Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
@imarkovic - HP ProLiant mem i ILO2
STRANA 1 OD 1
MACHINE @imarkovic - HP ProLiant mem i ILO2 12.11.2013. 18:46 T55486

status: user
broj poruka: 5696
Da li si nekad na ProLiant klasi servera koristio standardne nebaferisane module, dakle non-ECC i non-REG? Kako njihove Dxx ploce stoje sa kompatabilnosti sa memorijama tipa DDR3?

Da li si nekad koristio ILO2 Remote Conosole i onaj Drive Mount? Trebalo bi prakticno da udaljenom sistemu hardware-ski mapira uredjaje (CD, USB, FD, ISO...) i da ih bootuje preko WAN konekcije, ali ne uspevam da to odradim :(


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic - HP ProLiant mem i ILO2 12.11.2013. 19:08 #525980

status: user
broj poruka: 18940
Sto se tice memorije, DL serija koristi HP-ove module, iskljucivo sam njih nabavljao preko B2B HP portala, bilo je toga i na ceni, tako da druge nisam probao, niti sam imao potrebe, cak i da rade pitanje je kakve probleme mogu praviti.. iskreno ne verujem da moze uopste da radi.

iLO2 nisam koristio, samo sam ga proucavao, nisam ni imao vremena time da se bavim, ali znam kako radi, u principu nije nesto komplikovano, koliko se secam, ima on vec fabricku ip adresu, gw, itd., ja sam tu samo konfigurisao e-mail da salje korisniku automatski kada nesto nije u redu sa serverom, dalje nista nisam istrazivao, ne znam za drive mount, to verovatno instaliras na host-u i pomocu toga ostvarujes mount uredjaja za taj server, pretpostavljam. Steta sto vise nemam taj server pri ruci, niti vremena, da to sam prostudiram.. mozda se javi mighty, on ce verovatno dati info iz prve ruke:)

Imas ovde userguide za G6 360, kao i za sve ostale http://goo.gl/vq5wE0

PS, pamtis ko slon


:: Da li si nekad na ProLiant klasi koristio standardne nebaferisane module, dakle non-ECC ili non-REG? Kako njihove Dxx ploce stoje sa kompatabilnosti sa memorijama tipa DDR3
::
:: Da li si nekad koristio ILO2 Remote Conosole i onaj Drive Mount? Trebalo bi prakticno da udaljenom sistemu hardware-ski mapira uredjaje (CD, USB, FD, ISO...) i da ih bootuje preko WAN konekcije, ali ne uspevam da to odradim :
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Pazi 12.11.2013. 19:28 #525981

status: user
broj poruka: 5696
Ovaj jedan ML330 G6 je dosao bez memorije, onda je neko u CT-u ubo jedan Nanya i jedan Hyinix klasican mem modul, najjeftiniji. I to radi...bar vecinom vremena. Sasvim slucajno sam nasao da je za 1.5 godinu rada imao 6 hardverskih reseta usled jednog od modula koji su ubaceni. Mada je meni prolazio nekada MT86+ mislio sam da nabave ove malo bolje DDR3 a da ne bacaju pare na sertifikovane ECC/buff modele. Zapravo vecina entry level servera ni ne koristi ECC/reg vec najobicnije module sa IBM, HP, Intel stickerom ili cert.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pazi 12.11.2013. 19:38 #525982

status: user
broj poruka: 18940
Aha, pa ML je jeftinija serija servera, entry level, kao kod IBM-a x-3200 npr., kod DL je druga prica. Tu za testiranje su ti najmerodavnije HP-ove alatke za dijagnostiku, imas onaj smart manager/StartSmart i tome slicno, pa poskidaj to sa hp-ovog supporta, kreiras butabilni flash isto sa njihovim sw i to ti je u principu bolje nego memtest i sl., specijalno je dizajnirano za njihove servere. Uglavnom sve za dijagnostiku moze da se poskida, a neki diskovi se dobijaju uz server.


:: Ovaj jedan ML330 G6 je dosao bez memorije, onda je neko u CT-u ubo jedan Nanya i jedan Hyinix klasican mem modul, najjeftiniji. I to radi...bar vecinom vremena. Sasvim slucajno sam nasao da je za 1.5 godinu rada imao 6 hardverskih reseta usled jednog od modula koji su ubaceni. Mada je meni prolazio nekada MT86+ mislio sam da nabave ove malo bolje DDR3 a da ne bacaju pare na sertifikovane ECC/buff modele. Zapravo vecina entry level servera ni ne koristi ECC/reg vec najobicnije module sa IBM, HP, Intel stickerom ili cert
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re 12.11.2013. 21:09 #526007

status: user
broj poruka: 1670
Ne baš, ML je tower varijanta, DL je rek varijanta.

to što je ML ne znači da je jeftino, kao što ni DL ne znači da je skupo.

ML1xx, DL 1xx su jeftine serije, u suštini PC računari koji `liče` na servere, primaju obične memorije i standardne desktop procesore, SATA diskove - u pitanju su jednoprocesorske PC mašine.

ML330 i DL320 su na pola puta ka ozbilljnijim serverima, u osnovnim konfiguracijama obično dolaze sa jednim napajanjem i sl. Mogu da koriste i obične (unbuffered) memorija, ali je količina memorije koju primaju manja ako se koristi unbuffered, tj. obična memorija.

Konkretno, ML360 G6:

ako imaš dva procesora prima do:
48GB memorije (12x4GB) unbuffered
192GB memorije (12x16GB) DDR3R

ako imaš jedan procesor prima do:
24GB memorije (6x4GB) unbuffered
96GB memorije (6x16GB) DDR3R

Za običnu memoriju ne možeš da koristiš 8GB module, makar ne po specifikaciji čipseta.

ML350 i ML370, kao i serije DL360 pa naviše su ozbilnije serverske mašine sa 2 procesora (ili makar 2 socket-a), redudantnim napajanjima, ECC/registered memorijama ...

Da bi koristio iLO2 Remote Console i Remote Media potreban ti je Advanced iLO Pack, osnovna licenca koja dolazi uz server ne dozvolava sve feature.

Naravno i to može da se zaobiđe, al ne bih o tome na forumu, da me neko iz HP-a ne napenali :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 12.11.2013. 21:59 #526029

status: user
broj poruka: 4225
@mighty
+1 za odgovor.
Nisam znao da se razumijes u tematiku.

Sve sto radimo, radimo za svoju decu, nikada nece biti svjesni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nije problem licenca 12.11.2013. 22:00 #526030

status: user
broj poruka: 5696
Imam eval licencu 60 dana i ja fino vidim ekran konzole i sve je to OK, medjutim mapiranje lokalnog image, DVD, floppy ne radi, tj. sam OS ce videti sve OK mapirano medjutim meni treba da bootujem sa tih medija, nakon POST-a a to ne radi.

Sto se tice ML330 G6 izbacio bih postojeca 2x2GB od kojih je onaj prvi u 3A slotu problematican a ubacio 2x4=8GB namesto njih. Vidim da ima vrlo povoljno za 60ak eura Kingston Red ili Black ili pak mozda Crucial Sport?


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re 12.11.2013. 22:14 #526034

status: user
broj poruka: 1670
Isključi privremeno firewall i antivirus na računaru sa kog pristupaš iLO-u, proveri da te ne zeza Java security settings i probaj sa drugim browserom, za iLO uglavnom koristim IE.

Jesi upgrade-ovao sve firmware na serveru?

Poslednji FW update DVD za tvoj server je 10.10, uradi prvo upgrade FW na poslednje pre instalacije OS-a.

Ovo je link na HP sajtu za 10.10:

http://goo.gl/RinxrM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 12.11.2013. 22:15 #526035

status: user
broj poruka: 4225
@MACHINE
Zasto bi se zajebavao sa ne provjerenim modulima, ako vec imas
http://goo.gl/Kl9ZxN

I meni su padale takve fiks ideje prije 2 godine, kao i tebi, pa su otisla 2 slota.
Ako vec imas vremena da se igras, onda izostavi Crucial Sport.

Sve sto radimo, radimo za svoju decu, nikada nece biti svjesni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re 12.11.2013. 22:32 #526036

status: user
broj poruka: 5696
Verovatno bi to resio novi BIOS i FW za ILO2. Ali nisam hteo da diram nista dok je u produkciji, mada cu odraditi obzirom da ima redundantni ROM. Za RC moras korstiti IE jer ne radi na Chrome i Mozilla, to je OK. JRE/JDK su OK.

Nego, mislis li da bi se mogao na ProLiant ML330 G6 ubosti ovaj DualKit:

http://www.crucial.com/store/partspecs.aspx?IMODULE=BLS2KIT4G3D1609DS1S00

To je Micron, a od njega tesko da ima bolje


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Isključi privremeno firewall i antivirus na računaru sa kog pristupaš iLO-u, proveri da te ne zeza Java security settings i probaj sa drugim browserom, za iLO uglavnom koristim IE
::
:: Jesi upgrade-ovao sve firmware na serveru
::
:: Poslednji FW update DVD za tvoj server je 10.10, uradi prvo upgrade FW na poslednje pre instalacije OS-a
::
:: Ovo je link na HP sajtu za 10.10
::
:: http://goo.gl/Rinxr
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re: Re: Re 12.11.2013. 22:44 #526038

status: user
broj poruka: 1670
Hmm, ako ćeš ga koristiti u produkciji, čemu onda non-ECC memorija?

Za produkciju uglavnom ideš na najsigurniju varijantu, mala ušteda sada te može dosta koštati posle.

Navedeni Crucial će verovatno raditi, samo ne na 1600 :)

Ja imam sasvim lepih iskustava sa Kingston ECC memorijama u HP serverima, imaš u ASBIS-u Kingston ECC memoriju.

Nije nešto puno skupa, jeftinija je dosta od `original HP`, pre bih išao na tako nešto nego da guram desktop memoriju u produkcijski server.

:: Verovatno bi to resio novi BIOS i FW za ILO2. Ali nisam hteo da diram nista dok je u produkciji, mada cu odraditi obzirom da ima redundantni ROM. Za RC moras korstiti IE jer ne radi na Chrome i Mozilla, to je OK. JRE/JDK su OK
::
:: Nego, mislis li da bi se mogao na ProLiant ML330 G6 ubosti ovaj DualKit:
::
:: http://www.crucial.com/store/partspecs.aspx?IMODULE=BLS2KIT4G3D1609DS1S0
::
:: To je Micron, a od njega tesko da ima bolj
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: Isključi privremeno firewall i antivirus na računaru sa kog pristupaš iLO-u, proveri da te ne zeza Java security settings i probaj sa drugim browserom, za iLO uglavnom koristim IE
:: ::
:: :: Jesi upgrade-ovao sve firmware na serveru
:: ::
:: :: Poslednji FW update DVD za tvoj server je 10.10, uradi prvo upgrade FW na poslednje pre instalacije OS-a
:: ::
:: :: Ovo je link na HP sajtu za 10.10
:: ::
:: :: http://goo.gl/Rinxr
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: Re 12.11.2013. 22:54 #526040

status: user
broj poruka: 5696
Radice na 1333 :)

Jasno je da je odabir ECC i FB memorija najbolja solucija, ali dobar deo HP ML i IBM X serija nize klase uopste ne dolazi sa ovim modulima vec obicnim memorijama koje su samo sertifikovane za rad na serverima i njihovim chipsetovima, bukvalno citaj - testirana sa MemTest86(+). HP ima nesto jaci CD diag tj. neki Linux core sa sasvim OK alatima, dok je recimo IBM diagnostic tool zapravo samo licencirani PC doctor software.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Hmm, ako ćeš ga koristiti u produkciji, čemu onda non-ECC memorija?
::
:: Za produkciju uglavnom ideš na najsigurniju varijantu, mala ušteda sada te može dosta koštati posle
::
:: Navedeni Crucial će verovatno raditi, samo ne na 1600 :
::
:: Ja imam sasvim lepih iskustava sa Kingston ECC memorijama u HP serverima, imaš u ASBIS-u Kingston ECC memoriju
::
:: Nije nešto puno skupa, jeftinija je dosta od `original HP`, pre bih išao na tako nešto nego da guram desktop memoriju u produkcijski server
::
:: :: Verovatno bi to resio novi BIOS i FW za ILO2. Ali nisam hteo da diram nista dok je u produkciji, mada cu odraditi obzirom da ima redundantni ROM. Za RC moras korstiti IE jer ne radi na Chrome i Mozilla, to je OK. JRE/JDK su OK
:: ::
:: :: Nego, mislis li da bi se mogao na ProLiant ML330 G6 ubosti ovaj DualKit:
:: ::
:: :: http://www.crucial.com/store/partspecs.aspx?IMODULE=BLS2KIT4G3D1609DS1S0
:: ::
:: :: To je Micron, a od njega tesko da ima bolj
:: ::
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: ::
:: :: :: Isključi privremeno firewall i antivirus na računaru sa kog pristupaš iLO-u, proveri da te ne zeza Java security settings i probaj sa drugim browserom, za iLO uglavnom koristim IE
:: :: ::
:: :: :: Jesi upgrade-ovao sve firmware na serveru
:: :: ::
:: :: :: Poslednji FW update DVD za tvoj server je 10.10, uradi prvo upgrade FW na poslednje pre instalacije OS-a
:: :: ::
:: :: :: Ovo je link na HP sajtu za 10.10
:: :: ::
:: :: :: http://goo.gl/Rinxr
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re 13.11.2013. 09:39 #526074

status: user
broj poruka: 18940
Da, u pravu si, ja se nisam izrazio bas najbolje, upravo sam hteo da uporedim neke jeftinije tower servere koji kao sto si rekao lice na PC, to je jeftinija varijanta (ML-xxx), ne misleci na celokupnu ML seriju, uzevsi u obzir da je DL rack-server.


:: Ne baš, ML je tower varijanta, DL je rek varijanta
::
:: to što je ML ne znači da je jeftino, kao što ni DL ne znači da je skupo
::
:: ML1xx, DL 1xx su jeftine serije, u suštini PC računari koji `liče` na servere, primaju obične memorije i standardne desktop procesore, SATA diskove - u pitanju su jednoprocesorske PC mašine
::
:: ML330 i DL320 su na pola puta ka ozbilljnijim serverima, u osnovnim konfiguracijama obično dolaze sa jednim napajanjem i sl. Mogu da koriste i obične (unbuffered) memorija, ali je količina memorije koju primaju manja ako se koristi unbuffered, tj. obična memorija.
::
:: Konkretno, ML360 G6
::
:: ako imaš dva procesora prima do
:: 48GB memorije (12x4GB) unbuffere
:: 192GB memorije (12x16GB) DDR3
::
:: ako imaš jedan procesor prima do
:: 24GB memorije (6x4GB) unbuffere
:: 96GB memorije (6x16GB) DDR3
::
:: Za običnu memoriju ne možeš da koristiš 8GB module, makar ne po specifikaciji čipseta
::
:: ML350 i ML370, kao i serije DL360 pa naviše su ozbilnije serverske mašine sa 2 procesora (ili makar 2 socket-a), redudantnim napajanjima, ECC/registered memorijama ..
::
:: Da bi koristio iLO2 Remote Console i Remote Media potreban ti je Advanced iLO Pack, osnovna licenca koja dolazi uz server ne dozvolava sve feature.
::
:: Naravno i to može da se zaobiđe, al ne bih o tome na forumu, da me neko iz HP-a ne napenali :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs