Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Kako rotirati video snimak ???
STRANA 1 OD 1
kobe Kako rotirati video snimak ??? 10.03.2013. 19:54 T52189

status: user
broj poruka: 427

Pozdrav drugari imam jedno delikatno pitanjce , imam snimak sa mobilnog telefona , ako je to bitno ili nije snimao sam sa Galaxy S3 , svejedno smatram da sam normalno okrenuo telefon kada sam snimao ali opet kada pustim snimak na telefonu stoji onako uzano odnosno nije u punom ekranu vec kao da je snimano sa telefonom okrenutim u stranu , a kada prebacim na kompjuter onda mi je snimak u horizontalnom polozaju a smatram da nisam okretao kameru tako da ne kapiram o ceu se radi ...slike su normalne ali snimak izvitopiren ..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Sony Vegas 10.03.2013. 22:11 #481654

status: user
broj poruka: 2076
Ja to radim u Sony Vegas, skini ga i instaliraj, a evo ti i tutorial kako rotirati video.
http://www.youtube.com/watch?v=_RUPtBho7DU

Intel i5 3550, Megahalem, GA Z77M D3H, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Callisto Deluxe 60gb + hdd Hitachi 500gb, Lg 24`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Mini BLACK/WHITE mod...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 11.03.2013. 10:45 #481710

status: user
broj poruka: 234

Mozes zarotirati snimak i u programu `Freemake Video Convertor` sa kojim moze i da se konvertuje. Vrlo prost program, samo pustis `play` snimka i zarotiras.

http://www.freemake.com/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nisi jasno opisao proces snimanja: ako si snimao tako da je telefon bio u 12.03.2013. 11:36 #481900

status: user
broj poruka: 10985
uspravnom polozaju (ovako: []), onda NISI dobro uradio pa si dobio snimak zarotiran za 90 stepeni. Trebalo je da telefon bude ``polozen``...

U svakom slucaju, bilo kojim boljim programom to je moguce ispraviti, uz izvesne (vrlo male) gubitke. Cak i window$ov movie maker je za to sposoban (video effects/rotate 90 degrees...).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasha1966 DVD Video Soft Free Studio 12.03.2013. 11:50 #481901

status: user
broj poruka: 1
Besplatan video studio, ima sve i svasta, pa i mali pod-programcic koji rotira videose. Mislim da moze i samo taj mali programcic da se skine, besplatan je, radi bez frke.
http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-Video-Flip-and-Rotate.htm


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs