Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Daj bre bate koji dinar...
STRANA 1 OD 2  
Ishmerish Daj bre bate koji dinar... 21.08.2013. 22:49 T54331

status: user
broj poruka: 7286
Nista novo, samo malo detaljnije:

`Зашто дете спава у рукама просјака? Да ли сте се икада запитали ... ` Овај чланак сам прочитаla пре неколико месеци. Ко је аутор, не знам. Молим вас да прочитате .....``

`` У близини метро станице седи женска особа неизвесне старости. Коса јој је чупава и прљава, поглед јој је жалостан. Жена седи на прљавом поду, а поред ње лежи торба. У тој торби људи бацају паре. На рукама жене, спава беба стара годину или две.

`Богородица са бебом` - бројни пролазници ће донирати новац. Народу наше врсте-увек је жао оних који имају мање среће.
Помагање, изгледа као. `Добар посао` ...

Прошла сам поред просјакинје за месец дана. Нисам дала никакав новац, јер сам знала да је то банда! Погон превара и новац прикупљен од просјака ће имати онај ко контролише просјаке на том подручју. Ти људи поседују бројне луксузне некретнине и аутомобиле. Ох и просјак такође добија нешто, наравно `флашу вотке у вечерњим сатима и сендвич плјескавицу или сл.

Месец дана касније.. пролазак поред просјакинје... и као гром који ме је изненада ударио .... Ја стајем у прометној раскрсници, зурим у бебу, обучену као и увек у прљаве тренерке. Схватила сам да је изгледало `погрешно`, дете у прљавој метро станици од јутра до вечери. Беба је спавала. Никада није зајецала или викала, увек спава, са лицем окренутим ка колену једне жене која је највероватније била његова мама.

Да ли неко од вас, драги читаоци, има децу?
Сетите се колико често су спавали у доби од 1-2-3 година? Час два, максимално три (не узастопна) поподне дремка, па опет - покрет.
За месец дана, сваки дан у шетњи у подземље, никада нисам видела да је дете будно! Погледала сам у то ситно биће лицем окренутим ка колену мајке а затим на ту жену просјака и моја сумнја је постепено формирана.

- Зашто да спава све време? Питала сам, зурећи у бебу.
Просјакинја се правила да ме не чује. Спустила је очи и сакрила лице у крагну своје бедне јакне. Поновила сам питање. Жена поново подиже поглед. Она погледа негде иза мојих леђа, крајње иритантно.
- коначно промрмљала је: одјеби!
-Зашто он спава? Скоро сам заплакала ...

Иза мене је неко ставио руку на моје раме. Осврнула сам се. Неки старац ме је гледао с неодобравањем: - Шта хоћете од ње? Зар не видиш колико је напаћена ... Ех ... Он изброја неке новчиће из џепа и баци их у торбу Просјакинје.




Lala 4ever!
http://youtu.be/Jx__vtgiW1Q

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish .... 21.08.2013. 22:50 #510074

status: user
broj poruka: 7286
Следећи дан сам звала пријатеља. То је смешан човек са очима као што су маслине румунске националности. Он је само успео да заврши три и по године образовања. Ипак потпуни недостатак образовања га не спречава да се креће на градским улицама у веома скупим иностраним аутомобилима и живи у кући са безброј прозора и балкона. Од тог мог пријатеља сам успела да сазнам да је ово посао, упркос привидној спонтаности, јасно организован. Просјаченје је организовано од стране криминалних банди! Деца се користе у `закуп` из породица алкохоличара, или једноставно украдена.

Потребно ми је да добијем одговор на питање - зашто је беба спава? И добила сам га

Мој пријатељ је причао, потпуно обичним смиреним гласом који ме је оставио у шоку, баш као да је говорио о временском извештају: -Они су на хероину, или вотки ...

Била сам запањена. `Ко је на хероину? Коме - водка? `
Он је одговорио: -дете, тако да не вришти. Жена ће седети цео дан са њим, замислите како би оно могло да буде досадно?

Да би беба спавала по цео дан, потребно је дати јој алкохол или дрогу. Наравно, органи деце нису у стању да се носи са таквим шоком. И деца често умиру. Најстрашније - понекад деца умиру
током `радног дана`. И имагинарна мајка мора одржати још једно мртво дете на рукама до увече. То су правила. И пролазници ће бацити паре у нјену торби, берујући да су морални. Помагајући ``мајци`` ...

... Сутрадан сам отишла код исте станице метроа. Скривајући се иза лажног новинарског идентитета, и била сам спремна за озбиљан разговор. Али, разговор није успео. Али, испоставило се следеће ...
Жена је седела на поду и у њеним рукама је држала дете. Када сам јој поставила питање о документима о детету, и, што је најважније, где је јучерашњи дете, она је једноставно све игнорисала.
Моја питања нису била игнорисана од стране пролазника. Речено ми је да сам била ван себе, вриштим на просјакинју са дететом... Једна ствар је остала, позвати полицију. Када је полиција стигла, просјакинја са бебом је нестала. Стајала сам дуго и размишлјала како се ја у ствари само- `борим са ветрењачама`.

Када видите у метроу, на улици и сл. жене са децом,
просјакинје, размислите пре него што вам се рука лати за новац. Размислите о томе, да није било те ваше стотину хиљаде милостиње, овакав бизнис би умро. Такав посао би требао умрети, а не деца-на дрогама или
алкохолу. Не гледај на спавање детета са љубављу. Погледајте хорор ...

Пошто читате овај чланак, сада знате зашто-дете спава у рукама просијака!

Ако ископирате овај чланак на вашем зиду или га једноставно поделите, и ваши пријатељи ће га прочитати!
А када одлучитее да поново отворите свој новчаник да баците новчић просјаку, запамтите да овакво милосрђе
може коштати живот другог детета.


Lala 4ever!
http://youtu.be/Jx__vtgiW1Q

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug onaj čika što je plako obesivši se konju oko vrata 21.08.2013. 23:00 #510075

status: user
broj poruka: 978
je lepo primetio da milostinja ne iskorenjuje siromaštvo. a neko je još ddodao da milostinje, kao i ostale `humanitarne` akcije, uglavnom služe da operu neke pare a u isto vreme i savest javnosti, kako bi raja pomoslila kako se `neko` (država) o svemu brine.

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Stvarno čoveku pukne pred očima kada ovo pročita 21.08.2013. 23:47 #510084

status: user
broj poruka: 1577
Zaista ni jedno dete koje sam sreo u rukama prosjakinje nikada nije zaplakalo ili se čulo.

Na svu sreću nikada nisam ni dao takvima novac. Pomogao sam par puta nekima na ulici, recimo jednom sam dečku dao 100 dinara jer me je pitao da li imam para jer je gladan a nema. Dao sam mu jer mi ga je bilo žao, bio je sav onako jadan i sitan.

Možda sam dao još neki put ali ne mnogo. Svega ispod 1000 dinara sigurno sve ukupno.

Često sam razmišljao da li sam sebičan ili samo hoću da preživim. Uvek kada ih vidim na ulici samo gledam da prozujim što pre jer ne volim da gledam takve stvari.

Za one cigančiće što prose po stanicama znam da odavno rade za nekog i tu se nikada nisam upecao.

Čoveka stvarno ovo šokira.

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Da sam koju dceniju mladji... 22.08.2013. 12:05 #510151

status: user
broj poruka: 1187
Pa da se nadjem u krilu te gospodje...



`There`s someone in my head, but it`s not me?`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 22.08.2013. 12:42 #510161

status: user
broj poruka: 4054

te klinke sa decom sam najvise vidjao u CG-u ..

ovde kod mene u SU pe par godina bilo je 30tak cigancica na kelebijskom putu ... organizovana grupa .. isto kao sto su organizovani kad su kontejneri u pitanju ..

dok se pelaz u horgosu nije napravio (ovaj novi) glavni prelaz je bila kelebija .. i taj put prolazi kroz jednu malu usku ulicu i izbija na E5 .. na tom semaforu je uvek bilo garagana i po koji beo lik .. e taj belac je imao opasnu foru .. plastificirao je novcanice od 5e i 10e i kad vide austrijske i nemacke table odmah skacu na haubi :) i peru shoferki .. i kad zavrsi onda prisloni na prozor `plastificiranu tarifu` da bi ljudi znali koliko kosta njegova usluga :)

koliko god da smo se mi smejali tome, lik je tukao 1000e mesecno ko od shale !!

posao je toliko postao unosan (protok sa granice je bio 15-20000 vozila dnevno) da su se prikljucili i neki invalidi u kolicima ... ali u zelji da bude prvi i da nabavi nove mishelinke a usled neprecizne procene koliko sleperu treba da se zaustavi ... mnogi ovi 4tockasi su zavrsili ispod slepera ...

ni ti dogadjaji nisu uspeli da rasture bandu ... niti je policija uspela da im stane na put (najverovatnije su placali penale nekima) sve do otvaranja prelaza na Horgosu ...

pa je kelebijski put presusio ..

to kad vidim klinke da prose .. uvek pitam dam ti 5e ako mi popusis !!

1000 x puta sam ovim afganistancima , pakistancima i sirijcima kojih je puna subotica jer se kriju po atarima i sumi .. davao po 100/200 din kad naletim u 3 ujutro na njih ... da kupe hleba ..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CuMsHoT Re: ... 22.08.2013. 14:58 #510170

status: user
broj poruka: 259

:: to kad vidim klinke da prose .. uvek pitam dam ti 5e ako mi popusis !!
i jel se upecala koja,ako jeste jesi li navukao neku jeftiku(narodno receno bolest)

:: 1000 x puta sam ovim afganistancima , pakistancima i sirijcima kojih je puna subotica jer se kriju po atarima i sumi .. davao po 100/200 din kad naletim u 3 ujutro na njih ... da kupe hleba ..

bolje ako imas koji atar da ih smestis kod sebe vrhunski poznavaoci uzgajanja opijata :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 22.08.2013. 15:42 #510177

status: user
broj poruka: 2155

Radio ja na popisu stanovnistva i zapadne mi reo gde su romi, reko ima da se usmrdim tamo, medjutim kad sam poceo da im ulazim u kuce, nisam mogao da verujem sta sve poseduju.

LCD tv 40`, nova mikrorerna, ves masina, masina za sudove, sporet, PC i pored njega playstation, kuhinja od drveta ( nije iverica ), sto i stolice od orahovine, na zidovima duborez, kad stanes na tepih utones 30 cm.To je prosek ima malo siromasnijih i malo bogatijih, od 50 kuca samo 1 je bila da kazem prava siromasna da nemaju od cega da zive.

Kad pogeldas kucu spolja, nemalterisana, rekla bi se bedna jedva sklepana al unutrasnjost strava, bogatije od mnogih kuca koje sam video u Srba.

Razgovaram sa jednim romom, on nakicen zlatom, versaci kosulja i pantalone na njemu, ne razlikuje se puno od Indijaca sa TV-a, odradim anketu, on kaze moram na posao, ode da se presvuce, kad se vratio on u ritama, sav pocepan i mastan ( prljav ) pitam ga ja `gde ces takav?`, kaze on : ` Zar mislis da ce neko da mi da pare kad sam onako obucen?`, to mi je sve reklo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CuMsHoT kada cete nauciti 22.08.2013. 19:39 #510203

status: user
broj poruka: 259
Oni nisu Romi,vec cigani u svim jezicima indoevropskih naroda jedno je ime!Cigan npr:
spanija:hitano
engleski-dzipsi
nemacki-cigojner
srpski-ciganin
ruski-cigan

itd...

E sad sto cionisticka eu pokusava da ih progura kao ugrozenu vrstu davsi im ime rom to je smesno.Paraziti ovog drustva koji se kur.e kad su u svom cooporu i maltretiraju svakog belog domacina kao svaki drugi parazit!

do not fear CuMsHoT is here :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddim Re: kada cete nauciti 23.08.2013. 09:02 #510254

status: user
broj poruka: 214
:: Oni nisu Romi,vec cigani u svim jezicima indoevropskih naroda jedno je ime!Cigan npr
:: spanija:hitan
:: engleski-dzips
:: nemacki-cigojne
:: srpski-cigani
:: ruski-ciga


Za neupucene, a ima ih ovde mnogo:

`Ciganin` na Romskom znachi `prljav` a `Rom` na Romskom znachi `chovek`.

Ako mislite da svi pripadnici Romske nacionalnosti `prljavi` onda koristite termin `Cigani` ali tada znajte da je Vash um prljav a ne oni, pogotovo ne svi. To shto Romi sad vec sami sebe nazivaju `Ciganima` je nas problem jer smo mi stvorili te uslove da neko prihvati tako uvredjujuce termine za svoj narod - i crncima iz Afrike dovedenim u Ameriku je bilo nametnuto da se zovu `nigger` i drugim pogrdnim imenima.
Te sve opste generalizacije su jednostavno pogreshne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 23.08.2013. 09:04 #510255

status: user
broj poruka: 2155


Moj post nije bi namenjen da se neka nacija ili ljudi uvrede, vec samo primer kako se vara narod ovde.To sto sam uzeo drugove Rome za primer je zato sto sam to licno video, ako se neko smatra uvredjenim izvinjavam se.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CuMsHoT da da 23.08.2013. 11:42 #510278

status: user
broj poruka: 259
kad su ti tako bajni i sjajni vodi ih kuci i orodi se sa njima.

To sta znaci na ciganskom ovde nije poenta,sve nacije evrope za njih imaju isto ime i to je nepobitno.Stvar koja je malo poznata nasoj javnosti to je da eu vraca i smesta gomilu cigana koji nisu poreklom iz Srbije bas u Srbiju.
Zasticeni su kao beli medvedi,komunalna policija nikada ne dira njih a zato nasu sirotinju ganja i privodi.Skoro kad je horda ciganina napala nase ljude u subotici i gazila ih kolima to je okarakterisano kao razbojnistvo a ne kao pokusaj ubistva sto zapravo i jeste jer su se vracali u rikverc da overe svoje zrtve!Slucaj u Jabuci kod panceva kad je ,,rom` ubio srpskog momka i urezao mu krst na celu ili od pre par godina kad je isto tako jedan jadni ,,rom` zario nozaku srpskom decku u srce i na licu mesta ga ubio.Vrlo jadna i ugrozena nacija.Sta ces toliko su jadni da kradu sahtove i ostale sekundarne sirovine.Uzimaju socijalnu pomoc a bogatiji su od vecine nasih ljudi.

do not fear CuMsHoT is here :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Stvarno nije fer 23.08.2013. 12:10 #510282

status: user
broj poruka: 1327
svrstavati ceo narod u jednu korpu. Iako ima mnogo primera izrabljivanja Roma, pojedinaca i grupa, isto tako ima potouno obrnutih primera. Sticajem okolnosti poznajem dve izrazito romske porodice. Jedna je daleki komšija. Ima prilično lepu kuću, nije spolja malterisana ali unutra je čistije nego u nekim našim bolnicama. Sve unutra je polovno ali sređeno, čisto i lepo. Deca mu idu u školu i odlični su đaci, najstariji upisao fakultet iako mu stalno pomaže u poslu. Bavi se skupljanjem i stvarnom pripremom za reciklažu metala. Sve što nabavi rasturi u sastavne delove i razvrsta po vrstama metala i tako odnosi na specijalizovane otpade pristojnim ali starim kamiončetom.
Druga je prorodica sa polu invalidom od oca. Ruka mu je bila slomljena i pogrešno zarasla zato što u bolnici nisu hteli da se dobro pobrinu za njega, kao da je neko niže biće. On i tako radi kao konj i izdržava porodicu. Živeli su neko vreme njih petoro sa prestarom babom u nekom pozajmljenom ćimezu ali je opet sve bilo najčistije i urednije što može. Iako ima smo 4 razreda od mene stalno pozajmljuje knjige a imam ih preko 2000 i stalno čita.
Stvarno je sramota kolika je diskriminacija kod nas, naročito po ustanovama. Kada bi se to sredilo sigurno je da bi loših primera bilo daleko manje. Čak ni policija ne želi mnogo da se bakće sa njima i rasčisti te `robovlasnike`.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil Uzimaju socijalnu pomoc 23.08.2013. 12:23 #510284

status: user
broj poruka: 351
Postar mi je prijavio da svaki mandov dobija minimalac...
to je 20000-tak hiljada.
a ja dobio racun za vodu 7500,kao potrosio 150m3..
oni ne placaju nista...
pogledajte priti dijana dokumentarac,kaze sto da dajem dete u skolu
dobija samo kiflu i jogurt,on trazi vise.
skoto je coveku iskocio konj sa gumarabom i ciganinom ispred auta,
unistio auto,umalo nije ubio cigu..i osiguranje mu ne pokriva stetu,
oni ne postoje..ali mu je receno da bude srecan sto ga nije ubio.
cuvajte se mandova sa frezama,konjima,apencima...
ja pre neki da umalo da izginem vire im neki limovi pola metra iz prikolice,
malo je falilo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CuMsHoT Re: Stvarno nije fer 23.08.2013. 12:36 #510291

status: user
broj poruka: 259
druze taj broj se svede na max 10% ukupne njihove populacije!
Oni koji rade,skoluju se i ne cede ovu zemlju su za mene dostojni gradjani bili crveni,crni ili zuti,ali oni koji zive na racun ove drzave,ugrozavaju nase ljude za te ne bih imao milosti!U unutrasnjosti u selu gde mi zive baba i deda ima posebno naselje u kome zive cigani tamo belog coveka neces nikada ni videti,bukvalno su selo u selu.Dok 2 kuce njihovih sunarodnika koji zive do nasih kuca i sami se gnusaju njih i nazivaju ih siptarskim ciganima koji samo kradu i biju nasu decu.Mom rodjaku su zbog krs telefona 6 njih stavila noz pod grlo zar takve treba tretirati kao narod ili kao stoku?

do not fear CuMsHoT is here :D

:: svrstavati ceo narod u jednu korpu. Iako ima mnogo primera izrabljivanja Roma, pojedinaca i grupa, isto tako ima potouno obrnutih primera. Sticajem okolnosti poznajem dve izrazito romske porodice. Jedna je daleki komšija. Ima prilično lepu kuću, nije spolja malterisana ali unutra je čistije nego u nekim našim bolnicama. Sve unutra je polovno ali sređeno, čisto i lepo. Deca mu idu u školu i odlični su đaci, najstariji upisao fakultet iako mu stalno pomaže u poslu. Bavi se skupljanjem i stvarnom pripremom za reciklažu metala. Sve što nabavi rasturi u sastavne delove i razvrsta po vrstama metala i tako odnosi na specijalizovane otpade pristojnim ali starim kamiončetom
:: Druga je prorodica sa polu invalidom od oca. Ruka mu je bila slomljena i pogrešno zarasla zato što u bolnici nisu hteli da se dobro pobrinu za njega, kao da je neko niže biće. On i tako radi kao konj i izdržava porodicu. Živeli su neko vreme njih petoro sa prestarom babom u nekom pozajmljenom ćimezu ali je opet sve bilo najčistije i urednije što može. Iako ima smo 4 razreda od mene stalno pozajmljuje knjige a imam ih preko 2000 i stalno čita.
:: Stvarno je sramota kolika je diskriminacija kod nas, naročito po ustanovama. Kada bi se to sredilo sigurno je da bi loših primera bilo daleko manje. Čak ni policija ne želi mnogo da se bakće sa njima i rasčisti te `robovlasnike`
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats Paraziti ... 23.08.2013. 17:44 #510338

status: user
broj poruka: 4537
Cigani su paraziti i zive na ledjima domacina dok on moze da ih nosi.
Nikada u zivotu nisam video ciganina da radi na plantazi,da bere nesto,da hoce da uci skolu ...
Ili sviraju - pevaju,ili kradu ili prose.
Svi su na socijali i kao svaki parazit,muze drustvo dok ono ne propadne i onda kupe cerge i idu dalje.
Tim pojavama se mora stati na put pod hitno.

Ziveo sam u Milanu,i znam kakve Zabari imaju probleme sa njima.
To je strasno,ne znaju sta ce sa njima a iz svakog razgovora sa domacinom izbija bes.
Najradije bi ih popalili.


________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matz Re: Paraziti ... 23.08.2013. 17:48 #510339

status: user
broj poruka: 801

ko crnci u americi

:: Cigani su paraziti i zive na ledjima domacina dok on moze da ih nosi
:: Nikada u zivotu nisam video ciganina da radi na plantazi,da bere nesto,da hoce da uci skolu ..
:: Ili sviraju - pevaju,ili kradu ili prose
:: Svi su na socijali i kao svaki parazit,muze drustvo dok ono ne propadne i onda kupe cerge i idu dalje
:: Tim pojavama se mora stati na put pod hitno
::
:: Ziveo sam u Milanu,i znam kakve Zabari imaju probleme sa njima
:: To je strasno,ne znaju sta ce sa njima a iz svakog razgovora sa domacinom izbija bes
:: Najradije bi ih popalili
::
::
:: ________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5c
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @matz 23.08.2013. 17:53 #510340

status: user
broj poruka: 4537
I gori.

Okacim na karu svakog ko misli da je ovo govor mrznje.
Ovo je govor poreskog obaveznika koji placa ove parzite.



________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug to što ti plaćaš porez 23.08.2013. 18:20 #510344

status: user
broj poruka: 978
u stvari kupuješ svoju `slobodu` , a to što ovi koje ne voliš dobijaju, kako ti misliš, tvoje pare, to je kupovanje socijalnog mira. kupuje ga država. nisu cigani za kisele kiše i uništavanje tropskih šuma.

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @Lug 23.08.2013. 18:42 #510346

status: user
broj poruka: 4537
Ja sam se slobodan rodio nemam razloga da kupujem nesto sto imam.
Nisu za kise itd ..
Pa jer su za Becku Filharmoniju ?

Na javnim radovima se placa 2k. dinara dnevnica za krcenje siblja i vrzina.
Hoces da ti kazem koliko se ciga prijavilo ?
Nijedan.


________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Rodio se `slobodan` sigurno nisi, 24.08.2013. 15:20 #510502

status: user
broj poruka: 1327
dok god moraš da se povinuješ zakonima ljudi, društva i prirode, zavisan si od okoline pa čak i na pustom ostrvu.
Mogao bi možda da malo pripaziš na svoj rečnik, inače be neko mogao da posumlja u tvoju doličnost za Bečku Filharmoniju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil 25.08.2013. 17:25 #510642

status: user
broj poruka: 351
http://www.kurir-info.rs/lopovi-polomili-krst-s-krova-crkve-clanak-951803


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @ profil 25.08.2013. 18:21 #510645

status: user
broj poruka: 4537
Tako se postuje domacin i onaj koji ga hrani.
O tome i pricam,samo vidim da ih dosta ljudi brani.





________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan re 25.08.2013. 19:04 #510648

status: user
broj poruka: 1577
Video sam i najbolje i najgore što se tiče Cigana.

Od vucibatina i lenština do buržuja koji su mogli da kupe mene zajedno sa kućom i svom mojom zemljom koju posedujem.

Od ovih vucibatina nemojte mnogo da očekujete zato što je to najgora vrsta ljudi na svetu. U opis zanimanja im sapada: krađa metala, krađa voćnih zadnica, krađa sušenog mesa, vozila...

Svaku vrstu prevare znaju napamet. To su ne ljudi nego zlotvori koje treba potamaniti i nšta drugo.

Gomila takvih dolazi ovde da radi za nadnicu koja i nije tako mala, trenutno 2500 dinara za ceo dan. Kada ga uzmeš nešto da ti uradi samo gledaš kada će nešto da ti mazne ili nešto da ti polomi.

Što se tiče ovih drugih, onih koji malo bolje stoje. Sa njima je druga priča. Ti ljudi žive kao i mi, sasvim su normalni i oni zaslužuju da ih zovemo Romi. One vucibatine, to su ne Cigani nego one najgore CIGANŠTURE.

Evo vam i priča iz prve ruke. Naime moj rođak koji živi nedaleko od mene (bliska familija) ima mnogo obradivih površina i bavi se poljoprivredom. Svi u njihovoj kući rade i veoma su uspešni. Rade svake godine po jedno 10-ak hektara zemlje pod raznim kulturama. Skoro svake godine proizvedu po vagon (10 tona) praziluka, ako ne i više od toga.

Zbog obima posla koji ni njegova skoro osmočlana porodica ne može da postigne, oni uzimaju ove takozvane (ne)radnike cigane kako bi sve stigli.

Prošle godine su kod njih radili 3 meseca 3 radnika. Čovek, njegova žena i njihov sin. Za ta tri meseca koliko su radili uzeli su 450.000 dinara. Dobro ste pročitali, 450.000. Posle ta tri meseca su otišli kući i nisu čuli za njih sve do zime. Pod radom u nadnici se podrazumeva da radiš ceo dan, imaš pauzu za doručak, ručak i večeru ali su obroci od trošku poslodavca, a ne radnika, stoga ceo dan imaju jelo i odmor i još na kraju dobiju 2500 koje se ne oporezuju.

Negde oko Novembra prošle godine, zovu ti cigani njih i kažu sledeće: Gazdo, potrošio sam si sve pare, mož` da mi gu pozajmiš jedno 400 evra, treba mi za `leba, deca mi gladna.

Čovek umalo nije pao u nesvest kada ga je to pitao. Na njegovo pitanje gde su mu onolike pare što mu je dao, ovaj je odgovorio: Pa, kupili smo si kola, pravili detetu rođendan, išli si na more, skupo sve, `beš mu majku.

To je njihov tipičan način razmišljanja. Biće bedni i ostaće bedni dokle god su živi jer su glupi.

Ako mu treba oko, izvući će ti ga iz lobanje i neće ni da trepne, takvi su.

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 25.08.2013. 19:12 #510649

status: user
broj poruka: 7761
Ko je ovde kriv...

Poslodavac koji nije platio porez ili radnik koji je pristao da radi bez prijave ???

Ovo u Peru-u ne moze da se desi, tamo najubogijeg cistaca prasine kad unajmis i placas ga 200us$ na mesec (tolike su im plate) mora da bude prijavljen...

Inace dao si mi dobru ideju sledece godine ima u tvoj kraj da posaljem dva adolescenta da vide kako se zaradjuje za zivot... mamicu im adolescentsku...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Video sam i najbolje i najgore što se tiče Cigana
::
:: Od vucibatina i lenština do buržuja koji su mogli da kupe mene zajedno sa kućom i svom mojom zemljom koju posedujem
::
:: Od ovih vucibatina nemojte mnogo da očekujete zato što je to najgora vrsta ljudi na svetu. U opis zanimanja im sapada: krađa metala, krađa voćnih zadnica, krađa sušenog mesa, vozila..
::
:: Svaku vrstu prevare znaju napamet. To su ne ljudi nego zlotvori koje treba potamaniti i nšta drugo
::
:: Gomila takvih dolazi ovde da radi za nadnicu koja i nije tako mala, trenutno 2500 dinara za ceo dan. Kada ga uzmeš nešto da ti uradi samo gledaš kada će nešto da ti mazne ili nešto da ti polomi
::
:: Što se tiče ovih drugih, onih koji malo bolje stoje. Sa njima je druga priča. Ti ljudi žive kao i mi, sasvim su normalni i oni zaslužuju da ih zovemo Romi. One vucibatine, to su ne Cigani nego one najgore CIGANŠTURE
::
:: Evo vam i priča iz prve ruke. Naime moj rođak koji živi nedaleko od mene (bliska familija) ima mnogo obradivih površina i bavi se poljoprivredom. Svi u njihovoj kući rade i veoma su uspešni. Rade svake godine po jedno 10-ak hektara zemlje pod raznim kulturama. Skoro svake godine proizvedu po vagon (10 tona) praziluka, ako ne i više od toga
::
:: Zbog obima posla koji ni njegova skoro osmočlana porodica ne može da postigne, oni uzimaju ove takozvane (ne)radnike cigane kako bi sve stigli
::
:: Prošle godine su kod njih radili 3 meseca 3 radnika. Čovek, njegova žena i njihov sin. Za ta tri meseca koliko su radili uzeli su 450.000 dinara. Dobro ste pročitali, 450.000. Posle ta tri meseca su otišli kući i nisu čuli za njih sve do zime. Pod radom u nadnici se podrazumeva da radiš ceo dan, imaš pauzu za doručak, ručak i večeru ali su obroci od trošku poslodavca, a ne radnika, stoga ceo dan imaju jelo i odmor i još na kraju dobiju 2500 koje se ne oporezuju
::
:: Negde oko Novembra prošle godine, zovu ti cigani njih i kažu sledeće: Gazdo, potrošio sam si sve pare, mož` da mi gu pozajmiš jedno 400 evra, treba mi za `leba, deca mi gladna
::
:: Čovek umalo nije pao u nesvest kada ga je to pitao. Na njegovo pitanje gde su mu onolike pare što mu je dao, ovaj je odgovorio: Pa, kupili smo si kola, pravili detetu rođendan, išli si na more, skupo sve, `beš mu majku
::
:: To je njihov tipičan način razmišljanja. Biće bedni i ostaće bedni dokle god su živi jer su glupi
::
:: Ako mu treba oko, izvući će ti ga iz lobanje i neće ni da trepne, takvi su
::
:: Kako Electronic Arts pravi igr
::
:: http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkB
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: @ profil 25.08.2013. 20:40 #510662

status: user
broj poruka: 1327



:: Tako se postuje domacin i onaj koji ga hrani
:: O tome i pricam,samo vidim da ih dosta ljudi brani
::

Niko ne brani takve, nebih takvog branio da mi je brat., samo kažem da su dobri ljudi bilo koje rase takoreći nevidljivi, najviše upadaju u oči oni najgori. Imam više prijatelja u kanadi koji su crnci, da si slep nebi to znao koliko su dobro uklopljeni i korisni društvu, jedan, poreklom iz Etiopije je bio moj izabrani doktor i takoreći mi spasao nogu. A opet kad vidim nekog crnca na ulici kako pravi sr*** ili neke gangsta tipove što pljačkaju i ubijaju ili se grebu o sistem, ne mogu da kažem da su svi ili čak većina loši.
Zbog svih takvih razloga, diskriminacija po narodnosti, boji kože itd. je loša jer uvek će se naći neko, ko sebe smatra bolji od tebe pa ćeš onda ti da budeš diskriminisan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs