Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
PC Berza Caffe
slusam vesti pa me inspirisalo:Srpska biznis elita
STRANA 1 OD 1
xbane slusam vesti pa me inspirisalo:Srpska biznis elita 11.01.2012. 20:24 T42534

status: user
broj poruka: 299

novinar:Kako to da ste vi tako uspesan biznismen,a radnici vase firme `A` strajkuju zbog neisplacenih plata?

biznismen: Sad cu da vam objasnim.Ja sam vlasnik 2 firme: `P` i `A` i naravno cilj mi je kao i svakom
vlasniku da uberem sto veci profit,pa sam smislio savrsen plan.Proizvode firme `A` povoljno
prodam svojoj firmi `P` koja ih dalje prodaje po visestruko vecim cenama.Takodje one proizvode
svoje firme `P` koje ne mogu nikom da uvalim ja lepo prodam svojoj firmi `A` po paprenim cenama.
Takodje,smanjio sam broj zaposlenih u firmi `A` pa sada moraju da placaju firmi `P` za usluge jer
nemaju dovoljno radnika da sami urade posao.Ja sam uspesan biznismen jer
moja firma `P` izuzetno dobro posluje,a to sto se ovi iz firme `A` zale zbog neisplacenih
plata...pa sta im ja mogu...neka naprave profit pa ce dobiti plate !!!
Znate, firma `A` je D.o.o i nije ovo vreme socijalizma pa da svi dobijaju plate.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug biznismen je potpuno u pravu, 11.01.2012. 22:16 #390486

status: user
broj poruka: 978
ne radi ništa što nije dopušteno zakonom, uostalom, za osnivanje D.O.O. potreban je osnivački kapital u iznosu od, čini mi se minimum 500eur. (obično stave 501). to je i iznos do koga `biznismen` i može biti snkcionisan, ako nema drugih sredstava na računu firme. i što ga nebi boleo qrac.

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs