Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
PC Berza Caffe
BEX kurirska služba
STRANA 1 OD 1
SerDavor BEX kurirska služba 07.03.2012. 21:37 T44598

status: user
broj poruka: 152

Obzirom da mi je posle par godina koriscenja usluga raznih kurirskih sluzbi pripala muka (literally),
odlucih da svoju srecu oprobam sa sluzbom iz naslova, za koju sam cuo dosta pozitivnih kritika.
`OK` rekoh sebi, mozda ljudi stvarno prkose srpskim standardima (prevare,lazi lopovluk i slicno).
Otvorim ja njihovu oficijalnu web stranicu, izaberem padajuci meni `BEX kurirska služba` ispod koje se pojavilo nekoliko opcija. (O nama, Zakazite Kurira, Kontakt, Cenovnik, Galerija itd.)
Pre nego sto sam okrenuo BEX-ov call center, pogled mi privuce `Zasto Bex?`
Evo sta oni kazu, zasto.

Zato što je BeX domaća firma, osnovana isključivo od domaćeg, privatnog kapitala.
Zato što je BeX tim profesinalnih, školovanih i obučenih mladih ljudi.
Zato što BeX pruža najkvalitetniju, najbržu i najefikasniju uslugu.
Zato što je BeX opremljen najkvalitetnijim vozilima i opremom.
Zato što BeX nudi otvorenu i fer saradnju.

Javila se ljubazna operaterka njihovog call centra, uzela potrebne podatke. Ubrzo zatim je i kurir stigao, preuzeo paket i tu je meni preostalo samo da sacekam 2 dana da mi stigne novac.
Slucajno bacih pogled na fiskalni racun posiljke, kad ono imam sta i da vidim. Izgleda da nije bilo dovoljno sto sam 3x ponovio zeni iz call centra jasno,glasno i razgovetno cenu otkupnine, pa je cisto mode radi, umesto 8900din, ostalo 1900din. Nista, pozovem ja odmah BEX, kapiram da nije problem promeniti otkupninu ako se greska `potkrade` i primeti u nekom kracem vremenskom roku. Problema nije bilo kao sto sam i ocekivao, suma je promenjena na 8900din kako je i trebalo da bude.

Sutradan, covek kom sam slao (graficku kartu) me zove i kaze ovim recima:
`Sta je ovo, Davore? Donesose mi kovertu, koju sam naravno i odbio. O cemu se ovde radi?`
Naravno da je covek odbio, u kovertu tesko da moze da stane GTX550Ti u originalnoj kutiji od pola metra.
Ja zgranut, odmah okrenuh BEX da vidim o cemu se radi.
Posle nekog vremena su i meni i njemu javili da je posiljka IZGUBLJENA, tacnije moj paket je ili zamenjen drugim paketom (samo NLO zna kako), ili, je posiljka izgubljena. Ustanovljeno je da je posiljka ipak izgubljena, i to posle 2 nedelje mrcvarenja i zivkanja. Cisto da se zna, toliko su ulozili truda i profesionalnosti u slucaj, da me nisu ni 1 pozvali osim taj, prvi put. Svakog narednog puta je usledio identican odgovor, `Nemojte nista da brinete, ja vas licno zovem za sat vremena, samo da proverim informaciju sa sefom`. Svaki put sam im dao 24 sata, da bih ja na kraju njih zvao i stvar se vrtela u krug, sa istim odgovorima.
Vise nisam mogao da ih cekam.
Na kraju su mi rekli da je posiljka definitivno izgubljena i da ne mogu da je pronadju.
Meni su rekli da sam ja odgovoran sto su je oni izgubili i to sto nisam osigurao posiljku.
Receno mi je da ce odsteta iznositi 10x postarine posiljke. (10x309=3090din) umesto 8900din (iz petog puta doduse)
Kada sam ih ja pitao, ko je meni, u bilo kom trenutku, bilo gde, preko telefona,sajta,kurir licno u kom god obliku barem spomenuo, da ja moram, ili bi bar bilo pozeljno da osiguram posiljku (jer oni imaju nekoga kome je upgrade PC-a ocigledno bio potreban u firmi), receno mi je da sam duzan da procitam pre koriscenja njihovih usluga neki zakon, pravilnik ili sta vec koji inace ima 40 strana i iskopao sam ga tek kada sam se stvarno potrudio da ga nadjem na njihovom sajtu. Dablju Ti Ef to that?
Takodje sam pitao, zar se, ako sam vec odabrao da budem vasa musterija, ne podrazumeva da imam bar beneficije tipa da mi necete baciti paket sa mosta u Dunav i tek onda reci sta sam morao da uradim (da osiguram posljku, sto se inace pretpostavljam dodatno placa itd) i da se u tom slucaju odstetna ne placa nego se korisniku smejete u lice sa nekim smesnim para za odstetu? Odgovor je bio isti kao i za prethodno pitanje. Tako da eto, danas mi je stiglo pismo od Bex-a, da je zahtev za isplatu odstete izgubljene posiljke `USVOJEN` tako sto ce mi uplatiti 3000dinara na tekuci racun, ako se ja slazem, i da se time zavrsi ova tragikomedija. Ja ne kapiram, zasto sve u ovoj srbiji mora da bude ocigledno tragicno i bez srama, do te mere? Sta normalan covek da uradi, kaze, osim da vise ne saljem ni 1 kurirskom sluzbom, osim ako nam ne uvedu Antarcitca Express.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pwner re 07.03.2012. 23:31 #404591

status: user
broj poruka: 475
Stvarno tuzno, dokle su u stanju, srpske firme, da idu sa ciganlukom. Posiljka nije osigurana = uzecemo je, ako je vrednost veca od postarine x10? Ma idi, begaj.. Nismo vam napomenuli da vam posiljku uzimamo, osim u slucaju osiguravanja iste, sto vam, takodje, nismo napomenuli ^^

Ja ovo jos nisam video tt

Btw ja bih njih pitao jesu li oni zivotno osigurani?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SerDavor gg 08.03.2012. 00:08 #404594

status: user
broj poruka: 152

Moze delete teme, posto sam je prebacio u adekvatniju sekciju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs