Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Kamera za nadzor, pocecu da ujedam...
STRANA 1 OD 1
ramzesIII Kamera za nadzor, pocecu da ujedam... 01.10.2013. 16:56 T54867

status: user
broj poruka: 1017
Pokusacu da objasnim sto smirenije, nadam se da cu uspeti.
Kupio sam kartu za 4 kamere ` Smartvision SV-4400 `
http://www.barancomputer.com/guvenlikdriver.htm
Zajedno sa kartom kupio sam i 1 kameru za pocetak mse 802
http://goo.gl/RRwX2d
Poseban kompjuter sam formatizovao Win xp sp3, nikakve programe nema osim softvera koji dolazi uz karticu sv-4400.
Program je neki sugavi celotex ? ima samo nekoliko komandi: NOW, SEARCH, SETUP, CONNECT, DISCONNECT.
Na komandu NOW izbaci poruku ` diginet center, connection not made `
Ispada nesto kao ne vidi kameru valjda?
Svratio sam u radnju u kojoj sam kupio, na zalost oni kazu ne razumemo se u to mi samo prodajemo, tebi treba neko ko montira te kamere i dadose mi neki broj , medjutim osoba koja to radi ima posla preko glave i definitivno nema vremena da se bakce sa mojom kamerom. Preko telefona ni on nije uspeo da pomogne.
Ova kamera mi je potrebna za moj lokal i mislim da sam se zaje... sto nisam uzeo klasican dvr rekorder.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 01.10.2013. 17:42 #517554

status: user
broj poruka: 9460
Da li je u device manager-u prpoznata ta kartica i instalisan driver?

Jesi pokusao, cisto za probu, sa nekim drugim programima za v. nadzor? Recimo, Active WebCam, WebcamXP...?




- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Hvala na interesovanju... 01.10.2013. 18:50 #517570

status: user
broj poruka: 1017
Jesam, probao sam sa cyberlink power director. Pokazalo je kao neki HDAVCR, ali nije uspelo ni da pokrene uredjaj niti da snimi ista.

Da, nalazi se u device manageru. uredjaj je Netdvr Dvr416-video.

Zaboravio sam da dodam kamera ima upaljene diode, pretpostavljam da je ispravna.
Sada cu probati da skinem Active webcam, da vidim sta se desava.

Edit: Active webcam je reinstalirao drivere, ubacio je conextant bt878, ali je izbacio poruku camera not found :(,. Uzgred probao sam i sa svojim driverima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.10.2013. 19:40 #517576

status: user
broj poruka: 9460
Cek, cek...Gde ti je izbacilo da ne moze da nadje kameru? Ne moze program da zna da li ima kamere ili ne. Znaci, u Act.WCam-u preskoci onaj wizard na pocetku, pa file/new camera / video device (izaberes svoju karticu, (ma pod kojim drajverom da je)., zatim odaberes video source (trebalo bi, ako je dobar drajver da dobijes sva 4 compos. ulaza. Pokusaj i da prespajas kameru od ulaza do ulaza i vidi da li ce baciti sliku.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Catch 22 01.10.2013. 20:52 #517584

status: user
broj poruka: 5696
Oduvek sam imao samo nekoliko prostih pravila po kojima sam se vodio. Neka od njih su:

1. NIKAD, ALI NIKAD ne kupuj/koristi nesto sto je `izmislio i napravio` KINEZ
2. NIKAD, ALI NIKAD ne kupuj/koristi nesto sto je `izmislio i napravio` TURCIN
...
ti si se zajebao na mom 2 pravilu

U ovakvim varijantama, ako ne ides na standalone DVR onda uzimas GeoVision.


`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Catch 22 01.10.2013. 20:58 #517587

status: user
broj poruka: 18940
.. ili PICO.


:: Oduvek sam imao samo nekoliko prostih pravila po kojima sam se vodio. Neka od njih su
::
:: 1. NIKAD, ALI NIKAD ne kupuj/koristi nesto sto je `izmislio i napravio` KINE
:: 2. NIKAD, ALI NIKAD ne kupuj/koristi nesto sto je `izmislio i napravio` TURCI
:: ..
:: ti si se zajebao na mom 2 pravil
::
:: U ovakvim varijantama, ako ne ides na standalone DVR onda uzimas GeoVision
::
::
:: `Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba`
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.10.2013. 21:00 #517589

status: user
broj poruka: 9460
Heheh, Turcin mu je ebao mamu :) Ma ne mogu nista da izguglam pod `Smartvision SV-4400`. Koji je cip u pitanju? Conexant fusion 878a? Mozes li lepo da je uslikas da se vide svi cipovi, bas me interesuje? Kakvi su izlazi za kamere? 4 kom ili jedan adapter iz kartice pa 4 kamere? Koje napajanje si obezbedio za kameru?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misicm druze 01.10.2013. 21:14 #517592

status: user
broj poruka: 360
probaj da namestis po onom esto ce ti glopile reci. ako ne uspes, slobodno u tu prodavnicu i vrati kameru, kazi toj gospodi da ti ne odgovara i kraj price.
kupi nesto sto ti preporuce ovde i sto sigurno radi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Za slucaj da nemas, evo ti nekih uputstava za podesavanje... 01.10.2013. 23:11 #517607

status: user
broj poruka: 10985
prateceg programa (Diginet Center):

http://url.ie/j0yd
https://www.altotech.ee/manuals/kodicom/Kodicom DigiNet Center user guide.pdf
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 na zalost... 02.10.2013. 01:50 #517633

status: user
broj poruka: 1424
to tako uvek ispadne kad hoces(mo) jeftinje da prodjemo :(
u principu sem geovision-a imam jos 2 bredna da ti preporucim koje mozes da probas , jedan je AOP koji ima sam svoj ddns server i ukucas samo ime i pass registruje se i mozes na gledas na telefonu odakle god (sam on u ruteru to podesi jer ima podesavanja uglavnom za sve nase sugave rutere ili malo bolje kao sbb sto daje) i imas Hawell koji ima isto ok kartice od 4 do 16 kanala od 100 - 400fps zavisi, i radi skroz ok, na svim sistemima kao i ova gore dal w7,w8,xp kako sta, cak sam probao 8 kamera na 3000+ athlona i 512ddr1 rama, radi 5 godunu barton se nije ugasio :D

samo jos jedna stvar, jel tebi taj kamera koji konetor ima? jel si probao to ti na neksto drugo sem na komp>?< tipa neki mali tv zakacis pa vidis da nije probelm u tebi da nisi dobro nesto nakacio ili da nije kamera neispravna....njoj treba oko 0.3A-0.5A tako da struje ima 100% nisi stavio neki krsh proveri ti da li tebi kamera radi pa onda predji na karticu...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Priblizavam se resenju. 02.10.2013. 14:50 #517709

status: user
broj poruka: 1017
Dakle danas sam bio u drugoj radnji i probali smo kameru ispravna je.
Medjutim tu su mi objasnili da verovatno ja ne znam kako da instaliram kartu i da donesem kompjuter da oni to ucine.
Od predloga ovde Torta je najblizi, svaka cast!
Nasao je tacan software, ali procitao sam uputstvo, isprobao sam razne kombinacije i nista nisam napravio.
Jebo ih sultan velicanstveni, mislim da se sve vrti oko pdoesavanje remote servera ima i neki `read me`, probao sam translate ali mi nista nije jasno.
http://goo.gl/kDD6te
Sad je vec inat u pitanju obzirom da su mi predlozili da urade umesto mene :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @ ramzesIII 02.10.2013. 15:27 #517717

status: user
broj poruka: 17084
Koliko para traze da ti srede sve oko kamere?

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
Cooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII RE... 02.10.2013. 19:03 #517796

status: user
broj poruka: 1017
Rekoh ja sam sad opet raspolozen i mislim da necu da ujedam...
Trazili su mi 10 evra i ne dovodim ja to u pitanje, nego je problem sto sam ja gresku ukapirao kao sitnicu koju ja ne mogu da uhvatim.
Ja sam oplakivao 60 evra, tako da 10 evra nece predstavljati problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs