla samo filter sa aktivnim ugljem(menja se na 2-3 meseca ),ostali plazma,jonizatoti.. su zvaka za .....

na primer, plazma skuplja prasinu ali cim ukljucish klimu morash i plazmu u suprotnom sa nje sva prshina ode u sace . tako da je efekat nikakav. sto se jonizatora tice kupi onaj poseban uredjaj. ja zimus uzeo lg eko i bogami se lepo ogrejao. e da ponekad stavim onu vlaznu mirisljavu maramicu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Ja se klimam 27.04.2007. 22:29 #17435

status: user
broj poruka: 4163
sa Galanz-om, 12-icom a sto se tice garancije od 5 godina ona ti vazi samo ako 1 godisnje uradis servis iste (kosta 50e). Ja licno mislim da je najbolja varijanta najjeftinija klima sa 5 god garancije. Ove skuplje su malo fensi a za te pare ne daju nista specijalno. Japanski kompresor obavezan. Toliko od mene
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ja se klimam 27.04.2007. 22:56 #17451

status: user
broj poruka: 9381



:: sa Galanz-om, 12-icom


Ja sa dve, i to iz one ludacke serije od pre dve godine (mislim da ima jos uvek da se nadje), mada sam cuo da im je ova nova serija jos bolja. Zimi se grejem na njih, leti se hladim. I to cela kuca.


Galantz je ludilo, za svaku pohvalu. Za dve godine mi ni jednom nije zaledio, ma kolika temperatura bila vani. Sve to za nekih 250-260e sa montazom. Dodatna oprema u vidu jonizatora i sta ti ja znam me uopste ne zanima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 27.04.2007. 23:27 #17455

status: user
broj poruka: 3529
Ne bacaj pare, ja sam prosle godine uzeo elite klimu, kazu mi majstori da je ista ko i galantz, radi super, hladi, greje, sta ti treba vise, cena je nesto malo preko 200e!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diorama buuu 28.04.2007. 10:54 #17492

status: user
broj poruka: 140
panasonic je zakon...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EpicPizza E ovako 28.04.2007. 11:24 #17495

status: user
broj poruka: 5
Pazi sad,
Evo ti quote, a evo i link pa se lepo nachitaj, taman da se zanimash za vikend.... :)
http://arhiva.elitesecurity.org/t22368-Koja-klima

Ovde se izgleda niko ne razume u klima uredjaje... svi su isti, verovali ili ne. Razlika je samo u kompresoru - a on je naravno srce klime. Inace, SVE klime koje se prodaju, skoro 90% njih ima identicnu Sanyo elektroniku unutra (pocevsi od Tadirana do onih najjeftinijih, imaju istu elektroniku, osim kod invertera). Kod izbora klime je najbitniji kompresor. Najbolje su se pokazali Toshiba-Carrier kompresori (zato i Tadiran klime najbolje rade), Daikin i Matsushita (Panasonic).
Ja recimo imam Fonko klimu sa Toshiba Carrier kompresorom (nije inverter), Sanyo elektronikom i radi fenomenalno, na -15 greje odlicno (drzi 24 stepena u sobi od 20 kvadrata), na -5 radi do 27 stepeni unutra, defrost radi perfektno i vrlo kratko (oko minut do dva, zavisno od vlaznosti), u tim uslovima start i rad su gotovo necujni. Inace, hladi bolje od panasonic invertera (testirao sam) i to drasticno bolje, jer su Toshiba kompresori za klasu bolji od Matsushitinih. Cak je i grejanje dosta bolje, samo sto mu treba oko 30% vise vremena da postigne temperaturu kad se ujutru ukljuci (to je prednost invertera, oni samo imaju brze iskoriscenje snage kompresora jer brzina kompresora varira u zavisnosti od temperature, nema ciklicnih ukljuci-iskljuci intervala).
Inace Fonko (tajvanska firma koja ima pogon u makedoniji) je uradila klimatizaciju na frankfurtskom aerodromu, kao i klimatizaciju americkih baza u Bagdadu, sto mozda govori o kvalitetu doticne firme (oni uglavnom samo prave velike klimatizacione sisteme).
Moj izbor bi bila bilo koja klima sa Toshiba ili Carrier kompresorom, naravno, ako postoji mogucnost da se otvori spoljna jedinica i proveri sta ima unutra (ja sam to uradio). Tadiran je odlican zbog tog kompresora (jos i invereter), ali je preskup, tako da treba samo paziti pri kupovini kakav je kompresor unutra. Da, i pogledajte da li kompresor ima grejac za zimske uslove koji odrzava temperaturu ulja izmedju 0 i -5 stepeni u ekstremnim uslovima (recimo na -20 ili -25 kompresor sa tim grejacem ce lakse startovati, tise, i nece biti prevelikog habanja u tom startu zbog zgusnutog ulja unutra) - to se zove crankcase heater.
Inace, kompresori klima uredjaja su toplotne pumpe i nemaju veze sa onim kompresorima koji se ugradjuju u frizidere i freezere... i prvenstveno sluze za GREJANJE (pogledajte koliko je veca iskoriscenost kompresora pri grejanju) i prvi put su koristeni u ruskim podmornicama - bas za grejanje. Toshiba ce izbaciti novu generaciju kompresora koji ce grejati do -40 s tim sto bi temperatura grejanog prostora (zavisi od jacine kompresora naravno) bila 23 stepena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EpicPizza Nastavak 28.04.2007. 11:25 #17496

status: user
broj poruka: 5
Svima se cini da klima bolje hladi nego sto greje, ali to je samo varka. Toplota se lakse odvodi nego dovodi, i zato ce klima brze ohladiti nego ugrejati. Cak i kad vam se cini da klima duva relativno mlako, to je zato sto je temperatura vazduha koju klima izbacuje (na -7 stepeni, na toj temperaturi se uglavnom atestiraju kompresori) izmedju 39-41 stepeni, a ljudsko telo ima 36, tako da vama izgleda da duva mlako, u sustini u prostoriji ce posle izvesnog vremena biti veoma, veoma prijatno. Bilo koja klima ce vam na toj temperaturi dati mnogo bolje rezultate nego TA pec (ne racunajuci daljinsko grejanje i gas), zato sto konstantno isporucuje istu kolicinu toplote, ne varira i ravnomerno greje prostor. Jedina mana u uslovima grejanja je velika vlaznost, ali nema veze sa iskoriscenjem kompresora, vec sa zaledjivanjem cevi spoljne jedinice - kada klima greje izvlaci molekule hladnog vazduha napolje, a hladni vazduh kompresuje i tako ga zagreva - verovali ili ne i na apsolutnoj nuli je moguce izvuci toplotu iz molekula vazduha! - zato spoljna jedinica zimi duva hladno, leti toplo i ako je velika vlaznost zimi se zaledjuju cevi spoljne jedinice i smanjuje se moc grejanja, ne zato sto slabi rad kompresora vec zato sto su cevi zaledjene i freon koji sada greje, prolazi kroz zaledjene cevi i hladi se. Tada klima ulazi u defrost (odledjivanje), ukljucuje se reverzibilni ventil na kompresoru i klima prelazi u mod hladjenja (duva toplo napolje, odnosno greje cevi) s tim sto ne uduvava vazduh unutra. Tako otapa led. Neke klime imaju vremenski defrost (koji se ukljucuje na oko -5 i aktivira se svakih sat vremena), neke imaju senzor koji meri temperaturu cevi. Moja ima obe vrste. Kada su izuzetno hladni i vlazni dani, aktivira se na svakih sat vremena, a ako je vazduh suv, bez obzira sto je -10 nece se aktivirati dok temperatura cevi spoljne jedinice ne spadne ispod granicne vrednosti.
Sto se tice hladjenja, sve je na kompresoru - bolji kompresor, bolje hladjenje. Treba samo obratiti paznju na protok vazduha, sve klima preko 540m3 protoka vazduha ce hladiti perfektno (recimo moja ima 580m3, mislim da Tadirani imaju 600). Svi oni filteri koji se reklamiraju u principu ne sluze nicemu. Treba ih samo redovno cistiti i prati (domestos razblazen 1:10), ako se pusi u prostoriji svakih mesec dana, a ako se ne pusi, proveriti stanje filtera i prati po potrebi. Jednom godisnje treba ocistiti unutrasnju jedinicu rastvorom domestosa (isto 1:10) ili neceg slicnog - izvadite filtere, napravite smesu u prskalicu, dobro isprskate cevke unutra (sace) i pustite je da hladi dok se ne osusi - a onda izadjite napolje i vidite prljavstinu koja ce izaci iz kondeza.) Spoljnu jedinicu mozete i sami da ocistite ako imate neki kompresor za vazduh, ali obavezno jednom u dve godine minimum, zovite neki servis da proveri pritisak i kolicinu freona - svaka, pa i najbolja klima ce izgubiti malo freona i pritsak za godinu-dve.
Ako kupujete klimu, raspitajte se o svemu ovome (po mogucnosti proverite kompresor vizuelno), raspitajte se koliki je protok vazduha, kakvu vrstu odledjivanja ima, pogledajte kvalitet plastike unutrasnje jedinice (krckanje smeta itekako) i obavezno (jos jednom) probajte da pri montazi nagovorite da vam otvore spoljnu jedinicu da vidite koji je kompresor. Isto tako, obratite paznju na nosace spoljne jedinice (moraju da imaju gume koje idu na spoj izmedju jedinice i nosaca, tako necete imati nikakvu vibraciju pri radu), ne dajte da vam uvijaju cevi za protok izmedju spoljne jedinice i unutrasnje (moze samo kao krug, nemojte da ih uvijaju u osmice ili S oblike). Cevi ne smeju biti krace od 1m niti duze od 5 m ako hocete dobro iskoriscenje pri grejanju i hladjenju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Jos jedno pitanje u vezi klime!!!!!! 28.04.2007. 15:34 #17505

status: user
broj poruka: 486

Koja kilma bi mi bila potrebna za letnje vreme lokal 65m2....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs