Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
EVGA GTX680 Classified -Uskoro-
STRANA 1 OD 10  
Classified EVGA GTX680 Classified -Uskoro- 30.05.2012. 19:14 T45971

status: user
broj poruka: 728
EVGA je otkrila jedan deo slagalice nove graficke karte GTX680 Classified koju sprema za ovo leto. U isto vreme bi trebalo da se pojavi model sa air coolerom i HydroCopper verzija sa najverovatnije Swiftech Water blockom.
Naravno blok ce moci da se kupi posebno kako bi i ljudi sa air modelom mogli da zamene hladjenje i naravno Classified Backplate sto moze jedino kod EVGA a da se ne izgubi garancija.
Mnogo brandovi nemaju takav odnos sa musterijama da bi imali svoje modele sa vodenim hladjenjem a jos manje da se zadrzi garancija ako se stavlja water block dok sa EVGA bez obzira da li je to HydroCooper ili EK ili Koolance garancija se zadrzava.

http://i.imgur.com/OfojC.jpg


SPECIFICATION


1536 CUDA Cores
Base Clock: TBD MHz
Boost Clock: TBD MHz
Bus: PCI-E 3.01
2-Way, 3-Way & 4-Way SLI Ready
Texture Fill Rate: TBD GT/s
Memory Specs

Memory Detail: 4096 MB GDDR5
Memory Bit Width: 256 Bit
Memory Clock: TBD MHz
Memory Speed: TBD ns
Memory Bandwidth: TBD GB/sec
Key Features

NVIDIA SMX Engine
NVIDIA GPU Boost
NVIDIA Adaptive Vertical Sync
NVIDIA Surround
Supports four concurrent displays. two dual-link DVI connectors, HDMI and Displayport 1.2*
Microsoft DirectX 11 with Direct Compute 5.0 support
NVIDIA PhysX Technology
NVIDIA 3D Vision Ready**
NVIDIA SLI Ready
NVIDIA CUDA Technology
PCI Express 3.0 Support
OpenGL 4.2 Support
OpenCL Support
8+8 Power Design
14 Phase PWM Design
OC BIOS Mode
EVGA Backplate
EVBot Connector

Za kartu vlada veliko interesovanje kao i za sve modele koji sadrze chipove iz sredine vafera odabrane na pocetku samo za najboljeg NVIDIA partnera sa najmanjim brojem skarta i rucno stelovane svaka posebno.
Nazalost po mom utisku karta ce verovatno biti samo senka GTX580Classy monstruma koji je u stilu zavrsio pricu sa 40nm i koga je odlikovalo 1000W naspram 440W kod ASUS modela, kao i No Voltage Limit napon koji su cistili Nec/Tokin Caps. Legendarna karta u skoro referentnom dizajnu na cije hladjenje se niko nije pozalio moze samo EVGA.
Karta je vukla oko 570W pod Furmarkom.
Ljudi se nadaju da ce ova kako kaze EVGA biti jos bolja. Ona je imala relativno nizak startni klok smesan za nju a snaga se tek ispoljavala posle nekoliko promenjenih Firmwara.

Da se podsetimo 1000W monstrum sa 10 god garancije zapakovan u celofanu je izgledao ovako a zakleo sam se da cu je makar polovnu imati posle upgrada na Intel platformu.

http://youtu.be/vXsoYnG-r90

http://youtu.be/ZA7tE86oufs


U oklopu salivenom kao iz jednog komada cucao je GF110 cip star 14 meseci pri izlasku AMD HD7970 koji je uspeo za svega 2% da premasi ovu kartu. Tacnije klokovana je davala za 1000 poena veci skor nego HD7970 iz kutije ali je on klokovanjem prestizao.
Nova arhitektura novija skoro godinu ipo dana. E to je monstrum kada ga naredna top arhitektura ista klasa jedva prestigne, za dlaku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Zivot 30.05.2012. 19:20 #420735

status: user
broj poruka: 6875
Mi je upravo postao lepsi i ispunjeniji :)




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 30.05.2012. 19:25 #420736

status: user
broj poruka: 728
Znaci ko radi CUDA moze odmah da baci svoje 3 GTX580 i da stavi 680 Classified
A AMD je jadnicak.
Sta vise pricati, lako bi on sa svima samo kada bi EVGA nastala.
Dusu im na pamuk vadi svima -EVGA.
Pusti da se izdivljaju pa onda rascisti, zato i zure.
Osecam da prodaja se odvija Pozurite Pozurite Uskoro ce EVGA.
Dobro videcemo kada izadje sta ce biti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 30.05.2012. 19:35 #420740

status: user
broj poruka: 18472
Nisi tako govorio ranije..Od kud nagli preobrazaj?
Da nisi isao na vrsenje egzorcizma? :)
Znaci ipak nVidia :D


:: Znaci ko radi CUDA moze odmah da baci svoje 3 GTX580 i da stavi 680 Classifie
:: A AMD je jadnicak.
:: Sta vise pricati, lako bi on sa svima samo kada bi EVGA nastala
:: Dusu im na pamuk vadi svima -EVGA.
:: Pusti da se izdivljaju pa onda rascisti, zato i zure
:: Osecam da prodaja se odvija Pozurite Pozurite Uskoro ce EVGA
:: Dobro videcemo kada izadje sta ce biti..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 re 30.05.2012. 19:36 #420741

status: user
broj poruka: 1720
Dobro dosao nazad Wlado :))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 30.05.2012. 19:41 #420745

status: user
broj poruka: 18472
Milose ne kaze se tako nego ovako..

Welcome to the jungle i onda ostavis link :

http://www.youtube.com/watch?v=o1tj2zJ2Wvg&ob=av3n



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified EVGA GTX680 Classified 30.05.2012. 20:05 #420756

status: user
broj poruka: 728
Nema sta nisam govorio tako pre. Ja sam imao GTX580. Moja omiljena karta.
Nazalost mogu da kazem da GTX680 uopste ne zelim. VSync je kod mene iskljucen a Boost mi ne treba, necu da karta bilo sta odlucuje umesto mene. Nekada igram stare igre gde je potrebno iskljuciti 2D klok jel cak i HD5870 pomisli da je dovoljan nizi klok a on nije dovoljan a ne zadrzi visi. Mislim na bas bas stare igre 2002-2003 gde nema ni 1920 rezolucija nekada.
Ja i dalje imam kao omiljenu kartu, tj jednu od omiljenijih HD5870. Karta je susta suprotnost sve sto je AMD zadnjih godina. Fali mi oko 10fps da ne kupujem kartu naredne 2 god.
3fps u najzahtevnijim igrama dobijem klokovanje, AMD, GIGABYTE, slabo skalira, znaci fali 5-7 fps. Idealno bi legao 580 Classy.
AMD je otisao u k++++ zadnjih godinu dana. A osim toga mnogo laze, a kada pogledas firma kao da nece vise nista napraviti, takav utisak imam kao da ni sami ne znaju sta ce.
Nema vizije, nema implementacije novih stvari koje prioblizavaju gaming real lifu.
Sa AMD bi se promenila zemlja po kojoj hodas, kamencici bi imali dubinu, senke, tekstura i nista. NVIDIA bar pokusava i nije kriva sto PhysX nije zaziveo, ali radi dalje, videcemo nove funkcije, AMD samo bilduje i dodaje a tome ima kraja, a on je blizu. Tj on je vec dosao jel je NVIDIA ukrala ceo chip zbog njih.
Imala je mogucnost da ih ponizi ili da uzima 150e vise po chipu. Odlucila se na ovo drugo ali mislim da nije vreme za ove funkcije jos, igre su lose, neoptimizovane i ja bi dao opciju da se to iskljuci Adaptive Vsynci ostalo.

E sada vec ako je Intel-NVIDIA realno je EVGA da bude.


Ovde sam citao strasne stvari tipa kako moze GTX680 da bude mid kada kosta 50.000.
Pa sta to znaci. Pa Japanac ce da kaze to je Low je za njega to nije nista. Nemoze kurs dinara da odredjuje kartu. NVIDIA kada je videla sta je AMD, kada je izjavila ono da su ocekivali vise tada je doneta odluka da se ide sa mid protiv AMD top pa sta bude, i pobedili su. AMD nema gde vise, on se upetljao i NVIDIA ce Maxwell ako bog ne da chip AMDu moci top Maxwell da prebaci u profesionalkni segment, a to bi bila top karta da AMD prati klase GTX580 sa cenom od oko 500$, a moci ce da kosta i 1000$.
Da imamo AMD i NVIDIA do 500-600 I NVIDIA kartu od 1000$ jednu.
Jel setite se eru dranja je zapoceo GTX480, nesazreli grejac koji je najavio propast AMD jaci za 10%, posle dolazi GTX580 jaci za skoro 20% od top AMD HD6970 koji ne samo da je bio slabiji nego i da je bio jaci ne bi vbio vredan kupovine. Ono kao cistacdi da su zavrsili kartu kada su se izninjeri umorili. Onda dolazi mid chip koji bije AMD za 5-10% a da su top ubacili bio bi 40% jaci od AMD. Tu nema vise konkurencije samo se zbog gramzivosti NVIDIA to ne vidi jos, ali ce se videti.

Svaka je pobedjivala svoju klasu GTX470-5850, GTX480-5870, GTX570-6950, GTX580-6970 da bi AMD merio svoj HD7970 sa stock modelom GTX580 kada zna da je razlika u 580 kartama skoro 3000 3D Mark 11 poena. Najveca razlika u chipu. i sada na kraju ovo je sve bio top na top, mid na mid, sada je doslo do presedana da zamisljeni mid bije AMD top i oni i dalje prave GH Edition i gluposti i jure rekorde neke, nesto. A sada prvi put NVIDIA ima vise video memorije od AMDa a bila je jaca i sa duplo manje.

To slepac ne vidi samo sve to.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified Fermi 30.05.2012. 20:29 #420762

status: user
broj poruka: 728
Pogledajte na cemu je Fermi GTX580 Classified

http://i.imgur.com/e19xP.jpg


I rame uz rame sa igrackom

http://i.imgur.com/DzHBa.jpg

I ne slusajte Space Mastera jel oni bolje da prodaju karte u celim a ne ispecanim kutijama a da manje misle o EVGA i prestanu da kradju backplate ali ako kupis i stavis na stock modele gubis garanciju. Samo oni koji plate vide DCII smeju imati backplate sa ASUSOM.
Ali ako vam on p[rica nesto on ce vam dati neke statistike a to je kao da je kazem vozacu Lamborginia znas sta veci procenat pravih trkaci voze MekLaren Mercedes.
A bolje da spakuju MARSII i prodaju kao novu kartu nego svima na izvolte da pipaju.
Ja sam mislio da je to da bi probao svako ali su mi posle ljudi rekli sta je u pitanju.
Neka trzista imaju drugacije zakone i negde vracaju za sitnicu kao u USA i Canada pa da ne bi islo u fabriku na prepakivanje bolje i da nema celofan.
Kod EVGA ako nema znas da nije nova a ljudi za nesto nalik otisku prsta zovu fabriku da vide sta je. U pitanju je bio Classified model pa je coveku iz Nemacke koji je pitao kakav je to nacin da nadje otisak prsta na karti receno da su Classified modeli svaki testiran, proban, rucno sve pre pakovanja pa mozda nije obrisano. Fabrika je testirala da li stvarno moze da izdrzi sve sto su rekli jel bi se druge upalile.

Ali ne oni na primedbe o vadjenim kartama i iscepanim kutijama i ne kazu nista, na to sto sam dobio i kako, to je nebitno njima. teraju svoju pricu, Sta se zalim, moze i u papiru od bureka, kao da ih ne zanima. I dalje su u mislima jaci od EVGA, njih ni izvinjenje ne zanima, sto nova karta ne moze kutija da se zatvori. To je nebitno. Pa sa EVGA ne da bi dobio dzabe, nego ja ne znam, da se tako nesto desi. Ovde kod nas, pa ASUS da i posalje dzabe drugi bi ukrali i pravili se da nije to uradio mada od njih nista vise.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 30.05.2012. 20:42 #420763

status: user
broj poruka: 18472
Ne mogu da kazem da nisi ispratio situaciju ,istakao si cinjenice..
E sad moram da te vratim u eru GTX4xx i ATI 5xxx serija..
Zaboravljas da je AMD izbacio 2:1 serije kartica u odnosu na nVidia-u!
Promenili su dve arhitekture a Fermi je ostao jedan.
Fermi generacija je zapravo odgovor na 5xxx seriju.Sta hocu da ti kazem.
Da proizvodni proces nije kocio nVidia-u sada bi GTX5xx u tom sjaju kakav jeste bio odgovor na seriju 5xxx.
Sad bi isto video nVidia top chip koji je jaci 40% + od AMD.
Znaci nije presedan Kepler,Kepler je u realnom vremenu pokazao nadmoc a GK110 bi bio up to 50% brzi sto je tek samarcina zestoka.Inace tako se biznis ne vodi niti se pare zgrcu.Zna se zasto je GK104 odabran,to moze svako da poveze i onaj ko nije informisan jer je logicno..

Kako sam vam govorio za Kepler-a tako sad kazem za Maxwell-a kad se pojavi jos veci ce raskorak biti izmedju nVidia i ATI kartica..Spasce AMD na to da mu hi segment bude u rangu srednje nize kategorije poput danasnjeg GTX460 u odnosu na GTX580!Opet to ne valja,nije zdravo za trziste jer ce cene tek onda da odu u tri lepe kao sto su i sad!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 30.05.2012. 20:42 #420764

status: user
broj poruka: 4537
http://tinyurl.com/7w8zlam





________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 30.05.2012. 20:46 #420766

status: user
broj poruka: 728

Tacno Maxwell donosi jos veci raskorak jel to je tako od jednog trenutka razlika moze samo veca da bude. Donekle su imali opcij uda nadoknadjuju sa duplo shadera i ostalo a sada nema vise. Da GK110 bi trebao da je oko 40% jaci od HD7970. To je trebalo da nam da mirnih 3 godine da si nezainteresovan za druge karte.
Ta razlika ce da dovede dotle da ce uskoro chip koji bi se takmicio sa AMD biti u klasi profesionalnih kartica jel AMD nece imati snage za tako nesto.
Njima je za najkasnije 2-3 god vreme da idu na konzole ili nesto drugo.
Tako je kako je i uvek ce AMD biti uz neku NVIDIU koja ce nam se prodavati po 500e zbog njih i koja ce biti jaka prema aplikacijama ali ni deo onog sto bi svet video da ne koci AMD nego da i oni istim tempom napreduju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djodjo @Sky 30.05.2012. 20:56 #420768

status: user
broj poruka: 658
Kad prestajes sa ovim duplim nalozima?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 30.05.2012. 20:57 #420769

status: user
broj poruka: 18472
Pa napreduju oni istim tempom.Izbacili su Teslu za HPC baziranu na GK110 .Tu su ogromne pare.
Drugo GK110 mogu lagano da cuvaju za 22nm za sledecu generaciju ako se proces dotle uopste i razvije.
Bilo je reci da Apple pritiska da TSMC ulozi novac u nizi proizvodni proces pa mozemo mozda videti ranije nizi proizvodni proces nego sto se ocekuje..

Tacno je da u nedostatku konkurencije sad imamo slabije proizvode po ceni top ponude.
Ja se plasim da se taj odnos ne pomeri na gore pa cemo sledecu generaciju `GTX460` placati po ceni top ponude.Jos gore nego sto je sad.Nadam se da se to nece desiti ali pare su pare,niko nije gadljiv na to.Sto da zaradim manje kad mogu vise,rucice se zadovoljno trljaju.

Ja sam lepo rekao.Da je AMD isao sa prikladinijim cenama sad bi GK104 bio dosta povoljniji ..
Alavost i pohlepa sa jedne strane rezultirala je odgovorm sa druge.Tu se krug zavrsava..

nVIDIA ce uvek ici dalje i dalje,napredovace ogromnim koracima ali ce koliko situacija sad vec nalaze davati na kasicicu jer konkurencija nije dostojna.
Opet postoji deo strategije da spuste cene na realno stanje shodno generaciji chipova ali sta ce se desiti onda sa konkurencijom.Ima da ih zgaze kao buvu.Ostade sama nVidia i monopol na snazi.
Ni to ne treba da se desi,ne valja ,nije zdravo,opasno je..

Eh,ja sam davno objasnjavao kako stvari stoje,kako ciji napredak ide,ko laze,cime se sluzi a eto ljudi su to dozivljavali kao flejm,fanbojizam..Kako vreme odmice oci se polako otvaraju bar kod nekih a dozivece prosvetljenje i oni najzadrtiji polako..vreme leci sve rane..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djodjo druze... 30.05.2012. 21:01 #420774

status: user
broj poruka: 658

diskutujes sam sa sobom
AHAHAHAHAHAHAA, ovo vec prelazi sve granice, ako si hteo da napravis salu odlicno si me nasmejao


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 30.05.2012. 21:02 #420775

status: user
broj poruka: 728
Pozdravite Space i otpevajte mu pesmu
Iz sredine Wafera ne ide kod ROGa, ne ide kod ROGa, ne ide kod ROGa
Iz sredine wafera ne ide kod ROGa, ne ide kod ROGa, tu se pita EVGA, tu se pita EVGA.

Od 4 branda koji se razlikuje i odvaja a po cemu su ostali isti.

1.LG
2. Samsung
3. ASUS
4. EVGA

RESENJE: Odvaja se EVGA zato sto je to elitni HW iskljucivo za extremnioc i hardcore gaming a ostali brandovi su isti po tome sto prave mobilne, DVD-RW, externi HDD, sto su komercijala i ima ih svaki budzak Pakistana, Avganistana i Somalije gde vredno jure da budu prvi u maznjavanju para i ne stede samo na marketingu i nemaju celofan na elektronici nego svako moze da vidi, vrati pipa, dok kod EVGA znas ako nesto fali koja smena je dirala pre tebe.


Vi ste jos dobri jedan ASUS fan je verovatno besan sto NVIDIA odvaja samo za Classified specijalno prvo sto bi trebalo da ima najmanje skarta on ne verujuci u to je zvao ili kontaktirao da pita da li je to istina. Zamislite coveka. Ja pitam jel su ti rekli broj da udjes u hole of fame 3d mark 11. Lik je kontaktirao NVIDIA da pita da li salju odabrane chipove EVGA. Kada sam ono cuo pao sam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 30.05.2012. 21:07 #420777

status: user
broj poruka: 18472
Haha.E hebi ga sad..Opet ti teras po svome..
Gde bre Asus svrstavas tako nisko?Ja stvarno mogu da se zezam i da kazem da je Asus losiji od eVGA ali to nije tacno..
Vlado uzmi semu eVGA ploce,pogledaj kakve su komponente tu koriscene i uzmi Asus ROG iz iste klase pa ces videti da stvari nisu bas tako kao sto izgledaju.
eVGA je za karte neprikosnovena ali ni Asus ne zaostaje bas toliko.
Sto se tice ploca ipak mislim ,ne mislim vec znam da je Asus trenutno No.1 !

eVGA je kako je i sam Space rekao u poslednje vreme dosta izgubila na kvalitetu ,nije vise to to..

Znam da si fan ali budi malo realniji,bar pokusaj..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified .... 30.05.2012. 21:08 #420779

status: user
broj poruka: 728
Ma jel cujes lik se iznervirao i zvao NVIDIA da pita da li salje odabrane chipove EVGA i verovatno da izrazi svoj protest jel to nije u redu.
Ja reko pa oni bi mogli da ugase industrisku spijunazu onda odmah.
Kaze nije istina ne dobija EVGA nista.
Kako... Ne dobija nista, ja i lik smo ih kontaktirali.
Nekoga ili EVGA ili NVIDIA nije rekao koga je kontaktirao.
Ljudi bi dali po 10.000 da se nadju u prvih 10 3D Mark 11 njemu ce da kazu kome ide sredina od par hiljada.
Nema sta ROG drugi na svetu to se zna.
Odoleva uspesno i drzi drugu poziciju uprkos ogromnom broju RMA i greski koje odlikuju samo firmu koja nema uopste kontrolu kvaliteta ali to ostaje vise zahvaljujuci ostalima nego sebi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 30.05.2012. 21:21 #420786

status: user
broj poruka: 18472
Pusti i eVGA i Asus ,ko da je bitno..
A stanje u drzavi Srbiji je takvo kakvo jeste.
Zato je zapad mama!

P.S.Smanji malo sa opisima i izlivima strasti,ovi slepci ce urgirati da te opet banuju..
Poznavajuci tebe tema ce da prepliva kilometarskim postovima.Malo rucna moze?
Drugarski savet..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- ... 30.05.2012. 21:40 #420792

status: user
broj poruka: 6083
Jel se to meni cini ili je atmosfera na forumu nekako..ne kao sto je bila? :/

Evo ga otvorio je jos jednu temu..bice spamovanja.

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB, Samsung SpinPoint F3 1TB, CFT-600-14CS, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 30.05.2012. 21:47 #420796

status: user
broj poruka: 728
Ne pisem nista vise, postavio sam im teme da vide samo sta ima pa nek se vrate svojim sobama u plavo crni svet Pro, Delux svet i nek se zadovolje kao i uvek sa onim `Sve sto sam ja probao od ROG bilo je vrh i najbolje`.

Ako ne budu dobri zvacu Kingpina da snimi OC profil i voltazu sa 580Classy da provuce kroz 580 DirectCUII da slusamo lepe zvuke i kokice.

Onaj otvorio jos jednu temu.
Alo bre prikazana Top HardCore napajanja nije to Jos jedna tema, mnogo ne znaju sta ima uopste u svetu.
Za mene je novina 133A na 12V rail i promenljiv broj grana od 12V kao i klokovanje telefona Androidom. Da li ste vi spremni za novine ili samo za Pro 3, Gen, Rev 1, 2, 3, 4.
Zastranili ste ovde totalno, ja iskukao Z77 FTW u sred Beograda kao niko nije zadovoljan, ako ostane 1 primerak ubio me bog. Samo ce da cute i da kupuju jel znaju da imaju EVGA posle plocu 2-3 god.
Ja sam znao sta ce biti pa sam samo hteo da kazem Ja uzeo plocu TADAAAA,
Odakle??? Kako??? Kada???
Ovako lepo znate da ako hocete dobru plocu elitnu mozete vi, trebate da mi zahvalite za to. Niste ni vedeli jednu od 3 najace svetske maticne ploce za Ivy Bridge a pratite HW.
Onaj 3000 postova kaze ploca ce kostati 500e, e moj entuzijazam u Srbiji. Srozali su to monopolisti sve.
Obavesteni ste da postoji i nesto sto mnogi ne zele da vidite a svrstava se u najbolje po onima gde ima da se kupi sve ne po onima koji vode monopol. Ako zelite da kupite kupite ako ne imate Maximus 5 malu za vas je dobro i to koji ne trazite special.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 31.05.2012. 04:05 #420856

status: user
broj poruka: 728
Kada pogledam GTX580 Classified ULTRA 3GB i onu vrljavu ASUS ENGTX580 DCII sa onim skripe4cim kulerom sto sam se jezio kada je pomerim sa iskrivljenim hladnjakom sto su kablovi od napajanja podupirali je da ne stoji krivo, a srecom imam krute kablove od Seasonic X 750 pa je to stajalo kako treba zahvaljujem bogu sto je bila neispravna i sto su mi vratili pare.
Za te pare skoro bre Classified bi imao, da place covek i da se sprda sa oni SpaceMasterom, ma ne nista ne govoriti samo kupovati EVGA i predstavljati. Slika govori 1000 reci.
Sto kaze Kingpin dok konkurencija obogaljuje nereferentni GTX580 sa samo 1.5GB memorije i styavlja u 3slotni da bi hladila kao da je ne znam sta unutra oni su napravili pravu stvar.
Nekada skoro najskuplje ploce SLI radi na x8, ploce od skoro 200e. Sramota.
Pogodite na koliko radi SLI na Z77 FTW, x16, SLOT br 2 i SLOT br 4 PCI-E 3.0 x16.

Nisam vam pricao kada je covek ocajan dosao na CORSAIR forum upalila se Ramapge 4 Extreme istopila kao karamela. ROG okrivio AX1200 napajanje. Covek dosao ocajan na CORSAIR Forum salje slike svi govore da sa time nema veze napajanje da je sa slike jasno da je kratak spoj se desio na ploci ali CORSAIR trazi AX1200 na testiranje i da sve plati kako treba. Medjutim to je video neko od ASUSa pa je verovatno rekao ljudi nemojte da se brukate jasno je kao dan sta se desilo tamo pa su zamenili.
To je firma koju neki porede sa EVGA koja ima 24h online podrsku ili preko telefona gde te savetuju kako da klokujes CPU da izvucem maksimum, kako da resisi problem i kako da klokujes kartu jel EVGA daje garanciju na klokovanje isto.
I onda mi dodju neke dzudze koje kao pacovi sta ASUS dobije na poklon i prodaju po forumima bez garancije da uporedjuju njihovu firmu sa EVGA. Treba oni prvo da se nauce poslovan ju, koje boje idu sa kojima da razgovaraju sa nekim dizajnerom ne da sklapaju kombinacije koje su olicenje sunda u modi od kada postoji kao nesto sto se nikada ne kombinuje. Da okupe jedan tim za kontrolu kvaliteta da ljudima ne ispadaju srafovi kada izvade satro novu DirectCU II kartu iz kutije, da ne nalaze CPU noge u AMD ploci, da ne traze problem gde ga nema i teraju ljude da menjaju ispravno da bi dobili na vremenu. Prvo da to rese pa onda polako da se gopdinama takvim ponasanjem i Performansama dodje u poziciju da budu sl EVGA, ali opet ne mogu jel ovi imaju tradiciju, a ovi su kopiraci raznih stvari od EVGA.
Ja znam da ce onaj koji nema kes da brani ASUS jel njemu je dobro u pola cene i GTX570 bez kutije ali nama koji dajemo kes priblizno Classified klasi niko da nista nije rekao.
Ja zbog svog baksuzstva koji imam sa HW moram da biram takve koji elimisu nase prodavnice kao CORSAIR i njegov crveni papiric i EVGA sa najboljom podrskom.
Pa ja sam sa COPRSAIR imao problem da ne poveruje covek i to kada sam kupio kuciste koje sam rekao da cu kupiti Obsidian 650D, jel ja pre ili kasnije dodjem do onoga sto hocu. Nikada nista nisam zeleo kao njega, dan danas mi je kao juce da sam ga stavio imam ga 8 meseci. Jedino sto toliko zelim je 580 Classified i nju cu imati ove godine samo mozda polovnu. A onda rusim skor HD7970 da vidimo za koliko su lagali da su jaci od 580 jel i to je 580. Trebace mi sva snaga iz 750W Seasonica za to jel karta nema Voltage Limit.
Kupimo 2 kucista burazer u Srbiji ja iz Slovenije. Njegovo u redu, moja zadnja srtana malo farba okrznuta u uglu. Neko ne bi primetio ali ja kakav sam nervira me.
Mogu da kazem da sam providnu stranicu za CM 690 II Basic cekao 54 dana da kupim u Beogradu. Sta mislite za koiko je CORSAIR resio pitanje toga. 16 dana mislim. ne racunajuci 2 vikenda. Poslali mi tracking, dali kupon sa cenom strane, nisam mogao da odradim narudzbinu jel nas nije bilo na sajtu oni odradili rucno UPS mi doneo Solid Panel ceo na gajbu. Kakav sam kada imam rezervno sada nisam ni promenio, koliko je nas mozak lud, da nisu poslali jelo bi me ne znam a panel stoji u kutiji samo ga otvorio i vratio, stavicu ga kada sve sredim.
Kasnije se pojavio na Performance PC i narucio bi sada uz 200mm filter i 2 Gentle Typhoona za H70 i Solid Panel ne bi im trazio od sramote za tu sitnicu ali nije bilo.
Toliki sam ja baksuz sa HW i moram jednostavno na takve firme da idem koje ne prave probleme.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Daleko od toga da je Asus los 31.05.2012. 04:31 #420858

status: user
broj poruka: 4866
kao sto ga predstavljas.
To sto si ti imao losa iskustva jer si kupovao od ko zna kog lika i u ko zna kakvom stanju, to ne znaci da je Asus generalno los.
Asus gtx 580 Mars je daleko od lose karte, cak je dosta ozbiljnih sajtova koji se bave testovima, tesko doslo do nje, jer je napravljeno svega 1000 takvih karti, ako me pamcenje dobro sluzi.
Asus gtx 680 DCII sam imao prilike da vidim i iskreno, da sam zaludjen igricama i da ne zalim para za graficku, ta karta bi mi bila svakako prvi izbor.

http://tinyurl.com/buo37sf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 31.05.2012. 04:39 #420859

status: user
broj poruka: 728
I ova Classified GTX680 bi trebala u Julu da se pojavi, ovaj put nece toliko cekati na kartu kao na GTX580, on se pojavio godinu dana posle stock modela.
Sada pratim ja maerktplace lepo pa cu ja ovim manijacima na EVGA Forumu sto samo menjaju po 3-4 sli da ponudim 300e i pare za shipping za GTX580 Classified polovnu. Shipping oko 50$, karta otvorena nema carine, garancija se prebacuje na druge ali imam 3 god samo, 300e je njima oko 400$, oni je novu platili 500$. Nikad bolje.
Nema vise kupovine ROG igrackica ovde.


Nije ASUS los, najbolji je posle EVGA a ja kupujem best jel toliko placam, placam Classified a necu DirectCU II za te pare.
Znate nije zanimljivo vise, pa sve sam izmenjao 4870, 5870, 6970, GTX580, sve stock i DCII, nije trip vise, hocu malo unikate, da se smirim imam 32 god treba mi i jaka karta za dug period, Pa ja cu igrati na 1920 rezoluciji to ce trajati godinama, smaraju ovi stock modeli sem po izgledu. A nereferentni su odvratni.

GTX580 Classified je karta za mene bas. Znam ja da ce ovde ici non stop lozana za nove modele stock kako se pojave ali me smara to vise. Stvarno. Treba mi Intel i odabrani chip od NVIDIA u Classified izdanju za naredne 3-4 godine i naravno dupla memorija, bez duplo memorije nema govora. To samo vidim po mojoj 5870 koliko je stabilnija zbog toga i kako lakse podnosi Crysis modove po 2GB koji i GTX580 tesko iscita, ona ima bolji fps ali manje video memorije i tu dolazi do problema. A sada 2GB postaje i malo. Ja bi isao na neku sa 3-4GB.

Zamislite da me izvuku za nagradnu igru, skocio bi kroz prozor od srece, bacio se niz stepenice, pod auto....Pa ne znam ovde bi vama prodao GTX680 Vanila za 400e u celofanu zapakovanu. A obecao sam da cu zapaliti ispravnu CH4F i postaviti na youtube klip i pricati na Engleskom difference ASUS EVGA, to ce ja mislim srozati zaradu ludim uvaljivacima do kraja. Sta sa sa njima preziveo zasluzio sam za dzabe 580 stock samo da zacutim da se ta sramota ne prenosi. Ali sam im sljustio zarade u svetu ja mislim da ovde nisu prodali serije 500 toliko da to otplate. Sve sto sam nagovarao ljude da uzimaju EVGA a najveci mi je uspeh bio kada dva lika nisu uzela MARS II nego tek izasli GTX580 Classified SLI i jos pitaju zar je moguce da ASUS nema celofan. A ja kazem pa ne znam jel ste kupovali gledajte pa cete videti, nego to niko ne primeti a kada im se kaze shvate da je katastrofa i daje mopgucnost za malverzaciju strasne.

A najsmesnije drugi krenuli da traze po kutijama da vide da li na njihovim EVGA kutijama ima tj da li je bio celofan, da se prisecaju. Ja vicem ima ima samo EVGA ima, drugi ne mora da traze jel nema zastite nikakve, mogu da se igram i da to ne znate.

ASUS direktor da zna kakvu sam kartu dobio ja mislim da bi bilo veselo u kancelariji Western Balcan. Samo to znam.
Ali skapirajte da se oni na bezobrazluk koji prave ne osvrcu, za EVGA bi me molili da ne idem u javnost da govorim i smenili ili prekinuli saradnju sa tim koji je prodao.
Kod ASUS je drugacija politika, pokrivensto trzista(ima ih svuda, usteda na servisima koji treba da postoje a nema ih nigde, stekanje na materijalima a velicanje nebitnih sitnica) nadoknadjuje broj razocaranih musterija koji se vise ne pojave. To je politika istocne zaraze.
EVGA je mala, familijarna sa musterijama, zna za red, staje iza svog proizvoda i musterije ne uzima pare pa vidimo se, nego znate sta je 10 god garancije, 5 godina. Pa kod nas firma koja prodaje ne opstane toliko. I zato ja idem u to malo ali odabrano drustvo koje ne zeli da rizikuje da bude prvo na trzistu i posle pravi revizije ili cuti i okriviljuje druge stvari u kompu, nego saceka, podesi, izbaci, verne musterije cekaju.

Kod ASUSa je bitnije da kancelarija dobije sto vise samplova kako bi zaposleni razdelili pare i od Intela i od AMDa i od svih ostalih, manje je bitno da musterija dobije novo nesto zapakovano lepo. A onda dodje jedna koja zna da unisti 50.000 zarade. Samo srecom direktor ne zna pa se nastavlja to. Inace bi bilo veselo.

Boloest o kojoj upozoravaju na TVu MONOPOLISTICKO POSLOVANJE.
NAJPOZNATIJI SRPSKI FORUM HW NEMA TEMU O NAJBOLJEM IKADA NAPRAVLJENOM 40NM NVIDIA CHIPU. DIVNO I LEPO. ZATO IMA GENNWARD, ASUS, GIGABYTE.
Pa sta ces ni Benchmark nije Elita pa ne moze da ima ni teme o Elitnom HW.
vVecina spavaju sa mama i tatama i babama i dedama a igraju se na ASUS otpatcima koji i podrzavaju. A ako osvane EVGA Classified cike koje daju poklone i popuste se ljute jel na to nemaju odgovor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 31.05.2012. 05:51 #420862

status: user
broj poruka: 728
Pogledajte ovo:
Referentna i Classified pa nek mi jos neko kaze samo vidi imam 690, vidi imam 590, ovo ono.
Place mi se za ovom kartom.

http://i.imgur.com/VeSOw.jpg

Nasta sam ja dao pare boze, dobro je da su mi vratili do dinara.
Gledajte GTX580 Classiofied i stock uporedjenje.
Nema neki ljudi su slepi ali razumem mora da prica i lazi kada te neka firma placa.

Ja ovu kartu moram imati a znam sta cu uraditi, platicu je 700e kada se zavrsi ovo daj boze da ostane jos na Amazonu i da mi uveze e-ducan.
Sada kada sam je video ovde uporedjenje ja nju moram imati definitivno. Makar bila duplo slabija opd nekih referentnih sranja. 3D Mark mi vise ne znaci nista.

Ta odluka je definitivna. Pa nema bre sve i Z77 FTW i ovo i ono to su dve stvari koje sam stvarno zeleo Obsidian 650D i nju. Lik iz Amerike je rekao da mora da je ceka najmanje 2-3 meseca. Pa dosta bre vise ne priustim sebi retko sta, sada ce rodjendan moj pa mogu valjda to. Pretplaticu je debelo ali cu imati jedan jedini model u Srbiji te karte.
Ne bojte se imace neki veci skoro vec sa 680 od mene, radujte se sa plastikanerima ali ne za mnogo vec skor.


http://i.imgur.com/In2dc.png

Jedva cekam da stigne na Nikola Teska uz pratnju, crveni tepih, predaju je Americki Marinci. Proud of USA u Srbiji. Crna kutija, elitni HW koji jedini ne ide u grupi djuture sa svim ostalima nego se racuna posebno uvek.
Dacu i ASUS kancelariji da vidi, ali samo ako sme njen OC profil da stavi na DirectCU II, xexexe.Kad bi srknula 500W iz Seasonica sagoreo bi je kao sibicu.
I ponovo pesmica IZ SREDINE WAFERA NE IDE KOD ASUSA.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 31.05.2012. 06:38 #420865

status: user
broj poruka: 1372
Auuuu, koliko psihickih problema!!!
Tebi ne treba forum uopste, mozes slobodno u notepad da kucas, ionako sam sebi odgovaras, ostali su suvisni.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 31.05.2012. 07:45 #420868

status: user
broj poruka: 728
Da da znam i ja za tu foru kada nesto treba da iskoristim a neko prica istinu a ja onda ne napadam tamo na to sto govori nego na nacin na koji je govori. Stare su to fore skretanja sa teme. To mozete ovoj deci koja kupuje ROG, ali od juce je evga.com imala mnogo poseta iz Srbije, xexexe. Udica je bacena. Evolucija ce uraditi svoje dalje.


Zelim samo da vadam temu za razmisljanje. Kazete da mi neki volimo da se hvalimo sta imamo i da nam drugi zavide. Ovde se svi hvale sa ASUS. ASUS ima svuda a malkice je jefitniji od EVGA a kazete najbolji. Ja za sebe posto zelim najbolje i kada je sve to tako zasto ga necu imati. Zato sto sam mazohista??? Zato sto me placa EVGA??? Zato sto me placa CORSAIR??? Zato sto zelim da mi zavide, pa vise ce mi zavideti na ROG, ovde pola i ne zna sta je EVGA. Razmislite zasto je sve tako. Samo zato sto se kao vlasnik dosta ASUS HW nisam osecao kao da imam nesto bas vrhunski ni po izgledu, ni po performansama ni po firmi kojoj mogu da se obratim, samo sam se osecao da sam platio skoro Classified klasu. Sve sto ja kazem proizilazi iz zelje samom sebi, a covek sebi zeli najbolje.
Nemojte da nateram sredovecnu zenu koja radi na prituzbama kupaca da se registruje na Benchmark da otvori svoj RMA tefter, kad je rekla Jel Opet neki ASUS, xexexe.
Da prikazemo statistiku koju Space ne zeli da vidite. :).
Blacklisted Elita.
Iza njih su odmah pogodite KO.
Gospoda Ultra Durable 4. Serijal od citavih 32 ploce za Z68, mozete da zamislite.
Od toga je 2/3 zajedno sa najskupljim plocama neprijateljski raspolozeno prema klokovanju Ivy Bridga. GIGABYTE radi tamo, kao i svake godine sto radi na necemu nadam se da je ispravio ali ne znam.
Imaju opravdanje da kazu Ivy ce raditi na Z68 rekli smo, ali se nece lepo klokovati. Tako je to kada pravis racun bez krcmara kao sto ASUS vec 6 meseci i vise zaradjuje na Gen 3 a CPU ni od korova. Jednog dana ce uzeti pare na necemu sto ce Intel da odlozi pa ce biti viselo. Lepo je covek na EVGA forumu rekao ne nasedajte na njihov marketing svasta se moze promeniti. Ovaj put je to osetio GIGABYTE.

To je ovo ako vas nisu obavestili na censored forumima gde se raspravlja o istini.

http://www.legitreviews.com/article/1917/1/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 10  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs