Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Statistika
STRANA 1 OD 1
MACHINE Statistika 04.07.2012. 13:59 T46525

status: user
broj poruka: 5696
Da li neko od vas barata nekim realnim podatkom koji % strucnjaka u IT sektoru treba da radi u odnosu na ukupan broj zaposlenih u srednjim i velikim preduzecima? Neko mi je rekao da je to oko 10% ali mislim da kod nas to nema osnova i da je to idealna situacija.

Uzmimo primer firme koja recimo ima 50-ak radnih stanica, par aplikacionih servera i domen kontrolera i mrezu koja ovo povezuje. Ukoliko nema outsourcing ugovora, koji je min. broj i koja vrsta kadra treba da bude ukljucena ukoliko bi se pokrivao celokupan posao: helpdesk, server, network, database i web administracija.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic eeeee 04.07.2012. 14:59 #429176

status: user
broj poruka: 434
ja sam ti radio u firmi(produkcija- brod ludaka) 450 zaposlenih u 3 smene, 100 radnih.jedinica, 15 servera razlicite namene, video nadzor, vremenske kartice zaposlenih, mob.telefoni, fiksna telefonija kao i sva prateca oprema sto se tice IT.....i sve to saaam....softwer i ostalo, podrska servis...kuku, ne mogu ni da se setim vise...nabavka tonera i rez. delova racunara....saaam


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: eeeee 04.07.2012. 15:03 #429177

status: user
broj poruka: 18940
e takva je prica kod nas u Srbiji sa vecinom firmi, retkost je da se u nekim firmama postuju odredjena pravila.. u stvari te firme su stranog porekla ciji sefovi odredjuju strukturu zaposlenih, ali to veze sa Srbijom nema...


:: ja sam ti radio u firmi(produkcija- brod ludaka) 450 zaposlenih u 3 smene, 100 radnih.jedinica, 15 servera razlicite namene, video nadzor, vremenske kartice zaposlenih, mob.telefoni, fiksna telefonija kao i sva prateca oprema sto se tice IT.....i sve to saaam....softwer i ostalo, podrska servis...kuku, ne mogu ni da se setim vise...nabavka tonera i rez. delova racunara....saaa
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skycould kod nas je malo lakse 04.07.2012. 15:13 #429182

status: user
broj poruka: 248
Nas trojica radimo sve. Oko 230 zaposlenih, 130+ stanica, 10 - 15 servera, video nadzor i sto gluposti koje veze nemaju sa IT.


AMD Athlon X2 7750BE@2,9GHz + CM TX3
Biostar TA790GX+ 128M
2 x 1GB OCZ Ati Edition@840MHz
Sapphire ATI 4770 512MB DDR5
Sata2 Maxtor 80GB
ATA Maxtor 160GB
Pioneer DVR-216D Black
CM eXtreme Power Plus 550W
MS Industrial APOLL

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re 04.07.2012. 15:16 #429183

status: user
broj poruka: 1670
Kod mene u firmi je politika jedan dedicated local IT na 100 zaposlenih, local IT je zadužen za radne stanice, lokalne development i testing servere i lokalnu OU u domenu (mada ima daleko više posla od onog u opisu, ali srećom imam gomilu inženjera specijalista za neku oblast, pa oni uvek pomognu ako nešto meni škripi od znanja ili mi treba dodatni `par ruku`). Regionalni IT kontroliše firewall, polise na AD, Exchange, SAP i CRM i sl.

Za tvoju priči od 50-ak ljudi u malo bolje organizovanim firmama tipično bi bila 2-3 IT-a, jedan generalno za AD i radne stanice, jedan app/DB admin i eventualno još jedan za network/security mada to najčešće radi onaj prvi.

Nažalost u većini firmi u Srbiji u kojima sam bio, na 50 zaposlenih u najboljem slučaju ide jedan IT, a najčešće ide 0, pa za IT zaduže nekog jadnička koji se `razume u računare` pa mu uz njegov posao natovare i IT.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Caranovicu, jesi li barem bio placen kao 10% ukupno zaposlenih... 04.07.2012. 20:52 #429268

status: user
broj poruka: 10985
(zajedno=45 plata mesecno)? Ili si samo bio...blacen (takvo je moje iskustvo)?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic pa 04.07.2012. 21:55 #429284

status: user
broj poruka: 434

650 eur.2009/2010 godina

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
komshaa Re: eeeee 04.07.2012. 22:13 #429292

status: user
broj poruka: 350
Pozdrav za Caranovica, radili zajedno znam kako mu je bilo...a i danas nista nije bolje


:: ja sam ti radio u firmi(produkcija- brod ludaka) 450 zaposlenih u 3 smene, 100 radnih.jedinica, 15 servera razlicite namene, video nadzor, vremenske kartice zaposlenih, mob.telefoni, fiksna telefonija kao i sva prateca oprema sto se tice IT.....i sve to saaam....softwer i ostalo, podrska servis...kuku, ne mogu ni da se setim vise...nabavka tonera i rez. delova racunara....saaa
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic Komshooooooo 04.07.2012. 23:14 #429309

status: user
broj poruka: 434
ajajajajajajajjaj!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs