Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Fujitsu Primergy severi
STRANA 1 OD 1
MACHINE Fujitsu Primergy severi 16.11.2013. 20:43 T55534

status: user
broj poruka: 5696
Da li neko zna kako sada stoji sa kvalitetom ovaj brand? Znam da nije bas bio popularan kad je u igri bio i Siemens, bar po mom iskustvu.

Ako je neko video u radu TX100 S3 LFF neka javi utiske. Da li ima neki remote management kao opciju, kao sto je ILOx?

http://www.fujitsu.com/fts/products/computing/servers/primergy/tower/tx100/index.html

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.11.2013. 12:34 #526884

status: user
broj poruka: 18940
ja sam radio na matorim RX300 S3 (U2) i jos jednim U3 od kog ne znam oznaku.
Sa RX300 sam bio prezadovoljan i prilicno je lepo bilo raditi s njim jer je koristio 3.5` diskove, unutra su bili Fujitsu delovi, kontroleri itd., dok na ovom drugom 3U su 2.5` i svi delovi u njemu su bili IBM, fakticki je to bio neki IBM, imao sam muka dok sam nasao odgovarajuce diskove, kontroler itd., tako da jedino o tome bi trebao da vodis racuna, a to su ultra-kvalitetni serveri, takodje i RACK-ovi, delove sam nabavljao preko 2 firme.

Ovo je dosta noviji server i PC-like, ali nesto mi deluje da nema remote.. ako je pravi PRIMERGY, nevezano za oznaku, znaj da je vrlo kvalitetan.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Kuci 18.11.2013. 12:48 #526887

status: user
broj poruka: 5696
imam FSC Primergy Econel 200 kojim nisam preterano zadovoljan, mada je to mator server, iz 2006


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leonard0 Re: Kuci 18.11.2013. 20:17 #526915

status: user
broj poruka: 182
mali offtopic:
@imarkovic, @machine
sta je vasa oblast interesovanja?
Pretpostavljam da radite profesionalno oko ovih servera, samo me zanima sta konkretno radite sa njima/na njima. :)


:: imam FSC Primergy Econel 200 kojim nisam preterano zadovoljan, mada je to mator server, iz 200
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Kuci 18.11.2013. 20:52 #526918

status: user
broj poruka: 18940
Konkretno, ja sam u jednoj firmi radio kao tehnicka podrska za hp, i odrzavanje hardware-a i sw-a prodatih servera, nesto kao `global administering` za Srbiju, recimo, tu sam se susretao sa DL, ML i SL serverima. U drugoj firmi sam imao na raspolaganju ceo Primergy RACK sa 3x 3U servera Fujitsu i 2x 2U (RX300) na kojima sam se sam edukovao za firmu(takodje i Dell serverima koji su bili u D. centru Verata), mislim bavio ozbiljnim stvarima koje sam sam morao da proucavam jer nije bilo nikog drugog kao pomoc, testiranje raznih softvera za monitoring, hw collectorima, virtuelizaciju, backup servisi, linux, vrteo sam tu sve i svasta u virtuelnom okruzenju, bio sam pod velikim pritiskom i nije mi bilo ni malo lako, ali zahvaljujuci tome covek se na taj nacin najefikasnije nauci. Kasnije su ti serveri otisli nekim firmama na test, donaciju itd.. najzanimljivije od svega mi je mocni VMware (ESX, Workstation/Infrastructure, VSphere), to je nesto u cemu sam se totalno pronasao. Pored toga, Hyper-V, Citrix, Nagios, Novell program (manje zanimljivo za mene), Barracuda (Cloud, bkpservice), jos puno toga vezano za Microsoft i njegove skupe igracke..

Ali ovo je za mene bio nesto kao hobi, nesto u cemu sam se pronasao, medjutim na ovim prostorima ne postoji firma sem ove u kojoj sam radio koja pruza korisnicima usluge svih ovih poznatih kompanija, ukljucujuci i mnoge druge. Drugo, retko ko bi pristao da radi ove stvari za takvu platu za koju sam radio, a da to obavlja profesionalno, a ne zbog toga sto to voli.

Na zalost, danas je retkost da se interesovanje jednog coveka zaista ispune i naravno unovci znanje u ovoj drzavi. Ponekad gledajuci sebe, razmisljam o tome i strasno se nerviram jer ne mogu nista da uradim povodom toga, iako sam dovoljno ulozio i i dalje ulazem...


:: mali offtopic
:: @imarkovic, @machin
:: sta je vasa oblast interesovanja?
:: Pretpostavljam da radite profesionalno oko ovih servera, samo me zanima sta konkretno radite sa njima/na njima. :
::
::
:: :: imam FSC Primergy Econel 200 kojim nisam preterano zadovoljan, mada je to mator server, iz 200
:: ::
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leonard0 Re: Re: Re: Kuci 18.11.2013. 21:11 #526922

status: user
broj poruka: 182
Stvarno svaka cast!
Ovo sto si pomenuo za VMware, da li on za jos nesto moze da se koristi osim za virtuelizaciju u smislu vise operativnih sistema koji koriste resurse jednog servera?
Kakvu ulogu ima tu Microsoft i `njegove igracke`? (ne znam na sta si mislio)
Koliko sada ti mozes da iskoristis to znjanje sto si stekao i jos uvek stices u toj firmi kad bi otisao van Srbije? Imam utisak kao da to spada i u mreze.

Izvini sto zapitkujem, meni je isto to zanimljivo, ali nemam bas gde da ucim i probam tako. Ali me zanima sta sve postoji i da li se ceni, ne kod nas nego vise van Srbije.

:: Konkretno, ja sam u jednoj firmi radio kao tehnicka podrska za hp, i odrzavanje hardware-a i sw-a prodatih servera, nesto kao `global administering` za Srbiju, recimo, tu sam se susretao sa DL, ML i SL serverima. U drugoj firmi sam imao na raspolaganju ceo Primergy RACK sa 3x 3U servera Fujitsu i 2x 2U (RX300) na kojima sam se sam edukovao za firmu(takodje i Dell serverima koji su bili u D. centru Verata), mislim bavio ozbiljnim stvarima koje sam sam morao da proucavam jer nije bilo nikog drugog kao pomoc, testiranje raznih softvera za monitoring, hw collectorima, virtuelizaciju, backup servisi, linux, vrteo sam tu sve i svasta u virtuelnom okruzenju, bio sam pod velikim pritiskom i nije mi bilo ni malo lako, ali zahvaljujuci tome covek se na taj nacin najefikasnije nauci. Kasnije su ti serveri otisli nekim firmama na test, donaciju itd.. najzanimljivije od svega mi je mocni VMware (ESX, Workstation/Infrastructure, VSphere), to je nesto u cemu sam se totalno pronasao. Pored toga, Hyper-V, Citrix, Nagios, Novell program (manje zanimljivo za mene), Barracuda (Cloud, bkpservice), jos puno toga vezano za Microsoft i njegove skupe igracke..
::
:: Ali ovo je za mene bio nesto kao hobi, nesto u cemu sam se pronasao, medjutim na ovim prostorima ne postoji firma sem ove u kojoj sam radio koja pruza korisnicima usluge svih ovih poznatih kompanija, ukljucujuci i mnoge druge. Drugo, retko ko bi pristao da radi ove stvari za takvu platu za koju sam radio, a da to obavlja profesionalno, a ne zbog toga sto to voli.
::
:: Na zalost, danas je retkost da se interesovanje jednog coveka zaista ispune i naravno unovci znanje u ovoj drzavi. Ponekad gledajuci sebe, razmisljam o tome i strasno se nerviram jer ne mogu nista da uradim povodom toga, iako sam dovoljno ulozio i i dalje ulazem..
::
::
:: :: mali offtopic
:: :: @imarkovic, @machin
:: :: sta je vasa oblast interesovanja?
:: :: Pretpostavljam da radite profesionalno oko ovih servera, samo me zanima sta konkretno radite sa njima/na njima. :
:: ::
:: ::
:: :: :: imam FSC Primergy Econel 200 kojim nisam preterano zadovoljan, mada je to mator server, iz 200
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Re: Kuci 18.11.2013. 21:38 #526925

status: user
broj poruka: 18940
VMware je firma koja se bavi samo virtuelizacijom, to je zapanjujuce velika oblast, sa zapanjujuce velikim mogucnostima vezano za poslovna, odnosno serverska resenja, korisnike itd., mislim to je onako bas uze receno. Nemoguce je ovako ukratno objasniti, reci sta te konkretno zanima pa cu ti odgovoriti, ovako ne znam na sta mislis, zar nije dovoljno sto mozes koristiti bukvalno bilo koji OS koji pozelis u virtuelnom obliku, bar kada je u pitanju edukacija? Moze se koristiti za sta god ti padne na pamet, sem recimo za igre ili slicne namene kao sto je neki specifican program koji ne podrzava rad na virtuelnoj masini, npr.

Microsoft Windows Server, Exchange, SQL Server, Migracije, zatim njihova resenja za Data centre, itd.
Mreze se podrazumevaju, kada je u pitanju engineering, to je sve strasno placeno, ali van Srbije naravno, mene stvarno ne interesuje da radim u inostranstvu jer volim zivot ovde, nije da se zalim, siguran sam da bih mogao da iskoristim naravno, ali takodje znam da ima jos puno toga za ucenje, kada je IT u pitanju, tu se non-stop uci neprestano i moras da si uvek u toku, ne postoji finalno ucenje, postoji osnova koja posle nekog vremena opet promeni svoj oblik u jos veci.. sem ako u buducnosti ne ispadne neka kombinacija privremeno i to kad ne budem radio, ko zna..

Kada nesto zelis da naucis, ne treba uopste da razmisljas o tome, da li se to ovde ceni ili ne, ili se ceni van, ono sto te interesuje, to uci jer znanje nema cenu. Naravno da mozes uvek sebi da stvoris uslove, te virtualizacijske varijante, ne traze da rade na serverima, mogu da funkcionisu najnormalnije sa bilo kojim software-om uz adekvatan OS na obicnom PC-u koji ima 64-bit procesor sa tehnologijom virtualizacije, pozeljno bar 4-8gb rama (uslovno) i nesto vise mesta na hdd-u. Najbitnija je volja za ucenjem.

:: Stvarno svaka cast
:: Ovo sto si pomenuo za VMware, da li on za jos nesto moze da se koristi osim za virtuelizaciju u smislu vise operativnih sistema koji koriste resurse jednog servera
:: Kakvu ulogu ima tu Microsoft i `njegove igracke`? (ne znam na sta si mislio
:: Koliko sada ti mozes da iskoristis to znjanje sto si stekao i jos uvek stices u toj firmi kad bi otisao van Srbije? Imam utisak kao da to spada i u mreze
::
:: Izvini sto zapitkujem, meni je isto to zanimljivo, ali nemam bas gde da ucim i probam tako. Ali me zanima sta sve postoji i da li se ceni, ne kod nas nego vise van Srbije
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs