Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
NOVI KOMP PROBLEM!!!
STRANA 1 OD 1
YUGOMANIAC NOVI KOMP PROBLEM!!! 05.05.2007. 22:12 T4251

status: user
broj poruka: 21

Danas sam kupio sledece!
Amd am2 3500+
Abit kn9
Kingston 1gb ddr2 667mhz
Gainward 7600gt Golden Sample
Chieftec 460w
Maxtor 160gb sata2 8mb
Samsung 19`

Kada sam sve spakovao pokusao sam da instaliram windows,krene sve da radi i odjednom izbaci plavi ekran sa greskom! Proveravao sam memoriju nema gresku!
Da li moze da bude do harda ili cak da nevaljaju drajveri za plocu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 05.05.2007. 22:27 #18186

status: user
broj poruka: 3529
Moze da bude i ostecen instalacioni disk Windows-a, a moze i da sama optika pravi problem prilikom citanja diska(imao sam ovakav slucaj nekoliko puta), a moze i da je do hdd-a.

MOj savet je da probas prvo sa drugim citacem, ako ti to ne pomogne, probaj sa nekim drugim(ako imas mogucnost) hdd-om, ako i to ne uspe, pominjes drajver za plocu, eh sad i to je moguce, ali koliko sam te razumeo problem ti se javlja prilikom pokusaja instalacije win-a, tako da na osnovu toga mogu u obzir da uzmem samo sata drajver ukoliko ti sam win ne prepozna hdd bez drajvera(floppy)!
Imao sam i takav problem, i uzaludno sam skidao sa neta novi sata drajver(floppy) prilikom instalacije win-a, ali bezuspesno! Jedini nacin pomocu koga sam to bio prevazisao jeste tako sto sam instalirao win na jedan obican hdd i kasnije na njemu instalirao drajvere za sata kontroler pa zatim uradio `ghost` sistema na sata disk, tako da je win nastavio da radi kako treba na sata disku! .)
Eh sad, da napomenem jos da mi je problem bio sa nekom low cost plocom(sto bas i nije slucaj sa tvojom), ali ako ti nista ne prodje ova solucija ti je veoma moguca!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Re: NOVI KOMP PROBLEM!!! 06.05.2007. 00:42 #18198

status: user
broj poruka: 128



::
:: Danas sam kupio sledece
:: Amd am2 3500
:: Abit kn
:: Kingston 1gb ddr2 667mh
:: Gainward 7600gt Golden Sampl
:: Chieftec 460
:: Maxtor 160gb sata2 8m
:: Samsung 19
::
:: Kada sam sve spakovao pokusao sam da instaliram windows,krene sve da radi i odjednom izbaci plavi ekran sa greskom! Proveravao sam memoriju nema gresku
:: Da li moze da bude do harda ili cak da nevaljaju drajveri za plocu

Kratko od mene, pošto i nisam neki stručnjak..Ali meni se identično dešavalo bar tri puta. I uvek je (bar meni) problem bio u Procesoru (ili je vreo, il je već bio korišćen - tj. polovan ili nema paste i kuler nije postavljen kako treba...)
Naravno, to je moje iskustvo, vrlo brzo - -tj. :) sutradan će ti odgovoriti momci koji sve to drže u malom prstu al ako ti je zapelo - proveri procesor i memoriju..

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: NOVI KOMP PROBLEM!!! 06.05.2007. 01:15 #18204

status: user
broj poruka: 5696
Ubogi maxtor, verovatno, najvise tipujem na njega, 50% onoga sto naprave se odmah baci u smece, uzmi lepo Seagate, WD ili Hitachi...jos nisi stigao do drivera za plocu a oni osnovni su stabilni...


M i G

::
:: Danas sam kupio sledece
:: Amd am2 3500
:: Abit kn
:: Kingston 1gb ddr2 667mh
:: Gainward 7600gt Golden Sampl
:: Chieftec 460
:: Maxtor 160gb sata2 8m
:: Samsung 19
::
:: Kada sam sve spakovao pokusao sam da instaliram windows,krene sve da radi i odjednom izbaci plavi ekran sa greskom! Proveravao sam memoriju nema gresku
:: Da li moze da bude do harda ili cak da nevaljaju drajveri za plocu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy ... 06.05.2007. 01:15 #18205

status: user
broj poruka: 4163
Ovako, posto nisi ni stigao da instaliras win, drajveri za plocu ne mogu da zezaju jer nisu ni instalirani. Drugo, vrlo vazno, da li ti gresku izbacuje prilikom prve faze instalacije (kopiranja fajlova ili u drugoj, posle prvog restarta). Da li izbacuje gresku uvek na istom mest, istom porukom? Na osnovu ovoga sto si rekao moze da bude svasta. Daj jos info da bih mogao preciznije da ti odgovorim. Probacu ovako na osnovu prilozenih info.
1. hladnjak nije dobro montiran
2. nisi povezao ventilator kulera na struju
3. prebaci memoriju u drugi slot
4. formatiraj disk ponovo, napravi nove particije (najbolje sa hajrens buta)

Ako ti ovo ne pomogne, daj malo vise detalja (jos bolje mnogo detalja)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Re: NOVI KOMP PROBLEM!!! 06.05.2007. 01:20 #18206

status: user
broj poruka: 4163
:: Ubogi maxtor, verovatno, najvise tipujem na njega, 50% onoga sto naprave se odmah baci u smece, uzmi lepo Seagate, WD ili Hitachi..

Nemo tako, pa sigejt je pazario maxtora. Sada maxtor izlazi sa sigejtovim potpisom, ehe
Pozdravljam tvoje misljenje za maxtora (al one stare, pre nego sto ih je pazario sigejt), najnakazastiji diskovi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: NOVI KOMP PROBLEM!!! 06.05.2007. 01:32 #18208

status: user
broj poruka: 5696
Ja zudim za njihovim Seagate SeaShell modelom, oklopljlen, gumiran...cak su mi i mladja braca igrala fuzbal. pa kada sam ga vrnou u masinu on i dalje sljaka!!!


M i G

:: :: Ubogi maxtor, verovatno, najvise tipujem na njega, 50% onoga sto naprave se odmah baci u smece, uzmi lepo Seagate, WD ili Hitachi..
::
:: Nemo tako, pa sigejt je pazario maxtora. Sada maxtor izlazi sa sigejtovim potpisom, eh
:: Pozdravljam tvoje misljenje za maxtora (al one stare, pre nego sto ih je pazario sigejt), najnakazastiji diskovi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Kupovina i garancija 06.05.2007. 02:01 #18210

status: user
broj poruka: 726


Nije mi jasno,kupio si sistem danas i ne funkcionise?Prvo bih ti preporucio da iskoristis svoje garanciono pravo i poneses ga u prodavnicu i na licu mjesta utvrdis (utvrde) sta je problem.Nista jednostavnije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Zaboravih... 06.05.2007. 03:31 #18215

status: user
broj poruka: 726


Pokreni neki drugi xp instalacioni disk,moguce je da je:
-disk/njegova sadrzina ostecen
-CD/DVD uredjaj ima problem sa citanjem tvog diska
Ako zakljucis da je problem drugacije prirode,nemoj da se dvoumis - to je nova konfiguracija,nosi je tamo gdje si je kupio i nemoj da `gatas`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki Hardverski konflikt... 06.05.2007. 11:08 #18236

status: user
broj poruka: 96
Ako se problem javlja posle prvog restarta,prilikom instalacije,odnosno kada treba
da se pojavi onaj Windows logo,verovatno je u pitanju hardverski konflikt.

Uđi u BIOS i isključi sve što ti ne treba(Integrisan zvuk,Lan,com portove..itd) pa
probaj novu instalaciju Win-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
YUGOMANIAC grr 06.05.2007. 11:13 #18237

status: user
broj poruka: 21

Nisam kupio sastavljen komp nego sam uzimao delove i sam ga sklopio!!
A najverovatnije je problem sa plocom,jer dosta ljudi se zali preko neta,kao kupio je tip plocu i stavio memoriju ddr2 na 800mhz i isto mu se desavalo pa je spustao da radi na 667 i onda mu je proradilo! Ali krenucu od harda pa na dalje mora nesto da se uradi
Hvala svima na pomoci probacu sve pa sutra javljam sta se desava!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: grr 06.05.2007. 16:59 #18261

status: user
broj poruka: 801



::
:: Nisam kupio sastavljen komp nego sam uzimao delove i sam ga sklopio!
:: A najverovatnije je problem sa plocom,jer dosta ljudi se zali preko neta,kao kupio je tip plocu i stavio memoriju ddr2 na 800mhz i isto mu se desavalo pa je spustao da radi na 667 i onda mu je proradilo! Ali krenucu od harda pa na dalje mora nesto da se urad
:: Hvala svima na pomoci probacu sve pa sutra javljam sta se desava
::

neverujem da je brzina memorije problem,pa na sajtu pise da moze i 800,jedino ako je ploca ksljrm uradjena pa ni toliko ne moze...dosta ploca koje mogu 800 ne mogu da pokrenu 1066(iako na sajtu pise da mogu i to,taj problem je meni se cini imala P5B deluxe),ali za ovo jos nisam cuo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
YUGOMANIAC urrraaa 07.05.2007. 12:47 #18346

status: user
broj poruka: 21
Problem resen memorija oborena na 533mhz-a!!!
Komp radi bez ikakvih problema jos jednom hvala svima!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: urrraaa 07.05.2007. 14:01 #18355

status: user
broj poruka: 801



:: Problem resen memorija oborena na 533mhz-a!!
:: Komp radi bez ikakvih problema jos jednom hvala svima!!
::

NA 533!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!j*bote!!!a na 667 nije radila???u soku sam!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
YUGOMANIAC Re: Re: urrraaa 07.05.2007. 15:24 #18370

status: user
broj poruka: 21

YUGOMANIAC

::
::
::
:: :: Problem resen memorija oborena na 533mhz-a!!
:: :: Komp radi bez ikakvih problema jos jednom hvala svima!!
:: ::
::
:: NA 533!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!j*bote!!!a na 667 nije radila???u soku sam!!


Tako je kako je mozda cu otici da promenim memoriju na 800mhz-a pa da stavim na 667mhz-a ili cu da skinem novu verziju bios za plocu i onda cu probati da vidim da li ima promene ko zna mozda ce raditi normalno sa verzijom biosa 1.2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev komentar 07.05.2007. 23:50 #18417

status: user
broj poruka: 1673
Prosto da covek ne poveruje, ja imam Kingston ddr2 800 koja na P5WDH radi i na 900MHz bez problema a dalje nisam probao, mozda moze i vise, prosto mislim da je tu neka nekompatibilnost u pitanju ili je mozda modul neispravan ili mozda falsifikat, remarkiran ili ko zna. Ajd javi kad zamenis memoriju sta se desava sa novom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni davna vremena 09.05.2007. 11:16 #18567

status: user
broj poruka: 4506

secam se i meni je tako pre 5-6 godina na abitu memorija od 333 nije htela da radi dok se ne spusti na 266..slucajnost?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
YUGOMANIAC Problem resen 10.05.2007. 16:08 #18773

status: user
broj poruka: 21

Skinuo sam novu verziju bios-a za kn9 1.2 i memorija je proradila na 667mhz-a sve radi bez problema!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs