Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
FORTRAN-zadatak, hvala
STRANA 1 OD 1
Coleza FORTRAN-zadatak, hvala 03.07.2012. 10:46 T46510

status: user
broj poruka: 9
Ako neko dobro zna programiranje u Fortranu, bio bi mi od pomoci, imam jedan zadatak za koji ne mogu naci resenje, znaci potrebno ga je isprogramirati, a glasi ovako:

Odrediti raspodelu brzina izmedju dve ploce koje se nalaze na rastojanju 5 [cm] DuFort-Frankel-ovom metodom. Fluid je u pocetnom trenutku mirovao. Gornja ploca miruje, dok se donja ploca krece brzinom Uo = 45 [m/s]. Koeficijent viskoznosti fluida menja se po zakonu
ν = -3.125*(10^-6)*(u^2)+2.625*(10^-4)u + 0.0025 [m^2/s]...


HVALA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 03.07.2012. 13:29 #428963

status: user
broj poruka: 9122
Posto vidim da se se racuna preko jedne formule, potrebno ti je samo da ubacis input formula i output, ne vidim ni niz ni matricu nista.

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Coleza :/ 03.07.2012. 14:55 #428984

status: user
broj poruka: 9
Dosta bi mi pomoglo ako bi mogao da mi napises postupak iz fortrana, kako bi to trebalo da izgleda... hvala unapred

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: :/ 03.07.2012. 14:59 #428985

status: user
broj poruka: 1004
sto ne rece lepo da neko treba da ti uradi zadatak, posto ocigledno nemas ni osnove iz fortrana, ali nemam ni ja :)


:: Dosta bi mi pomoglo ako bi mogao da mi napises postupak iz fortrana, kako bi to trebalo da izgleda... hvala unapred
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Coleza :/ 03.07.2012. 15:07 #428988

status: user
broj poruka: 9
Dobro jel ima neko ko bi mogao da mi isprogramira ovaj zadatak, to jest da mi uradi, neke delove kapiram, neke ne, a to nije dovoljno, hvala :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 03.07.2012. 15:23 #428992

status: user
broj poruka: 2270
Pa jel misliš da su ljudi ovde toliko upućeni u mehaniku fluida? Dal možeš da precizno definišeš problem i rešenje, otkud znam šta je DuFort-Frankel metoda? Mada, već vidim da će biti sistem parcijalnih difenecijalnih j-na. Uzgred, koji to fakultet još uvak radi fortran, većina tehničkih je prešla na matlab i slične stvari.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: re 03.07.2012. 15:25 #428993

status: user
broj poruka: 9122
Masinski fakultet u Kragujevcu :), ima prednosti i mane, prednost kida koliko je brz u odnosu na Mathematicu i Matlab, mana mala primena (nekoj devojci su pre par godina trazili da uradi master rad u Nemackoj u Fortran-u itd.)

Evo ti registruj se ovde:

http://moodle.mfkg.rs/course/category.php?id=2

imas predmet racunarski alati skini predavanja i imas lepa uputstva. Inace ova predavanja su ti pisali profesori koji su bili par godina na Harvardu, a danas se bave bionzenjeringom i ne znam da li ima iko jaci od njih u Srbiji.

Kreni da pises program, bacaj ovde delove, pa da vidimo sta ne valja :).

Pozdrav!


:: Pa jel misliš da su ljudi ovde toliko upućeni u mehaniku fluida? Dal možeš da precizno definišeš problem i rešenje, otkud znam šta je DuFort-Frankel metoda? Mada, već vidim da će biti sistem parcijalnih difenecijalnih j-na. Uzgred, koji to fakultet još uvak radi fortran, većina tehničkih je prešla na matlab i slične stvari
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Re: Re: re 03.07.2012. 22:38 #429058

status: user
broj poruka: 2270
Ti Gile malo odgovaraš meni, malo Colezi. Pretpostavljam da si njega uputio na Fortran scripte, ali obzirom da je to bio ključni programski jezik za inženjere zadnjih 40-tak godina, siguran sam da postoje brojne biblioteke funkcija pa i rešenje ovog problema na netu. Apelovao sam na njega da definiše rešenje koje bi neko mogao da pretvori u program.


:: Masinski fakultet u Kragujevcu :), ima prednosti i mane, prednost kida koliko je brz u odnosu na Mathematicu i Matlab, mana mala primena (nekoj devojci su pre par godina trazili da uradi master rad u Nemackoj u Fortran-u itd.
::
:: Evo ti registruj se ovde
::
:: http://moodle.mfkg.rs/course/category.php?id=
::
:: imas predmet racunarski alati skini predavanja i imas lepa uputstva. Inace ova predavanja su ti pisali profesori koji su bili par godina na Harvardu, a danas se bave bionzenjeringom i ne znam da li ima iko jaci od njih u Srbiji
::
:: Kreni da pises program, bacaj ovde delove, pa da vidimo sta ne valja :)
::
:: Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: Re: re 03.07.2012. 23:09 #429061

status: user
broj poruka: 9122
Tako nesto xd :). Jesam uputio sam ga ima tamo sve potrebno :). To si u pravu trebalo bi da postoje biblioteke (funkcijski potprogram FUNCTION komanda i SUBROUTINE opsti potprogram).

Ako definise resenje, koji obrazac kako gde sta, za 30 minuta gotovo :).

Pozdrav!


:: Ti Gile malo odgovaraš meni, malo Colezi. Pretpostavljam da si njega uputio na Fortran scripte, ali obzirom da je to bio ključni programski jezik za inženjere zadnjih 40-tak godina, siguran sam da postoje brojne biblioteke funkcija pa i rešenje ovog problema na netu. Apelovao sam na njega da definiše rešenje koje bi neko mogao da pretvori u program
::
::
:: :: Masinski fakultet u Kragujevcu :), ima prednosti i mane, prednost kida koliko je brz u odnosu na Mathematicu i Matlab, mana mala primena (nekoj devojci su pre par godina trazili da uradi master rad u Nemackoj u Fortran-u itd.
:: ::
:: :: Evo ti registruj se ovde
:: ::
:: :: http://moodle.mfkg.rs/course/category.php?id=
:: ::
:: :: imas predmet racunarski alati skini predavanja i imas lepa uputstva. Inace ova predavanja su ti pisali profesori koji su bili par godina na Harvardu, a danas se bave bionzenjeringom i ne znam da li ima iko jaci od njih u Srbiji
:: ::
:: :: Kreni da pises program, bacaj ovde delove, pa da vidimo sta ne valja :)
:: ::
:: :: Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs