Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Cubase SX3 - kako da dodam model klavijature u MIDI Devices
STRANA 1 OD 1
arogan Cubase SX3 - kako da dodam model klavijature u MIDI Devices 06.10.2012. 23:05 T47953

status: user
broj poruka: 524
Crkao hard disk mojoj rođaki koja se bavi obradom muzike. Čip na elektronici za zadimio i pukao. Kad sam zamenio elektroniku sa identičnog diska, čuje se kloparanje glave i ne detektuje ga BIOS - izgubljeni su podaci i instalacija.
Posle instalacije drugog diska od nule, jedino ne mogu da joj dodam njen model klavijature(Yamaha DGX-505, nisam siguran) u MIDI Devices u Cubase-u. Ima 30-tak ponuđenih klavijatura, od toga 8 Yamaha, ali nijedan ne odgovara. Imena na tom spisku odgovaraju imenima tekstualnih fajlova u Script\Inactive direktorijumu Cubase-a. Nakon dvočacovne pretrage našao sam fajl ime_klavijature.PAT (patch fajl) koji je sličan INF instalacionom fajlu, npr. za modem. Kada taj fajl preimenuje u ime_klavijature.txt i ubacim ga u poddirektorijum gde su ostali txt fajlovi, njene klavijature i dalje nema na spisku.
U Cubase-u nema opcja ADD NEW DEVICES, pa BROWSE. Ima neka Install New Devices, ali mi se otvori nekakav editor, sličan Makromedia Dreamveawera i traži da ukucam parametre za 90-tak kanala (toliko ih ima i u gore opisanom PAT fajlu).Ne mogu da uradim copy/paste celog teksta u taj editor.
Rođaka se seća da kada je računar bio nov pre 5 dgodina, da joj je klavijaturu dodao u spisak kolega koji se profesionalno bavi obradom muzike nakon višečasovnog pregleda interneta i ručnog kucanja parametara. Taj kolega više nije dostupan - u inostranstvu je više godina.
Pitanje:
- Da li postoji ikakva mogućnostt da skinem sa neta neki *.txt, *.inf ili *.pat ili bilo koji drugi fajl i da ga importujem u Cubase SX3, da se njen model klavijature pojavi na spisku?
- Ili makar me uputite na neku osobu koja će nam to uraditi uz razumnu novčanu naknadu.

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Probao ovo? 07.10.2012. 00:45 #446093

status: user
broj poruka: 1196
If your MIDI device isn’t included in the list but is compatible with the GM (General MIDI) or XG standards, you can select the generic GM or XG Device options at the top of the list.
When you select one of these options, a name dialog will appear. Enter a name for the instrument and click OK.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re:Neba 07.10.2012. 08:06 #446102

status: user
broj poruka: 524
Na žalost, ne radi tako. Ova Yamaha 505 nije kompatibina. i Sa GM i sa XG se ponaša isto kao da odaberem bilo koju drugu (pogrešnu) klavijaturu sa spiska.To mi je rođaka probala pre 5 godina a i mi zajedno juče. Zato je i pre 5 godina zvala `profesionalca`.
Najbolje bi mi biilo da ima opcija Import ali nema. Ili makar da imam neki *.exe fajl pa kada kliknem na njega i pojavi mi se u spisku. Ali takav fajl nisam našap na net-u.
Pozzz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
paksmen ... 07.10.2012. 11:58 #446113

status: user
broj poruka: 37
http://rumski.com/forum/
Postavi pitanje ovde, naci ce se sigurno neko ko je imao isti ili slican problem da ti odgovori
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 07.10.2012. 12:02 #446115

status: user
broj poruka: 3346
Koji windows je stavljen?

Ove imas listu drajvera za DGX-520 koji su kompatibilni sa 505. Tako da mozes skinuti drajver i instalirati na verziju windowsa koji je stavljen.

http://tinyurl.com/9tdb6kd

Ili pokusaj ove genericke drajvere ovde:

http://tinyurl.com/c7vbwhs


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: neXus2000 07.10.2012. 12:15 #446117

status: user
broj poruka: 524
Stavio sam Windws XP SP3 - nije problem u drajveru za Win. Imam instalacioni disk, kada sam USB priključak, tražio je drajver, ubacio sam disk išao na automatsku instalaciju i OK je. U Device manageru, Sound, vidi se Yamaha DGX-505.
Međutim, sam program Cubase SX 3 ima svoje već ubačene tipove klavijature, među nima i 8 modela Yamaha, nijedna nije kompatibilna. Mora biti baš taj tip da bi se dobilo 90-tak `boja` MIDI zvuka, mešavina nekoliko desetina kanala i sl - to je već usko stručno, ne razumem se baš.
Dale, nije pitanju drajver za Windows nego program Cubase SX 3 - treba da mi se u padajućem meniju izbora MIDI DEVICES-a pojavi dotična ili bar neka kompatibilna klavijatura.

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 07.10.2012. 12:23 #446119

status: user
broj poruka: 3346
Idi u device setup cubasea i uradi refresh/reset. Mozda ce se pojaviti.
Ako ne, onda pogledaj u Midi device manager i klikni na install device.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: neXus2000 07.10.2012. 12:31 #446123

status: user
broj poruka: 524
Ne postoji opija Refresh. Kada idem na Install Devices, ponudi mi da ukucam ime Device-a, a zatim mi de otvori nekakv editor sličan Dreamweaver HTML editoru. Ne mogu nikako da omogućim tekstualni editor pa da idem copy/paste teksta iz PAT fajla koji sam skinuo sa neta.
Mogu za svalo kanal (ima ih 90) ručno ukucavati 10-tak parametara (koji su mi navedeni u PAT fajlu), ali to je dugotrajno i teško i ko zna da li će da upali.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 07.10.2012. 12:46 #446126

status: user
broj poruka: 3346
Evo ti xml fajl za dgx 505:

http://tinyurl.com/8bzvujg

klikni na I agree i posle na proceed.
Raspakuj fajl i ubaci u inactive.
Pokusaj njega da ucitas.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: neXus2000 07.10.2012. 14:20 #446152

status: user
broj poruka: 524
To bi mogao da bude fajl koji mi treba!
Doduše, koliko se sećam,u Inactive su direktorijumi sa imenima firmi (npr. Yamaha) a u tim poddirektorijumima su fajlovi *.txt (npr. Yamaha_9000.txt - taj model u klavijature je u padajućem meniju izbora).
XML fajlovi su isto negde u okviru Program Fules\Cubase ..., videću u ponedeljak kada budem za tim računarom i ubaciću skinuti fajl gde stoje i ostali XML fajlovi. Sećam se da je bilo 10-20 XML fajlova u nekom poddirektorijumu, a nazivitih fajlova su slični imenima klavijatura koje se pojavljuju u padajućem meniju izbora MIDI DEVICES.

Javljam u ponedeljak na čemu smo. Čini mi se da nikad nisam bio bliže rešenju!
Hvala, pozzzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 07.10.2012. 15:49 #446163

status: user
broj poruka: 3346
Dugo nisam radio sa CuBase. Sada uglavnom vrtim Reason i Protools u kombinaciji sa Flstudio kao Vst. Pogledaj da li su slucajno u inactive, txt fajlovi, tj. sadrzaj u njima, pisani u xml kodu. Ako jesu, samo reimenuj fajl u txt. Cak ako ima slicnosti, kao i onaj fajl koji vec posedujes za yamahu, uradi copy paste bilo kog fajla, reimenuj u yamaha 505 i prebaci instrukcije, zameni ih sa postojecim, sa fajla u kom imas informacije za yamahu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: neXus2000 07.10.2012. 18:06 #446185

status: user
broj poruka: 524
Prvo ću pokušati da ubacim XML fajl koji si mi preporučio i ja ga download-ovao (827 kb). Taj fajl je pisan i XML kodu. U inactive su baš tekstualni fajlovi veličine 10-20 kb, moj, koji sam takođe download-ovao, još prekjuče (yamaha DGX305-505) je oko 14.1 kb.
Ako mi ne uspe kada XML fajl ubacim u isti direktorijum kao ostali XML fajlovi, onda ću u Inactive direktorijumu napraviti kopiju fajla npr. Yamaha 9000, ući u njega, obrisati ceo tekst, a zatim uraditi Paste sadržaja mog tekstuačnog fajla. Zatim iz liste odaberem Yamaha 9000, to je to! Da li sam dobro shvatio tvoju poslednju poruku? Ali, verovatno ima i fajl Yamaha 9000.xml, možda slično treba da uradim, da u njega kopiram sadržaj fajla koji sam download-ovao po tvojoj instrukkciji?
Javiću sutra rezultat polušaja.
Pozdrav,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 07.10.2012. 18:29 #446190

status: user
broj poruka: 3346
Sto se tice kopiranja sadrzaja. Otprilike bi treblao ovako da ide.
Naravno napravis kopiju Yamaha 900 i reimenujes ga u Yamaha 505
Ako je xml kod u tom fajlu, proveri identicnost fajlova ovog downloadovanog i ovog kopiranog.
Npr, ovaj 505 pocinje ovako.









Ako i onaj fajl pocinje tako, prekopiraj, ali uporedi pre toga, gde pocinje i gde se zavrsava, da slucajno ne bi izbrisao nesto drugo vazno.

Da ti lakse objasnim, Yamaha 9000 ima ovo:
A
B
C
D
E
F

A Yamaha 505 ima:
C
D
E

Pokupis CDE iz Yamaha 505 i zamenis CDE u novokreiranom 505 koji je uzet od 9000.

Takodje proveri da li ima jos nekih linija koje se podudaraju pa i njih zameni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: neXus2000 - Proradilo !!! 07.10.2012. 20:21 #446204

status: user
broj poruka: 524
Nisam mogao da čekam do sutra pa sam otišao do rođake. Ubacio sam download-ovani XML fajl gde su i ostali XML fajlovi i poavila se njena Yamaha u ponudi.
Dalje će moja rođaka sama - ona je stručnija za Cubase.
Ono što je isprobala za 5 minuta sve radi kao pre pucanja harda.
Pozdrav i hvala.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 08.10.2012. 00:02 #446248

status: user
broj poruka: 3346
Nema na cemu. I neka sacuva taj xml fajl, flesh ili neka nareze na disk.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs