Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kopiranje smartcard za kablovsku
STRANA 1 OD 1
acosuper Kopiranje smartcard za kablovsku 07.01.2013. 01:13 T51160

status: user
broj poruka: 1207
Pozdrav svima
Htio sam da priupitam da li je moguce kopirati smratcard karticu za kablovski digitalni resiver i da se ta kartica koristi u drugoj sobi u resiveru da se izbjegnu dodatni troskovi resivera koji treba da se placa mjesecno uz pretplatu ?

AMD Ahlon II 445 X3 3.1GHz Cooler Master V8
Gigabyte HD 5870 SOC Arctic Cooling Accelero Xtreme PLUS
KINGSTON 8GB (2X4GB) 1866 DDR3
ASUS Sabertooth 990FX R2.0
2x Samsung F3 Spinpoint 500GB RAID0
Cooler Master GX 550
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Kopiranje smartcard za kablovsku 07.01.2013. 01:38 #466626

status: user
broj poruka: 7761
Moze... nije jeftino...

Ako je za nase provajdere onda ce tesko ici bar na SBB... oni ni nemaju kartice vec je sve u tvom dekoderu...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Pozdrav svim
:: Htio sam da priupitam da li je moguce kopirati smratcard karticu za kablovski digitalni resiver i da se ta kartica koristi u drugoj sobi u resiveru da se izbjegnu dodatni troskovi resivera koji treba da se placa mjesecno uz pretplatu ?
::
:: AMD Ahlon II 445 X3 3.1GHz Cooler Master V
:: Gigabyte HD 5870 SOC Arctic Cooling Accelero Xtreme PLU
:: KINGSTON 8GB (2X4GB) 1866 DDR
:: ASUS Sabertooth 990FX R2.
:: 2x Samsung F3 Spinpoint 500GB RAID
:: Cooler Master GX 550
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acosuper Ma ja sam iz BL 07.01.2013. 02:08 #466631

status: user
broj poruka: 1207
Ovdje je BLIC.net provajder imaju `TechniSat DIGIT K3X e` resivere sa karticama, pa sam kontao da nabavim sebi neki kablovski resiver sto moze da primi karticu i da ovu sto vec imam kloniram, mislio sam na nesto u kuci tipa preko smartcard citaca i pomocu blank kartice.?

AMD Ahlon II 445 X3 3.1GHz Cooler Master V8
Gigabyte HD 5870 SOC Arctic Cooling Accelero Xtreme PLUS
KINGSTON 8GB (2X4GB) 1866 DDR3
ASUS Sabertooth 990FX R2.0
2x Samsung F3 Spinpoint 500GB RAID0
Cooler Master GX 550

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: Kopiranje smartcard za kablovsku 07.01.2013. 10:37 #466645

status: user
broj poruka: 612
Moguće je ako imaš opremu koju ima naša BIA. .)
Ako ti se radi u varijanti `kućna radinost` sa nekim prosek 50€ smartcard programatorom tj. čitačem/pisačem i nekim odgovarajućim PC softverom, u 99,9% slučajeva moraš znati koji mikrokontroler i eeprom čuči ispod te kontaktne pločice na toj tvojoj smartkartici koju želiš da kloniraš, jer PC program nikada neće automatski otkriti koji čipovi leže na kartici ispod one kontaktne pločice zlatne boje.
Pored toga što već znaš koje čipove koristi ta kartica koju želiš da kloniraš, i toga što su ti čipovi zaštićeni od kopiranja, tj. zaključani su i mikrokontroler i eeprom, i zbog te `sitnice` neće biti moguće isčitati karticu dostupnim PC softverom,... i toga što moraš imati i blanko tj. klon karticu sa identičnim mikrokontrolerom i eepromima, hmm ... mani tu rabotu, jer od toga nema leba.
Jedino ako se nešto promenilo u zadnje vreme, jer tu oblast više ne pratim, ali čisto sumnjam!
:: Pozdrav svim
:: Htio sam da priupitam da li je moguce kopirati smratcard karticu za kablovski digitalni resiver i da se ta kartica koristi u drugoj sobi u resiveru da se izbjegnu dodatni troskovi resivera koji treba da se placa mjesecno uz pretplatu ?
::
:: AMD Ahlon II 445 X3 3.1GHz Cooler Master V
:: Gigabyte HD 5870 SOC Arctic Cooling Accelero Xtreme PLU
:: KINGSTON 8GB (2X4GB) 1866 DDR
:: ASUS Sabertooth 990FX R2.
:: 2x Samsung F3 Spinpoint 500GB RAID
:: Cooler Master GX 550
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re:aco 07.01.2013. 10:45 #466646

status: user
broj poruka: 462
Neće to da može na taj način,kako misliš da ti obe kartice budu aktivne u isto vreme,neće proći autorizaciju.Jedino što bi mogao da uradiš,a pod uslovom da kartica nije vezana za risiver,što opet sumnjam,jer ako je bar malo ozbiljan operater to je uradio,je da kupiš dva kablovska kineza dreambox dm500 i da je baciš na cardsharing,između ta dva risivera.Ali opet to ti je dodatno ulaganje koje verujem da ti nije isplativo.Ako si spreman da se upuštaš u to preporučujem ovaj forum http://tinyurl.com/exyusat gde je velika verovatnoća da ćeš naleteti na nekoga ko je već to probao,ili da dobiješ dodatni savet.Čini mi se da je kod nas vektor mogao da se otključava preko cs,ali nisam baš sto posto siguran dal je on ili neka druga kablovska.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC How yes no 07.01.2013. 15:05 #466674

status: user
broj poruka: 9381

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro A1150
2GB/120GB/ATI X1600/10.6.8
Dell U2312HM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladasturm Smart Wii 16.10.2014. 19:11 #567716

status: user
broj poruka: 6
Ja sam nabavio `Smart Wii lite` sa tri klijent kartice, koje sam stavio u televizor, settop box, i kompjuter. Smartcard se stavi u bazu, a klijent kartice u slotove uređaja. Podržava Conax, Negru i druge enkripcije.

http://shop.smartwi.net/smartwi.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 16.10.2014. 20:38 #567720

status: user
broj poruka: 9460
To je pravo i jedino resenje. Radi na principu lokalnog CS.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Smart wi 3 20.03.2017. 18:09 #633438

status: user
broj poruka: 209
I ja sam nabavio ovo parce hardvera. Lepo radi i lako je za konfigurisanje. Probao sam i druge varijante ali nisu uspele i vrati o sam ih nazad. Probao sam MaxCam koji ima samo dva klijenta i naizgled je jeftinije resenje ali samo naizgled jer nece da radi kako treba sem u svojim Maxcam CI modulima. Sam uredjaj sa bazom i dva klijenta kosta najmanje 60e ali svaki MaxCam CI modul kosta bar jos toliko po komadu i onda se dolazi do cifre od 60+60+60 = 180... a Smart wi 3 kosta 155e i dobija se sa tri klijenta i koliko sam ga testirao radi sa klasicnim CI modulom bez problema. Probano sa dva razlicita proizvodjaca.




Dušan Nastić
Beograd,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs