Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Core Duo overklokovanje???
STRANA 1 OD 1
Dyca Core Duo overklokovanje??? 10.05.2007. 23:16 T4320

status: user
broj poruka: 1574
Da li je neko od vas probao da overklokuje core duo procesore koji se nalaze u notebook-ovima i da li taj poduhvat donosi nekog znacajnog poboljsanja??Preciznije,zanimam me da li se i core duo procesori za laptopove overklokuju podjednako ili barem priblizno dobro kao i core2duo procesori za desktop kompjutere i da li postoji neke razlike u nacinu overkloka???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Clockbook orange 11.05.2007. 06:13 #18860

status: user
broj poruka: 726

Duco,ne bih ti preporucio da overklokujes notebook iz prakticnih razloga -skok temperature moze biti krupan zalogaj za (u odnosu na desktop racunare) slabasni kuler,a i potrosnja baterije se povecava.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 11.05.2007. 08:53 #18863

status: user
broj poruka: 1574
I mislio sam da bi do toga doslo,ali me zanima da li mogu da se overklokuju isto dobro kao i core2duo ili ipak imaju manji overklok potencijal od ovih drugih??


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu Laptop overclock? HM 11.05.2007. 10:55 #18876

status: user
broj poruka: 104

Overclock potencijal svakog procesora zavisi od primerka do primerka,zatim od maticne ploche odnosno u tvom slucaju modela laptopa i opcija koje imas u bios-u pa je jako nezahvalno reci koliko je odredjena generacija procesora overclockabilnija jer to zavisi od mnogo stvari.A ako te zanima nevezano za tvoj laptop odgovor je DA ,imaju isti overclock potencijal kao i drugi koji su izradjeni u istom proizvodnom procesu odnosno tehnologiji,ali opet ponavljam, zavisi od primerka do primerka,tako da je odgovor mnogo kompleksniji nego sto izgleda.

BR
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik BIOS 11.05.2007. 11:20 #18877

status: user
broj poruka: 726

Pogledaj BIOS i bice ti jasno kakav je trenutni kapacitet.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 11.05.2007. 13:40 #18900

status: user
broj poruka: 1574
Hvala na odgovorima...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 11.05.2007. 13:48 #18903

status: user
broj poruka: 1574
Jel moze neko da mi kaze da li postoje kuleri za laptopove,ja sam to negde video,ali nisam bas siguran kako funkcionisu???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Laptop winter 11.05.2007. 14:15 #18908

status: user
broj poruka: 726

Da,postoje kuleri za laptopove,samo...ne igraj se sa klokovanjem notebooka.Mozda i prodje bez posledica,ali zasto da rizikujes?Onaj FS sto si pomenuo juce je sasvim dobar za tvoje potrebe,posto neces da igras.
Sto se tice hladjenja u normalnim uslovima,postoje nekakva postolja sa integrisanim kulerima - na ta postolja se smjesta laptop.Vjerovatno da imaju efekta od nekoliko stepeni nize,ali pitanje je da li da bacas pare na to?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan ... 11.05.2007. 21:13 #18977

status: user
broj poruka: 801


evo naisao sam na jedan link pa sam se setio tebe:
http://www.anandtech.com/mobile/showdoc.aspx?i=2983
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 12.05.2007. 08:39 #19015

status: user
broj poruka: 1574
hvala,pogledao sam test i kad bolje razmislim oc laptopa ne donosi nikakvog,dobro malog,poboljsanja koje nije vredno rizika da se nesto pokvari pre nego sto mu je sudjeno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs