Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Posecenost PC Berze i prodaja putem oglasa
STRANA 1 OD 1
pcandparts Posecenost PC Berze i prodaja putem oglasa 05.08.2012. 18:29 T46973

status: user
broj poruka: 73
Ljudi, ne znam da li neko ovde nesto proda putem oglasa, osim izuzetaka kojih svuda ima. Pored realnih uzroka kao sto je slaba kupovna moc, ocigledno je da ovde oglase postavljaju uglavnom pojedinci koji se bave kompjuterima u vidu posla a sve je vise i firmi. Sto ne bi bilo nista lose, osim sto nema `obicnih` pojedninaca, krajnjih kupaca.
Ovako samo nudimo jedni drugima, pa ako nekom nesto bas zatreba, obavi se i neka prodaja.
Oglasa je sve manje, danas jedva oko 130 za 24 casa, ovih dana je bilo oko 250, ali svih ukupno, ne samo kompjuterskih.
PC Berza konstantno gubi posete, sto pokazuje i Aleksa. Pamtim kada je bila oko 80.000 a danas na 163.430 mestu. Veliki pad. Mislim da bi PC Berza trebala nesto da ucini i da bolje reklamira svoj sajt kako bi pridobila nove posetioce, kako za Forum, tako i za oglase. Bez velike posete, padanje ce biti sve izrazenije a to nije cilj ni PC Berzi ni nama, korisnicima.
Pozdrav svima.
_________________________________________________________________
::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa, kao za voznju, a za reklamacije propisati obaveznu potvrdu sa testa inteligencije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
groftrade otisli ljudi da peru noge u moru ... 05.08.2012. 19:01 #434757

status: user
broj poruka: 73

btw .. uskoro .. superponuda .. :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman zlatno vreme PCBerze 05.08.2012. 19:04 #434759

status: user
broj poruka: 1111
je davno proslo
vec godinama se vrte iste teme (poput: spojio sam pc na tv out, kako nasteliti boju na tv-u)


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts @gman 05.08.2012. 19:14 #434762

status: user
broj poruka: 73
Sto je steta. Dobro uradjen sajt, mnogo truda ulozeno za sve ovo vreme. Ali opet staro pravilo - dzaba dobar sajt, tj. nista ne vredi ako nema (dovoljno i sve vise) ljudi... Ko zna, mozda ce ovu temu procitaiti `nadlezni`

_________________________________________________________________
::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa (kao za voznju) a pri reklamacijama propisati obaveznu potvrdu sa testa inteligencije

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Site je super uradjen ako ti je Sloba jos predsednik 05.08.2012. 20:31 #434765

status: user
broj poruka: 7286
Davno je premasio zadnji rok da se iole promeni (update-uje).

Ako cemo i realno a ne da pirimo nekom u ladnu corbu, ovaj site odrzava forum, a samim tim i grakcanje forumasa NN licima drzi i oglase, da je kojim slucajem drugacije davno bi ovde bio lokot.


Lala 4ever!
http://youtu.be/6sTfzzdemjA

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 05.08.2012. 20:48 #434767

status: user
broj poruka: 9122
Ovde samo fali moderator, da sve teme koje nemaju veze sa IT-em prebaci u PC berza caffe. Tada ce po mom misljenju svi biti srecni i zadovoljni, vidim trend da se sve vise odvajamo od IT-a i okrecemo ka nekim teorijama zavere itd. naravno i za to treba da bude prostora, ali po mom misljenju ne na udarnoj strani.

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos Re: zlatno vreme PCBerze 05.08.2012. 23:03 #434785

status: user
broj poruka: 2743
Proslo je jer sada imas druga mesta kao Bench, Limundo, Kupindo, KupujemProdajem,... Berza je ostala u nekim proslim godinama.
Cak na forumu PCB ljudi cesto kada pricaju o cenama neke komponente stavljaju linkove sa ITsveta...

@gile23
Imas i porast religioznih propovednika, pa ce uskoro umesto grafickih kartica da se prodaju biblije...


:: je davno prosl
:: vec godinama se vrte iste teme (poput: spojio sam pc na tv out, kako nasteliti boju na tv-u
::
::
:: ulsi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 takodje sam primetio 05.08.2012. 23:15 #434789

status: user
broj poruka: 4654
eto malopre pogledah neke graficke karte u oglasima, i secam se pre 2 3 godine kad sam menjao 8800gt bese puno oglasa za prodaju-kupovinu grafickih, a sada je dosta slaba ponuda, ili ljudi nemaju para za bolje(smanjili menjanje komponenata) ili sta je vec u pitanju ali je ponuda opala, to sigurno..... jbg :\




AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2x2GB DDR3 1600MHz
WD3200AAKS 320GB
WD10EARS 1TB
Sapphire Vapor-X HD 5770 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 7 RTM 7600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re 05.08.2012. 23:16 #434790

status: user
broj poruka: 4163
Kriza + novi sajtovi (tuljando) + sjebana branša gde poslastičari rade računare...šta da se očekuje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire He he he 05.08.2012. 23:59 #434799

status: user
broj poruka: 1066

Ne pitaj! Imam oglas na pcberzi, benchu i kupujem poredajme jedno dobrih 20 dana uspeo sam nesto da podam ali mi se smucilo sa pourkama tipa da proadm sve u bescenje i uglavno zovu prepordavci sa cenama 2 put nizim od onog sto vredi! I to likovi bukvalno imaju napravljeni po 5-6 akaunta sa kojih spamuju ! Npr tipa
Intel C2D 8400
4gb rama
500 gb HDD x1 komp
ATI 4850

dobijem ponudu od 120 evra i kaze mi to je max koji ja mogu da ti dam kao takvih krseva mozes da kupis za po 50 evra. Pa reko lepo kupi sto se ovde natezes oko mog. A ovaj kmop sam prodao za 220 evra normalno sa radnom grancijom do mesec dana!
Ili tipa posalje poruku i ja reko da se ne dopisujemo zovnem ga na borj sa kojeg je posalo poruku nema sanse da se javi takvih je min bilo do sad 15!

Ili danas me zove lik:

http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem-11-racunara-2543066-oglas.htm

za ovo sve mi daje 1200 eura za hardver a softver mi daje 100 eura sve!
Reko hvala na ponudi ne odgovara mi! Pa znas za ove pare ja mogu duplo bolje kompove da uzme ali da uzimam jedan po jedan! Nerazumem u cemu je problem . Zasto ne uzmes! Pa lakse mi je sve od jednom. Reko deo po deo da kupujes preko enta nemoze da ti ispadne manje od 170-180 eura ali pod uslovaom da ti lik da ganaciju od mesec dana da ce sve to radi kako treba i da nikada nije oc i da su odlicnom stanju! Tu tu tu tu se cuje samo sa druge strane!

Nerazumem!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts @Jamire 06.08.2012. 00:25 #434801

status: user
broj poruka: 73
Kao sto kazes `uglavnom zovu preprodavci` i nude preterano niske cene (jer treba i oni da zarade a pitanje kada i da li ce to prodati). To je jasno.
Upravo to je poenta teme koju sam zapoceo. Na PC Berzi nema obicnog sveta, kupaca, ako ih je ikad i bilo. Zato mi koji zivimo od racunarskog posla nudimo prakticno jedni drugima a po neki zalutali covek koji bi da proda nesto svoje, nalece samo na kupce `preprodavce`.
Ako PC Berza misli da zadrzi oglase kao stalni sastavni deo sajta, mora pod hitno da ucini sve sto moze da izreklamira Berzu, sto joj, uostalom, i ime govori. Radim ovaj posao decenijama (sa morem musterija za to vreme), ali kad god sam nekom rekao `pogledaj to na PC Berzi`, gledali su me belo, svi od reda.
Jednostavno, narod nema pojma o ovom sajtu. Izuzev nas koji cesce ili (sve) redje dolazimo, ali to je kap u moru. Iako se mozda cini da ima puno ljudi na forumu ili oglasima. To je nista prema onom sto bi trebalo da bude. A onda Alexa rejting ne bi bio 163.500, ni nekadasnjih 80.000, nego 30.000 ili jos nizi broj.
_________________________________________________________________
::polupismenom i tehnicki nepismenom svetu treba zakonom zabraniti kupovinu kompjutera bez zavrsenog kursa, kao za voznju, a kod reklamacija propisati obaveznu potvrdu sa testa inteligencije

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Malo je veci taj problem! 06.08.2012. 01:37 #434803

status: user
broj poruka: 1066
Oko slabe posete pcberze. Kao sto reko imaju ljudi dsota akounta. Zeznete jednom pormeni mail nick. I vozi! tebe zeznuo on i dalje prepordaje i vozi. Kao sto je probao lik da pre neki da n za jendu grafikcu! Trebala je da ispadne neka kompezacija dogvorimo se, ali lik kaze ja nejmu posaljem moje deolove i nevedem na posilci da je razmena u pitanju. Znaci on pokupi sto sam mu ja psoalo i mogu da se slikam. Ja mu kazem imam priajtelja tu gde ti zivis doci ce do tebe donece moje kompnente izvrisice te zamene posle probe tvojih i mojih kompnenti. Ja mu kazem necu da saljem tako komponente ako hoces ovako! Ostalo je da se cujemo danas i on danas nece da se javi na skype. Kad pogledam oglase bolje postavljena graficka ponovo! Posaljem poruku na mail on mi dogovori kao nemogu tako ispalo mi nesto! U glavno nista od dogvora! 99% ili graficka nije ispravna pa izbegava probanje ili pokusava ovako da navata nekog u mutno!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire A i jos 06.08.2012. 01:44 #434804

status: user
broj poruka: 1066
Jedno u redu je da preprodavci zarade 15-20% na onu cenu sto kupe a ne 100% pa i 150%.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs