Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Prevod za 3D filmove
STRANA 1 OD 1
peterpan Prevod za 3D filmove 14.12.2013. 12:19 T55928

status: user
broj poruka: 776

Drustvo, potreban mi je neki programcic koji ce moci da mi zalepi prevod na 3D film koji je u MKV formatu. I tako da prevod bude na obe slike. Poenta price je, imam obican blu ray plejer (nije 3D) koji stavlja prevod regularno na dno ekrana, a kada se na TV-u (koji je 3D) ukljuci 3D opcija dobijam iskrivljenu sliku prevoda (toliko da nije citljivo). Kao kad se pusti film u KM playeru, a nije ukljucena opcija za 3D subtitle.

Nadam se da ste me skontali :)
Znaci neki softver koji lepi prevod na obe slike u istom mkv 3D fajlu. Naravno, da bude citljiv na playeru LG BD560 (ako je bitna oznaka plejera)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 14.12.2013. 12:43 #531833

status: user
broj poruka: 2351
...mozda ce ti ovo pomoci
http://forum.videohelp.com/threads/340505-Hardcoding-3D-sybtitles

Ako ti to ne resava problem, moraces da se pozabavis sa offsetom u nekom od poznatih programa kao sto je format factory, pa da radis dupli prelaz... Sto ce mnogo da pogorsa kvalitet slike, najbolje bi bilo da probas ovo sto sam ti postavio gore, jer tako u sustini rade i DVD i BlueRay player sa streamovima :)

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD Phenom II 955 BE
MSI 970A-G46
AMD 7970
4x 4GB DDR3 1.6GHz
2x 320GB SATA II RAID0
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
SB Live 5.1 Digital
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 14.12.2013. 21:45 #531904

status: user
broj poruka: 12785
Trebalo bi da imaš u opcijama neka podešavanja za to. Ja puštam MKV direktno kroz TV preko USBa i prevod mi je normalan.
__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: ... 14.12.2013. 21:52 #531906

status: user
broj poruka: 3529
Ne vredi, covek je lepo opisao svoj problem. Razumem u potpunosti, posto pusta sa bluray player-a a ne preko tv-a.

Treba ti program `srt23dass`, preko njega konvertujes .srt titl u .ass. Program je portabilan i mali, ne instalira se, samo izaberes koju vrstu 3d filma koristis, na primer side by side, izaberes font, velicinu, boju i slicno, i za sekundu ti iskonvertuje. Nakon toga ti treba `MKVToolNIX`, uz pomoc kojeg ces da ubacis konvertovani titl u film(.mkv) i gotovo. Sve imas na netu potpuno free da skines, samo izguglaj, oba software-a su prosta za koriscenje.

:: Trebalo bi da imaš u opcijama neka podešavanja za to. Ja puštam MKV direktno kroz TV preko USBa i prevod mi je normalan
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Hvala druze, razumeo si me potpuno 14.12.2013. 22:40 #531922

status: user
broj poruka: 776

Eee, to mi treba. MKVToolNIX vec odavno koristim, sad cu da nadjem i ovaj drugi pa javljam utiske

:: Ne vredi, covek je lepo opisao svoj problem. Razumem u potpunosti, posto pusta sa bluray player-a a ne preko tv-a.
::
:: Treba ti program `srt23dass`, preko njega konvertujes .srt titl u .ass. Program je portabilan i mali, ne instalira se, samo izaberes koju vrstu 3d filma koristis, na primer side by side, izaberes font, velicinu, boju i slicno, i za sekundu ti iskonvertuje. Nakon toga ti treba `MKVToolNIX`, uz pomoc kojeg ces da ubacis konvertovani titl u film(.mkv) i gotovo. Sve imas na netu potpuno free da skines, samo izguglaj, oba software-a su prosta za koriscenje
::
:: :: Trebalo bi da imaš u opcijama neka podešavanja za to. Ja puštam MKV direktno kroz TV preko USBa i prevod mi je normalan
:: :: __________________
:: :: Scourge of PCBerza
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: Re: ... 19.12.2013. 13:38 #532755

status: user
broj poruka: 776

Isprobavao dva dana, ali ne vredi. Taj srt23ass promeni format prevoda (iz srt u ass) ali prevod i dalje stoji samo na jednoj slicici, tj kao i ranije. Ima li nekog boljeg resenja?

:: Ne vredi, covek je lepo opisao svoj problem. Razumem u potpunosti, posto pusta sa bluray player-a a ne preko tv-a.
::
:: Treba ti program `srt23dass`, preko njega konvertujes .srt titl u .ass. Program je portabilan i mali, ne instalira se, samo izaberes koju vrstu 3d filma koristis, na primer side by side, izaberes font, velicinu, boju i slicno, i za sekundu ti iskonvertuje. Nakon toga ti treba `MKVToolNIX`, uz pomoc kojeg ces da ubacis konvertovani titl u film(.mkv) i gotovo. Sve imas na netu potpuno free da skines, samo izguglaj, oba software-a su prosta za koriscenje
::
:: :: Trebalo bi da imaš u opcijama neka podešavanja za to. Ja puštam MKV direktno kroz TV preko USBa i prevod mi je normalan
:: :: __________________
:: :: Scourge of PCBerza
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Re: Re: ... 19.12.2013. 15:39 #532807

status: user
broj poruka: 3529
Nemoguce, zato sto sam se ja sa njim zezao u pocetku, dok player-i nisu bili azurirani i mogli da pustaju srt u 3D formatu. Bitno je da stikliras za koju verziju 3D filma hoces da ga konvertujes i to je to. E sad, jedino ako ti bluray player ne podrzava ass format prevoda, to je vec druga stvar. Inace ja vise ne pustam nista sa kompa, vec sve ide direktno sa smart TV-a, em je slika odlicna, em mi na 3d filmovima rade svi prevodi pa i SRT tako da se vise sa time ne bakcem. .)

::
:: Isprobavao dva dana, ali ne vredi. Taj srt23ass promeni format prevoda (iz srt u ass) ali prevod i dalje stoji samo na jednoj slicici, tj kao i ranije. Ima li nekog boljeg resenja
::
:: :: Ne vredi, covek je lepo opisao svoj problem. Razumem u potpunosti, posto pusta sa bluray player-a a ne preko tv-a.
:: ::
:: :: Treba ti program `srt23dass`, preko njega konvertujes .srt titl u .ass. Program je portabilan i mali, ne instalira se, samo izaberes koju vrstu 3d filma koristis, na primer side by side, izaberes font, velicinu, boju i slicno, i za sekundu ti iskonvertuje. Nakon toga ti treba `MKVToolNIX`, uz pomoc kojeg ces da ubacis konvertovani titl u film(.mkv) i gotovo. Sve imas na netu potpuno free da skines, samo izguglaj, oba software-a su prosta za koriscenje
:: ::
:: :: :: Trebalo bi da imaš u opcijama neka podešavanja za to. Ja puštam MKV direktno kroz TV preko USBa i prevod mi je normalan
:: :: :: __________________
:: :: :: Scourge of PCBerza
:: :: ::
:: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan re 19.12.2013. 16:32 #532829

status: user
broj poruka: 776


Ne samo da sam probao na fizickom plejeru, nego ni kmplayer ga ne cita lepo, tj cita ga kao obican 2D prevod u ass formatu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs