Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
FX-hitno
STRANA 1 OD 1
Ognjeni FX-hitno 02.05.2007. 12:02 T4211

status: user
broj poruka: 4506
Ako moze neko sto pre da mi odgovori,treba drugu nesto da pomognem na njegovoj grafickoj kartici..zanima me da li snizavanje radnog takta procesora i memorije (pomocu riva tunera na primer).. moze da ima negativne efekte na karticu ?Overklokovao sam ranije ali nisam nikad underklokovao i ne znam kako se ponasa kartica u tom trenutku i jos nesto, kako da iskljucim neki od pipe line-ova u riva tjuneru ?
tnx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 02.05.2007. 12:12 #17792

status: user
broj poruka: 3529
Au bre choveche, svi bi da overklokuju a ti suprotno! Hah! Ne bi trebalo da ima nikakve nezeljene posledice po kartu, bar ne teoretski, jer recimo cpu(ne na karti) mozes da smanjujes i nema nezeljenih posledica, otud i logike i za kartu!
A sto se tice iskljucivanja pipe line-ova e to stvarno ne znam, ako ne uspes onda je mozda bolje naci slabiju kartu ili ti zameniti za slabiju!

I samo jos da te pitam, koja ti je svrha(zasta ce ti) smanjivanja performansi!?!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 02.05.2007. 12:34 #17793

status: user
broj poruka: 423
ako ugasis pipeline moraces da radis nanovo ceo sistem bice crna slika kade se restartuje znam to iz licnog iskustva .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Da nisi ti to... 02.05.2007. 12:41 #17795

status: user
broj poruka: 718
...Vmod-ovao ,pa ti se sada greje k`o ringla?

Undervoltom neces dobiti hadniju karticu jer su obicno postavljene na najnizu ili njoj blisku vrednost za pobudu ,tj nece da radi ako nema struju! A koja ti je graficka uopste?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: FX-hitno 02.05.2007. 13:34 #17801

status: user
broj poruka: 5696
Downclock nema nezeljenih efekata ukoliko ne snizavas i napon, ovde toga nema...dakle, nema negativnih posledica, ali to radis samo onda kada je kartica junk pa nece da radi stabilno cak ni na default fabrickim vrednostima...


M i G

:: Ako moze neko sto pre da mi odgovori,treba drugu nesto da pomognem na njegovoj grafickoj kartici..zanima me da li snizavanje radnog takta procesora i memorije (pomocu riva tunera na primer).. moze da ima negativne efekte na karticu ?Overklokovao sam ranije ali nisam nikad underklokovao i ne znam kako se ponasa kartica u tom trenutku i jos nesto, kako da iskljucim neki od pipe line-ova u riva tjuneru
:: tnx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman ja probao takozvani downclock 02.05.2007. 13:43 #17802

status: user
broj poruka: 1111
na 6600gt
cisto radi probe
i mogu ti reci da je bilo gresaka (ili driver nije dozvoljavao toliko nizak takt, ne mogu da se setim tacno, tada sam ja izmudrovao i objasnjenje, ali sam i to zaboravio), a kakvih to ne mogu da se setim, s tim da sam ja takt gpu smanjivao koliko moze
ovo je samo moje pojedinacno iskustvo
da dodam da mi se isto desavaloi sa cpu
naimeneciji sempron se grejao kao lud, pa ja probao da snizim temp snizavanjem takt, kad ono nece win da se digne
ponavljam da su to bila snizavanja tipa duplo manji takt
naravoucenije svega ovoga (sto se tice pamcenja) > ako koristite ``americke`` cigare zapisujte svoje misli

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: FX-hitno 02.05.2007. 15:07 #17812

status: user
broj poruka: 801



:: Ako moze neko sto pre da mi odgovori,treba drugu nesto da pomognem na njegovoj grafickoj kartici..zanima me da li snizavanje radnog takta procesora i memorije (pomocu riva tunera na primer).. moze da ima negativne efekte na karticu ?Overklokovao sam ranije ali nisam nikad underklokovao i ne znam kako se ponasa kartica u tom trenutku i jos nesto, kako da iskljucim neki od pipe line-ova u riva tjuneru
:: tnx

reci ti zasto ovo radis,mozda ima neki drugi nacin...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs