Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
CUDA jezgra ne rade kad ripujem u WMV ?
STRANA 1 OD 1
gliga79 CUDA jezgra ne rade kad ripujem u WMV ? 14.01.2013. 23:43 T51303

status: user
broj poruka: 4641
Kada u Free make video converteru ripujem iz MKV formata(MPEG4) u AVI(divX) opterecena su CUDA jezgra na grafickoj kartici (odprilike GPU 40%), dok kad isti film ripujem u format WMV, opterecenje je 0% ?

Da li neko zna da objasni zasto se ovo desava?

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pa vidiš i sam 15.01.2013. 00:14 #468372

status: user
broj poruka: 6643
Kodek nije optimizovan da koristi CUDA jezgra u tom formatu, pa ih i ne koristi, sve jaše po CPU-u. Da li nisu hteli, da li nisu dobijali dobre rezultate, svejedno je, ovaj konvertor program i kodek koji koristi, ne koristi u tom formatu CUDA-e.
Po tom pitanju baš jedu g... kako je bilo lepo krenulo i da optimizuju softver i kodeke, očekivao je čovek da će uskoro sve portovati na GPU, kad ono jadac. Posle početne euforije.... suša,

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ehhh... ti zeleni i crveni... 15.01.2013. 05:07 #468411

status: user
broj poruka: 7761
samo nemoj da pojedes sopstvena MUDA od muke...

Kad covek pogleda slican je bila i prica sa plavim zrakom i HD diskovima... tuc muc ovo ono i na kraju niko tu srece nije video... kao pobedio plavi zrak ali brate skupo ko da ga od safira prave...

E tako i ovi te MUDA te Otvoreni GLodari kad ono nista nije kompatibilno... razbijeno polje a programeri nece nikome da se priklone ako in ne munu lovu... sto je po meni sasvim OK...

Sve u svemu nabijem ih ja sve od reda na macora...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nema podrsku za Wmv 15.01.2013. 13:40 #468521

status: user
broj poruka: 7695
preusmerio bih te na AS konverter i Radeon.
http://bluesky23.yu-nagi.com/en/AsVideoConv.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery nVidia 15.01.2013. 15:35 #468563

status: user
broj poruka: 997
Odavno sam se batalio CUDE nema tu ki `K` od kvaliteta pogotovo ako hoces neki video materijal da spakujes sa nekim manjim bitrate-om...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: nVidia 15.01.2013. 18:02 #468607

status: user
broj poruka: 3346
Nema to veze sa kvalitetom. Kvalitet ti odredjuje bitrate i quantizer. CUDA jezgra sluze da ubrzaju konvertovanje u drugi format. Naravno, uz pitanje da li kodek podrzava CUDA jezgra.


:: Odavno sam se batalio CUDE nema tu ki `K` od kvaliteta pogotovo ako hoces neki video materijal da spakujes sa nekim manjim bitrate-om..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Gliga treba da proba i da koristi prednosti.. 15.01.2013. 18:10 #468609

status: user
broj poruka: 18472
Keplera sa NVENC ..
Detaljnije sam pojasnio ovde :

http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=45141&forid=12&katid=2

Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs