Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem sa novom masinom
STRANA 1 OD 1
alexakralj Problem sa novom masinom 05.05.2007. 13:50 T4246

status: user
broj poruka: 424

Problem je sledeci:Kad se upali racunar radi 3 secunde i odmah se ugasi,neupali se ni monitor nista a sve je novo,radio je petnest dana bez ikakvog problema


Amd 5000
Asus m2n-E
Asus 7800gt
1gb crosair 667
hdd 250 gb sata 2
Chieftec 500w
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Problem sa novom masinom 05.05.2007. 14:00 #18136

status: user
broj poruka: 5696
To sam vidjao na Asus A8N-E, probaj ga paliti ponovo nekoliko puta na dugme, pa ako krene udji u BIOS i pogasi svu automatiku kojui nudi i ono ACPI budjenje desableuj...ASUS je oduvek imao po default zastitini mod, kada nestane struje pa dodje on se upali na par sekundi i iskjuci, potom normalno radi. Bilo bi pozelnjo resetovati BIOS preko jumpera ili vadjennjem baterije, staviti novi BIOS, proveriti da li ti je PSU na uzemljenoj uticnici, da li je mrezni napon stailnih ~220V...Ako ovo ne upali, raskaci HDD, DVD, FDD, ostavi smo SVGA, 1xRAM pa ukljuci. Proverri da li su dobro legli RAM, CPU, SVGA!!!


M i G

::
:: Problem je sledeci:Kad se upali racunar radi 3 secunde i odmah se ugasi,neupali se ni monitor nista a sve je novo,radio je petnest dana bez ikakvog problem
::
::
:: Amd 500
:: Asus m2n-
:: Asus 7800g
:: 1gb crosair 66
:: hdd 250 gb sata
:: Chieftec 500w
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 05.05.2007. 14:01 #18138

status: user
broj poruka: 1574
Verovatno je u pitanju napajanje.Ako ga nisi proverio onda to obavezno uradi.Ako nije do napajanja onda kreni sa proverom svih ostalih komponenti.Najbolje bi bilo da odneses pc na servis jer ako si ga skoro kupio verovatno je pod garancijom,ako neije onda uradi kako sam rekao..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexakralj RE 05.05.2007. 14:05 #18140

status: user
broj poruka: 424
Prvo sam i ja mislio da je napajanje ali nije probao sam cooler master 600w isto,grafiku isto sam drugu stavljao,procesor nije 100 posto,bateriju je vadjena na kratko i nista, e sad jedino sto Machine kaze ali komp mi je kod druga pa ne mozemo to da uradimo a on nezna sam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 05.05.2007. 14:50 #18141

status: user
broj poruka: 584
Proveri POWER dugme da te ne zeza, ako se glavi mozes imati ovakve simptome.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re 05.05.2007. 15:06 #18142

status: user
broj poruka: 1673
Slazem se sa predlozima stim da dodam jos nekoliko ideja. Pozajmi neku bilo kakvu grafiku, probaj sa njom, ukoliko se isto desi a vec si probao resetovanje cmos-a, probao si memoriju, napajanje i 100posto ti je cpu ispravan kao sto sam kazes onda sve mirise na plocu. Posto je sve novo, pretpostavljam da imas i garanciju, pokusaj da problem resis tamo gde si kupio racunar, ukoliko je neki problem sa garancijom onda bar vidi da ti lokalizuju koja je komponenta otisla.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 05.05.2007. 16:43 #18154

status: user
broj poruka: 423
Treba da resetujes cmos preko jumpera koji je odmah pored baterije imas sve u upustvu ploce jer nece ta ploca da se resetuje drugacije.Obavezno procitaj imas u upustvu za plocu nemoj nesto da zeznes ja sam tako resio problem na mojoj M2N-E


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 05.05.2007. 17:44 #18157

status: user
broj poruka: 9381



:: Treba da resetujes cmos preko jumpera koji je odmah pored baterije imas sve u upustvu ploce jer nece ta ploca da se resetuje drugacij


A sta napaja bios da drzi setovanja kada su izvadjeni kabal za napajanje i baterija?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 05.05.2007. 18:17 #18159

status: user
broj poruka: 1673
Probaj posle vadjenja baterije da prespojis dzamper po uputstvu iz ploce, ostaju napunjen elektrolit koji je paralelno vezan sa baterijom a posto je potrosnja cmos-a toliko mala moze da je napaja i vise desetina minuta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: re 05.05.2007. 18:44 #18164

status: user
broj poruka: 5696
Upravo tako, zato i sluzi jumper da taj elektrolit (nema ga svuda) kratko spoji na masu...pogledas vodove i vidis da je direktno vezan za bateriju, a so bizrom na kapacitivnost istog, cesto se desi da se BIOS ne `isprazni`


M i G

:: Probaj posle vadjenja baterije da prespojis dzamper po uputstvu iz ploce, ostaju napunjen elektrolit koji je paralelno vezan sa baterijom a posto je potrosnja cmos-a toliko mala moze da je napaja i vise desetina minuta
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: re 05.05.2007. 20:18 #18174

status: user
broj poruka: 9381
Ali kada se iskljuci kabl za napajanje iz struje, potom se izvadi baterija, saceka par sekundi - obicno taman toliko koliko traje i ponovno vracanje iste, dobijemo situaciju od 10ak sekundi i vise bez napajanja. sasvim dovoljno da se svi elektroliti na ploci isprazne.
Dakle da duzim, NIKADA mi se nije desilo da se vadjenjem batreije nije i resetovao bios. Vadjenje baterije primenjujem UVEK kada zelim 100% da budem siguran u reset biosa, jer na pojedinim plocama i pored reseta dzamperom ostane podesavanje za vreme, tako da nisam bas najsigurniji da ne ostaje i nesto drugo, tj ne zelim ni da razmisljem o tome.

Dakle, pustite domen filozofije i teorije, najpouzdaniji (ali zato i najsmorniji) metod reseta biopsa jeste vadjenje baterije, uz naravno vadjenje kabla iz napajanja.


:: Upravo tako, zato i sluzi jumper da taj elektrolit (nema ga svuda) kratko spoji na masu...pogledas vodove i vidis da je direktno vezan za bateriju, a so bizrom na kapacitivnost istog, cesto se desi da se BIOS ne `isprazni
::
::
:: M i G
::
:: :: Probaj posle vadjenja baterije da prespojis dzamper po uputstvu iz ploce, ostaju napunjen elektrolit koji je paralelno vezan sa baterijom a posto je potrosnja cmos-a toliko mala moze da je napaja i vise desetina minuta
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: re 05.05.2007. 20:36 #18175

status: user
broj poruka: 5696
To se zaista retko desava, upravo zato sto vecina ploca i nema cap ili sa vrlo malim brojem uF...slazem se sa obojicom, skidanje baterije na 15ak ses, vaskev je preuvelicao vreme, iako dosta zna o elektronici...


M i G

:: Ali kada se iskljuci kabl za napajanje iz struje, potom se izvadi baterija, saceka par sekundi - obicno taman toliko koliko traje i ponovno vracanje iste, dobijemo situaciju od 10ak sekundi i vise bez napajanja. sasvim dovoljno da se svi elektroliti na ploci isprazne
:: Dakle da duzim, NIKADA mi se nije desilo da se vadjenjem batreije nije i resetovao bios. Vadjenje baterije primenjujem UVEK kada zelim 100% da budem siguran u reset biosa, jer na pojedinim plocama i pored reseta dzamperom ostane podesavanje za vreme, tako da nisam bas najsigurniji da ne ostaje i nesto drugo, tj ne zelim ni da razmisljem o tome
::
:: Dakle, pustite domen filozofije i teorije, najpouzdaniji (ali zato i najsmorniji) metod reseta biopsa jeste vadjenje baterije, uz naravno vadjenje kabla iz napajanja
::
::
:: :: Upravo tako, zato i sluzi jumper da taj elektrolit (nema ga svuda) kratko spoji na masu...pogledas vodove i vidis da je direktno vezan za bateriju, a so bizrom na kapacitivnost istog, cesto se desi da se BIOS ne `isprazni
:: ::
:: ::
:: :: M i G
:: ::
:: :: :: Probaj posle vadjenja baterije da prespojis dzamper po uputstvu iz ploce, ostaju napunjen elektrolit koji je paralelno vezan sa baterijom a posto je potrosnja cmos-a toliko mala moze da je napaja i vise desetina minuta
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 05.05.2007. 20:49 #18177

status: user
broj poruka: 584
Uracunajte i napajanje, ne samo plocu
Chieftec 450w - punih 15 sekundi mu treba da se isprazni kod mene
(tastatura svetli kao da se nista nije desilo)

Pozdrav



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs