Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
`BioAlternativa` - Vasa iskustva i misljenja!!!???
STRANA 1 OD 1
MACHINE `BioAlternativa` - Vasa iskustva i misljenja!!!??? 06.05.2007. 21:57 T4264

status: user
broj poruka: 5696
Interesuju me iskustva i misljenja onih koji su koristili ili znaju nesto o REN/SERB (baziran na principu rezonantnih mehanickih oscilacija koji stite organizam/`auru` a nose se oko vrata), Takodje i za aparat: jonizator-ozonizator (pretvara O2->O3, posredstvom medjuelektrodnog praznjenja, staticki elektricitet).

Da li to necemu vredi tj. da li poboljsava ukupno zdravlje organizam (koliko-toliko) ili je potpuni trik? Hvala na iskrenim odgovorima!


M i G
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik :))) 06.05.2007. 22:23 #18303

status: user
broj poruka: 726


Nijesam cuo za takve metode lijecenja (to sto ja nijesam cuo,ne znaci da ne postoji ili je lose :))...
Ipak,koliko ja znam o ozonu - znam da nastaje u gornjim slojevima atmosfere posredstvom Suncevog UV zracenja ili dejstvom `elekticnih oluja`,tj. praznjenjem.Osim toga,ozon se moze dobiti i `vjestackim` putem - izdvajanjem iz cistog kiseonika.E,sad...ozon koji postoji u atmosferi je toksican (mora biti,zato sto sadrzi azot) za ljudsko tijelo,tako da,ukoliko bi usao u organizam - SKVIK! :).S druge strane,ozon dobijen od cistog kiseonika mozda moze imati ljekovito dejstvo,jer nastaje u kontrolisanim uslovima,tako da se ne mijesa sa azotom (medjutim,pitanje je koliko vremena treba ozonu da postane aktivan,tj. ljekovit u ljudskom organizmu).
Da li je metoda koju si pomenuo ljekovita (da li,uopste,postoji) ne znam,ali mirise na `Head&Shoulders` sindrom - ako koristis stalno-djeluje,cim prestanes-opet stara prica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragonover pitanje za maschine-a 06.05.2007. 23:24 #18309

status: user
broj poruka: 68
jel prodajes komp mozda?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: pitanje za maschine-a 06.05.2007. 23:32 #18311

status: user
broj poruka: 5696
Ma, kakv komp i kakva prodaja?


M i G

:: jel prodajes komp mozda
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Jel to `srafic`? 06.05.2007. 23:59 #18318

status: user
broj poruka: 711
Ako je to ono sto je zlatne boje i izgleda kao srafic onda mogu da ti potvrdim da je totalna glupost... To su mi kupili roditelji da `me zastiti od zracenja` (vrlo im je lako uvaliti svasta) i nisam ni siguran gde je sad... Otprilike je prevara u rangu onih uredjaja koji stite od stetnog zracenja mobilnih telefona (verovao ili ne i to su mi uzimali)

Ako te smaraju iz okoline da je oko tebe preveliko zracenje i da ti to treba, onda je to verovatno najjeftinije resenje da ih se resis bar na neki period :)

U svakom slucaju evo ti link... Covek je testirao taj o kom se raspitujes (iako zbog toga sto ga nisi opisao ostavljam mogucnost da je ta prevara slicna ovoj mojoj) pa vidi njegova iskustva...

http://www.elitesecurity.org/t160656-Neutralizatoru-IMA-zracenja-drugi-put
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 07.05.2007. 02:16 #18323

status: user
broj poruka: 584
Za taj sraf ne znam, ali za jonizator znam. Imam ga u sobi. Ne znam da li stiti od duhova,
ali lepi prasinu i gluposti iz vazduha po namestaju. Znas kad ti prodje zrak sunca pa
pogledas sta udises? Toga sa ovim nema. Naravno, moras cistiti vise. Ukoliko zivis
u prometnoj ulici, ili u centru, ili lozis, ili cigarete, mislim da se isplati. Nekoga nervira
sistanje, nekome smeta `planinski, bla,bla` miris, nekome smeta sto se svi modeli od
ovih sto se prodaju kod nas nenormalno kvare, sem jednog, ali generalno mislim da se
isplati. Specijalno ako su u pitanju neki problemi sa disanjem. Zasto pitas?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: :: 07.05.2007. 02:59 #18324

status: user
broj poruka: 711
NIje to isto... Tvoj se ukljucuje u struju (ili radi na baterije) Ovaj ne trosi struju i trebalo bi samo da deluje svojim prisustvom... (znaci ne moze da se pokvari)

Inace, kad smo vec kod tih jonizatora (aktivnih), ima li ikakve koristi od toga? Vidim da sad vec imaju i podloge za miseve koji vrse isto :) Koliko kapiram oni ti samo nagomilavaju svu prasinu na jednom mestu - na sebi...


:: Za taj sraf ne znam, ali za jonizator znam. Imam ga u sobi. Ne znam da li stiti od duhova
:: ali lepi prasinu i gluposti iz vazduha po namestaju. Znas kad ti prodje zrak sunca p
:: pogledas sta udises? Toga sa ovim nema. Naravno, moras cistiti vise. Ukoliko zivi
:: u prometnoj ulici, ili u centru, ili lozis, ili cigarete, mislim da se isplati. Nekoga nervir
:: sistanje, nekome smeta `planinski, bla,bla` miris, nekome smeta sto se svi modeli od
:: ovih sto se prodaju kod nas nenormalno kvare, sem jednog, ali generalno mislim da s
:: isplati. Specijalno ako su u pitanju neki problemi sa disanjem. Zasto pitas
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: :: 07.05.2007. 03:38 #18326

status: user
broj poruka: 584
Ti mene zezas da je neko smislio da nosis jonizator oko vrata?
Taj patenat bih stvarno voleo da vidim. Pravi OZON svojim prisustvom?!


Nisam mislio na usb jonizatore, miseve, podloge (kod jednog taksiste je nesto
pistalo pa kad sam ga pitao sta je, pokazao mi je jonizator za kola!). Ja sam
mislio na one malo ozbiljnije sprave. Znas sta, kad uzmes da ga ocistis, bar ti je
drago sto deo toga nisi imao cast da udahnes.


:: NIje to isto... Tvoj se ukljucuje u struju (ili radi na baterije) Ovaj ne trosi struju i trebalo bi samo da deluje svojim prisustvom... (znaci ne moze da se pokvari
::
:: Inace, kad smo vec kod tih jonizatora (aktivnih), ima li ikakve koristi od toga? Vidim da sad vec imaju i podloge za miseve koji vrse isto :) Koliko kapiram oni ti samo nagomilavaju svu prasinu na jednom mestu - na sebi..
::
::
:: :: Za taj sraf ne znam, ali za jonizator znam. Imam ga u sobi. Ne znam da li stiti od duhova
:: :: ali lepi prasinu i gluposti iz vazduha po namestaju. Znas kad ti prodje zrak sunca p
:: :: pogledas sta udises? Toga sa ovim nema. Naravno, moras cistiti vise. Ukoliko zivi
:: :: u prometnoj ulici, ili u centru, ili lozis, ili cigarete, mislim da se isplati. Nekoga nervir
:: :: sistanje, nekome smeta `planinski, bla,bla` miris, nekome smeta sto se svi modeli od
:: :: ovih sto se prodaju kod nas nenormalno kvare, sem jednog, ali generalno mislim da s
:: :: isplati. Specijalno ako su u pitanju neki problemi sa disanjem. Zasto pitas
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 07.05.2007. 12:19 #18343

status: user
broj poruka: 217

Ovde su se bogami pomesali neki pojmovi i spravice. O neutralizatoru necu ni da komentarisem (mislim da je cista glupost), ali morate da razdvojite jonizator i ozonizator.

O jonizatoru je Geloso lepo napisao. Emituje negativno naelektrisane jone, ponistava `prirodno` naelektrisanje prasine i ona pada na pod. Takodje ti joni mogu da razbiju kompleksnije molekule dima (i smrada) pa time imaju donekle i efekat preciscivaca vazduha. Doduse i ti manji fragmenti molekula i dalje ostaju u vazduhu (ili padaju na pod), ali su manje stetni ili u najgorem slucaju samo nevidljivi.


::
::
:: Nijesam cuo za takve metode lijecenja (to sto ja nijesam cuo,ne znaci da ne postoji ili je lose :))..
:: Ipak,koliko ja znam o ozonu - znam da nastaje u gornjim slojevima atmosfere posredstvom Suncevog UV zracenja ili dejstvom `elekticnih oluja`,tj. praznjenjem.Osim toga,ozon se moze dobiti i `vjestackim` putem - izdvajanjem iz cistog kiseonika.E,sad...ozon koji postoji u atmosferi je toksican (mora biti,zato sto sadrzi azot) za ljudsko tijelo,tako da,ukoliko bi usao u organizam - SKVIK! :).S druge strane,ozon dobijen od cistog kiseonika mozda moze imati ljekovito dejstvo,jer nastaje u kontrolisanim uslovima,tako da se ne mijesa sa azotom (medjutim,pitanje je koliko vremena treba ozonu da postane aktivan,tj. ljekovit u ljudskom organizmu)
:: Da li je metoda koju si pomenuo ljekovita (da li,uopste,postoji) ne znam,ali mirise na `Head&Shoulders` sindrom - ako koristis stalno-djeluje,cim prestanes-opet stara prica
::

Ozonizator je totalno druga stvar, a u gornjem postu je napisano mnogo `gluposti` (bez uvrede). Prizemni ozon je otrovan (ali nema nikakve veze sa azotom) i redovno se kontrolise u gradovima (kao i cadj, ugljenmonoksid, sumpordioksid...). Ozon se koristi za preciscavanje vode jer je izuzetan dezificijens, a posle se raspada na kiseonik (nema nusprodukata kao hemijska sredstva). U kucnim uslovima ozonizatori se koriste (koliko ja znam) samo kao dodatna oprema za morsku akvaristisku i to je to. Niti se moze kupiti, niti postoji i jedan razlog da ga kupis i koristis u kuci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: ... 07.05.2007. 13:52 #18354

status: user
broj poruka: 801



::
:: Ovde su se bogami pomesali neki pojmovi i spravice. O neutralizatoru necu ni da komentarisem (mislim da je cista glupost), ali morate da razdvojite jonizator i ozonizator
::
:: O jonizatoru je Geloso lepo napisao. Emituje negativno naelektrisane jone, ponistava `prirodno` naelektrisanje prasine i ona pada na pod. Takodje ti joni mogu da razbiju kompleksnije molekule dima (i smrada) pa time imaju donekle i efekat preciscivaca vazduha. Doduse i ti manji fragmenti molekula i dalje ostaju u vazduhu (ili padaju na pod), ali su manje stetni ili u najgorem slucaju samo nevidljivi
::
::
:: ::
:: ::
:: :: Nijesam cuo za takve metode lijecenja (to sto ja nijesam cuo,ne znaci da ne postoji ili je lose :))..
:: :: Ipak,koliko ja znam o ozonu - znam da nastaje u gornjim slojevima atmosfere posredstvom Suncevog UV zracenja ili dejstvom `elekticnih oluja`,tj. praznjenjem.Osim toga,ozon se moze dobiti i `vjestackim` putem - izdvajanjem iz cistog kiseonika.E,sad...ozon koji postoji u atmosferi je toksican (mora biti,zato sto sadrzi azot) za ljudsko tijelo,tako da,ukoliko bi usao u organizam - SKVIK! :).S druge strane,ozon dobijen od cistog kiseonika mozda moze imati ljekovito dejstvo,jer nastaje u kontrolisanim uslovima,tako da se ne mijesa sa azotom (medjutim,pitanje je koliko vremena treba ozonu da postane aktivan,tj. ljekovit u ljudskom organizmu)
:: :: Da li je metoda koju si pomenuo ljekovita (da li,uopste,postoji) ne znam,ali mirise na `Head&Shoulders` sindrom - ako koristis stalno-djeluje,cim prestanes-opet stara prica
:: ::
::
:: Ozonizator je totalno druga stvar, a u gornjem postu je napisano mnogo `gluposti` (bez uvrede). Prizemni ozon je otrovan (ali nema nikakve veze sa azotom) i redovno se kontrolise u gradovima (kao i cadj, ugljenmonoksid, sumpordioksid...). Ozon se koristi za preciscavanje vode jer je izuzetan dezificijens, a posle se raspada na kiseonik (nema nusprodukata kao hemijska sredstva). U kucnim uslovima ozonizatori se koriste (koliko ja znam) samo kao dodatna oprema za morsku akvaristisku i to je to. Niti se moze kupiti, niti postoji i jedan razlog da ga kupis i koristis u kuci

skroz se slazem. ozon izjeda sve metale osim plemenitih.onaj miris i svez vazduh koji osetis posle kise je ozon.neke klime imaju jonizatore.ne treba ti nista zivi kao i do sad.samo da znas i vazduh ubija preko slobodnih radikla,tako da ti je najbolje sprecavanje starenja svaki dan 2 grejpa,4 pomorandze i 2 limuna:DD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nesto novo??? 07.05.2007. 14:04 #18357

status: user
broj poruka: 5696
Sve ja to znam, principe rada sam detaljno izucavao i u struci, hemija/fiizka, molekularni modeli...dakle, princip rada mi je itekako poznat, ono sto ne znam jeste ucinak svega toga na ljudski organizam. That was the question!!!


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Nesto novo??? 07.05.2007. 14:28 #18361

status: user
broj poruka: 801



:: Sve ja to znam, principe rada sam detaljno izucavao i u struci, hemija/fiizka, molekularni modeli...dakle, princip rada mi je itekako poznat, ono sto ne znam jeste ucinak svega toga na ljudski organizam. That was the question!!
::
::
:: M i G
::
::

nema uticaja ili je minimalan.cista praznoverja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: Nesto novo??? 07.05.2007. 15:34 #18373

status: user
broj poruka: 584

:: nema uticaja ili je minimalan.cista praznoverja..

pa i placebo leci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Re: Re: Nesto novo??? 07.05.2007. 21:39 #18401

status: user
broj poruka: 801



::
:: :: nema uticaja ili je minimalan.cista praznoverja..
::
:: pa i placebo leci..


leci ako verujes u njega.isto tako i sa sujeverjima.nemoj da verujes u njih i nece ti biti nista od crne macke,prasine u vazduhu ili loseg magnetnog polja koje utice na tebe...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: Re: Re: Nesto novo??? 08.05.2007. 00:34 #18425

status: user
broj poruka: 584
Jos ako mi kazes da vanzemaljci nisu medju nama, unistio si mi zivot.
Nemam vise u sta da verujem...


::
::
::
:: ::
:: :: :: nema uticaja ili je minimalan.cista praznoverja..
:: ::
:: :: pa i placebo leci..
::
::
:: leci ako verujes u njega.isto tako i sa sujeverjima.nemoj da verujes u njih i nece ti biti nista od crne macke,prasine u vazduhu ili loseg magnetnog polja koje utice na tebe...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Re: Re: Re: Re: Nesto novo??? 08.05.2007. 23:11 #18501

status: user
broj poruka: 801



:: Jos ako mi kazes da vanzemaljci nisu medju nama, unistio si mi zivot
:: Nemam vise u sta da verujem..
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: :: nema uticaja ili je minimalan.cista praznoverja..
:: :: ::
:: :: :: pa i placebo leci..
:: ::
:: ::
:: :: leci ako verujes u njega.isto tako i sa sujeverjima.nemoj da verujes u njih i nece ti biti nista od crne macke,prasine u vazduhu ili loseg magnetnog polja koje utice na tebe..


u vanzemaljce verujem.oni postoje....kazu da ce britanija da objavi svoje tajne dosijee o njima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik RHMZ announced 09.05.2007. 01:07 #18522

status: user
broj poruka: 726

Kako RHMZ javlja - `Ozon je ljekovit za organizam,uzimajte ga u sto vecim kolicinama!`

Salu na stranu,bez namjere da budem maliciozan,ali ne vidim sta je disktabilno u mojem postu.PRAVI ozon,koji se nalazi `gore`,zbog cinjenice da ne moze samostalno postojati u odnosu na okruzenje u kojem se pojavljuje,sadrzi cestice nitratne kijeline i nitratnih oksida.Ulazak ovakvog pojavnog oblika ozona u organizam,znacio bi SMRT.
Drugi dio mojeg posta se odnosio na mogucnost postojanja ljekovitog ozona - u tom slucaju,moralo bi doci do modifikacije njegove primarne strukture.
Savjetujem da prvo kvalitetno percepiras tekst,prije nego sto ga okvalifikujes kao `glup`.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: RHMZ announced 09.05.2007. 01:28 #18532

status: user
broj poruka: 5696
Primarno se govori o OZONu kao prostom O3 molekulu, dakle ne o jedinjenju vec o prostoj molekularnoj tvorevini: O2 uz elektricno praznjenje dovesce do privremenog sjedinjvanja jos jednog atoma kiseonika gradeci cist O3...no, to nje poenta ove price...


M i G

::
:: Kako RHMZ javlja - `Ozon je ljekovit za organizam,uzimajte ga u sto vecim kolicinama!
::
:: Salu na stranu,bez namjere da budem maliciozan,ali ne vidim sta je disktabilno u mojem postu.PRAVI ozon,koji se nalazi `gore`,zbog cinjenice da ne moze samostalno postojati u odnosu na okruzenje u kojem se pojavljuje,sadrzi cestice nitratne kijeline i nitratnih oksida.Ulazak ovakvog pojavnog oblika ozona u organizam,znacio bi SMRT
:: Drugi dio mojeg posta se odnosio na mogucnost postojanja ljekovitog ozona - u tom slucaju,moralo bi doci do modifikacije njegove primarne strukture
:: Savjetujem da prvo kvalitetno percepiras tekst,prije nego sto ga okvalifikujes kao `glup`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: RHMZ announced 09.05.2007. 23:27 #18680

status: user
broj poruka: 217



::
:: Kako RHMZ javlja - `Ozon je ljekovit za organizam,uzimajte ga u sto vecim kolicinama!
::
:: Salu na stranu,bez namjere da budem maliciozan,ali ne vidim sta je disktabilno u mojem postu.PRAVI ozon,koji se nalazi `gore`,zbog cinjenice da ne moze samostalno postojati u odnosu na okruzenje u kojem se pojavljuje,sadrzi cestice nitratne kijeline i nitratnih oksida.Ulazak ovakvog pojavnog oblika ozona u organizam,znacio bi SMRT
:: Drugi dio mojeg posta se odnosio na mogucnost postojanja ljekovitog ozona - u tom slucaju,moralo bi doci do modifikacije njegove primarne strukture
:: Savjetujem da prvo kvalitetno percepiras tekst,prije nego sto ga okvalifikujes kao `glup`
::
::

Zaista ne zelim da budem grub, ali procitao sam i prvi i drugi post dobro i osim cinjenice da ozon nastaje dejstvom UV zracenja i elektricnog praznjenja nista drugo jednostavno nije tacno.

Ne postoji prirodni i vestacki ozon. Nitratni oksidi i kiseline nemaju nikakve veze sa ozonom. Iaoko je ozon toksican, neces bas umreti ako udahes jedan jedini molekul. Ozon ostecuje pluca vremenom i tek u vecim koncentacijama moze izazvati smrt. Ne postoje modifikacije stukture i lekoviti i otrovan ozon. Ne postoji pravi i lazni ozon. Ozon je molekul sa tri atoma kiseonika i tacka.

Ali da...to nije poenta ove price.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: RHMZ announced 10.05.2007. 00:54 #18701

status: user
broj poruka: 584

Svakodnevno se vecina nas susrece sa `ozonizatorima`

Laserski stampac i fotokopir aparat stvaraju ozon!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs