Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Avast, Bitdefender i PCtools - FAILED
STRANA 1 OD 2  
MACHINE Avast, Bitdefender i PCtools - FAILED 10.09.2013. 15:13 T54557

status: user
broj poruka: 5696
Ovako, nakon ozbiljnijeg koriscenja i analize ponasanja na radnim stanicama i `kvazi` serverima...naisao sam na ozbiljne mane koje poseduju ovi AV programi.

Vecina se odnosi na RDC i RDP protokol, tj. samo ponasanje kernela kod Avasta 8 i kod Bitdefendera Free Cloud dovodi do kraha Windows XP sistema i gasenja Terminal Services procesa ukoliko se pokusava kopiranje fajlova preko Remote Desktop Connection. Ovo je ozbiljna zamerka.

Avast je propustio da zastiti Win7 SP1 sistem od kvazi Adobe Flash plugina pod nazivom HDDefrag.exe koji gusi procesor. Detektuje ga samo ako nije ucitan u memoriju, doduse ni MBAM v1.75 ga nije nasao.

PCtools od Symanteca totalno onemogucava RDC na Win2003 i ne postoji nacin da se na serveru koristi RDP ukoliko je na njemu ovaj free AV.

MSE v4.3 za sve to vreme nudi maksimalne performanse, ultimativnu kompatabilnost sa svakim poznatim softverom uz 0 false positive rezultata sto je vrlo bitna stavka za produkciono okruzenje. Jedina mana mu je nesto losija detekcija i ciscenje gamadi (na radnim stanicama), ali to su zaista male razlike u odnosu na Avast i Bitdefender koji se vode kao TOP10 klasa.

`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba` - Ser Oliver Wendell Holmes, nobelovac u oblasti hemije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Avast, Bitdefender i PCtools - FAILED 10.09.2013. 15:29 #513241

status: user
broj poruka: 18940
pa ne cudi da je MSE u fulu kompatibilan sa windows-om.. ajde Bitdefender, ali otkud Avast u TOP-u? Cudi me da nisi testirao EAV, i sl..


:: Ovako, nakon ozbiljnijeg koriscenja i analize ponasanja na radnim stanicama i `kvazi` serverima...naisao sam na ozbiljne mane koje poseduju ovi AV programi
::
:: Vecina se odnosi na RDC i RDP protokol, tj. samo ponasanje kernela kod Avasta 8 i kod Bitdefendera Free Cloud dovodi do kraha Windows XP sistema i gasenja Terminal Services procesa ukoliko se pokusava kopiranje fajlova preko Remote Desktop Connection. Ovo je ozbiljna zamerka
::
:: Avast je propustio da zastiti Win7 SP1 sistem od kvazi Adobe Flash plugina pod nazivom HDDefrag.exe koji gusi procesor. Detektuje ga samo ako nije ucitan u memoriju, doduse ni MBAM v1.75 ga nije nasao
::
:: PCtools od Symanteca totalno onemogucava RDC na Win2003 i ne postoji nacin da se na serveru koristi RDP ukoliko je na njemu ovaj free AV
::
:: MSE v4.3 za sve to vreme nudi maksimalne performanse, ultimativnu kompatabilnost sa svakim poznatim softverom uz 0 false positive rezultata sto je vrlo bitna stavka za produkciono okruzenje. Jedina mana mu je nesto losija detekcija i ciscenje gamadi (na radnim stanicama), ali to su zaista male razlike u odnosu na Avast i Bitdefender koji se vode kao TOP10 klasa
::
:: `Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba` - Ser Oliver Wendell Holmes, nobelovac u oblasti hemije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Avast, Bitdefender i PCtools - FAILED 10.09.2013. 15:32 #513242

status: user
broj poruka: 5696
Ma ne, nisu ovde bili komercijalni na testu (samo free). Eset je i dalje #1 i to mesto drzi maltene vec deceniju na svim Win platformama. Nisam nasao ni jedan tako kompletiran AV...od verzije 2 do verzije 6 tuce sve rekorde.

`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba` - Ser Oliver Wendell Holmes, nobelovac u oblasti hemije

:: pa ne cudi da je MSE u fulu kompatibilan sa windows-om.. ajde Bitdefender, ali otkud Avast u TOP-u? Cudi me da nisi testirao EAV, i sl.
::
::
:: :: Ovako, nakon ozbiljnijeg koriscenja i analize ponasanja na radnim stanicama i `kvazi` serverima...naisao sam na ozbiljne mane koje poseduju ovi AV programi
:: ::
:: :: Vecina se odnosi na RDC i RDP protokol, tj. samo ponasanje kernela kod Avasta 8 i kod Bitdefendera Free Cloud dovodi do kraha Windows XP sistema i gasenja Terminal Services procesa ukoliko se pokusava kopiranje fajlova preko Remote Desktop Connection. Ovo je ozbiljna zamerka
:: ::
:: :: Avast je propustio da zastiti Win7 SP1 sistem od kvazi Adobe Flash plugina pod nazivom HDDefrag.exe koji gusi procesor. Detektuje ga samo ako nije ucitan u memoriju, doduse ni MBAM v1.75 ga nije nasao
:: ::
:: :: PCtools od Symanteca totalno onemogucava RDC na Win2003 i ne postoji nacin da se na serveru koristi RDP ukoliko je na njemu ovaj free AV
:: ::
:: :: MSE v4.3 za sve to vreme nudi maksimalne performanse, ultimativnu kompatabilnost sa svakim poznatim softverom uz 0 false positive rezultata sto je vrlo bitna stavka za produkciono okruzenje. Jedina mana mu je nesto losija detekcija i ciscenje gamadi (na radnim stanicama), ali to su zaista male razlike u odnosu na Avast i Bitdefender koji se vode kao TOP10 klasa
:: ::
:: :: `Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba` - Ser Oliver Wendell Holmes, nobelovac u oblasti hemije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn 10.09.2013. 15:35 #513243

status: user
broj poruka: 312
http://www.av-comparatives.org/


HP ProBook
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict mi imamo instaliran Trend Micro 10.09.2013. 15:37 #513244

status: user
broj poruka: 4515
Mrezni AV koji je instaliran na jednoj server masini gde se registruju radne stanice.

Koriste ga i velike kompanije Telekom Srbija, EFG Banka ...

Ne razumem se u Windows Administraciju, ali pogledaj review...

P.S. Jel imate neko IDS/IPS rešenje? :D


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 10.09.2013. 15:38 #513245

status: user
broj poruka: 5696
Kad sam rekao za Avast i Bitdefender za TOP10 klasu mislio sam na prosecne ocene na testovima (VB100, AV-test, AV-comparatives itd.). Avast je eye candy (govno u lepom pakovanju) a Bitdefender je popularan jer svoj engine licencira velikom broju drugih brandera. Daleko vise nego Avira, Ikarus, Vipre, Agnitum i sl.

Kaspersky je jedan od favorita, obzirom da je najveci prozvzodjac


`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba` - Ser Oliver Wendell Holmes, nobelovac u oblasti hemije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: mi imamo instaliran Trend Micro 10.09.2013. 15:40 #513246

status: user
broj poruka: 5696
`P.S. Jel imate neko IDS/IPS rešenje? :D`

Imamo! Proizvodjac je: Self Awareness :DDDD


`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba` - Ser Oliver Wendell Holmes, nobelovac u oblasti hemije

:: Mrezni AV koji je instaliran na jednoj server masini gde se registruju radne stanice
::
:: Koriste ga i velike kompanije Telekom Srbija, EFG Banka ..
::
:: Ne razumem se u Windows Administraciju, ali pogledaj review..
::
:: P.S. Jel imate neko IDS/IPS rešenje? :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn 10.09.2013. 15:42 #513247

status: user
broj poruka: 312
`Avast je eye candy (govno u lepom pakovanju)`

Sto volim ovakve izjave :)


HP ProBook
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 10.09.2013. 16:08 #513250

status: user
broj poruka: 18940
nesto malo vise se i ocekuje od free AV-a..


:: `Avast je eye candy (govno u lepom pakovanju)`
::
:: Sto volim ovakve izjave :
::
::
HP ProBook
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Machine, pricas napamet i pricas konfuzno. 10.09.2013. 16:25 #513253

status: user
broj poruka: 10985
ESET je losiji od avast-a. Sta je onda ESET (NOD)? Govno BEZ pakovanja (raw shit)?

http://url.ie/isb9

Imas ti jos mnogo da naucis da bi mogao da poducavas druge i da ``ocenjujes`` programe...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Machine, pricas napamet i pricas konfuzno. 10.09.2013. 16:31 #513255

status: user
broj poruka: 18940
torto, nadam se da ne mislis da je FREE verzija Avasta bolja od EAV.. nije bolja ni pro.. pusti ove testove, uzmi probaj sam pa vidi.. ne racunam na to ako si imao nekih problema pre 10god. kada je aktuelna bila verzija 2.5 itd.


:: ESET je losiji od avast-a. Sta je onda ESET (NOD)? Govno BEZ pakovanja (raw shit)
::
:: http://url.ie/isb
::
:: Imas ti jos mnogo da naucis da bi mogao da poducavas druge i da ``ocenjujes`` programe...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sta to ja imam da vidim (uzmi i vidi)? Godinama, na (sada) ukupno 10.09.2013. 16:36 #513260

status: user
broj poruka: 10985
7 masina (racunajuci i moju), kako na XP tako i na sedmicu ide ISKLJUCIVO avast. I to free. Potpuno je zastitio SVE ove makine, a korisnici ne da vrsljaju po sex sajtovima, ne da skidaju leceni softver... nego samo zvoni... Ja da vidim, je li?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Sta to ja imam da vidim (uzmi i vidi)? Godinama, na (sada) ukupno 10.09.2013. 16:54 #513267

status: user
broj poruka: 18940
Razumem, znaci 7god. svuda instaliras Avast, iskljucivo Avast, 7god. iskustva, a zakljucujes da je ESET govno bez pakovanja

To sto si upravo rekao za Avast, ja mogu isto da kazem za ESET Antivirus i ESET internet security. Necu reci da je Avast govno jer to nije tacno, Avast je skroz ok antivirus koji zavrsava posao. Ali kao kompletan AV, sto Avast NIJE, zakljucujem da ESET mnogo vise nudi.


:: 7 masina (racunajuci i moju), kako na XP tako i na sedmicu ide ISKLJUCIVO avast. I to free. Potpuno je zastitio SVE ove makine, a korisnici ne da vrsljaju po sex sajtovima, ne da skidaju leceni softver... nego samo zvoni... Ja da vidim, je li
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Da li ti pratis ovo sto se pise, ili preskaces ponesto? 10.09.2013. 17:11 #513270

status: user
broj poruka: 10985
Ako pratis, trebalo je da primetis da je kolega imao izvesnu opasku o avast-u, a ESET-a je `ladno proglasio namber uanom. Onda ja nalazim test koji jasno pokazuje da je avast prosao za nijansu bolje od ESET-a, i parafraziram koleginu primedbu o avast-u.
Treba li da ti pisem cirilicom, ili ces malo da se vratis i pazljivije proucis temu?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Da li ti pratis ovo sto se pise, ili preskaces ponesto? 10.09.2013. 17:37 #513273

status: user
broj poruka: 18940
Nikad u zivotu nisam pogledao, a pogotovo pridao vaznost testovima ovog tipa.. jer nikad ne mogu u potpunosti da se izvedu, sto sam siguran da i sam znas, a ne znam zasto si zapeo za njih.. Kao sto sam ti rekao, iskustvo govori druge stvari, jednostavno razumem te jer si vise koristio Avast, nisi imao problema i zbog toga mislis da je bolji, odnosno najbolji.

PS kolega, valjda znas da meni ne treba da pises cirilicom, mani me tog slenga


:: Ako pratis, trebalo je da primetis da je kolega imao izvesnu opasku o avast-u, a ESET-a je `ladno proglasio namber uanom. Onda ja nalazim test koji jasno pokazuje da je avast prosao za nijansu bolje od ESET-a, i parafraziram koleginu primedbu o avast-u.
:: Treba li da ti pisem cirilicom, ili ces malo da se vratis i pazljivije proucis temu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Machine, pricas napamet i pricas konfuzno. 10.09.2013. 17:44 #513274

status: user
broj poruka: 5696
Sto ti to shvatas na licnoj osnovi??? Ja avast drzim na jednoj od svojih masina, samo zato sto prija oku, inace nisam uocio ni jednu drugu prednost. Avast sam video kako radi pre nekoliko godina (v4) i nakon toga tek ove sam ga ponovo stavio (v8), utisak je i dalje isti...prilicno slab AV. Ne kazem, bolji je od AVG-a recimo ali mu je MSE takodje egal, sveukupno gledajuci. Sa EAV, KAV...nikako se ne moze uporediti u realnom radu.

Mislis da sam ja sad nesto samo tek tako napisao, bez kredibiliteta?! Ja sam jasno naveo sta je problem kod ovog ili onog AVa koje sam sad naveo. To im je veliki - u distribuiranom sistemu i produkciji.

Uzorak na kome je sve (eset, avast, ms...) bilo probano prevazilazi sve ono sto je vecina videla u SOHO sredini. Govorim o desetinama servera i stotinama radnih stanica, u nasoj zemlji i bliskom okruzenju.

P.S. sa tim testovima, znas vec sta mozes da uradis :DDD

Ja sam u par navrata pisao za jedan nas i hrvatski popularan casopis i znam kako to ide, tj. kako to ne ide...




`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba` - Ser Oliver Wendell Holmes, nobelovac u oblasti hemije

:: ESET je losiji od avast-a. Sta je onda ESET (NOD)? Govno BEZ pakovanja (raw shit)
::
:: http://url.ie/isb
::
:: Imas ti jos mnogo da naucis da bi mogao da poducavas druge i da ``ocenjujes`` programe...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dobro. Onda neka ostane tako: svako da sudi iskljucivo na... 10.09.2013. 20:01 #513296

status: user
broj poruka: 10985
osnovu svoga iskustva. To, medjutim, znaci da nikome necemo moci nista u ovom smislu da sugerisemo - sto vazi za Miku, ne vazi za Peru...

Inace, na mom kompu (XP SP3+sedmica 64bit) nalazi se avast 9 beta, vec oko mesec dana. Na onih 6 komada, jos uvek se vozi ver. 8. Da li je puka slucajnost to sto se ni jedan problem prouzrokovan ``zlocudnim`` aktivnostima nije pojavio ni na jednoj od ovih 7 masina, barem tokom poslednjih par godina, neka prosude oni koji koji citaju ovu ``temu``...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ De gustibus non est disputandum 11.09.2013. 00:13 #513340

status: user
broj poruka: 2998
Sto bi se reklo.
Bez testiranja antivirusa i osecanja posledica na svojoj kozi ne moze da se donese zakljucak o najboljem (subjektivna kategorija). Svakome ce najbolji AV biti onaj koji mu najuspesnije obavlja posao - opet, dok se proba, ne zna se. Nekada davno, bas mi je lezao panda av. Posle gomile promenjenih av zaustavio sam se na esetu. Nisam imao nikakvih problema sa njim i instalacija radi kao prvog dana. A i firewall je dobar i sve je objedinjeno u jednu celinu i sve radi tako da ni ne primecujem da imam av. Jedna stvar manje o kojoj brinem. Ali opet - licno iskustvo - ko se upecao na neki drugi - naravno da ce da ostane na njemu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 11.09.2013. 04:15 #513350

status: user
broj poruka: 1958
objasnite onda ovo, ja koristim vec godinama avg, posle pcclean (1999) pa bit defender (2003) pa panda, sad zadnjih godina je avg, ali free verzija zasad najmanje opterecuje procesor, a kao AV nije toliko los, a full verzija, koci masinu i gusi je i nista vise nevidi virusa, sem sto ima dodatnih servisa, to je glupost tako i nod gusi cpu bas mnogo, o kav da nepricam, avg i pctools najmanje vuku.....

T.S.A.R. Nuclear fire power

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=jn0EviOBWp0



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 11.09.2013. 08:34 #513356

status: user
broj poruka: 18940
Imao si srece, a moguce da imas viruse, a da to i ne znas. Na osnovu mojih iskustva AVG je magnet za viruse, ja nisam video gori AV od njega.


:: objasnite onda ovo, ja koristim vec godinama avg, posle pcclean (1999) pa bit defender (2003) pa panda, sad zadnjih godina je avg, ali free verzija zasad najmanje opterecuje procesor, a kao AV nije toliko los, a full verzija, koci masinu i gusi je i nista vise nevidi virusa, sem sto ima dodatnih servisa, to je glupost tako i nod gusi cpu bas mnogo, o kav da nepricam, avg i pctools najmanje vuku....
::
:: T.S.A.R. Nuclear fire power
::
:: My childhood http://www.youtube.com/watch?v=jn0EviOBWp
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Prema mojim zapazanjima i saznanjima (testovi i komentari na netu), 11.09.2013. 10:52 #513379

status: user
broj poruka: 10985
od AVG-a ipak IMA gorih - Nortonovi bagoviti monstrumi i McAfee (parodija av-a).
Ali da je los - los je. I jedan je od prvih (ako ne i prvi) koji se spandjao sa prizvodjacima (drugih) softvera (a pre svega - igara) i poceo da izlecene .exe i .dll fajlove prijavljuje kao viruse (ili ih automatski brise) pod izgovorom da im se hash ne poklapa sa hash-ovima originalima (koje je, pazi, pazi!, imao u svojoj bazi podataka)... Imao sam ga (pre nego sto sam presao na avast-a). Bilo, ne povratilo se.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Prema mojim zapazanjima i saznanjima (testovi i komentari na netu), 11.09.2013. 11:01 #513384

status: user
broj poruka: 18940
na onim testovima sto si postavio McAfee je bolji od ESET-a, Avasta, Pande itd..


:: od AVG-a ipak IMA gorih - Nortonovi bagoviti monstrumi i McAfee (parodija av-a)
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Prema mojim zapazanjima i saznanjima (testovi i komentari na netu), 11.09.2013. 11:24 #513387

status: user
broj poruka: 5696
Ja sam mu slikovito objasnio sta moze da uradi sa tim testovima iz `nezavisnih` laboratorija, no, njegovo je pravo da glorifikuje Avast na isti nacin kao i nVidia-u (koja jeste nesto bolja od ATI kartica ali ne toliko da bude i jedina).

Koliko znam McAfee je sada pod Intelom, videcemo nadalje kako ce ici...nekada je uz Norton bio u vrhu, makar u korporativnim okruzenjima.

Avast, AVG i slicne prangije, skoro sigurno da necete videti u korporacijama, makar onim srednjim i vecim, sa preko 100 racunarskih jedinica. Norton, Sophos, Eset, Kaspersky, Fsecure, Trendmicro drze 2/3 ovog trzista.


`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba` - Ser Oliver Wendell Holmes, nobelovac u oblasti hemije

:: na onim testovima sto si postavio McAfee je bolji od ESET-a, Avasta, Pande itd..
::
::
:: :: od AVG-a ipak IMA gorih - Nortonovi bagoviti monstrumi i McAfee (parodija av-a)
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict vidi sta je AV 11.09.2013. 12:46 #513405

status: user
broj poruka: 4515
http://www.dodaj.rs/f/22/ns/1ZTTrGay/mondo.png


Banuje sve redom :D

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: vidi sta je AV 11.09.2013. 13:00 #513409

status: user
broj poruka: 18940
ovo je samo network polisa koja ima odredjena pravila


:: http://www.dodaj.rs/f/22/ns/1ZTTrGay/mondo.pn
::
::
:: Banuje sve redom :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict a pravilo je? 11.09.2013. 13:13 #513412

status: user
broj poruka: 4515
Pogledaj detalje...

:DDDDD
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs