Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
VOlt mod
STRANA 1 OD 1
Ognjeni VOlt mod 01.05.2007. 17:07 T4199

status: user
broj poruka: 4506

Da li neko radio volt mod graficke karte..a pogotovo me zanima da li je radio volt mod 7950 gt?Znam sve o tome,informacije me ne interesuju nego samo prakticni, `konkretan ` deo...
ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Konkretno 01.05.2007. 18:22 #17726

status: user
broj poruka: 4163
povecanje performansi zanemarljivo,
opasnost od pregorevanja velika,
zakljucak: ne radi to!
Ja sam to dva puta radio na ati x550 i 7300gt. Ovu prvu sam spalio (crkla je posle 15 min rada) a ova druga je blokirala posle 2 min (srecom, pa sam vratio na staro)
Da su kartice predvidjene da rade brze i bolje (bezbedno i sigurno) u fabrici bi ih sami nasvirali i prodali kao bolje modele (a veruj mi oni nisu gadljivi ni na 1 cent extra zarade)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Konkretno 01.05.2007. 20:06 #17743

status: user
broj poruka: 5696
Vala bas si rekao, svaka ti cast...kao da si mi uzeo reci iz usta...listen to man, he knows what he is doing...


M i G

:: povecanje performansi zanemarljivo
:: opasnost od pregorevanja velika
:: zakljucak: ne radi to
:: Ja sam to dva puta radio na ati x550 i 7300gt. Ovu prvu sam spalio (crkla je posle 15 min rada) a ova druga je blokirala posle 2 min (srecom, pa sam vratio na staro
:: Da su kartice predvidjene da rade brze i bolje (bezbedno i sigurno) u fabrici bi ih sami nasvirali i prodali kao bolje modele (a veruj mi oni nisu gadljivi ni na 1 cent extra zarade
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni u bree 01.05.2007. 23:35 #17765

status: user
broj poruka: 4506



u bre ala ste neupuceni....dacu am linkove ako nekog interesuje, sa volt modom i jos par sitnih modova, serija 7900 gt i 7950 gt dostize do 40 % vece rezultate !!!(a na ovim kartama,svi znaju koliko je 40 %,ne puno nego ogromno).To se radi tako sto se podize napon sa standardnih 1.4v na 1.6-7 zavisi od slucaja(manuelnim modovanjem, lemilicom, grafitnom olovkom itd), proces je siguran i bezbedan za onog ko se razume u to 100%,Raspitivao sam se dosta znam,zato i trazim nekod domaceg koji je to RADIO(znaci ne, gledao,slusao ili citao)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: u bree 02.05.2007. 00:05 #17768

status: user
broj poruka: 5696
c,c,c...jesi li nekada nesto servisirao, lemio i merio??? Ja sam svojvremeno radio modovanje, otkljucavanje i premoscavanje Athlona (dip switch panel), L mostova na Duronu/Axia-i, jedan Slot-A cartridge type...ako nemas DC lemilicu imas veci rizik da ostetis neki IC nego da uradis nesto sto ce raditi, takodje moras izuzetno paziti na ESD jer nesto sto je ispod heatsinka je obicno podloznije spaljivanju i crkavanju...dakle, ako nisi nikada radio nesto slicno...batali...imas ovde primer da je lik tako Zeznuo DFI praveci od ultra sli model, ne radi to uvek iz vise razloga, da je tako fabricki bi ga nabudzili...mada tvoj Gainward GF7950 GoldenSample mozda i izdrzi...ali ako zeznes nesto posle moras iz NSa dolaziti u BG da ti to srede, ako nije za bacanje


M i G

::
::
::
:: u bre ala ste neupuceni....dacu am linkove ako nekog interesuje, sa volt modom i jos par sitnih modova, serija 7900 gt i 7950 gt dostize do 40 % vece rezultate !!!(a na ovim kartama,svi znaju koliko je 40 %,ne puno nego ogromno).To se radi tako sto se podize napon sa standardnih 1.4v na 1.6-7 zavisi od slucaja(manuelnim modovanjem, lemilicom, grafitnom olovkom itd), proces je siguran i bezbedan za onog ko se razume u to 100%,Raspitivao sam se dosta znam,zato i trazim nekod domaceg koji je to RADIO(znaci ne, gledao,slusao ili citao)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni heheh 02.05.2007. 01:28 #17773

status: user
broj poruka: 4506



Molim sve da lepo procitaju pitanje....ja ni ne zelim da to radim nego sam pitao ima li neko ko je to RADIO..i to bas na ovoj seriji graficki.fala na savetima
ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: u bree 03.05.2007. 00:43 #17884

status: user
broj poruka: 4163
:: u bre ala ste neupuceni....dacu am linkove ako nekog interesuje, sa volt modom i jos par sitnih modova, serija 7900 gt i 7950 gt dostize do 40 % vece rezultate !!!(a na ovim kartama,svi znaju koliko je 40 %,ne puno nego ogromno).To se radi tako sto se podize napon sa standardnih 1.4v na 1.6-7 zavisi od slucaja(manuelnim modovanjem, lemilicom, grafitnom olovkom itd), proces je siguran i bezbedan za onog ko se razume u to 100%,Raspitivao sam se dosta znam,zato i trazim nekod domaceg koji je to RADIO(znaci ne, gledao,slusao ili citao

Ajd, kad se pravis pametan donesi je ja cu ti uraditi to (na tvoju odgovornost) al nemoj posle da kukas.
I jos da dopunim. Da sam ja vlasnik fabrike koja prodaje doticnu karticu za recimo 100e, ja bih sve prepravio tako kako ti hoces i prodavao ih po recimo 150e (kao neku ultra varijantu) Sta mislis zasto oni to NE RADE!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 05.05.2007. 23:30 #18196

status: user
broj poruka: 1673
Moze, radi se i radice se. Rade ljudi koji znaju sta rade, ne riskiraju previse i spremni su da se laka srca rese crknute kartice od 2-10 procenta plate. A sad malo ozbiljno, ima voltmodova koji su potpuno ok i koji donose dosta. Jedan od takvih je bila 5900XT kartica kod koje je cip koji je predvidjen da radi na 1.4v namerno napajan sa 1.2 i normalno lepo se overklokovao ali ne kao 5900ultra. A onda podignes napon na normalnih 1.4 i dobijes bezbednu i jako brzu karticu. Inace mislim da sa dizanjem napona na ultra modelima neces postici neko znacajnije ubrzanje jer su one vec na granicama a rizik od crkavanja je veliki.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 11.05.2007. 01:12 #18838

status: user
broj poruka: 205
Ako nemas bolje hladjenje, nemoj ni da pokusavas. Nikad nisam radio, ali baci mi hi-res sliku prednje strane bez kulera i zadnje strane, mozda se i nesto uradi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646066.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs