Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Najjeftinije-Najbolje od bele tehnike,gde?
STRANA 1 OD 2  
SkyFire Najjeftinije-Najbolje od bele tehnike,gde? 19.04.2013. 20:08 T52769

status: user
broj poruka: 18472
Gde naci u Beogradu sledece stavke?

1.Ves masina
2.Sporet
3Usisivac

Od ves masina su mi nudili Indesit sa 5 godina garancije..Ja sam gledao neke Bosch i Gorenje ali osim Bosch sa drugim nisam bio nesto odusevljen..
Samsung ima finih modela ali ja nisam siguran sta tacno da gledam..
Da li je bitna garancija ili?Obratio sam paznju na te nove tehnologije,ono brzo pranje i sl..

Sto se tice sporete,gledao sam neke Hansel i Bosch i Gorenje i Samsung..
Hansel deluje zanimljivo zaista i kvalitetno mada se nisam susretao sa tim brendovima ranije,iskren da budem..
Znaci radi se o ovim modernim sporetima sa ravnom plocom..

Sto se tice usisivaca,na srecu probao sam par komada Samsung modela i par komada iz novije serije Gorenje i iskren da budem Samsung su osetno bolji..

Ovo su neka moja iskustva kroz neko vreme..Nisam se bavio bas detaljnom analizom i zato trazim predloge i smernice na sta da obratim paznju?!

Usisivac mi je najmanji problem ,njega sam ubacio onako uz put ,1 i 2 stavka su najvaznije!

Interesuje me gde naci najjeftinije a najbolji izbor?Ako to nije moguce izvesti ovde kod nas ,onda cu negde preko grane pa uz povracaj PDV-a da prodjem jos jeftinije.


P.S.Bonus poklon..
Kako ucutkati zenu?


http://cdn.cramdodge.com/wp-content/uploads/2013/01/How-to-Disable-a-Woman.jpg




Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi ja ovako 19.04.2013. 20:31 #488512

status: user
broj poruka: 842
Boschov sam fan, ali......
Imam bosovu ves masinu dvoje dece pere u proseku 7-8 masina nedeljno kupio sam je 2008 i vec je imala jednu jacu popravku do 12k, neki lageri se cuju trenutno kad cikne necu ni da zovem servis jer im je dolazak papren samo cu da je bacim. Sledeci pik mi je gorenje sa 5 godina garancije pa taman je dan posle isteka garantnog roka bacio i kupio drugu.

Sporet isto bosch ravna ploca trt mrt digla se ploca u garantnom roku, zamenili je, crko mi grejac ajde potrosna roba utisak - korektno i nista vise

Usisivac merkao bosch ali to sto sam hteo preterano skupo, kupio philips mrcinu i radi ko zmaj prezadovoljan. Prethodni filips usisivac trajao preko 20 godina.

Izmedju 2 filipsa imao rowntu i gorenje bulja teska i jedno i drugo em slabo em nekvalitetno.U zbiru nisu sastavlili godinu dana kod mene.k kineska plastika.
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Traži prodavnice koje prodaju oštećenu robu... 19.04.2013. 21:17 #488517

status: user
broj poruka: 3737
tu je najjeftinije...moji pazarili Beko veš mašinu. Ogrebana sa strane smešno. Cena umanjena za oko 60€. Više od pet godina radi mašina bez ijedne intervencije. Sad smo kupili beko šporet...ravna ploča...nema ni godinu dana...radi bez problema. Pre toga neki Zanussi šporet...raspao se (bukvalno) posle pet godina. Pre njega Sloboda Čačak furao dvaes` `dina...eno ga u selu fura idalje. Usisivač Iskra...preko dvaes godina...
support normality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.04.2013. 21:18 #488518

status: user
broj poruka: 18940
znas i sam da najbolje i najjeftinije ne ide zajedno.. ako si mislio na najbolju cenu, po meni sporet sa 2 ringlee na struju i 2 na plin je najekonomicniji, pa sad ne moze da se bira jer nije bas da ga svi prave.. ves masina, ja bih se licno izuo za whirpool, jes skuplja ali proverena, Gorenje ako bas mora, samo bih gledao neke najjednostavnije, indesit je isto dobar, sve u svemu gledaj sa sto manje operacija/elektronike, a sve mogu da izdrze garanciju:)
Usisivac definitivno Samsung sto jaci, to bolji


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 19.04.2013. 21:29 #488521

status: user
broj poruka: 3276
imam
1. ves masinu gorenje WA 583 , nekih 7-8 godina, ali se aktivno koristi od 2007 god, bila samo jedna popravka nije izbacivala vodu, neki dole mali deo sam kupio i zamenio, cena zamenskog dela do 1000din...

2. sporet gorenje kombinovan(plin/struja) + gril , imam ga nekih 10-tak godina, bez kvarova, jedino je ispucala ona plastika koja drzi svetlo kad penica radi (treba je zameniti)

3. usisivac aqua filter 1500 , imam ga 2-3 godine, sve kao i prvog dana.

A imao sam:
-frizider BIRA koji nece da radi kad je ispod 10c u kuhinji, ja mislio bira nekakva ptica a ono bihacka industrija rashladnih aparata, zamenjen sa gorenje retro modelom, extra...
-usisivac panasonik rikno posle dve godine...
- pre desetak godina bili neki koncar sporeti - ne daj boze kakva izrada, samo sam se okrenuo i pazario duplo skuplji gorenje - eto nisam se pokajao .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan ss 19.04.2013. 21:46 #488522

status: user
broj poruka: 3730
Ja koristim Usisivac filips neznam tacno koji model ali vec 5 godina radi ko zmaj.Placen smesno nesto 180 evra tada.A vuce ko lud .
Spoert izbegavaj sa ravnom plocom jel su jako zajebani za odrzavanje ima da ribas 2 sata svaki dan minimum.Sporet marke Beko se dobro pokazao ubijaju se sa prodajom naravno bez te ravne ploce.Ja licno nikad ne bi uzeo stvar kojoj bi robovao.
Ves masina Simens naravno kosta al realno su najbolji imao sam je 25 godina sad mi je tu gorenje vec 3 godine .Da sam imao love simens bi bio


AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmpdoo re 19.04.2013. 21:52 #488524

status: user
broj poruka: 252
Ako nesto od ovoga nadjes povoljno kupuj: ves masina Miele, sporet Bauknecht, usisivac Dyson, i neces imati problema sa kvalitetom



Are you classified as human?
`Negative, I am a meat popsicle.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ss 19.04.2013. 21:53 #488525

status: user
broj poruka: 18940
hehe, smesno 180eu za usisivac:) ja sam malecki Samsung od 3kw pre jedno 5god platio 5.000din, znaci usisava kao lud, mali je ali zgodan i praktican i nema na njemu sta da se pokvari.. a 180eu bih pre dao za neki sporet jeftiniji, bezi bre tu belu tehniku uopste ne treba placati puno, ne isplati se


:: Ja koristim Usisivac filips neznam tacno koji model ali vec 5 godina radi ko zmaj.Placen smesno nesto 180 evra tada.A vuce ko lud
:: Spoert izbegavaj sa ravnom plocom jel su jako zajebani za odrzavanje ima da ribas 2 sata svaki dan minimum.Sporet marke Beko se dobro pokazao ubijaju se sa prodajom naravno bez te ravne ploce.Ja licno nikad ne bi uzeo stvar kojoj bi robovao
:: Ves masina Simens naravno kosta al realno su najbolji imao sam je 25 godina sad mi je tu gorenje vec 3 godine .Da sam imao love simens bi bi
::
::
:: AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Skaj, imaš u Tehnomaniji u Žarkovu outlet gde prodaju eksponate... 19.04.2013. 22:08 #488527

status: user
broj poruka: 3241
i malo oštećenu tehniku jako povoljno. Takođe gledaj METRO akcije gde ima povoljne bele tehnike.
Ja od sada kupujem Gorenje, Gorenje i samo Gorenje. Stvarno pouzdani i dugotrajni uređaji, odlične cene i, a potrošnih delova ima svuda. 5 godina garancije koja je sada aktuelna čini mi se za sve Gorenje proizvode, ipak govori nešto o sigurnosti u kvalitet. Svi serviseri preporučuju Gorenje jer imaju ubedljivo najmanje kvarova, najjednostavnije sklopove i povoljne cene delova.

Imaš i u Gorenje centrima akcije često, ja sam kupio bojler GBFU koji možeš da kačiš i vodoravno i uspravno, ima dva odvojena grejača koji nisu direktno u vodi već u izolovanoj kapsuli(eliminiše crkavanje grejača i kazana od kamenca i strujni udar prilikom probijanja grejača), za 1000 dinara skuplje od onog najobičnijeg bojlera. Bio na akciji u Gorenje centru povoljnije par hiljada od ostalih radnji i ima 5 godina garancije.

Indesit zaobiđi u širokom luku zbog šajze elektronike, a Whirlpool koji je na tržištu našeg dela Evrope je ravan kanti za smeće...

http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 @toothless 19.04.2013. 22:26 #488530

status: user
broj poruka: 3276


Prosle godine uzeh Gorenje GBFU 80 bojler, odlicna stvarcica. Godinama sam se zezao sa nekim no name bojlerom i grejacem koji je crkavao jednom godisnje...

Sto je najvznije rezervnih delova za gorenje ima ,)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub-Z Iz ličnog iskustva 19.04.2013. 22:50 #488533

status: user
broj poruka: 1620
a mesecima sam vagao, mada sve je to slično sad:
1. Veš mašina Candy, još kombinovana, godinu dana radi kao sat, milion programa, 5 god garancije, tiha, bez zamerki zasad
2. Šporet-dugo koristim Zanussi, šroret+staklokeramika, rade 8+ godina...evo pre neku nedelju se zapekao vent za turbo rernu, ali to su te godine izgleda...za baku sam uzeo Ariston, isto šporet+staklokeramika, čini mi se vrlo kvalitetno, 3+ godine bez problema
3. Usisivač sam uzeo Rowenta, ciklonski, posle 57 razmotrenih modela, nisam se pokajao, radi isto 3+ godine kao sat uz redovno čišćenje i pranje filtera-i uvek se iznenadim koliko prašine usisa u samo jednoj sobi...
Većinu sam uzeo u Home Center-u na Sajmu, uzmeš vip karicu i imaš konstantan popust na sve+dodatno na mesečne akcije (5-20% za tehničku robu)...
GA-790XTA-UD4, Phenom II 955BE, 12Gb DDR3, MSI 7950 TFIII, WD Black 1Tb, Audigy ES, TT ToughPower 775W, CM Gladiator 600...
Fiat iustitia, et pereat mundus


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Re: @toothless 19.04.2013. 23:49 #488538

status: user
broj poruka: 3241
Ma ja sam se oduševio čim sam pročitao karakteristike. Nema zezanja sa kamencom jer grejači nisu u vodi, ne može da te udari struja ako ne daj Bože probije grejač dok se tuširaš, kad jedan grejač crkne, drugi radi normalno, kod zamene grejača nema ispuštanja vode, horizontalna montaža,... vrhunska stvarčica.

@Sub-Z: Ja u home centru nisam video nikada ništa ni blizu povoljnog tako da ipak treba da proveri cene svuda za jedan proizvod. recimo, trpezarijski sto koji je kod mene oko 33000, u home centru je oko 50000. Čak i da recimo dobije 20% popusta na taj sto, opet je dranje Ne tvrdim da je za sve proizvode tako ali treba četvoro očiju otvoriti.

@Svi: Obratite pažnju na AKCIJE koje se reklamiraju u svim trgovinama. Cake su sledeće:

1. Artikal koji je na akciji je skuplji nego inače (Tempo: nes kafa 3u1 strong 16,50 dinara a na akciji 17,50)

2. Artikal koji je na akciji ima nižu cenu nego ranije, ali je u dosta radnji jeftiniji nego kod njih na akciji

3. Artikal koji je na akciji je od jednog do 10 dana pred istekom roka, bez napomene.
(Tempo, Metro, DiS,...-suvomesnati proizvodi, sirevi,...)

4. Artikal koji je na akciji je manje gramaže nego ranije, bez obaveštenja
(čokoladne bananice, čokolade, keksovi, eurokrem,. šećer sunoko sa čepom,...)

Ima toga još samo ne mogu da se setim sada. :)


http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

::
::
:: Prosle godine uzeh Gorenje GBFU 80 bojler, odlicna stvarcica. Godinama sam se zezao sa nekim no name bojlerom i grejacem koji je crkavao jednom godisnje..
::
:: Sto je najvznije rezervnih delova za gorenje ima ,)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Re: Najjeftinije-Najbolje od bele tehnike,gde? 20.04.2013. 00:10 #488539

status: user
broj poruka: 989

JeR Intel tata? - Jeste.
JeR nVidia mama? - Jeste.
JeR si član SCNet-a? - Jesi.
JeR Tehnomanija FP? - Jeste.
JeR kao drug član u Tenhomaniji imaš 8% popusta? - Imaš.
JeR naš popust važi i kad/ako je FP već spustila cene (akcija/rasprodaja)? - Važi.

- THE END -


i5-3570K | P8Z77-V | TridentX | M4 | AX750 | Stryker | U2311H | G15+G9 | C920 | ATP3

:: Gde naci u Beogradu sledece stavke
::
:: 1.Ves masin
:: 2.Spore
:: 3Usisiva
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A re.. 20.04.2013. 00:11 #488541

status: user
broj poruka: 913
Ovako..
Bosh se radi u Sloveniji i kazu da nije vise sto je bio, nazalost.
Preporucio bih ti Gorenje ali se dobro raspitaj za servis jer ima caka da imas 5 godina garancije ali se u to samo racunaju delovi, a ne i sam servis majstora, tj. ovlascenog servisera.
Sto se tice usisivaca uzmi Karcher ili Dyson, neces pogresiti (i nemoj davati vise od 300e za usisivac)..
Good luck with shopping!

CM HAF 932
AMD FX 6300@4GHz+Balder1283
GA-990XA-UD3
Crucial 2x4 GB DDR3 1600 MHz Ballistix Tracer LED
Samsung SSD 128GB 830+ 2 TB F4
ASUS ATI 7950+Gigabyte ATI 7950
Dell U2412M
Seasonic SS-1250 W
G105+MX518
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Re: re.. 20.04.2013. 00:17 #488543

status: user
broj poruka: 989

garancija gorenja pokriva i servisiranje, jezo, juche mi bash dovezli vesh mashinu...


i5-3570K | P8Z77-V | TridentX | M4 | AX750 | Stryker | U2311H | G15+G9 | C920 | ATP3

:: Preporucio bih ti Gorenje ali se dobro raspitaj za servis jer ima caka da imas 5 godina garancije ali se u to samo racunaju delovi, a ne i sam servis majstora, tj. ovlascenog servisera
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 20.04.2013. 07:52 #488547

status: user
broj poruka: 1620
Garancija na prvom mestu! Ovo ti je najbitnije kod ves-masina posto sada sve imaju elektronski modul (programator) koji, kada zvekne, kosta od 12.000-25.000 nov, a nijedan elektronicar nece da ga popravlja bez 50€. - Ne pricam napamet, cale se vec 30 god. bavi popravkom sudo/ves-masina, sporeta i sl.
Indesit i Candy su generalno kvalitetnije i malo tise u radu od Gorenja, a imaju 5 god. garancije tako da su verovatno bolji izbor. Koju god kupio, gledaj samo da kazan, ukoliko je plastican, ne bude `zaliven` radi postojanja mogucnosti zamene lezajeva (ako ikad zatreba). Cesto se desava da na takvim masinama nakon nekog duzeg vremena (5-6-7 god.) odu lezajevi i/ili osovina bubnja i onda nastaje opsta frka posto mora da se menja i ceo kazan, sto je potpuno neisplativo.

Ja sam se pre ~3 god. opredelio za Gorenje samo zbog najduze garancije i do sada nisam zazalio, a kupljeno je sledece: sudo-masina, sporet, frizider, zamrzivac i aspirator. Jedino sa aspiratorom sam imao manji problem... Poceo da zveci nakon 7 meseci koriscenja, ali samo zato sto se kod mene puno kuva i brzo se nahvata masnoca. Lako je reseno detaljnim ciscenjem/odmascivanjem i dobra strana je sto se veoma lako rasklopi u najsitnije delove... losa je sto to mora da se radi svakih 6-8 meseci :/.

Gde kupiti? Ja sam kupio u Tehnomaniji, a vidim da su i dalje najpovoljniji za vecinu modela.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 LG 20.04.2013. 09:08 #488551

status: user
broj poruka: 2076
cudi me da niko nije spomenuo LG.
ja uzeo prosle godine ves masinu LG, sa direct drive tehnologijom.ima 10 godina garancije na motor. Za sada je jos uvek kao nova, videcemo na dalje.
Inace bas lepo izgleda, ima 1000rpm i 7kg nosivosti.

Intel i5 3550, Megahalem, GA Z77M D3H, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Callisto Deluxe 60gb + hdd Hitachi 500gb, Lg 24`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Mini BLACK/WHITE mod...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC `Vako 20.04.2013. 09:30 #488552

status: user
broj poruka: 9380
Ovako:
1. Candy, Whirpool, Bosh, Indesit. Tim redom. GORENJE ZAOBILAZI! HOROR! 5 godina garancije i postaces ortak sa serviserima za to vreme.
2. Gorenje, Bosh. Ostale ne razmatraj.
3. Onaj koji se zeni svidja, tu se ne mesaj. Svaki ce da ti radi 2-3 godine, kolika je garancija i cao.

Ako planiras masinu za susenje vesa, takodje izbegavaj Gorenje, jos su gore od ves masina (meni je serviser dolazio samo jednom za 4 godine, mojoj tasti PREKO 10 puta!!! - isti model, kupljene u isto vreme 2 kom. sve razliciti kvarovi). Masiinu za sudove mozes Gorenje, mada su i Whirpool i Candy bolje (pre svega tise).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Evo me.. 20.04.2013. 14:54 #488576

status: user
broj poruka: 18472
E ljudi ovako..

Sto se tice sporeta ,imam vec nekih 16-17-18 godina Gorenje sa ravnom plocom,poslednji dizajn iz tog vremena..
Bas sam obratio paznju ,cak se ni ne razlikuje od danasnjih sporeta,po dizajnu je cak i isti ,jedino eto sto su ti sporeti novije generacije sa tom indukovanom strujom..

Ono sto sam hteo reci,Gorenje me sluzi fantasticno bez greske sve ove godine..
Inace volim i ja povremeno da kuvam pa je dobro imati nesto kvalitetno sto ce da te sluzi!

Tacno na Candy sam zaboravio mada mi nude i neke nove Samsung masine ,ne znam kakve su?!

Usisivac sam isto video Samsung,da me neko ne shvati pogresno ,nisam zagrizao za Samsung niti mi je `omiljen` brend,jednostavno sam probao i svidelo mi se..

Gorenje novije generacije od 2000w u odnosu na Samsung 1600w radi daleko losije i raspada se bukvalno posle odredjenog vremena..

Za usisivac sam planirao da dam do nekih 100 eur,mislim da je to sasvim dovoljno i da je preko bacanje para!

E sad,PAZNJA!

Zaboravio sam da dodam kad sam postavljao temu,zurio sam na posao ..
TREBA MI I KLIMA!

Kuci imam dve kvalitetne klime..
E sad bi uzeo neku sa invertorom!
Opet igrom slucaja mi nude Samsung ciji sam model gledao i ne deluje uopste lose,na osnovu tih specifikacija klima je do j@j@ !
E sad obzirom da zaista nisam pratio ovaj deo vezan za belu tehniku jer me realno ni ne zanima (mada evo mozda je i trebalo da me zanima) opet trazim savet na sta treba da obratim paznju?!

Napomenucu da sam covek koji ceni kvalitet i pouzdanost.
Za to cu i da platim i da budem miran jer znam da ce da me sluzi!

P.S.Hvala svima na trudu i savetima..
Pozdrav.

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Indesit 20.04.2013. 17:52 #488587

status: user
broj poruka: 6643
Kombinovani friz radi lepo, ali, pojavila se korozija spolja gde se prosulo malo tečnosti iz domaćih krastavaca... prve godine. Sudomašina radi super od početka. Kombinovani šporet je jedna od boljih investicija (zbog ventilatora i brzih grejača + dihtovanja).
Razlog je brendomanija izgleda - u toj kuhinji je sve indesitovo, iste boje i dizajna (generacije) pa je to bio primarni razlog. Dakle, nema mnogo prigovora ali ni pohvala. Ko zna koliko će trajati.
Kolega je imao veš mašinu. Dva puta je popravljao govnavi programator - u kupatilu (podsstanarskom) koje nema prozora i vlaži, isti je crkavao od ispravanja. Na kraju je uzeo ŠmugŠmug, tu popravio (to je bila druga popravka) i ta i dan-danas radi kod šuraka u suvljim uslovima.

Za usisavač... imam dva ŠmugŠmuga, jednog malo iznad početne cene, drugog duplo skupljeg. Oba su govno kinesko, kao i Gorenje, i ostali... vinklovani su motori koji su crkli prilikom početnih (normalnih) preopterećenja. Po izjavi majstora, žica u namotajima je čista pišurija. Upravo, ti usisavači mogu da rade tako što se par minuta usisava, pa pet-šest hladi, pa tako opet, i onda će možda trajati 20 godina... u suprotnom....


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Vec 5 god... 21.04.2013. 00:54 #488624

status: user
broj poruka: 914


Koristim Beko
-ves masinu 2x dnevno min. osim crvenih slova i nedelje tokom cele godine,
-kombinovani frizider/zamrzivac sa 2 motora
-el. sporet sa ringlama i turbo-rernom
za sada bez ikakve intervencije pa i ako nesto crkne sigurno ce biti duplo ili troduplo jeftinije nego za `TE` brendove koje ste gore naveli da popravim a toliko sam usput i jeftinije kao novo kupio.
BTW hteo sam i ja da kupim Gorenje ali dobar prijatelj koji je onda radio u njihovom servisu mi je toplo preporucio Beko i nisam se pokajao.
Edit: a sto se klima tice imam 2 Mide-e doduse jedna se zove Crypton placene su kao 1 Tadiran kojem proizvodjac garantuje da startuje do -15 ali na -20 je odbio poslusnost( poceo jeda ispusta komp. cudne zvukove pa dalje nije silovan) dok su doticne kresnule kao mina i zapar min. pocele da greju.

Epilog : NIJE SVE STO PUNO KOSTA TOLIKO KVALITETNO, IPAK SE I ZLATO NALAZI U MULJU SAMO JE RETKO...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Majstori.. 21.04.2013. 05:31 #488632

status: user
broj poruka: 18472
Hoce li mi neko reci koju koju inverter klimu da uzmem ili da odem u tehnomaniju pa da izaberem odokativno ,na lepotu ?

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi na lepotu 21.04.2013. 07:03 #488634

status: user
broj poruka: 842
Ja kad sam uzimao klimu LG drugar uvoznik mi je preporucio model gde su na 3-4 hiljade prodatih imali manje od 10 intervencija u garantnom roku. Mojoj je naravno crkla elektronika u garantnom roku. Od kada su zamenili elektroniku evo vec 6-7 godina fercera. Komsije imaju Mideu njih troje to radi ok od kad su kupili

ako nisi u fazonu egzotike za nase prostore carrier fujitsu koji usput odvalkjuju usi najlepsa klima u tehnomaniji. Ja bih opet uzeo LG
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Majstori.. 21.04.2013. 07:52 #488637

status: user
broj poruka: 18940
Fujitsu


:: Hoce li mi neko reci koju koju inverter klimu da uzmem ili da odem u tehnomaniju pa da izaberem odokativno ,na lepotu ?
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi nemoj bas najeftinije ,ali nemoj ni previse skupo ,umereno 21.04.2013. 10:30 #488645

status: user
broj poruka: 7695
ja sam svu belu tehniku kupio u Tehnomaniji ,povoljni su ,a i taj covek vlasnik je poceo
da radi iz podruma u Beogradu ,pa eto postigao sta je postigao.(oni isporucuju robu na kucnu adresu )Samsung je veoma dobra marka u beloj tehnici imam njihovu ves masinu i klimu ,nije se kvarilo do sada.Naravno
moras sve da redovno odrzavas ,cistis filtere i slicno ......


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Sto se invertera tice 21.04.2013. 12:01 #488650

status: user
broj poruka: 2076
Ja imam Midea klimu, i odlicna je, super sljaka, a i grejala me zimus posto nije bilo previse hladno.
Drugar ima Midea inverter, odlicno hladi, ali mu greje isto kao moja obicna klima.
Cudili smo se i ja i on. pukao decko 10 hiljada vise, a istu stvar dobio.
Dakle Midea inverter NE, Midea klime DA.

Intel i5 3550, Megahalem, GA Z77M D3H, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Callisto Deluxe 60gb + hdd Hitachi 500gb, Lg 24`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Mini BLACK/WHITE mod...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs