Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
TEMA! Ko se seca krsa jos drugi deo...
STRANA 1 OD 1
Stripy TEMA! Ko se seca krsa jos drugi deo... 15.05.2007. 21:29 T4381

status: user
broj poruka: 4163
Malo da se nadovezem na prethodnu temu. Postovane kolege sta podrazumevate pod KRSEM? Ja pod krsem podrazumevam svu opremu koja ima sledece karakteristike:

-Performanse ne zadovoljavaju tehnickim karakteristikama,
-Procenat crkavanja je veci od 3% u garantnom roku
-Komponenta nije kompatibilna sa vecim brojem drugih neophodnih za kompletiranje konfiguracije
-Prouzrokovanje otkaza rada drugih komponenti

Moja lista KRSEVA zasnovana na mom licnom 12-o godisnjem iskustvu i po navedenom kriterijumu

1. Napajanje: ubedljivo I mesto JNC (ANS). Razlog: kad crkne povuce uglavnom druge komponente za sobom. Lazu za stvarnu snagu vise nego ostali
2. Ploca: I mesto famozni ASUS (napominjem da kod nas dolazi II klasa ovog brenda, I klasa radi za sve pare). Razlog: fabricki overklokovane, nekompatibilnost sa velikim brojem memorija, pregrevanje procesora
3. Memorija: ubedljivo I mesto SM(A)RT. Razlog: procenat crknutih veci od 50%
4. Grafika: Na tronu sedi EXAIR. Razlog: performanse recimo GForce 4 su ispod najgore GForce 2 bilo kog proizvodjaca. Srazmerne su im i ostale grafike
5. Hard disk. Maxtor svi modeli i svi kapaciteti. Procenat crknutih preko 10% a koliki je tacan broj to samo Bog zna
6. Optika: LG i NEC. Razlog: takodje veliki % crknutih kao i `lose citanje` dok su ispravni u odnosu na ostale brandove
7. Stampaci: Lexmark. Sama izrada, materijal, kvalitet im ne daje ni prelaznu ocenu da mogu da ih i nazovem stampacem.

Druge komponente : monitori, modemi tv tjuneri i sl necu navoditi jer sa doticnom robom nisam imao puno iskustva.

Ako neko ima drugacije misljenje, kriterijume, stavove, komentar, iskusto, neka ih iznese, ali argumentovano (fraza ja mislim ili ja imam to 5 godina pa radi a iskustvo vam se svodi samo sa tom jednom komponentom , nije merodavno). Dozvolio sam sebi da ocrnim sledece brandove jer mi je od svakog brenda kroz ruke proslo vise od po 3000 primeraka (minimum) za 12 godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stevs986 Re: ... 15.05.2007. 22:18 #19278

status: user
broj poruka: 100


Iskustvo je iskustvo, svaka cast... Ali mislim zar ima potrebe za pisanje ovakvih tema, oni koji su neobavesteni nece ni doci ovda pa znaci nece ni videti. E sad reci da je Asus na 1. mestu po losem kvalitetu je dosta hrabro... Najvise su zastupljene pa zato ima i dosta kvarova koji mogu biti izazvani i drugim komponentama (recimo napajanje)... Crkne nekom ploca jer ima krs napajanje i sta sad kriv je Asus...?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Re: ... 15.05.2007. 22:46 #19281

status: user
broj poruka: 4163
:: Iskustvo je iskustvo, svaka cast... Ali mislim zar ima potrebe za pisanje ovakvih tema, oni koji su neobavesteni nece ni doci ovda pa znaci nece ni videti. E sad reci da je Asus na 1. mestu po losem kvalitetu je dosta hrabro... Najvise su zastupljene pa zato ima i dosta kvarova koji mogu biti izazvani i drugim komponentama (recimo napajanje)... Crkne nekom ploca jer ima krs napajanje i sta sad kriv je Asus...

Ne. Procitaj razlog zbog koga sam to napisao, nema veze sa napajanjem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Mislim da mnogi neopravdano... 15.05.2007. 23:02 #19282

status: user
broj poruka: 7761
Mislim da mnogi neopravdano izostavljaju MSI kao najlosiju zvucnu robnu marku na ovim prostorima.
Optika im je bila ocajna pa su na vreme digli ruke od nje, maticne ploce stalno neki problemi, grafike crkavaju...

Pa ne bi dzaba promenili tri cetiri generalna zastupnika u poslednje dve godine.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Optika 15.05.2007. 23:15 #19287

status: user
broj poruka: 6643
To je to, pogotovo ako je iz iskustva. Ipak, oko optike, za NEC... javna je karakteristika NEC-ovih optika da ne čitaju svašta i ja to ne uzimam za manu. Ja svoje dvd rezače zovem dvd rezačima, znam da treba i da čitaju, ali, prvenstveno su mi rezači, i, oko te funkcije neću da imam dileme ili kompromisa, a mišljenja sam da za čitanje treba imati poseban drajv - koji je u tome šampion i tako iskombinovati neki optimum, ionako je sve jeftino - i sve nekvalitetnije. I, NEC je firma koja nešto razvija i proizvodi u svojim uređajima. Nije to bre, neka Zastava pa da sklepava ili prepakuje tuđe, već nešto čeprka i unapređuje, pa, ako im se nešto i omakne kako ne treba, ja im opraštam. Jedino, za % otkaza, to ne znam, ali ako je tako, onda neka ih na spisku.
I na kraju, LG i NEC po meni nisu carevi škarta, postojao je neko dramatično gori od svega što je zadesilo tržište - a to je MSI-jeva optika.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko aaa 15.05.2007. 23:18 #19288

status: user
broj poruka: 6643
Eto, preteče me MAbner. Tako je to kad glođeš i piješ i kucaš u isto vreme...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 s jednim se slazem 15.05.2007. 23:27 #19289

status: user
broj poruka: 282
Moja teorija je da kod nas stize ono sto je palo sa viljuskara dok su utovarali u kamion da bi isporucili u neku drugu zemlju. Dakle kod nas stize 3., 4. 5. . . 105. klasa uredjaja, tako da su otkazi i nepravilnosti posledica toga. Takodje ima jos jedna stvar koju je neko istakao u predhodnoj temi, kod nas najvise samsung monitora dolai na serviz dok eizo ne dolazi skoro nikad. Na 1000 samsunga mozda dodje 1 eizo, a mozda je odnos i manji. Odgovor je da 95% (gruba procena) monitora na trzistu je proizvedeno od strane samsunga.

Pozdrav svima

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy DUBOKO SE IZVINJAVAM 15.05.2007. 23:37 #19290

status: user
broj poruka: 4163
Ne mogu da verujem da mi je MSI promakao. Pa to je medju vodecim krndeljima kada je u pitanju optika. Pripisacu to umoru, kada radite 14 sati dnevno svaki dan to ostavi ovake posledice...Mada nisam primetio da su im grafike tako lose ko sto neki kazu...Imao sam ih raznih i davale su lepe rezultate, nisu mi ih puno donosili na popravku. Ploce su im po meni osrednje, a da voli da vrisne, voli. Samo imajte na umu %. Posto je u nas najvise prodavan MSI ASUS GA takodje treba da imaju i najvise kaputt komponenti


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Mislim da mnogi neopravdano... 16.05.2007. 00:06 #19296

status: user
broj poruka: 5696
Tacno Abneru, MSI mi nije pouzdan ali je ipak daleko bolji od onih navedenih...potpuno tacno kazes, imale su jako puno problema i ploce i grafike!!! Podrzavam, ali je ipak pretesko reci da su odpad!
Moje iskustvo kjaze da su NEC dobri (i monitori i opticari) ali LG opticari su 80% na neki nacin riknuli, ubi boze su


M i G

:: Mislim da mnogi neopravdano izostavljaju MSI kao najlosiju zvucnu robnu marku na ovim prostorima
:: Optika im je bila ocajna pa su na vreme digli ruke od nje, maticne ploce stalno neki problemi, grafike crkavaju..
::
:: Pa ne bi dzaba promenili tri cetiri generalna zastupnika u poslednje dve godine
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Mislim da mnogi neopravdano... 16.05.2007. 00:08 #19297

status: user
broj poruka: 711
:: Mislim da mnogi neopravdano izostavljaju MSI kao najlosiju zvucnu robnu marku na ovim prostorima
:: Optika im je bila ocajna pa su na vreme digli ruke od nje, maticne ploce stalno neki problemi, grafike crkavaju..

Sto se optike tice, mislim da oni samo lepe svoj logo... Cak i Teac to radi (neki DVD rezaci su bili premarkirani LiteOn), doduse poceo je sa tim tek posle toga sto ga je LG kupio... Ploce su im OK, ali mogu samo da kazem za jace modele, posto sam to uglavnom za sebe uzimao, dok se sa modelima srednje klase nisam susretao (trenutno koristim njihovu SLI plocu) Ono sto mi se desilo da rikne kod njih je kuler na grafici, ali sam ga zamenio boljim :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Optika 16.05.2007. 00:11 #19298

status: user
broj poruka: 711
::neću da imam dileme ili kompromisa, a mišljenja sam da za čitanje treba imati poseban drajv -
::koji je u tome šampion i tako iskombinovati neki optimum, ionako je sve jeftino - i sve

Nikad necu prezaliti moj stari Teac 32x citac... Taj je citao sve, cak i jedan disk koji je imao rupu precnika 1mm na sebi... Samo predje preko tog mesta i nastavi :) Ako on nije mogao da ga procita, onda je to podmetac :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nVideo zz 16.05.2007. 14:37 #19356

status: user
broj poruka: 1
Slazem se u potpunosti sa kompletnom pricom :)
vidim da ste preskocili tv kartice, moje iskustvo nije 12god nego 7 al aj i ja da pljujem malo po necemu :)

Pixelview play tv pro :)
najgora tv kartica na svetu, proslo mi je kroz ruke oko 30 vise od 30 i cini mi se da je bar polovina riknula :) (ima i daljinski neki kao, bar ga tako zovu al ne rade im dugimci kako treba)

LG sta je to? Firma za frizidere i kucne aparate :)
posle ucitavanja 10-ak diskova opusteno mozu njegova vratanca da se korisre kao sporet ili resho za kafu :)

Msi Ubedljivo najgore ploce, mislim da crkava i do 30% :)
imao sam losha iskustva sa Asrock plocama u doba durona/athlona :)
neki ljudi su imali bas pozitivna iskustva sa tim plocama.
ima li neko iskustva sa Asrock-om :)



Sto je dzabe i bogu je drago :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: zz 16.05.2007. 15:02 #19358

status: user
broj poruka: 5696
Koliko je meni poznato PixelView s aone 4 obojene crte kao znak je oficijelno pod Prolinkom, koji vazi za djubre...sve sto si rekao se poklapa sa mojim iskustvom od `95


M i G

:: Slazem se u potpunosti sa kompletnom pricom :
:: vidim da ste preskocili tv kartice, moje iskustvo nije 12god nego 7 al aj i ja da pljujem malo po necemu :
::
:: Pixelview play tv pro :
:: najgora tv kartica na svetu, proslo mi je kroz ruke oko 30 vise od 30 i cini mi se da je bar polovina riknula :) (ima i daljinski neki kao, bar ga tako zovu al ne rade im dugimci kako treba
::
:: LG sta je to? Firma za frizidere i kucne aparate :
:: posle ucitavanja 10-ak diskova opusteno mozu njegova vratanca da se korisre kao sporet ili resho za kafu :
::
:: Msi Ubedljivo najgore ploce, mislim da crkava i do 30% :
:: imao sam losha iskustva sa Asrock plocama u doba durona/athlona :
:: neki ljudi su imali bas pozitivna iskustva sa tim plocama
:: ima li neko iskustva sa Asrock-om :
::
::
::
:: Sto je dzabe i bogu je drago :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs