Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Treba mi majstor za Open Office Calc
STRANA 1 OD 1
sawitch Treba mi majstor za Open Office Calc 12.05.2013. 01:11 T53020

status: user
broj poruka: 667
Posto pokusavam da napravim neku alatku za racunanje tabela u nekom tipovanju interesuje me da li bih mogao da povezem rezultate ucesnika sa tabelom?

Na primer:

X protiv Y 3:3 i da mi sada u tabeli automatski upise po bod meni i Elesaru.. Da bi bio neki uslov 1>2 ide 3 boda X-u 1=2 ide po bod za obojicu i 1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Ajd` da pokusam 12.05.2013. 02:54 #492161

status: user
broj poruka: 2998

u principu mozes da u jednu kolonu stavis rezultat za jedan tim a drugu za drugi i onda da napravis neke formule sa IF u narednim poljima da oduzima, sabira ili upisuje odredjenu vrednost na osnovu toga da li je x manje, vece ili jednako od y.

ili formulu posebno da upisuje bod za tebe (tj samo u tvoje polje) samo ako je x manje ili jednako od y, u drugo polje samo ako je x vece ili jednako od y.

A onda ispod toga mozes da napravis po jednu formulu koja ce sabrati sve bodove u odredjenoj koloni ili kako ti vec treba


ovo je za kladionicu a ne razumem se bas u to a i pricam na slepo, ali makar da pokusam da pomognem.

I malo sam zapetljao objasnjavanje, ali se nadam da sam makar malo potrefio ono sta ti treba. U svakom slucaju 99 % sam siguran da ide sa IF, imas po netu totorijala.

Ono sto mogu da ti posavetujem je da prvo nacrtas jednu probnu tabelu kako si je vec zamislio, sa timovima ili vec kako treba da ide, pa da onda razmislis u koja polje mozes da stavljas formule i sta ce da racunaju tacno, pa onda polako koriguj.

mislim da bi formula isla manje vise (ako me secanje dobro sluzi) =IF(A1>=B1,1)

ili u jednom polju

=IF(A1>B1,1,IF(A1=B1,2))

A u narednom polju

=IF(A1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ secnuo mi formulu 12.05.2013. 02:55 #492162

status: user
broj poruka: 2998
=IF(A1`znak za manje - ne znam zasto ali mi tu otkine formulu`B1,1,IF(A1=B1,2))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 12.05.2013. 03:25 #492167

status: user
broj poruka: 667
Bokte, kada sam ispisao post, kliknuo sam da postavi i nisam ni citao dok mi nisi odgovorio.. Video sam sad da mi fali pola posta.. :)

Hvala ti Jovane.. Sada sam u fazi dizajniranja tabela i ostalog pa kada zavrsim probam formule... To nisam znao, taj IF... Ako mi ovo uspe, BOG si.. :)

Sve sam do sada rucno racunao, a to mi je za sledecu sezonu, pa se spremam na vreme.. :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 12.05.2013. 03:56 #492169

status: user
broj poruka: 667
`ajde da zakomplikujem totalno i da vidim da li je ovo moguce :)

Prvo, da pojasnim kako to tacno izgleda:

Tipujemo Jelen Super Ligu, nas 16, tacno koliko ima i klubova. Takmicenje je Head to Head tipa. Pogadjamo fikseve (1, X ili 2) a kada je neko domacin onda ima pravo da gadja i 2 tacna rezultata. Po bod dobija za pogodjen fiks i po ekstra bod ako pogodi tacan rezultat. Zbir pogodaka daje rezultat izmedju dva takmicara.

E sad, ja bih da sve pokusam da automatizujem jer se vec 3 godine patim kao Isus rucno ubacujuci i racunajuci sve. Onda copy/paste sve u paint pa isecanje slike, pa upload na tinypic i konacno na forum. Ubistvo koliko vremena treba..

Napisacu kako sam ja zamislio, pa vi recite da li je moguce izvesti.

U jedan Sheet na Calcu sam odradio glavnu tabelu (sa brojem odigranih utakmica, brojem pobeda, neresenih, poraza, sa brojem postignutih pogodaka, primljenih pogodaka, sa gol razlikom i onda brojem poena) i jos tri propratne tabele (jedna sa medjusobnim rezultatom ucesnika, jedna sa rezultatom timova i jedna sa topovima svakog od ucesnika za odredjeno kolo).

Ono sto bi bilo najbolje je da ja u jednu propratnu tabelu upisem tipove ucesnika i u drugu rezultate klubova. Onda bi Calc trebao da mi izracuna na osnovu rezultata klubova i tipova utakmica koliko je ko imao pogodaka. (Ako je recimo 3:2, to znaci da je prvi tim imao vise i pobedio pa je onda 1-ica. Kada uporedi keca sa tipom ucesnika dodje do toga da je to bod). Nakon toga ide sabiranje sa kolonama u glavnoj tabeli i to je to.

Ako ste shvatili, recite da li je moguce.. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 12.05.2013. 17:59 #492257

status: user
broj poruka: 667
Izgleda da sam postavio pretezak problem... :) Na 3 foruma niko ne zna odgovor..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646070.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs