Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
AAA baterije i punjac
STRANA 1 OD 1
max888 AAA baterije i punjac 12.09.2013. 11:46 T54580

status: user
broj poruka: 241

Pozdrav drugari :)
Hocu da kupim punjac i baterije jer mi je vise muka od ceste kupovine i menjaja baterija. Treba mojoj majci za merac pritiska jer cudoviste od aparata jede baterije a nju muci krvni pritisak pa malo cesce kontrolise menjanje pritiska... :(
E sad videh na bulevaru u nekoj maloj prodavnici sanyo punjac za 1700 i 4 aaa punjive sanyo baterije za 1000, je l to ok cena?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 12.09.2013. 11:54 #513581

status: user
broj poruka: 4054

OK je ..

ali to je 3000 dindzi

mozda ti je jeftinije i lakse (tako sam mojoj mami ja napravio :) ) uzmes dc adapter sa limuna (punjac za pda) 5V 1A i ubacis dc jack u merac .. ubodes adapter i moze da se meri sve dok ima struje u djerdapu

500 din ukupno

nije da stedim na kevi vec je ovo bolje resenje ..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markisha odg 12.09.2013. 13:10 #513591

status: user
broj poruka: 173

Preporucio bih ti da obratis paznju na marku Triax,po preporuci coveka koji snima i fotografise slavlja itd koji koristi njihove baterije...Ja sam ga poslusao i nisam se pokajao.Traju,ne gube kapacitet itd...

Cena baterija je slicna kao sanyo a punjac mozes da koristis bilo koje marke(mozda ima i njihov),samo da je ispostovan tip baterija.Triax mozes da nadjes u win winu i u ostalim drugim jacim prodavnicama racunarske opreme.

Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: odg 12.09.2013. 13:25 #513595

status: user
broj poruka: 18940
Triax je dobar, ali nije ni blizu bateriji Sanyo Eneloop, takodje Sanyo punjaci su dosta kvalitetni. .. bolje baterije za fotoaparat recimo nema.

Za taj aparat doduse posluzice mu bilo koja baterija i punjac, ali ako puno trosi, verovatno da posto ima 4 AAA.

Ako hoces kvalitet, ovo bih ti preporucio, nije mnogo para, a koristices ga sigurno i za ostalo:
punjac: http://goo.gl/rFkryu
baterije: http://goo.gl/QGGtbv

::
:: Preporucio bih ti da obratis paznju na marku Triax,po preporuci coveka koji snima i fotografise slavlja itd koji koristi njihove baterije...Ja sam ga poslusao i nisam se pokajao.Traju,ne gube kapacitet itd..
::
:: Cena baterija je slicna kao sanyo a punjac mozes da koristis bilo koje marke(mozda ima i njihov),samo da je ispostovan tip baterija.Triax mozes da nadjes u win winu i u ostalim drugim jacim prodavnicama racunarske opreme
::
:: Pozdrav
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goshe Sanyo 12.09.2013. 14:30 #513604

status: user
broj poruka: 68

Baterije su odlicne,od punjaca bezi,tajmerski je,puni baterije odredjeno vreme bez obzira na stanje baterije,tako da ako samo dopunjavas hmmm,nece da valja.Ako ikako mozes uzmi neki `pametni`cetvorokanalni punjac,isplatice se na duze staze(ima ih vec od 3000rsd)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 12.09.2013. 15:00 #513609

status: user
broj poruka: 234
Kao sto rece `imarkovic` samo dolazi u obzir Sanyo Eneloop, pa nekoliko stepenica pa svi drugi. Takodje su im i punjaci ekstra sa indikatorom punjenja.
Imam dva kompleta Sanyo baterija AA, jedan uzet pre skoro 3 godine a skorije i drugi, koristim ih u foto aparatu i njihalici za bebu i besprekorne su kao i AAA koje koristim u daljincima i stvarno vrede svaku paru.
Pre toga koristio i GP, Heitec, Maxell, TnB, Triax, neke modele Varte i losiji su od Eneloop serije.
Posto u radnji prodajem baterije kao i marku GP baterija (imaju seriju ReCyko sa odlozenim praznjenjem) koje su kao pandam Eneloop seriji i uzeo sam dva komada tih baterija (GP) da probam za fotoaparat i reci cu samo da su `smesne` za Eneloop.



Ta cena sto si naveo je OK za te komplete, uvoznik je Refot pa mozes na njihovom sajtu naci prodajna mesta Sanyo baterija i punjaca.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: re 12.09.2013. 21:12 #513681

status: user
broj poruka: 1588
Ili Sanyo Eneloop ili Ansmann Max-E+

Ja moj Ansmann punjac + A. baterije akam od 2008. I vrede svaku paru (u daljincima i decijim igrackama sam stavio te baterije)

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: Kao sto rece `imarkovic` samo dolazi u obzir Sanyo Eneloop, pa nekoliko stepenica pa svi drugi. Takodje su im i punjaci ekstra sa indikatorom punjenja
:: Imam dva kompleta Sanyo baterija AA, jedan uzet pre skoro 3 godine a skorije i drugi, koristim ih u foto aparatu i njihalici za bebu i besprekorne su kao i AAA koje koristim u daljincima i stvarno vrede svaku paru
:: Pre toga koristio i GP, Heitec, Maxell, TnB, Triax, neke modele Varte i losiji su od Eneloop serije
:: Posto u radnji prodajem baterije kao i marku GP baterija (imaju seriju ReCyko sa odlozenim praznjenjem) koje su kao pandam Eneloop seriji i uzeo sam dva komada tih baterija (GP) da probam za fotoaparat i reci cu samo da su `smesne` za Eneloop
::
::
::
:: Ta cena sto si naveo je OK za te komplete, uvoznik je Refot pa mozes na njihovom sajtu naci prodajna mesta Sanyo baterija i punjaca
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: re 12.09.2013. 21:36 #513689

status: user
broj poruka: 18940
ja sam davno negde u nekom cumezu od prodavnice naleteo na jedan jedini Duracell original made in Belgium punjac, istog trena ga kupio, do sada nisam video kvalitetniji punjac, ima i fancy poklopac, bio je jos i povoljan, pre njega sam imao Sanyo sa kulerom koji puni baterije extra brzo za 15min.. krs neopevani.. mada sam posle i skontao da tako nikad ne mogu pravilno da se pune baterije.


:: Ili Sanyo Eneloop ili Ansmann Max-E
::
:: Ja moj Ansmann punjac + A. baterije akam od 2008. I vrede svaku paru (u daljincima i decijim igrackama sam stavio te baterije
::
:: Pozdrav
::
:: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spiritualit
::
:: :: Kao sto rece `imarkovic` samo dolazi u obzir Sanyo Eneloop, pa nekoliko stepenica pa svi drugi. Takodje su im i punjaci ekstra sa indikatorom punjenja
:: :: Imam dva kompleta Sanyo baterija AA, jedan uzet pre skoro 3 godine a skorije i drugi, koristim ih u foto aparatu i njihalici za bebu i besprekorne su kao i AAA koje koristim u daljincima i stvarno vrede svaku paru
:: :: Pre toga koristio i GP, Heitec, Maxell, TnB, Triax, neke modele Varte i losiji su od Eneloop serije
:: :: Posto u radnji prodajem baterije kao i marku GP baterija (imaju seriju ReCyko sa odlozenim praznjenjem) koje su kao pandam Eneloop seriji i uzeo sam dva komada tih baterija (GP) da probam za fotoaparat i reci cu samo da su `smesne` za Eneloop
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Ta cena sto si naveo je OK za te komplete, uvoznik je Refot pa mozes na njihovom sajtu naci prodajna mesta Sanyo baterija i punjaca
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Veoma su kvalitetne (dugo ``drze`` i pouzdani su izvor) ENEREADY 14.09.2013. 21:07 #514042

status: user
broj poruka: 10985
a nesto su jeftinije pd ENELOP-a:
http://goo.gl/q6wcV5

Ja sam ih, svojevremeno (dok sam imao neke jeftinoce od fotoaparata) poredio sa enelop-ovim (punio sam ih istim, enelop-punjacem) i nisam uocio neke vece razlike...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.09.2013. 21:24 #514043

status: user
broj poruka: 9460
@codeus, meni je drugar doneo isto neki merac pritiska (bmlga, neki stariji model je u pitanju), idu 4x1.5V (one srednje velicine) i zamolio me da mu nabudzim neki adapter, jer isto tako zdere baterije i jednostavno ih se ne moze nakupovati :) Misleci da je laganica, uzmem neki pijacarski 9V 500 ili 750ma, ne secam se tacno (ima uredjaj dzek pozadi za adapter - pise 9V) i naravno, merac ni da bekne, nema snage da napumpa. Kontam, slab adapter...Uzmem od 1A, malo bolje, ali opet ne moze, jednostavno krene da pumpa i zagasi se. Uzmem 2A, nece. Roknem 12V 2A, opet krene i zagasi se. Stavljao razne elek. kond. od 2000-20000mF i nista. Na baterije radi ko lud...ali, jako kratko traju. Na kraju sam odustao i rekao coveku da nece ici, jbg.

Sta ti druze mislis, koji mu je djavo?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: ... 14.09.2013. 22:16 #514046

status: user
broj poruka: 4054

ti adapteri nepeglaju lepo napon .. ako daje 9v barem 1A stavi lm7806@1.5a ldo .. i onda ce da radi


:: @codeus, meni je drugar doneo isto neki merac pritiska (bmlga, neki stariji model je u pitanju), idu 4x1.5V (one srednje velicine) i zamolio me da mu nabudzim neki adapter, jer isto tako zdere baterije i jednostavno ih se ne moze nakupovati :) Misleci da je laganica, uzmem neki pijacarski 9V 500 ili 750ma, ne secam se tacno (ima uredjaj dzek pozadi za adapter - pise 9V) i naravno, merac ni da bekne, nema snage da napumpa. Kontam, slab adapter...Uzmem od 1A, malo bolje, ali opet ne moze, jednostavno krene da pumpa i zagasi se. Uzmem 2A, nece. Roknem 12V 2A, opet krene i zagasi se. Stavljao razne elek. kond. od 2000-20000mF i nista. Na baterije radi ko lud...ali, jako kratko traju. Na kraju sam odustao i rekao coveku da nece ici, jbg.
::
:: Sta ti druze mislis, koji mu je djavo
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nece postici nista tim stabilizatorom, ako je struja (realna) toliko 14.09.2013. 23:03 #514048

status: user
broj poruka: 10985
slaba da dolazi do pada napona (pa ovaj ide ISPOD 6V DC) kada je potrosac ukljucen. Ono sto je kolega gilopilence zaboravio je: merenje napona koji na napajanju postoji onda kada je potrosac (merac pritiska) UKLJUCEN (a ne na ``idle rezimu`` ispravljaca/punjaca).
Ako je taj napon znatno manji od potrebnog nazivnog napona (6V), eto razloga zbog kojega se gasi merac - tu mu stabilizator nece pomoci, jer da bi ovaj imao svrhu, pri opterecenju bi napon na ispravljacu morao da bude barem (kontinualnih) 10V DC.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs