Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Predlog za UPS
STRANA 1 OD 1
Giski Predlog za UPS 04.03.2012. 21:16 T44530

status: user
broj poruka: 126
Pozdrav svima imamjedno pitanje.

Sredjujem dnevnu sobu i tamo prebacujem komp iuzeo sam novi TV.Sve je sredjeno novo (misleci i na struju) ali iz mere predostroznost odlucio sam da uzmem jedan ups na koji bih kompjuter i tv nakacio( ne mora monitor) ali sam totalni laik po pitanju ups-a i interesuje me neki vas predlog po pitanju istog. Ne bih nesto mnogo izdvajao za njega posto sam kratak sa parama i za druge stvari ali za 50e-60e( necudase zalimni za jeftinije) da li ima neki koji se isplat.Unapred zahvalan svima na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Giski :) 05.03.2012. 01:27 #403939

status: user
broj poruka: 126
Znaci ne verujem da nemate nikakav komentar na ovo pitanje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Sta ti je bitnije, pouzdanost ili autonomija? 05.03.2012. 01:44 #403944

status: user
broj poruka: 4420
Ako hoces pouzdanost idi na APC (ali sa tim kesom zaboravi na autonomiju, to vec vise kosta)
Ako hoces jeftinu autonomiju (5-6 minuta kad nestane struja) onda uzmi Mustek od 800V/A
Srednje resenje je Riello UPS pa sad vidi kako se i gde uklapas...


U gluposti sveta blista mudrost Svevišnjeg. Zato mudrac ponizno gleda na glupaka.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 05.03.2012. 01:44 #403945

status: user
broj poruka: 2998
A mozda bi jeftinije prosao da pazaris neki APC produzni sa prenaponskom zastitom.

No, ako bas zelis UPS imas fine Mustek-ove koji se uklapaju u taj budzet. Mada ne ocekuj neka cuda kada nestane struje, imaces desetak minuta da sve posnimas i pozatvaras :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Giski :) 05.03.2012. 11:38 #403975

status: user
broj poruka: 126
Ma meni bitno samo zbog napona da ne rikne nesto nedaj boze a ne damogu da nastavim i ako nema struje ..hvala svima na odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ok. 05.03.2012. 12:05 #403983

status: user
broj poruka: 17084
Ja sam imao ups oko godinu dve, realno bilo koji za do 50e ce ti odraditi posao,
ali racunaj da kratko traje 3-4 minuta samo da ugasis komp regularno,
zaboravi na bilo kakav rad, a mislim da ti to bas i trazis ,
samo bezbednost, ne da radi komp na ups kompletno.

Sta god do 50e ti je skroz ok i isti djavo...

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Moj predlog... 05.03.2012. 15:06 #404024

status: user
broj poruka: 1588
Je za ovu cenu Mustek. Moj 600USB radi bogami vec ihahaj godina, uz jednu zamenu baterije za ~15-20 evra. Mislim da bi i tebi odradilo posao. Prilikom zamene baterije sam umesto 7.2Ah ubacio 9Ah i drzi kompletan komp jedno ~15 minuta (u pocetku drzao 25 minuta).

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Giski hvala 06.03.2012. 04:19 #404184

status: user
broj poruka: 126
Hvala jos jednom na odgovorima vidim dae manje bitno marka , meni bitno da ne pregori od struje koja varira a ne da u mraku mogu da se mlatim za komopom . hvaala puno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doncocos Re: hvala 06.03.2012. 07:19 #404186

status: user
broj poruka: 417
Uzmi ovo i miran si:
http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=le1200i
http://www.hellas.rs/index.php?action=opis&q=1350


:: Hvala jos jednom na odgovorima vidim dae manje bitno marka , meni bitno da ne pregori od struje koja varira a ne da u mraku mogu da se mlatim za komopom . hvaala puno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs