Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
A mozda i nisam ja...
STRANA 1 OD 1
dragojlo2 A mozda i nisam ja... 12.05.2007. 22:44 T4360

status: user
broj poruka: 718
Evo ovako : posedujem plocu gigabyte 965pds3 rev3.3 sa biosom f10 .
Problem je u tome da kada god resetujem komp (hardverski) on nakon toga prilikom post-a nece da pokrene graficku...?(ostatak radi valjda normalno,ali ja to ne vidim,pa ne mogu da tvrdim ,ali zvuci normalno)
Rekoh sebi mozda je voltaza u pitanju pa podigoh napon severnjaka za 0.1 V jer su to neki savetovali i....nishta isto sve ...`Ajde kazu drugi podigni pci-e na 105 podigoh i opet isto.
Inace sistem je d805@3.4
965pds3rev3.3
take ms 667 2gb
7600gs glh@580/1400
codegen 600w
seagate sata2 160gb
pioner111d
gigabyte cdrw

Ovo je pocelo da mi se dogadja nakon deinstalacije vista-e ,mozda nema neke veze ali i to da naglasim .
Do sada sam se dovijao tako sto sam vadio bateriju nekih stotinak puta (doro de nije toliko ,ali sigurno oko dvadesetak i brisao sadrzaj bios-a)
Stvarno je smorno da za svaki put kada se racunar hardverski resetuje ili promeni nesto u bios-u cekas po oko sat vremena da on pocne ponovo ljudski da radi...ili ako hoces odma` vadi bateriju pa po difoltu...
I procitao sam uputsvo i nema nigde nicega o ovakvom ponasanju , pa me zanima da li ima tome resenja ili da bacim ovu plocu posto nije za moje zivce...Unapred hvala svima i `ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 12.05.2007. 22:49 #19102

status: user
broj poruka: 271

Vrati sve na deafault u biosu osim voltaza pa klokuj iz win-a

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Bas cudno 12.05.2007. 22:54 #19103

status: user
broj poruka: 4163
al prvo da pitam:
1 da li si flesovao bios
2 da li ti se isto desavalo dok si imao vistu.
Taj problem ume da izaziva i grafika ali i ploca


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 mislish... 12.05.2007. 22:55 #19104

status: user
broj poruka: 718
sa easy tune-om?

re: sa vistom i pre nje nije + par puta mi se desilo i da dobijem poruku o neuspelom post-u tj.dva puta .Nisam flesovao bios najnoviji je f11 ,ali nije nesto bitan bar tako rekoshe...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: mislish... 12.05.2007. 22:56 #19105

status: user
broj poruka: 271
da


::
:: sa easy tune-om
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 probah easy tune i ... 13.05.2007. 01:30 #19113

status: user
broj poruka: 718
... ide i nije los fazon drziz comp na difoltu akad zatreba udri ,a memoriju pritegnes iz bios-a.Samo da probam i reset

Evo probah i ide i dobro je ...Hvala !`ajd u zdravlje!
Ali zasto li se to dogadja....hm?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 13.05.2007. 12:19 #19128

status: user
broj poruka: 423
i ja imam isti problem sa tom revizijom ploce


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 pa probaj fazon sa easy tune-om... 13.05.2007. 14:16 #19142

status: user
broj poruka: 718
...kod mene radi.
podesi voltaze u bios-u,tajminge za memoriju, i procesor postavi na (ti imas bese 4300 znaci fsb na 200) , pa ga pusti da to snimi i ako nece da se ukljuci graficka odpauziraj neko vreme(oko pola sata do sat vremena,sto to, da me ubijes neznam...) trebalo bi da se butuje windows bez problema ,a onda klokuj iz easy tune-a ...Ovo i nije lose jer ti difolt daje mogucnost za 100% stabilnu instalaciju programa ,a kad zatreba udri...razmisli o tome ,mada se meni nikada nije desilo da instaliram nesto pod overklokom i da ne radi , ali drugi kazu da jeste...
P.S.ako do sada nisi sprzio plocu sa onim verdnostima za severnjak i fsb koji su ti savetovali pre dva dana evo ti link za overklok sa pojedinim objasnjenjima
http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1169366...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs