Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
asus ta210 pomoc
STRANA 1 OD 1
tihimil asus ta210 pomoc 30.04.2007. 12:32 T4192

status: user
broj poruka: 216
imam ovo kuciste vec duze vreme i kako je leto na pomolu hteo bih da ga opremim sa jos 2 ventilatora,jedan da izduvava vazduh i jedan da uvlachi,i tu nastaje moja dilema gde se stavlja ventilator koji UVALCHI VAZDUH,ili sam ja toliko glup(a ocigledno jesam :) ili to na ovom kucistu nije omoguceno???hvala unapred na odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
budrak RE: 30.04.2007. 13:32 #17653

status: user
broj poruka: 250

tihimil-e,to si ti rekao da si glup,a ne ja! :)
imam to isto kuchiste i ja...ventilator koji uvlachi vazduh ide sa prednje strane,dole iza dugmeta koje svetli,na koje startujesh racunar...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Upravo tako 30.04.2007. 17:34 #17670

status: user
broj poruka: 5696
dole je vazduh hladniji pa napred ide udivni ventilator (tako orjenitsan da uvlaci vazduh spolja ka unutra) a na vrhu kucista ide izduvni koji topli vazduh, koji je laski i koji se popeo, izbacuje vani, pozadi...


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 30.04.2007. 18:16 #17675

status: user
broj poruka: 568
ja imam isto kuciste tacnije 212 model od tvog se razlikuje po boji maske
i na njega kao i na sva druga kucista svih proizvodjaca usisni ventilator ide izmedju prednje maske i hard diska. znaci kod svih kucista svih proizvodjaca ista je procedura

1 skinuti masku
2 izvaditi hard disk
3 sa unutrasnje starane staviti ventilator i sa prednje usrafiti
4 vratiti hard disk na mesto
5 vratiti masku

http://gargaloni.free.fr/Composant%20PC/Resize/Face%20AV%20ss%20facade%20mini.jpg

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tihimil kako? 30.04.2007. 23:01 #17685

status: user
broj poruka: 216
da da,ukapirao sam gde se stavlja ali mi i dalje nije jasno kako taj vazduh cirkulise tacnije zar mu maske ne smeta da on uvlaci vazduh???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 01.05.2007. 00:32 #17693

status: user
broj poruka: 568
da mu maska smeta nebi tu bilo mesto predvidjeno za kuler mislili su ljudi i na to. dovoljno je lufta izmedju ploca maske koje su zaobljene sa strane da olaksavaju prolaz vazduha i td. pogledaj malo pazljivije i videces ne mora ti ja objasnjavam imas isto kuciste pogledaj na svom a i odozdo maska ima rupu... mozda kad bi tu bila 2 ventilatora na preko 3000rpm pa bi bilo tesno usisavanje ali ovako nema zime
ja sam tu spreda stavio jedan CM na 2500rpm a otpozadi 2 kom. CM na 2000 rpm

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tihimil da da.... 01.05.2007. 00:50 #17696

status: user
broj poruka: 216
e hvala majstore bas si mi pomogao...pa to i ja planiram jedan da uvlaci i 2 da izvlache...hvala jos jednom


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Evo da dodam i ja neku :) 01.05.2007. 09:24 #17707

status: user
broj poruka: 267
Za ventilatore su ti uglavnom sve objasnili, ali da napomenem da ces morati da se potrudis da sve kablove unutar kucista slozis najbolje sto mozes, probaj da nabavis plasticne vezice i da sa njima fofmiras i vezes kablove za kuciste tako da ostanu tu gde si ih stavio...

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: Evo da dodam i ja neku :) 01.05.2007. 11:59 #17717

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

:: Za ventilatore su ti uglavnom sve objasnili, ali da napomenem da ces morati da se potrudis da sve kablove unutar kucista slozis najbolje sto mozes, probaj da nabavis plasticne vezice i da sa njima fofmiras i vezes kablove za kuciste tako da ostanu tu gde si ih stavio..
::
:: Pozdra

to se zovu lisice te vezice
ali i najobicnija izolirka ili ona papirnata traka sto se koristi pri farbanju ili cak tanka zicica sa punim presekom ti zavrsavaju poso

mnoge ploce imaju na sebi konektore za dodatne ventilatore, moja ima samo jedan (neke sam vidjao imaju po 3 i vise) na njemu mi je usisni a izduvni su na molexu
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs