Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Logitech G700s ili G602 ?
STRANA 1 OD 1
SkyFire Logitech G700s ili G602 ? 04.10.2013. 18:56 T54927

status: user
broj poruka: 18472
`Ajmo misljenje za i protiv , neka obrazlozenja ako se ima iskustva itd..
Neki od ova dva mora pasti posto im je priblizna cena najblizi sam G700s ali mi se cini da je za Gaming ipak prilagodjeniji G602 za nijansu ..

G700s je bio skuplji , sad je cena ista tako da ne znam sta da uzmem..
U principu mi mis i ne treba imam G9 i Revolution (mada me zeza receiver) ali sam hteo da se obnavljam polako i da predjem na bezicni gaming mis.
Baterije mi ne igraju ulogu , ubacio bih eneloop , to nije problem..

P.S.Saka mi je solidno siroka , nista Jetijevski ali nemam male sake..



Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII on the way/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Logitech G700s ili G602 ? 04.10.2013. 23:03 #518348

status: user
broj poruka: 18940
Ja mislim da si ti vec odlucio kog ces
Taj receiver neces nabaviti, dok ne kontaktiras Logitech i das im ID misa.. mada sumnjam da ga imaju posto su ga povukli iz prodaje odavno, a ako imaju, to ce ti naplatiti sigurno jedno 20eu, bez postarine, pitanje da li se isplati.

G700s je meni izvanredan mis koji ima sve sto mi treba, oblik prilagodjen ruci (mojoj), 4 tastera za palac koji su mi jako zgodni i kvalietni, da ne duzim dalje.. mislim da bi ti bolje lezao u ruci jer je veci od G602. Mada priznajem da bih voleo da ga oprobam, vrlo atraktivan mis, mnogo mi je primamljivo sto ima ovih 6 tastera, 2 baterije, sto znaci da ce duze da istraje bez punjenja, na G700s meni se baterija isprazni posle 2 dana, a unutra je Eneloop 1900mAh..

Dogovori se sa sobom, da li ti je bitnija ergonomija ili baterija+ova 2 tastera gratis i na konju si.


:: `Ajmo misljenje za i protiv , neka obrazlozenja ako se ima iskustva itd.
:: Neki od ova dva mora pasti posto im je priblizna cena najblizi sam G700s ali mi se cini da je za Gaming ipak prilagodjeniji G602 za nijansu .
::
:: G700s je bio skuplji , sad je cena ista tako da ne znam sta da uzmem.
:: U principu mi mis i ne treba imam G9 i Revolution (mada me zeza receiver) ali sam hteo da se obnavljam polako i da predjem na bezicni gaming mis
:: Baterije mi ne igraju ulogu , ubacio bih eneloop , to nije problem.
::
:: P.S.Saka mi je solidno siroka , nista Jetijevski ali nemam male sake.
::
::
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII on the way/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate Pristalica g700s 04.10.2013. 23:35 #518355

status: user
broj poruka: 472
Moguće negativne strane:


For example: I have G700s

-the wheel sounds terrible and have a lift while moving mouse left/right

-wheel is not like on MX Revolution. There is not Smart Shift. You have to manually click on the button and switch your preferable mode. LOOOL @dat cheap Logitech!

-G buttons @the thumb. They are situated too close and too high

-G11 button is useless + no idea what rooster pecked Logitech so that they decided to put this button under wheen where only the fingers with acrobatic skill can push it

-G8, G9, G10 buttons to the left click - feels too stiff and you have to push too hard to make a click


http://goo.gl/Xz7zvW
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pristalica g700s 05.10.2013. 00:14 #518364

status: user
broj poruka: 18940
Kao vlasniku G700, ovo mi sve zvuci prilicno smesno, dovedeno do nekih najsitnijih detalja koji toliko nisu bitni da ih ne treba ni spominjati, mislim cena ovog misa je oko 65eu (kod nas je vise), nije 165. Ovo zvuci kao da je pisao neko ko je namerno trazio negativne stvari na ovom misu koje jednostavno ne mogu da se pronadju. Doduse samo jedna stvar me nervira, to sam vise puta pomenuo, USB kabl za punjenje misa je jako krut, toliko je krut da je vrlo malo fleksibilan, ometa pomeranje misa, to je jedna jedina mana na ovom misu, ali pretpostavljam da mora da bude takav jer kao takav ne moze da se lomi, uvrce i samim tim dovede do ostecenja, prekida itd.

the wheel sounds terrible and have a lift while moving mouse left/right
wheel na misu je sasvim korektan, kao na ostalim Logitech misevima, sta vise, unapredjen je u odnosu na MX Rev., ne moze nikako da bude losiji, a ovo `have a lift while moving mouse left` mi apsolutno nema smisla.

`Smart Shift` je jedna nevazna i ne toliko potrebna stvar kako tip opisuje, ne znam zasto bi toliko bilo vazno nekom, generalno vecinu korisnike nervira free-scroll, mislim cak i da ga ne zeli mnogo je tesko saviti kaziprst i pritisnuti taster G9.

-G buttons @the thumb. They are situated too close and too high
Ovu kritiku sam citao jedno 3 puta (od strane razlicitih korisnika), stvarno mi nije jasno zbog cega, da li ti ljudi imaju kratak palac ili sta, ali stvarno bez zezanja je uradjeno do perfekcije, stvarno su tasteri onako bas zgodni za prst, nema nikakvih problema, ja se tim tasterima odusevljavam, da postoji neka mana, valjda bi unapredili to na G602, oni su jos dodali 2 tastera na istom mestu.

G11 je taster za menjanje profila, ocekivano je da bude na nekom manje dostupnom mestu, tako da se ne pritiska slucajno, i stvarno nema sanse da se pritisne slucajno u toku rada.. podrazumeva se da neko ko koristi misa ne koristi samo prste, vec i ruku, covek je preterao sa svojim kritikama `Logitech je odlucio da postavi taster G11 ispod tockica, gde mogu da ga pritisnu samo akrobatski prsti`, mislim kakva neverovatna kritika neverovatnog kriticara

Nije nasao za shodno da nadje nesto razumljivo, npr. mana sa kablom ili baterijom, nego se uhvatio za ove totalno nebitne stvari.

:: Moguće negativne strane
::
::
:: For example: I have G700
::
:: -the wheel sounds terrible and have a lift while moving mouse left/righ
::
:: -wheel is not like on MX Revolution. There is not Smart Shift. You have to manually click on the button and switch your preferable mode. LOOOL @dat cheap Logitech
::
:: -G buttons @the thumb. They are situated too close and too hig
::
:: -G11 button is useless + no idea what rooster pecked Logitech so that they decided to put this button under wheen where only the fingers with acrobatic skill can push i
::
:: -G8, G9, G10 buttons to the left click - feels too stiff and you have to push too hard to make a click

::
:: http://goo.gl/Xz7zvW
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @imarkovic 05.10.2013. 00:29 #518375

status: user
broj poruka: 472
Razlika - Teorija VS. Praksa,

čim padne na 70e, kupujem ga...

P.S.

mouse => wireless or cable, baterija krajnje nebitna.
Performance MX => takođe krut kabal...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever G700s 05.10.2013. 00:36 #518380

status: user
broj poruka: 4866
Deluje jako dobro na papiru, samo mislim da je trenutno precenjen sto se tice cene.

Pitanje, jel ti stvarno treba 13 klikova? Koje zanrove igara igras?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 05.10.2013. 00:38 #518381

status: user
broj poruka: 18940
U redu, ali ovde nije bila teorija vs praksa, kritike su napisane na osnovu prakse, medjutim napisao sam svoje misljenje.

Ima ga i sada za 70eu, potrazi.

Baterija je krajnje bitna, odnosno da sto duze istraje, jer koristis kabl samo onda kada se ona isprazni (da bi je napunio), jer jelte daleko lakse je raditi sa misem bez kabla.

:: Razlika - Teorija VS. Praksa
::
:: čim padne na 70e, kupujem ga..
::
:: P.S
::
:: mouse => wireless or cable, baterija krajnje nebitna
:: Performance MX => takođe krut kabal...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @Bobi4ever, office 05.10.2013. 00:41 #518384

status: user
broj poruka: 472
Meni lično:

Primarna upotreba => za svaki dan

Sekundarna => igrice

Dodatni tasteri => minimizovanje upotrebe tastature => aplikacija raznovrsna...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: G700s 05.10.2013. 00:44 #518385

status: user
broj poruka: 18940
Nije neohodno, ali olaksava rad, pa i u igrama, ipak je `Wireless Gaming Mouse`, ja najvise koristim za precice koje sam koristio na tastaturi jer ni jedan mis nije imao ove mogucnosti, zahvaljujuci macro-u, mozes snimiti svaku komandu sa tastature koja definise svaki taster.


:: Deluje jako dobro na papiru, samo mislim da je trenutno precenjen sto se tice cene
::
:: Pitanje, jel ti stvarno treba 13 klikova? Koje zanrove igara igras
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: @Bobi4ever, office 05.10.2013. 00:58 #518389

status: user
broj poruka: 4866
To je ok, ako zaista mozes da iskoristis 13 tastera svaki dan i dodelis im makro-e.
U suprotnom je pointless.
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: Meni lično
::
:: Primarna upotreba => za svaki da
::
:: Sekundarna => igric
::
:: Dodatni tasteri => minimizovanje upotrebe tastature => aplikacija raznovrsna...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @imarkovic 05.10.2013. 01:02 #518391

status: user
broj poruka: 472
Ima ga i sada za 70eu, potrazi.

bez PDV-a, možda, preko 100e je...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EEurope ... 05.10.2013. 01:10 #518394

status: user
broj poruka: 166
Znate sta svi ti misevi nabudzeni sa sto vise dugmica to su vece sanse za probleme i bugove. Ja znam da je G700 savrsen ali je i skup. E sada ja koristim samo jos ona 2 tastera Mouse4 i Mouse5 redovno i oni su potrebni sve ostalo ne.

Slazem se da G700 tockic ima malo cudan zvuk, zvuk plastike u stvari ali mislim da je to nemoguce uraditi da bude tako zgodno za ruku, za gaming i za surf a da se to necuje i da ima fast scroll i zakocenu opciju. Te opcije su u upotrebi kod mene svaki dan bar 20 puta ja zakocim scrool i otkocim. Posle ko zna kolikoi vremena da ga imam to se nije ni pokvarilo ni rasklimalo.
Poznat je po tome sto je G700 savrsen i za surf i za gaming dok recimo nabudzeni misevi kao Saitek Cyborg i ostali su uzas bozji za to. I vise od 3000dpi necete koristiti ja vam garantujem i to da snizite dobro pointer speed. Inace preciznost je fenomenalna gde pogledas tu je strelica, bukvalno prave linije kao lenjirom mozes da iscravas sa G700.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate bešuman 100% 05.10.2013. 01:17 #518395

status: user
broj poruka: 472
http://goo.gl/qZBwKs

koristim za biblioteku...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EEurope Poruci neki od ovih i cao 05.10.2013. 02:49 #518409

status: user
broj poruka: 166
http://www.corsair.com/us/gaming-peripherals/gaming-mice/raptor-m40-gaming-mouse.html

Aluminijumski misic i posle aluminijumsku CORSAIR K70(neko je vec narucio jednu a uskoro cu i ja mis i tastaru zajedno a G700 cu prodati)

http://www.corsair.com/us/gaming-peripherals/gaming-mice/vengeance-m65-fps-laser-gaming-mouse-gunmetal-black.html


http://www.corsair.com/us/gaming-peripherals/gaming-mice/vengeance-m95-performance-mmo-and-rts-laser-gaming-mouse-gunmetal-black.html


Uzeli su primat i u u misevima i tastaturama, mnogo gube ovi ljudi sto nemaju ovo da kupe. Vazno je da smo se mi snasli, jeste da cekas mesec dana ali dobijes to sto hoces za naredne 3 god. Svi mi imamo miseve i tastature tako da nije to nista sacekati.
Meni je i ovaj M40 ekstra, jednostavni ali hocu aluminijumski sledeci i presvucen tom gumom kao neklizajucom. Kakav CORSAIR ima dizajnerski tim naspram ovih drugih, sacuvaj boze.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 05.10.2013. 09:01 #518420

status: user
broj poruka: 18940
imam 2 kom., prvi sam kupio cim je izasao u VipHouse za 7.000din. Kada mi je bio na reklamaciji, mislio sam da ga nece zameniti pa sam kupio preko oglasa novog neotpakovanog za 7.000din, posle toga mi je stigao G700s iz Holandije sa reklamacije nov neotpakovan, ocarinjen je kao vrednost od 65eu, verujem da ga za te pare mozes poruciti direktno iz Logitech-a Netherlands.

@EEurope, znas i sam da ne baguje nista jer imas G700, znas kako radi, scroll je isti na svim njihovim misevima (serija za seriju) i najbolji je. Koristio sam sve najbolje miseve (Razer, Steel, Roccat, Microsoft), uvek sam se vracao prezadovoljan na Logitech. Nisam samo nikad probao RAT jer me nije privlacio zbog cene, izgleda i mnogih kritika, a Corsair ne pravi miseve, meni lici ovo na Saitek. Deluje dobro i ima normalnu cenu.. u Americi:) ovde je sigurno 100eu http://is.gd/1nIYoo


:: Ima ga i sada za 70eu, potrazi.
::
:: bez PDV-a, možda, preko 100e je...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EEurope ... 05.10.2013. 09:21 #518423

status: user
broj poruka: 166
Pitace nas X-Arena odakle da poruce, mi mozemo traziti iz Amerike, ali naci ce oni najeftiniju opciju. Pazi mis od 65e cemo platiti 80e. Ali toliko bi platio ovde i G700.
Tastaturu od 140 > 160. To je to. Nece kostati 100, 15e doda na cenu a mozda nadje i na USA sajtu pa ispadne 15e na 45-50e. Vazno da se tastature dokopamo K70.
Jel ti se svidja mouse surface za tastaturu i za mis celom povrsinom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 05.10.2013. 09:53 #518427

status: user
broj poruka: 18940
Jeste, tako otprilike, samo sto ja bih pre uzeo G700 ili G602 nego taj Corsair, posto sam video da moze porucio bih neki od miseva za 65eu iz Holandije, verujem o njihovom trosku.

Ne svidja mi se, ja imam ovu http://is.gd/THi9r5 , to mi se svidja, a trebala bi mi posebna podloga samo za tastaturu, nema mi smisao tako kad je spojeno:)

:: Pitace nas X-Arena odakle da poruce, mi mozemo traziti iz Amerike, ali naci ce oni najeftiniju opciju. Pazi mis od 65e cemo platiti 80e. Ali toliko bi platio ovde i G700
:: Tastaturu od 140 > 160. To je to. Nece kostati 100, 15e doda na cenu a mozda nadje i na USA sajtu pa ispadne 15e na 45-50e. Vazno da se tastature dokopamo K70
:: Jel ti se svidja mouse surface za tastaturu i za mis celom povrsinom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle da ne otvaram ja zasebnu temu 05.10.2013. 13:09 #518443

status: user
broj poruka: 715
Da se ne otvara 100 tema, koji je ok pacov za relativno male pare, al sa kablom?
Za mene, nemere to bez kabla...


AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
kingston hyperx genesis 2x4gb 1600
4890hd vapor-x
Samsung f3 Spinpoint 1tb
Chieftec 600w
Chieftec BG-01b-b-sl-op
Altec Lansing MX-5021

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Logitech G700s ili G602 ? 05.10.2013. 13:34 #518446

status: user
broj poruka: 4641
Ja bih na tvom mestu isao na g602.
Mislim da baterija traje duze.
Takodje lepsi mi je izgled.
Koji god da kupis neces pogresiti, aj u zdravlje .)

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G

:: `Ajmo misljenje za i protiv , neka obrazlozenja ako se ima iskustva itd.
:: Neki od ova dva mora pasti posto im je priblizna cena najblizi sam G700s ali mi se cini da je za Gaming ipak prilagodjeniji G602 za nijansu .
::
:: G700s je bio skuplji , sad je cena ista tako da ne znam sta da uzmem.
:: U principu mi mis i ne treba imam G9 i Revolution (mada me zeza receiver) ali sam hteo da se obnavljam polako i da predjem na bezicni gaming mis
:: Baterije mi ne igraju ulogu , ubacio bih eneloop , to nije problem.
::
:: P.S.Saka mi je solidno siroka , nista Jetijevski ali nemam male sake.
::
::
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII on the way/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Logitech G700s ili G602 ? 05.10.2013. 14:47 #518459

status: user
broj poruka: 18472
Videcu jos , mozda i budem na stand by posto ne znam da li cu imati dovoljno novca , treba za koji dan da resim pitanje sa grafickom kartom..
P.S.I meni je lepsi malo izgled ali videcemo..

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII on the way/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: Ja bih na tvom mestu isao na g602
:: Mislim da baterija traje duze
:: Takodje lepsi mi je izgled
:: Koji god da kupis neces pogresiti, aj u zdravlje .
::
:: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
::
:: :: `Ajmo misljenje za i protiv , neka obrazlozenja ako se ima iskustva itd.
:: :: Neki od ova dva mora pasti posto im je priblizna cena najblizi sam G700s ali mi se cini da je za Gaming ipak prilagodjeniji G602 za nijansu .
:: ::
:: :: G700s je bio skuplji , sad je cena ista tako da ne znam sta da uzmem.
:: :: U principu mi mis i ne treba imam G9 i Revolution (mada me zeza receiver) ali sam hteo da se obnavljam polako i da predjem na bezicni gaming mis
:: :: Baterije mi ne igraju ulogu , ubacio bih eneloop , to nije problem.
:: ::
:: :: P.S.Saka mi je solidno siroka , nista Jetijevski ali nemam male sake.
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Superior Technology
:: :: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII on the way/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prashinar Re: da ne otvaram ja zasebnu temu 05.10.2013. 14:56 #518462

status: user
broj poruka: 517
A4 Tech X7 ili tako nešto


:: Da se ne otvara 100 tema, koji je ok pacov za relativno male pare, al sa kablom
:: Za mene, nemere to bez kabla..
::
::
:: AMD FX 835
:: Gigabyte GA-990XA-UD
:: kingston hyperx genesis 2x4gb 160
:: 4890hd vapor-x
:: Samsung f3 Spinpoint 1t
:: Chieftec 600
:: Chieftec BG-01b-b-sl-o
:: Altec Lansing MX-502
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs