Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Glasanje: najbolji besplatni AV
STRANA 1 OD 1
Bundeva Glasanje: najbolji besplatni AV 17.08.2013. 12:25 T54272

status: user
broj poruka: 408
Drustvo mogli bismo da pokusamo da pomognemo svima nama ovom anketom i bodovanjem. Molio bih da tema bude LEPLJIVA.

Dole je spisak svih mogucih besplatnih antivirusa koji sam sakupio i dobio od kolege a koji rade na vecini windowsa. Ja cu krenuti sa nulama a kako ko glasa neka kopira listu i uveca vrednost kod svojih odabira pa ce poslednji post imati finalniji rezultat.

Pravilo je ovakvo: u listi bodujete 3 kandidata ocenama 1, 2 i 3 i to dodajete na postojece vrednosti. Znaci najboljem na njegovu vrednost dodajete 3, drugom izboru 2 a trecem 1. Za one koje ne znate ili nemate misljenje ne dodajete nista, samo prva tri mesta posto je lista poduza. Lista se odnosi i na ranije godine i na ove sto dolaze za nama :) Dakle, svi dole prikazani imaju svoje FREE verzije, necemo razmatrati placene.

Avast:
Avira:
AVG:
Microsoft Security Essentials:
Immunet Protect (ClamAV):
Risisng AV:
Kingsoft Security:
Bitdefender Free Edition:
Panda Cloud Free:
FortiClient Lite:
Malwarebytes Antimalware:
Symantec PCtools Free:
Comodo Antivirus:
UnThreat Free Basic:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn start-finish 17.08.2013. 12:32 #509301

status: user
broj poruka: 312
Nema tu sta da se glasa, Avast naravno po svim testovima.


HP ProBook

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bundeva SPISAK ZA GLASANJE 17.08.2013. 13:11 #509306

status: user
broj poruka: 408
Avast: 0
Avira: 0
AVG: 0
Microsoft Security Essentials: 0
Immunet Protect (ClamAV): 0
Rising AV: 0
Kingsoft Security: 0
Bitdefender Free Edition: 0
Panda Cloud Free: 0
FortiClient Lite: 0
Malwarebytes Antimalware: 0
Symantec PCtools Free: 0
Comodo Antivirus: 0
UnThreat Free Basic: 0

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Avast 17.08.2013. 13:12 #509307

status: user
broj poruka: 6875
Jedini anti virus koji je evo u prethodne 3-4 godine,a probao sam nekoliko,apsolutno opravdao moja ocekivanja.




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 17.08.2013. 13:18 #509309

status: user
broj poruka: 9460
Bundeva, deder upisi jedan glas za Avast.

Evo i komsinica mi vice s kapije da i njoj upises jedan glas. Zahvaljuje unapred!

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acosuper NOD 17.08.2013. 13:25 #509310

status: user
broj poruka: 1207
sve je dzabe samo treba naci :)

AMD FX 8350 Eight Core 4.0GHz Cooler Master V8 / Gigabyte HD 5870 SOC Arctic Cooling Accelero Xtreme PLUS / KINGSTON 12GB (2X4GB 2x2GB) 1866 DDR3 / ASUS Sabertooth 990FX R2.0 / 2x Samsung F3 Spinpoint 500GB RAID0 / Cooler Master GX 550W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Da li je najbolji necu da tvrdim 17.08.2013. 14:03 #509318

status: user
broj poruka: 6086
ali Avast koristim vec nekoliko godina i prakticno nemam problema sa gamadi.


http://www.youtube.com/watch?v=uPzMWU8ZUXU http://www.youtube.com/watch?v=TUc3WXCzAbE http://www.youtube.com/watch?v=5e2ATpV5IKA



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 17.08.2013. 14:10 #509321

status: user
broj poruka: 1620
Apsolutna zastita:

Avast Antivirus + Comodo Firewall + Malwarebytes Antimalware

Jedan besplatan AV (bilo koji) ne moze sve sam da resi, dok ova kombinacija sve pokriva, i to radi veoma dobro.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re 17.08.2013. 14:39 #509327

status: user
broj poruka: 2788
Avira i Malwarebytes koristim, nemam nikakvih problema, ne smaraju uopšte.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet Avast 17.08.2013. 15:37 #509334

status: user
broj poruka: 1033
Definitivno...

ASUS M5A99X EVO
Phenom II X4 960T
CM 212 EVO
Kingston HyperX 2x4GB @1600MHz
MSI TFIII GTX 660 2GB
KINGSTON HyperX 3K 120GB
ASUS XONAR DG
CM GX550


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Ja godinama samo KIS koristim i nikad problem .) 17.08.2013. 16:45 #509350

status: user
broj poruka: 1198
Kaspersky Internet Security 2013 .)

MSI 770-C45
AM3 Athlon x3 445
TakeMS 2x2gb DDR3 1333Mhz
2x160GB Maxtor
MSI OC 5670 1gb GDDR5
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lordaca94 Od besplatnih... 17.08.2013. 16:55 #509351

status: user
broj poruka: 274
Najbolji je Kingsoft ili Bitdefender. Mnoge antiviruse sam testirao na opake viruse i rezultati su sledeci:

Avast: Ne moze da ubije te viruse
Avira: ne ubija viruse
AVG: Ne vidi
Microsoft Security Essentials: Ne moze da ih ubije
Immunet Protect (ClamAV): nisam testirao
Risisng AV: ni to nisam testirao
Kingsoft Security: ubija, ali uz pomoc neta
Bitdefender Free Edition: ubija
Panda Cloud Free: Ne vidi ih
FortiClient Lite: nisam testirao
Malwarebytes Antimalware: neke vidi, neke ne ali one koje vidi ne ubija
Symantec PCtools Free: ne ubija ih
Comodo Antivirus: ne vidi ih
UnThreat Free Basic: nisam testirao

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 avast nikako kod mene u racunar 17.08.2013. 17:07 #509352

status: user
broj poruka: 446
naime jednom prilikom drugar se pozalio kako je komp usporio i ono sto je radilo extra vise ne radi i bla bla bla,zovne on aj kaze da vidimo sta moze da se spasi.E sad ja nisam neki strucnjak i expert.Pustimo mi avast tad najnovija verzija sve update-ovano i zategnuto kaze covek nema sanse da je virus.Kad prva stavka koju je nasao sam Avast bila je SCANNER IS INFECTED tako da to nece kod mene na HDD.

moj glas za MSE generalno nemam problema ,jednom se zabagovao reinstal i voziiii


poZzz




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re 17.08.2013. 17:18 #509353

status: user
broj poruka: 2936
MSE+Malwarebytes (Mse je u sastavu 8-ce).

M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-6970-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry .. 17.08.2013. 19:32 #509370

status: user
broj poruka: 1272
Moj glas ide za Aviru.

Jeste malo paranoicna sto se tice nekih detekcija, ali mi ne zabada masine kao Avast, koji bih u ovoj grupi ipak stavio na 2. mesto zbog solidnog broja objektivnih detekcija. 3. mesto dajem AVG-u koji je bolji u non-free verzijama...u free verziji moze da posluzi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Glasanje: najbolji besplatni AV 17.08.2013. 19:49 #509377

status: user
broj poruka: 18940
generalno MSE je nekako najzgodniji, da ne kazem najbolji, nije sad da tamani viruse samo tako, ali za neko normalno koriscenje i izbegavanje skidanja svega i svacega zavrsava posao sasvim solidno..

A ako treba da instaliram Aviru ili Avast, radije cu onda NOD32, ionako je kao dobar dan zaobilazenje licence. To naravno ne vazi za firme.


:: Drustvo mogli bismo da pokusamo da pomognemo svima nama ovom anketom i bodovanjem. Molio bih da tema bude LEPLJIVA
::
:: Dole je spisak svih mogucih besplatnih antivirusa koji sam sakupio i dobio od kolege a koji rade na vecini windowsa. Ja cu krenuti sa nulama a kako ko glasa neka kopira listu i uveca vrednost kod svojih odabira pa ce poslednji post imati finalniji rezultat.
::
:: Pravilo je ovakvo: u listi bodujete 3 kandidata ocenama 1, 2 i 3 i to dodajete na postojece vrednosti. Znaci najboljem na njegovu vrednost dodajete 3, drugom izboru 2 a trecem 1. Za one koje ne znate ili nemate misljenje ne dodajete nista, samo prva tri mesta posto je lista poduza. Lista se odnosi i na ranije godine i na ove sto dolaze za nama :) Dakle, svi dole prikazani imaju svoje FREE verzije, necemo razmatrati placene
::
:: Avast
:: Avira
:: AVG
:: Microsoft Security Essentials
:: Immunet Protect (ClamAV)
:: Risisng AV
:: Kingsoft Security
:: Bitdefender Free Edition
:: Panda Cloud Free
:: FortiClient Lite
:: Malwarebytes Antimalware
:: Symantec PCtools Free
:: Comodo Antivirus
:: UnThreat Free Basic
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn cifre ne lazu. 17.08.2013. 20:03 #509379

status: user
broj poruka: 312
Evo real world testa za prvi deo godine.
Avast>Eset

http://us5.campaign-archive2.com/?u=d4c26adf2b393d0a98257ec8a&id=e3c0ebada0

A kome masina zabada od avasta ,vreme je da kupi nov komp.


HP ProBook

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lordaca94 Re: cifre ne lazu. 17.08.2013. 20:34 #509382

status: user
broj poruka: 274
Gde je VIPRE na toj listi?

:: Evo real world testa za prvi deo godine
:: Avast>Ese
::
:: http://us5.campaign-archive2.com/?u=d4c26adf2b393d0a98257ec8a&id=e3c0ebada
::
:: A kome masina zabada od avasta ,vreme je da kupi nov komp
::
::
HP ProBook
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate Re: Glasanje: najbolji besplatni AV 17.08.2013. 22:54 #509401

status: user
broj poruka: 472
Ne znam koliko su ljudi upoznati sa ovim:

http://bits.blogs.nytimes.com/2013/03/13/researchers-find-25-countries-using-surveillance-software/?_r=0

tako da sama priča o antivirusima postaje malo besmislena. `finspy` zaobilazi preko 40 poznatih antivirusnih alatki i maskira se kao FireFox. Tako da ako hoće da te špijuniraju, ne gine ti hteo ti to ili ne...


:: Drustvo mogli bismo da pokusamo da pomognemo svima nama ovom anketom i bodovanjem. Molio bih da tema bude LEPLJIVA
::
:: Dole je spisak svih mogucih besplatnih antivirusa koji sam sakupio i dobio od kolege a koji rade na vecini windowsa. Ja cu krenuti sa nulama a kako ko glasa neka kopira listu i uveca vrednost kod svojih odabira pa ce poslednji post imati finalniji rezultat.
::
:: Pravilo je ovakvo: u listi bodujete 3 kandidata ocenama 1, 2 i 3 i to dodajete na postojece vrednosti. Znaci najboljem na njegovu vrednost dodajete 3, drugom izboru 2 a trecem 1. Za one koje ne znate ili nemate misljenje ne dodajete nista, samo prva tri mesta posto je lista poduza. Lista se odnosi i na ranije godine i na ove sto dolaze za nama :) Dakle, svi dole prikazani imaju svoje FREE verzije, necemo razmatrati placene
::
:: Avast
:: Avira
:: AVG
:: Microsoft Security Essentials
:: Immunet Protect (ClamAV)
:: Risisng AV
:: Kingsoft Security
:: Bitdefender Free Edition
:: Panda Cloud Free
:: FortiClient Lite
:: Malwarebytes Antimalware
:: Symantec PCtools Free
:: Comodo Antivirus
:: UnThreat Free Basic
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wotovac crackovani nod32 18.08.2013. 00:08 #509408

status: user
broj poruka: 38

crackovani nod32 :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 18.08.2013. 00:19 #509410

status: user
broj poruka: 4225
Naravno da se kontrolise, samo nije bitno za 99.99% gradjana. A ovdje se radi o zastiti od malicioznih procesa, a ne od nadgledanja, koje je uvijek bilo prisutno bez vaseg znanja, gdje se je kao besplatni Avast+Malwarebytes+Junkware Removal Tool+Adwcleaner najbolje pokazao do sada.
Nod je posustao, na moju zalost, ima skoro 4 mjeseca.
Sistem sa gore navedenom kombinacijom je primjetno odzivniji od ESET NOD+Malwarebytes Antimalware i sigurniji.
Ali desava se da prilikom update-ovanja nekada zezne stvar, pa je potrebno imati instalaciju antivirusa, jer se desava da setup.avast pobrljavi. Nisu tu gresku ispravili ima 2 godine, ali sto se tice osnovne zastite, tu su najbolji.
Sve sto radimo, radimo za svoju decu, nikada nece biti svjesni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mirko78 re 18.08.2013. 00:36 #509412

status: user
broj poruka: 419
Ja to nista ne koristim...vec godinama. Naucio sam da zivim sa virusima u harmoniji i da kucnem u drvo zadnji put sam reinstalirao win 2011-e.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Re: Glasanje: najbolji besplatni AV 18.08.2013. 00:48 #509414

status: user
broj poruka: 989

BitDefender...


i7-4770K | H80i | HERO | TridentX | 840 Pro | TITAN | AX750 | Stryker | U2413 | G15+G9 | C920 | ATP3
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: re 18.08.2013. 01:01 #509418

status: user
broj poruka: 4659
hahahahahahah bravo za tebe xD :D

Ubacio sam nedavno malwarebytes sa serijskim, za nepoverovati koliko retko sam koristio antiviruse I do sada nije uspeo ni jedan da se zapati na kompu, ali eto sad skoro se neki ugnjezdio, I sad nije mi pravio nikakvu stetu, ali kad god se pokrene windows prijavi se neki nebulozni error `neki program zbog procesa se ugasio neocekivano`, I onda send don`t send error, ubacio malwarebytes pronasao 3 virusa, od toga jedan process je bio virus a ostali su bili u temp folderu odakle su se I pokretali automatski, I to je to, sad je cist komp......




AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2x2GB DDR3 1600MHz
WD3200AAKS 320GB
WD10EARS 1TB
Gigabyte Windforce 6870OC 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 7 RTM 7600 64-bit


:: Ja to nista ne koristim...vec godinama. Naucio sam da zivim sa virusima u harmoniji i da kucnem u drvo zadnji put sam reinstalirao win 2011-e.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: avast nikako kod mene u racunar 19.08.2013. 09:46 #509622

status: user
broj poruka: 1327



:: naime jednom prilikom drugar se pozalio kako je komp usporio i ono sto je radilo extra vise ne radi i bla bla bla,zovne on aj kaze da vidimo sta moze da se spasi.E sad ja nisam neki strucnjak i expert.Pustimo mi avast tad najnovija verzija sve update-ovano i zategnuto kaze covek nema sanse da je virus.Kad prva stavka koju je nasao sam Avast bila je SCANNER IS INFECTED tako da to nece kod mene na HDD
::
:: moj glas za MSE generalno nemam problema ,jednom se zabagovao reinstal i voziii
::
::
A koji je to program rekao to ??? Značilo bi to da je tu već bio neki AV ili sam MSE. nikako nije uputno da ima 2 AVa, ne podnose se. Da nije možda i neka piratska verzija full Avasta ?
:: poZz
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 i kao sto rekoh u postu 19.08.2013. 16:04 #509664

status: user
broj poruka: 446


Pustimo mi avast tad najnovija verzija sve update-ovano i zategnuto kaze covek nema sanse da je virus.Kad prva stavka koju je nasao sam Avast bila je SCANNER IS INFECTED tako da to nece kod mene na HDD.
tako da ako se malo obrati paznja , procita post i ne preleti samo povrsno preko istog,sam Avast je rekao da mu je scanner inficiran


pozzzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs