Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
720p .mkv na starijoj mashini preko MPC-HC-a
STRANA 1 OD 1
dbqp 720p .mkv na starijoj mashini preko MPC-HC-a 20.10.2012. 21:17 T48856

status: user
broj poruka: 1368
Ovako, prema preporuci nekog tamo sajta ja sam kao video renderer stavio overlay mixer, i nista se drasticno nije promenilo osim sto sam za subtitleove morao da ubacim plugin directvobsub.
MPC-HC je relativno svez, OS je Win7 32-bit a konfiguracija je: Barton 2500+, 1.5GB ddr1, graficka Ati 9600, itd.
Jel moze nesto da se uradi da mi ne kasni zvuk za slikom itd.?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber re: 20.10.2012. 22:27 #448724

status: user
broj poruka: 946
evo uputstvo za gledanje hd filmova na starijuim racunarima, sa km plejerom uz koriscenje CoreAVC i preko gpu na media player classic

http://bit.ly/RephBt
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Karta podrzava tu rezoluciju 21.10.2012. 12:00 #448748

status: user
broj poruka: 7694
ali nema video decoder u sebi za video formate divx ,xvid i slicno ,sto bi rasteretilo CPU znaci da sve zavisi od CPU i memorije .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Vrlo teško ali vredi pokušati... 21.10.2012. 19:59 #448814

status: user
broj poruka: 1261
Ovu varijantu sa KM player-om i CoreAVC nisam probao ali sam čuo da radi ok. Druga varijanta ti je recimo MPC-HC u kombinaciji sa DXVA i to radi savršeno, ali mislim da DXVA ne radi na toj grafičkoj, pa proveri. Treća mogućnost ti je da probaš eventualno Splash Pro HD Player, jer ima internu podršku za Hardware Acceleration koji radi na svim GPU-ima (ATi, nVidia, pa čak i Intel). Na kraju ako ništa drugo ne upali možeš da probaš i OC procesora, sećam se da je taj barton bio jako dobar za OC, pogotovo ako je na nekoj nForce 2 ploči (čuvena kombinacija sa Abit NF7).

Živ bio!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Cupavo je... 21.10.2012. 20:49 #448823

status: user
broj poruka: 9460
Probao sam ja sve moguce varijante sa kodecima, player-ima...Sve je isti djavo...Jedino da pustas sa KM playerom i u wizard-u podesi 1Ghz LowPC=Performance i to ti je to. Zavisi i od kvaliteta, jer ima i 720p sa vecim bitrate-om i jos ako su preko celog screen-a, ima da koci sta god da pokusavas i klokujes.
Slabasna makina, jbg.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tristram Re: 21.10.2012. 21:28 #448826

status: user
broj poruka: 1872
Jedino kako sam uspeo iz nekog celerončića da izvučem da ne kasni 1080p je pomoću GOM plejera sa njegovim internim kodecima u overlay modu, i to pod uslovom da ne diram više video kad ga jednom pustim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp jbg, vreme ga je pregazilo... 21.10.2012. 22:10 #448831

status: user
broj poruka: 1368
Probao CoreAVC, kad idem preko njega zabadaju i KMP player i MPC, probao GOM, onaj Splash mi nije ni radio tako da skidam u divx/xvid formatu.
Inace, u svima playerima zvuk kasni odnosno slika kasni za zvukom, u kmp-u bude sinhronizovano jedan dva minuta pa krene da bezi a u ovim drugim bezi od pocetka do kraja...
Definitivno ga je vreme pregazilo, nega ga jos malo pa ce neki upgrade, kolko da moze da vrti te famozne .mkv-ove :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs