Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Terratec phase 22 problem...
STRANA 1 OD 1
ramzesIII Terratec phase 22 problem... 19.03.2013. 19:26 T52328

status: user
broj poruka: 1017

Evo vec par dana pokusavam da upotrebim gorepomenutu kartu za snimanje zvuka.

Imam cd i uputstvo, medjutim kad startujem bilo koji software, pocev od sound recordera do Cubase itd... Terratec se ne pojavljuje kao opcija za snimanje.

Drajver je instaliran u multimedia device se pojavljuje, ali nema mogunost da se selektuje record?

Jedino sto je jos ostalo kao potencijalni problem je, da ne radi na windows 7(to mi je instalirano u compu), posto su svi drajveri samo za XP ili winme, 98se....

Ako neko zna kako to treba da se podesi i da li je obavezan XP, da me uputi da se ne bih zezao sa XP samo radi probe :)

edit: probao sam da iskljucim integrisanu zvucnu kartu, medjutim onda nemam nikakav recording device? a u sound device opet figurira terratec phase 22
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Precizno, molicu lepo. Teratek se ``pojavljuje``. A da li i RADI, da li mozes 19.03.2013. 19:51 #483147

status: user
broj poruka: 10985
da ga odaberes za ``default playback /output device`` ili ne (ima li zvuka IZ NJEGA ili nema)?
Ako su drajveri problem (sto je veoma verovatno), onda ili idi na dual boot (XP+7) ili instaliraj virtual machine pa teraj XP u okviru sedmice (trazice ti drajvere za XP)...

Probaj drajvere za Vistu...
http://goo.gl/G6Xsd
- - - - - -
To su dobre karte, sto se tice kvaliteta zvuka (snimanje i plajbek) ali su poznate kao ``teske`` za instalaciju. Svojevremeno (bese to era Win98/ME), sreo sam se sa PCI kartama ove marke i u jednom slucaju nije nista moglo da se uradi bez rucnog podesavanja IRQ adresa (imala je konflikt se resursima nekog drugog uredjaja, cini mi se - dial-up modema)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Jupiii... 19.03.2013. 20:46 #483164

status: user
broj poruka: 1017

Mucilo me ovo nekoliko dana...ni na kraj pameti da probam driver od Viste.

Hvala veliko ! sve je ok sada.

Inace dok je bio sa driverom od xp pojavljivao se u device manageru, ali nije se pojavljivao u control panel kao audio device.

Jos jedared hvala :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tu smo da se pomažemo. Inace, drajveri koji su ``pisani`` za vi$tu, u 99%... 19.03.2013. 23:09 #483191

status: user
broj poruka: 10985
slucajeva omogucavaju uredjaju rad pod sedmicom (pa i osmicom). Drajveri ``pisani`` za XP, najcesce NISU funkcionalni pod sedmicom (a narocito pod osmicom). Ovo poslednje narocito vazi za audio karte i graficke karte.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fukara Terratec phase 22 problem... 19.03.2013. 23:56 #483197

status: user
broj poruka: 18

evo i ovih drajvera....
http://goo.gl/KV0uV

http://goo.gl/lPt7W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs