Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
IP Wi-Fi kamere
STRANA 1 OD 1
harry87 IP Wi-Fi kamere 29.06.2013. 19:10 T53672

status: user
broj poruka: 853
Jel moze neko da mi objasni po kom principu funkcionisu, vidim da nisu skupe? I jel kamera radi na neke baterije ili je sve vreme prikacena na struju?

Hvala, poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi zavsi od modela 29.06.2013. 19:54 #501860

status: user
broj poruka: 842
ja imam ovu
http://www.netiks.rs/tp-link-wireless-n-h264-samba-nfs-ip-kamera

radi na struju, kaci se na wireless ruter, ako hoces da snima komp mora da bude upaljen, sa udaljene lokacije se kacis na kameru i gledas sta se desava, bezicni internet sa dobrim UL se podrazumeva, fiksna IP adresa ne mora

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Re: zavsi od modela 29.06.2013. 20:13 #501861

status: user
broj poruka: 853
Tako sam nesto i mislio, super hvala na brzom odg.


:: ja imam ov
:: http://www.netiks.rs/tp-link-wireless-n-h264-samba-nfs-ip-kamer
::
:: radi na struju, kaci se na wireless ruter, ako hoces da snima komp mora da bude upaljen, sa udaljene lokacije se kacis na kameru i gledas sta se desava, bezicni internet sa dobrim UL se podrazumeva, fiksna IP adresa ne mor
::
:: Devize devize bonda elem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peconi TP-Link TL-SC3130G Wireless 2-Way Audio Surveillance Camera 30.06.2013. 10:33 #501908

status: user
broj poruka: 50
Moje iskustvo je pozitivno. Moja je malo stariji model sa manjom rezolucijom. Povezane su bezicno sa ruterom napajanje preko struje. Moze da bude problem ako ih postavljas na mesto gde nemas struje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi sta je jos problem 30.06.2013. 10:47 #501911

status: user
broj poruka: 842
moras da oboris nivo enkripcije rutera, ja sam obeleo nedelju dana pokusavajci da podesim trazeci po forumima sta je problem da bih je na kraju odneo u prodavnicu gde je baja resi problem za minut.

Ne ocekuj da pristupis kameri sa posla


Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peconi ... 30.06.2013. 10:57 #501914

status: user
broj poruka: 50
Zezanje je dok se podesi ali moze da se pristuci sa udaljene lokacije . Ja sam kad god zelim pristupao svojima dok sam bio u CG na moru. Po zelji radi i audio mozes cuti sta se desava. Imak ovo je po meni idealno za vlasnike radnji . Moguca je i konverzacija na drugom kraju samo se prikljuci zvucnik na kameru. Dobra net konekcija je oobavezna!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: sta je jos problem 30.06.2013. 20:22 #501963

status: user
broj poruka: 1620
O kakvom nivou enkripcije pricas? Mislis za Wi-Fi?
Kamera podrzava sve vrste `kljuceva` (WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK). Ako je `baja` vrsio podesavanja na kameri, ne na ruteru, to samo znaci da nisi umeo sam da je podesis.

Zasto da ne ocekuje da ce pristupati sa posla?
Kamera ima DDNS, ima UPnP (pa ne moras ni port-forward da radis rucno). Sve sigurno moze da se podesi, samo je potreban neko ko zna sta radi i max 10 min. posla...

edit:
@peconi
Ne znam bas koliko se to ta audio komunikacija kosi sa zakonom. Po zakonu, u javnim objektima ne sme ni da postoji, a ne jos i da se koristi `uredjaj za snimanje glasa/zvuka`, a ova kamera bi mogla da se svrsta u takve uredjaje...

:: moras da oboris nivo enkripcije rutera, ja sam obeleo nedelju dana pokusavajci da podesim trazeci po forumima sta je problem da bih je na kraju odneo u prodavnicu gde je baja resi problem za minut
::
:: Ne ocekuj da pristupis kameri sa posla
::
::
:: Devize devize bonda elem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peconi ... 30.06.2013. 22:43 #501976

status: user
broj poruka: 50
Ono sto meni smeta je glup oblik kamere i mala rezolucija. Bar za moj model.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs